Hoşgeldiniz!

akçatepe

Hababam Sınıfı'nın Kıvırcığının Son Hali 03:49
Hababam Sınıfı'nın Kıvırcığının Son Hali 6.685 izlenme - 1 yıl önce “Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor” filminin “Kıvırcık Ömer’i Talip Güran hababam sınıfının kadrosundan neredeyse kimsenin kalmadığını söyleyerek Halit Akçatepe’nin ölümüne çok üzüldüğünü ifade etti. Bodrum’da tahta sandalye imalatı yapıp, restoran işleten Güran eski günlerini özlemle andı. Yeşilçam'ın klasikleri arasında bulunan "Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor" filminin "Kıvırcık Ömer"i Talip Güran, Bodrum’da Tahta sandalye imalatı yaparak yaşamını sürdürüyor. Kıvırcık sarı saçlarıyla insanların zihnine kazınan Güran Mankenlik ve oyunculuk yaptıktan sonra Bodrum’a yerleşti. Bodrum’da yeşil, mavi, turuncu, beyaz ve sarı renkte sandalye imal eden Yeşilçamın ünlü oyuncusu Gümüşlük mahallesi Dere köyde açtığı marangoz atölyesinde tahta sandalye imalatı yapıyor. Aynı bölgede birde restoran açan Güran gündüzleri sandalye imalatı yaparken geceleri ise restoran işletiyor. Siyah beyaz yayıncılık dönemlerinde her reklamda neredeyse oynayan Güran, Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan üçlüsünün olmadığı ilk “Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor” filminde Kıvırcık Ömer karakterine hayat vererek akıllara kazınmıştı. O günleri özlemle andığını belirten Güran, “O zamanların atmosferi bam başkaydı. O zamanlar çok güzel ortamlar ve daha güzel çekimler vardı.O zamanlara geri dönmek ister insan ama şu anı yaşamakta lazım” ifadelerini kullandı. Teker teker gidiyoruz Hababam sınıfının unutulmaz isimlerinden Düdük Necmi lakabı Halit Akçatepe’nin ölümüne de çok üzüldüğünü ifade eden Güran “Çok üzücü bir haber oldu bizim için. Yavaş yavaş hababam sınıfı oyuncularını kaybediyoruz artık. Bunu halkımızda bizlerde biliyoruz. Kalan sağlara allah uzun ömür versin. Kaybettiklerimizi hatırladıkça insan üzülüyor. Hep geçmişi anıyor insan. Geçmişten bugüne ne getirdik, ne yaptık diye düşünüyorum. Güzel bir klasik olan filimde oynadık. İnsanlar bu filmi beğendi. Halen bunların tepkisini alıyoruz. İnsanlar ilgi gösteriyor, bu durumda bizi hoşnut oluyoruz. Hababam sınıfının yeri çok farklıdır bu sinema sektöründe” dedi. 34 yıl önce Bodrum’a taşındığını da sözlerine ekleyen Güran “1982 yılında Bodrum’a taşındım. O günden beri Bodrum’da yaşıyorum. 2013 yılında Bodrum’da tahta sandalye imalatına başladım. Tahtadan sandalye tahtadan masa imal ettim. Bu yıl birde restoran açtık eski yağhaneyi restoranda çevirdik. İnsanları bu restoranda ağırlayalım istedik. Ara sıra Hababam sınıfının müziklerini de çalıyorum restoran da çok güzel oluyor. Nostalji yaşıyoruz buraya gelen insanlarla beraber” şeklinde konuştu.
Hababam Sınıfı Vokal Grubu - Çilli Bom 01:21
Hababam Sınıfı Vokal Grubu - Çilli Bom 11.988 izlenme - 3 yıl önce Hababam Sınıfı yıl sonu müsamere ekibi bu sefer de Çilli Bom şarkısı ile karşımızda. Sonlara doğru müdür bey de katılıyor koroya.
köyden indim şehire altın sayma 02:30
köyden indim şehire altın sayma 54.540 izlenme - 11 yıl önce www.bozokkurt.tr.gg
Bülbül Ailesi - Fragman (Halit Akçatepe & Nevra Serezli & İlhan Daner) 03:36
Bülbül Ailesi - Fragman (Halit Akçatepe & Nevra Serezli & İlhan Daner) 554 izlenme - 2 ay önce Televizyonlarda pek sık gösterilmeyen yeşilçam filminin fragmanını izleyeceğiz. Bu filmin en efsane sahnesi ise kokaini un sanıp kokainden börek yapma sahnesidir.
Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti 01:17
Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti 2.050 izlenme - 1 yıl önce Yeşilçam'ın usta isimlerinden Halit Akçatepe, 79 yaşında İstanbul'da hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın usta oyuncusu, Hababam sınıfının Güdük Necmi'si Halit Akçatepe 76 yaşında hayatını kaybetti. FELÇ GEÇİRMİŞTİ Halit Akçatepe'nin, beyin damarlarının tıkanması nedeniyle sağ tarafından kısmi felç meydana gelmişti. Akçatepe, geçirdiği felç sonrası sağ tarafını kullanamıyordu, yürüyemiyor ve konuşmakta güçlük çekiyordu. HALİT AKÇATEPE KİMDİR? 1 Ocak 1938'de Ünye'de doğan Akçatepe, ilkokulu Refik Halit Karay Mektebi'nde okur. Babası Sıtkı Bey'dir. Konservatuar eğitimi hiç almamıştır (kendisi konservatuar eğitimiyle uzaktan yakından bir alakası olmadığını belirtmiştir). Zamanın film yönetmenlerinden birinin, babasına "bize bir çocuk oyuncu lazım" dediği zaman, babası tülüatçı Sıtkı Bey oğlu Halit'i oynatmıştır. İlk filmini 1943'te 5 yaşındayken çekti. Daha sonra ilkokul sıralarında ders görmeye başladı. Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu. 1959'da Rasattepe'de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı.
Hababam Sınıfı Memeliler Kaça Ayrılır 02:33
Hababam Sınıfı Memeliler Kaça Ayrılır 10.453 izlenme - 3 yıl önce Türkiyenin En Büyük Yeşilçam Replik Sayfası Olan https://www.facebook.com/kemalabiseve... İftiharla Sunar... Daha Fazla Replik İçin Lütfen Sayfamızı Ziyaret Ediniz.
Köyden İndim Şehire - Altın Sayma 02:22
Köyden İndim Şehire - Altın Sayma 21.411 izlenme - 7 yıl önce hayat dediğiniz ne kadar içten gülebiliyorsanız okadar boşverin ötesini...
Adile Naşit - Sen Gidince (Hababam Sınıfı) 01:53
Adile Naşit - Sen Gidince (Hababam Sınıfı) 9.977 izlenme - 3 yıl önce Esasen Beyaz Kelebekler'in söylediği şarkının, 1976 yapımlı Hababam Sınıfı Uyanıyor filmindeki unutulmaz Adile Naşit yorumu. Sitede yalnızca ses olarak bulunuyordu kesitin de eklenmesi gerektiğini düşündüm.
Hoca Hanım Kahraman'ın Hastalığını Öğreniyor ( Canım Kardeşim ) 01:19
Hoca Hanım Kahraman'ın Hastalığını Öğreniyor ( Canım Kardeşim ) 1.722 izlenme - 11 ay önce Tarık Akan ve Halit Akçatepe'nin birlikte rol aldığı her izlediğimizde yüreklerimizde sıkışma yaratan, Yeşilçam'ın en duygusal filmi olarak gördüğüm Canım Kardeşim'de Adile Hoca'nın Kahraman'ın hastalığını öğrendiğinde ki tepsi.
Canım Kardeşim - Bıktım Be Abi ! 00:44
Canım Kardeşim - Bıktım Be Abi ! 1.851 izlenme - 1 yıl önce Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral'ın 1973 yılında oynadığı ve milyonları gözyaşlarına boğan filminden duygu yüklü bir sahne efendim.
Şaban Askerde - 1. Bölüm  (1993) 01:26:03
Şaban Askerde - 1. Bölüm (1993) 4.743 izlenme - 3 yıl önce Şaban Askerde,1993-1995 yılları arasında, Star TV'de yayınlanmıştır. Senaryosunu Oğuz Yalçın yazmıştır. Dizinin yönetmenliğini ise Orhan Oğuz üstlenmiştir.Keman Sunal-Halit Akçatepe ikilisinin sinemaya ara verdikleri, maddi ihtiyaçtan dolayı çektikleri dizi olarak hatırlanmakta olan 'Şaban Askerde' tüm bunlara rağmen izleyiciyi güldürmeyi başarıyordu.
kemal sunal - garip 01:42
kemal sunal - garip 11.888 izlenme - 8 yıl önce mutlaka izle ;
Binali Yıldırım ve Oğluna Yeşilçam Montajı 01:00
Binali Yıldırım ve Oğluna Yeşilçam Montajı 3.764 izlenme - 2 yıl önce Bilindiği gibi Binali Yıldırım'ın oğlu Singapur'da kumar oynarken görüntülenmişti. Gencosman.tv tarafından hazırlanan videoda bu konu irdelenmiş. İyi seyirler.
Şabanoğlu Şaban - Orijinal Fragman (1977) 03:49
Şabanoğlu Şaban - Orijinal Fragman (1977) 1.695 izlenme - 12 ay önce
Salıverin Küçük Enişteyi İnek Şaban 01:18
Salıverin Küçük Enişteyi İnek Şaban 13.909 izlenme - 10 yıl önce salıverin küçük enişteyi - Vay canına kim yaptı bunu + Seferoğlulları - Seferoğulları mı + Allah kahretsin hepsini - Boyları devrilesiceler + İnmeliydim su uyur Seferoğulları uyumaz
Halit Akçatepe'nin 9 Yaşındaki Hali 01:25
Halit Akçatepe'nin 9 Yaşındaki Hali 3.460 izlenme - 3 yıl önce Sinemaya 1943 yılında henüz 5 yaşında iken başlayan Sevimli dev oyuncu Halit Akçatepe'nin 9 yaşında iken çevirdiği "Bir dağ masalı" filminde oynadığı rol
Aptal Aptal Konuşma - Halit Akçatepe 00:51
Aptal Aptal Konuşma - Halit Akçatepe 4.910 izlenme - 3 yıl önce Orada neler oluyor isimli programda "yeni kemal sunal recep ivedik diyolar" gibi soru sorulunca kendisine çıldırmasıyla sunucuyu yerinden hoplatmıştır.
Hulusi Kentmen İle Adam Etme Yöntemleri 04:46
Hulusi Kentmen İle Adam Etme Yöntemleri 2.700 izlenme - 1 yıl önce Yeşilçam'ın sevilen ve babacan isimlerinden Hulusi Kentmen'in ''Oh Olsun'' ve ''Ah Nerede'' filmlerinde canlandırdığı çocuklarına karşı biraz sert baba rollerini izliyoruz.
Hababam Sinifi Delisin Delisin 02:09
Hababam Sinifi Delisin Delisin 3.460 izlenme - 3 yıl önce ya cok güzel bu hababam sinifi
Köyden İndim Şehire - Bu Tabah Böyle Hayvan Gibi...(Restorasyonlu) 01:25
Köyden İndim Şehire - Bu Tabah Böyle Hayvan Gibi...(Restorasyonlu) 4.266 izlenme - 3 yıl önce 20,000 gaymelik, 144 parça halis Çekostavak Porseleni takımın başına gelenleri izliyoruz sitedaşlar.Yaşayan ve aramızdan ayrılan Büyük Ustalar anısına... Ultraslan a selamlarla, http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/15150/koyden-indim-sehire-gitti-yirmibinlik-takim
Canım Kardeşim - Kesin Kum Var Sende 05:11
Canım Kardeşim - Kesin Kum Var Sende 1.552 izlenme - 1 yıl önce Canım Kardeşim, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği, 1973 yapımı bir Türk dram filmidir. Türk Filmlerinin başyapıtları arasında gösterilmektedir. Filmin müzikleri ve senaryosu yayınlandığı döneme damga vurmuştur.
Ünlü Oyuncu Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti 01:41
Ünlü Oyuncu Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti 1.126 izlenme - 1 yıl önce Halit Akçatepe'den acı haber... Türk sinemasının usta ismi Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti. Halit Akçatepe'yi kaybettik. Türk sinemasının usta ismi Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti. Türk sinemasının en değerli isimlerinden biri olan Akçatepe'nin ölümü sosyal medyada büyük üzüntü yarattı. Çok sayıda kullanıcı Akçatepe'ye veda mesajları paylaşıyor.
Hababam Sınıfı Zühtü Hoca Edebiyat Dersi Divan Şiiri Şaban 02:36
Hababam Sınıfı Zühtü Hoca Edebiyat Dersi Divan Şiiri Şaban 3.098 izlenme - 3 yıl önce hababam sınıfı zühtü hoca edebiyat dersi divan şiiri inek şaban güdük necmi
Dayanamiyom - Köyden İndim Şehire 00:13
Dayanamiyom - Köyden İndim Şehire 4.028 izlenme - 3 yıl önce Yüzlerce kez izlediğimiz filmin en komik sahnelerinden biridir. Ali Rıza denen pezevengi beklemekten günlerce suya talim etmişlerdir. Fakat Gayret bi gün dayanamaz ve patlar. Oysa ki biraz daha dayansa hem paraya hem de Ali Rıza'ya kavuşacaklardır.
İnek Saban Kemal Sunal   Hababam Sinifi Unutulmaz Sahneler 04:26
İnek Saban Kemal Sunal Hababam Sinifi Unutulmaz Sahneler 2.962 izlenme - 3 yıl önce Kemal Sunal Unutulmaz Sahneler,hababam sınıfı, kemal sunal, şener şen, halit akçatepe, hababam sınıfı, hababam sınıfı sınıfta kaldı, şaban güdük,güdük necmi şaban,inek şaban ,şaban oğlu şaban,
Şabanoğlu Şaban - Sağır Duymaz Uydurur 01:14
Şabanoğlu Şaban - Sağır Duymaz Uydurur 2.861 izlenme - 3 yıl önce 1977 yılında çekilen Şabanoğlu Şabanın her sahnesi dillere destandır. Hal böyle olunca filmin bu sahnesi içinde yorum yazmaya gerek bile yok diye düşündüm, efendim sağır duymaz uydurur hemde ne uydurur...
Hababam Sınıfı - Gazel 00:38
Hababam Sınıfı - Gazel 3.131 izlenme - 3 yıl önce Evet aramızda belki gazele bir örnek verin diyen hocamıza hep bunu söylemek istesekte her zaman sıramızda apışıp kalmışızdır.Alkışlarla yaşatıyorum
Sevdiği Kızın Evine Gizlice Girmek - Üç Sevgili 04:28
Sevdiği Kızın Evine Gizlice Girmek - Üç Sevgili 875 izlenme - 9 ay önce 1972 yapımı Mehmet Dinler'in yönettiÄŸi,Tarık Akan'ın oynadığı Üç Sevgili filminden bir sahne.
Halit Akçatepe'nin Çocukken Oynadığı Film - 1947 01:18
Halit Akçatepe'nin Çocukken Oynadığı Film - 1947 1.915 izlenme - 3 yıl önce Halit Akçatepe'nin 9 Yaşında iken oynadığı "Bir Dağ Masalı" Filmindeki rolü.
Canım Kardeşim Film Müziği (Cahit Oben) 02:35
Canım Kardeşim Film Müziği (Cahit Oben) 5.637 izlenme - 5 yıl önce Ertem Eğilmez Oyuncular : Tarık Akan, Kahraman Kral, Halit Akçatepe, Metin Akpınar, Kemal Sunal, Adile Naşit, Necdet Yakın