Hoşgeldiniz!

akıl çemberi

Mehmet Sarı ile Barış Doster Arasında Koalisyon Tartışması 03:00
Mehmet Sarı ile Barış Doster Arasında Koalisyon Tartışması 165 izlenme - 10 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında, koalisyonların iyi mi yoksa kötü mü olduğu konusunda, Siyaset Bilimci - Yazar Doç. Dr. Barış Doster ile Avukat Mehmet Sarı arasında sert bir tartışma yaşandı. Mehmet Sarı'nın, kendi içerisinde anlaşamayan ayrı partilerin ittifak ettiği bir koalisyonlu yapının terörle mücadelede zorluk yaşayacağı fikrine, Barış Doster, önceki koalisyon hükümetleri ile şimdiki tek parti hükümetini kıyaslayarak karşı çıktı.
Uğur Poyraz isyan etti ''Meslektaşız  Allahtan korkun'' 02:01
Uğur Poyraz isyan etti ''Meslektaşız Allahtan korkun'' 147 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına konuk olan Hukukçu Uğur Poyraz, kendisinin konuşmak için fazla süre aldığı yönündeki eleştirilere ''Hep mi ben konuştum.. Allah'tan korkun ya!'' diye isyan etti.
Akıl Çemberi  29 Ocak 2016 47:21
Akıl Çemberi 29 Ocak 2016 166 izlenme - 2 yıl önce Gündeme dair yanıt arayan bütün sorular soruluyor, merak edilen yanıtlar tartışılıyor.
Siyaset külliyen değişiyor mu? Akıl Çemberi - 14.08.2014 01:16:29
Siyaset külliyen değişiyor mu? Akıl Çemberi - 14.08.2014 326 izlenme - 3 yıl önce Erdoğan’ın AK Parti’ye kritik mesajları… CHP’li Muharrem İnce’nin flaş açıklamaları… Gündemin sıcak başlıkları Akıl Çemberi’nde tartışıldı… Başak Şengül sordu, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Siyasetçi – Bilim adamı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi - Sosyolog Doç. Dr. Erdinç Yazıcı Akıl Çemberi’nde yorumladı.
Ersan Şen'den anayasa değişikliği eleştirisi 03:03
Ersan Şen'den anayasa değişikliği eleştirisi 53 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına konuk olan Ceza Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Ersan Şen, anayasa değişiklik teklifi hakkında bazı eleştirilerini dile getirdi. Ersan Şen'in anayasa değişiklik teklifi hakkındaki eleştirilerine, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı - Sosyolog Prof. Dr. Ergün Yıldırım'dan sert tepki geldi.
'Akıl Çemberi'nde Bahadır Erdem ile Ayhan Oğan arasında güçler ayrılığı tartışması 04:51
'Akıl Çemberi'nde Bahadır Erdem ile Ayhan Oğan arasında güçler ayrılığı tartışması 32 izlenme - 1 yıl önce
Ersan Şen Bu sistemin adı başkanlık sistemi değil 01:01
Ersan Şen Bu sistemin adı başkanlık sistemi değil 29 izlenme - 12 ay önce
Selman Öğüt Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi 01:43
Selman Öğüt Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi 43 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında, anayasa değişikliği için referandum tartışmaları sırasında, konuklardan Hukukçu Alaaddin Varol'un "Almanya ve İngiltere'de HSYK diye bir kuruluş yok" sözlerine, Hukukçu Uğur Poyraz'dan tepki geldi. İki ayrı demokratik kültürün eşdeğer tutulmasının yanlış olduğunu belirten Poyraz, "Oranın geldiği demokrasi kültürüyle, bizim geldiğimiz demokrasi kültürü eşdeğer mi?" diye sordu. Bu soruya Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, "Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi" diye cevap verdi.
Uğur Poyraz'dan 'propaganda Eşitliği Yok' İddiası 04:08
Uğur Poyraz'dan 'propaganda Eşitliği Yok' İddiası 29 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında propaganda eşitliği konuşuldu. Konuklardan Hukukçu Uğur Poyraz, ''Bu seçim sırasında, örneğin ben aday oldum, bütçem kısıtlı ama benim karşımda devletin imkanlarını kullanan, devletin uçaklarına binen, devletin makam araçlarına binen bir rakip çıkarsa, bu eşit şartlar altında bir mücadele mi olacak?'' sorusunu yöneltti.
Cumhurbaşkanlığı seçimi: Akıl Çemberi - 14.07.2014 01:58:49
Cumhurbaşkanlığı seçimi: Akıl Çemberi - 14.07.2014 99 izlenme - 3 yıl önce Türkiye son hız Cumhurbaşkanlığı seçimine ilerliyor.. Adaylar yarışta son bir aya girdi... Ekmeleddin İhsanoğlu seçim kampanyasını, Başbakan Erdoğan vizyon belgesini açıkladı.. Selahattin Demirtaş'ın turları sürüyor.. Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye'nin geleceğini nasıl şekillendirecek? Seçimden sonra Türkiye neyi konuşacak? Çözüm süreci nasıl ilerleyecek? IŞİD tehdidi ve Irak'taki gelişmeler İsrail Gazze hattındaki Ankara'dan nasıl görünüyor? Başak Şengül Türkiye gündemini Prof. Ümit Özdağ; Hüseyin Yayman ve İsmail Küçükkaya ile Akıl Çemberi'nde konuştu...
Murat Somer ile Selman Öğüt arasında MİT TIR'ları tartışması 04:59
Murat Somer ile Selman Öğüt arasında MİT TIR'ları tartışması 40 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına konuk olan Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Somer ile Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt arasında Cumhuriyet gazetesinde çıkan MİT TIR'ları dosyası haberleriyle ilgili tartışma yaşandı. Somer'in "Cumhuriyet gazetesinin bir çok yazarı şu anda tutuklu. Bu bir mağduriyet midir? Herhalde FETÖ örgütüyle bu yazarların bir ilgisi olduğunu iddia etmek oldukça zor olur'' sözlerine Selman Öğüt tepki gösterdi.
19 Ocak 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 08:31
19 Ocak 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 38 izlenme - 1 yıl önce Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi'nin 19 Ocak tarihli bölümüne AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan, hukukçu Prof. Dr. Bahadır Erdem, kamuoyu araştırmacısı İhsan Aktaş ve siyaset bilimci Barış Doster konuk oldu. Programda, Meclis’te devam eden anayasa görüşmeleri, cumhurbaşkanlığı sisteminde dikkatlerin yoğunlaştığı maddeler ve siyasette yaşanan kutuplaşma masaya yatırıldı. Bahadır Erdem ile Ayhan Oğan arasında yaşanan 'yeni sistemde güçler ayrılığı tartışması' canlı yayına damga vururken, Barış Doster'in 'siyasal rüşvet' yorumu programın öne çıkan başlıkları arasındaydı.
Akıl Çemberi - 18 Ağustos 2015 02:41:55
Akıl Çemberi - 18 Ağustos 2015 99 izlenme - 2 yıl önce Koalisyon görüşmelerinden uzlaşı çıkmadı... Yeni seçime nasıl bir hükümet formülü ile gidilecek? Erdoğan'ın sistem çıkışı, terörle mücadele ve çözüm süreci konularını Başak Şengül sordu, Prof. Dr. Sedat Laçiner, Erol Katırcıoğlu, Prof. Dr. Özer Sencar, Doç. Dr. Mehmet Şahin, Avukat Rıza Saka ve Güvenlik uzmanı Mete Yarar Akıl Çemberi’nde tartıştı
26 Ocak 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 08:34
26 Ocak 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 19 izlenme - 12 ay önce
Akıl Çemberi  1 Ocak 2016 01:16:03
Akıl Çemberi 1 Ocak 2016 46 izlenme - 2 yıl önce Suriye, Ortadoğu'daki denklem ve aktörler, Türkiye'deki terör operasyonları ve bölgedeki atmosfer mercek altına alındı. Başak Şengül sordu, Güvenlik Analisti Metin Gürcan ve EDAM Analisti Can Kasapoğlu Akıl Çemberi'nde yanıtlıyor.
23 Ocak 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 18:30
23 Ocak 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 29 izlenme - 12 ay önce Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi'nin 23 Ocak tarihli bölümüne hukukçular Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, Uğur Poyraz, Alaaddin Varol ve siyaset bilimci Doç. Dr. Murat Somer konuk oldu. Programda, Meclis’teki anayasa görüşmelerinin ardından gözlerin çevrildiği referandum masaya yatırılıdı. Kim neden evet, kim neden hayır diyecek? Partiler anayasa değişikliğini halka nasıl anlatacak? İşte 19 dakikada programın özeti ve konukların yorumları...
Akıl Çemberi  11 Mart 2016 43:34
Akıl Çemberi 11 Mart 2016 22 izlenme - 2 yıl önce Gündeme dair yanıt arayan bütün sorular soruluyor, merak edilen yanıtlar tartışılıyor.
Akıl Çemberi'nde 'koalisyon neden kurulamadı' tartışması 04:03
Akıl Çemberi'nde 'koalisyon neden kurulamadı' tartışması 17 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında 7 Haziran'dan sonra koalisyonun neden kurulamadığı tartışıldı. Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Somer'in, ''Birinci muhalefet partisine hükümeti kurmayı deneme imkanının verilmediği görüldü'' sözlerine Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt ''Anayasaya göre Cumhurbaşkanı böyle bir ihtimalin olması noktasında bu ihtimali verir zaten'' dedi.
Köşk seçiminin siyasete etkileri 01:20:35
Köşk seçiminin siyasete etkileri 40 izlenme - 3 yıl önce Gül’ün durumu… CHP’li muhaliflerin tepkisi ve Erdoğan sonrası AK Parti’nin durumu Akıl Çemberi’nde tartışılıyor… Başak Şengül sordu, Altan Öymen, AK Parti Eski Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt ve Levent Gültekin yanıtladı.
Siyasetin merkezi köşk mü olacak? Akıl Çemberi - 13.08.2014 01:12:09
Siyasetin merkezi köşk mü olacak? Akıl Çemberi - 13.08.2014 45 izlenme - 3 yıl önce Erdoğan sonrası AK Parti… CHP’deki kurultay tartışması… Irak’taki son durum ve Suriyeli gerginliği… Başak Şengül, siyasetin sıcak başlıklarını Akıl Çemberi’nde sordu, Strateji Düşünce Enstitüsü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Şahin, Radikal Yazarı Orhan Kemal Cengiz ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi Akıl Çemberi’nde tartıştı.
Başkan Yardımcıları Nasıl Seçilecek? 01:21
Başkan Yardımcıları Nasıl Seçilecek? 13 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında yaklaşan 16 Nisan referandumu ve yeni anayasa maddeleri ele alındı. Canlı yayında, başkan yardımcıları nasıl seçilecek, atamayla mı göreve gelecekler? Yeni sistem 'Türk tipi' mi olacak? sorularına yanıt arandı. Programın konuklarından Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanı Av. Yasin Şamlı, "Kim başkan adayı olursa olsun yardımcılarını açıklayacak ve birlikte bir seçim yürütecekler." diye konuşurken, Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir, "Bizdeki başkanlık sistemi 'kimi istersem onu atarım' şeklinde bir kabine öneriyor" dedi.
Akıl Çemberi - 26 Ağustos 2015 02:46:55
Akıl Çemberi - 26 Ağustos 2015 39 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Davutoğlu’nun kuracağı seçim hükümeti hangi isimlerden oluşacak? Seçim sürecinde silahlar susacak mı, terör can almaya devam mı edecek? Partilerin seçim stratejileri ne olacak? Başak Şengül sordu; Eski AK Parti Milletvekili Galip Ensarioğlu, Akademisyen Vahap Coşkun, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Kemal Can, T24 yazarları Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Celal Başlangıç, Eski CHP Milletvekili Çetin Soysal yanıtladı.
Mehmet Sarı ile Barış Doster arasında koalisyon tartışması 03:00
Mehmet Sarı ile Barış Doster arasında koalisyon tartışması 8 izlenme - 12 ay önce
Akıl Çemberi  26 Ocak 2017 Perşembe 03:35:07
Akıl Çemberi 26 Ocak 2017 Perşembe 8 izlenme - 12 ay önce
Akıl Çemberi - Tanıtım 00:23
Akıl Çemberi - Tanıtım 18 izlenme - 2 yıl önce Çemberin içindekiler, dışında kalanlar… Siyasete ve habere yön verenler… Hayata ve sokağa ses getirenler… Umut veren hikâyeler, hikâyelerin anlattığı insanlar… Gündemde kalanlar, gündemi yaratanlar… Başak Şengül’le ‘’Akıl Çemberi’’ her Cuma 19:30’da CNN TÜRK’te…
Faruk Acar'dan çarpıcı MHP iddiası 02:23
Faruk Acar'dan çarpıcı MHP iddiası 10 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında yaklaşan 16 Nisan referandumu ve MHP seçmeninin tercihi konuşuldu. ANDY-AR Araştırma Şirketi Başkanı Faruk Acar, "MHP'nin kaybolacağına inanmıyorum tam aksine 2019'daki seçimlerde bugün aldığı oydan daha fazlasını alabilir." derken karşıt görüşte olan Siyaset Stratejileri Uzmanı Elif Dördüncü Aydemir, "MHP seçmeninin oy verme saiki ideolojiktir." dedi.
24 Şubat 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 05:37
24 Şubat 2017 Akıl Çemberi'nin özeti 13 izlenme - 11 ay önce Başak Şengül'in Sunduğu Akıl Çemberi'nin 24 Şubat 2017 tarihli bölümüne, Prof. Dr. Tayyar Arı, araştırmacı Faruk Acar, akademisyen Doç. Dr. Yunus Emre, siyaset stratejileri uzmanı Elif Dördüncü, Ekopolitik Kurucusu Tarık Çelenk ve hukukçu Yasin Şamlı konuk oldu. Programda referandum süreci ve sonrası masaya yatırıldı. İşte 6 dakikada programdan öne çıkan başlıklar...
Doster Devlet Bahçeli Başkanlık Konusunu Niçin Gündeme Getirdi 01:32
Doster Devlet Bahçeli Başkanlık Konusunu Niçin Gündeme Getirdi 12 izlenme - 12 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına konuk olan Siyaset Bilimci - Yazar Doç. Dr. Barış Doster, Devlet Bahçeli'nin başkanlık konusunu niçin gündeme getirdiğini vurgulayarak, "20 yıldır siyasal hayatta olan bir politik aktör, yıllarca ve defalarca aralıksız şekilde, başkanlık rejimine usulden ve esastan karşı olduğunu dillendirdikten sonra, AK Parti'nin bile artık gündeminden çıkmışken, önceliği olmamışken, acaba niçin konuyu gündeme getirdi?" dedi.
Akıl Çemberi - 10 Ağustos 2015 02:19:20
Akıl Çemberi - 10 Ağustos 2015 34 izlenme - 2 yıl önce Örgütlerin eş zamanlı terör saldırıları… Koalisyon zirvesinde AK Parti- CHP görüşmesi… Teröre ortak tepki çağrısı ve çözüm sürecinin geleceği… Başak Şengül; gündemin önemli başlıklarını sordu, Doç. Dr. Akif Kireçci, Gazeteci- Yazar İsmail Saymaz, CHP’den Oğuz Kaan Salıcı, Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, MHP’den Mevlüt Karakaya ve Yazar Vahdettin İnce Akıl Çemberi’nde tartıştı…
Akıl Çemberi - 17 Ağustos 2015 02:52:38
Akıl Çemberi - 17 Ağustos 2015 31 izlenme - 2 yıl önce Hükümet arayışlarında AK Parti - MHP görüşmesi... Erdoğan'ın açıklamalarında sistem tartışması... Erken seçim olasılığı ve artan terör olayları... Başak Şengül gündemin önemli başlıklarını sordu, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Gazeteci Kadri Gürsel, Doç. Dr. Erdinç Yazıcı, MHP’den Uygar Aktan, GENAR'dan İhsan Aktaş ve Gazeteci İsmail Saymaz Akıl Çemberi'nde tartıştı...