Hoşgeldiniz!

akıllı hayvan

at işi biliyo 00:49
at işi biliyo 10.548 izlenme - 7 yıl önce
bu koyun çok akıllı 00:59
bu koyun çok akıllı 7.825 izlenme - 8 yıl önce bu koyun çok akıllı
Akıllı inek boynuzuyla tulumbadan su çekerek içiyor 00:35
Akıllı inek boynuzuyla tulumbadan su çekerek içiyor 2.748 izlenme - 5 yıl önce İneğin İnanılmaz Aklı
Akıllı İnekler 02:02
Akıllı İnekler 1.727 izlenme - 3 yıl önce Bize oranla cok cok az kapasiteleri olan hayvanlar bile gerekli oldugunda beynini kullanabiliyor ek olarak ben kopegime otur kalki zor ogrettim adamlar neylerle ugrasiyorlar.
Dünya'nın En Zeki 10 Hayvanı 04:58
Dünya'nın En Zeki 10 Hayvanı 1.236 izlenme - 3 yıl önce "Dünya'nın En Zeki 10 Hayvanı" başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: 10 Karıncalar Karıncaların kendi aralarında "işçi karınca", "kraliçe karınca" gibi karmaşık sosyal ilişkiler geliştirdikleri bilinir. Ayrıca karıncalar şehir gibi inşa ettikleri yuvalarının belirli alanlarında mantar yetiştirebilirler. 9 Deniz Aslanları Öğrenmeye doğuştan meraklı olan denizaslanlarının "a=b ve a=c ise b=c olur" mantığıyla düşünebildikleri gözlemlenmiştir. 8 Fareler Güçlü hafızalara sahip olan fareler sanılanın aksine eğitime yatkındırlar. Farelerin kapana sıkışmış diğer fareleri kurtararak özgecil davranışlarda bulundukları da görülmüştür. 7 Papağanlar Bazı kaynaklara göre insan konuşmalarını taklit etmeleriyle bilinen bu hayvanların basit olayları idrak etme kabiliyetleri 4 yaşındaki bir çocuğunkiyle karşılaştıralabilecek kadar yüksektir. 6 İspermeçet Balinaları Dünya'nın en büyük beyinleri bu canlılarda bulunur ve bu beyinler ortalama 7.5 kg kadardır. Fakat iri cüsseleri sebebiyle eğitmek çok zor olduğu için zekaları tam olarak test edilememiştir. 5 Büyük Maymunlar (Şempaze-Goril-Orangutan-Bonobo) Sosyal gruplar halinde yaşayan büyük maymun türlerinin kargalar gibi çubuk kullanabildikleri ve bu çubuklarla termit yakaladıkları bilinmektedir. 4 Köpekler Yaklaşık 150.000 yıldır insanoğluyla beraber yaşayan köpekler diğer canlılara kıyasla insanı en iyi anlayabilen hayvanlardır. Köpeklerin hafızaları oldukça kuvvetli olup öğrenme istekleri ve idrak etme kapasiteleri de epey yüksektir. Ayrıca köpekler diğer hayvanları kendi istekleri doğrultusunda yönetmeyi çok severler. 3 Kargalar Kargalar kompleks problemleri akıllı yollarla çözmeleriyle bilinirler. Çubuk kullanarak deliklerden yem çıkarmak, arabaların tekerleklerinin önüne ceviz bırakarak kırılmasını sağlamak veya su seviyesini yükselterek istediklerine ulaşmak kargaların keskin zekalarına sadece birer örnektir. 2 Yunuslar Yunus balıkları "ayna testi"ni başarıyla geçmiş olan birkaç canlı türünden birisidir. 2013 yılında bilim adamları yunus balıklarının birbirlerine ıslıklarıyla özel isimler taktıklarını gözlemlemişlerdir. 1 Filler Çok duygusal hayvanlar olan filler bazen ölen aile bireylerinin arkasından yas tutabilirler. İri beyinlere sahip olan bu hayvanların yıllarca eğitildikleri takdirde resim bile yaptıkları görülmüştür.
akilli köpek mutlaka İzleyİn 01:08
akilli köpek mutlaka İzleyİn 1.433 izlenme - 9 yıl önce
akıllı hayvanlar 01:53
akıllı hayvanlar 1.466 izlenme - 9 yıl önce birde hayvanlar düşünemez derler :)
hizmetci köpek 00:59
hizmetci köpek 1.237 izlenme - 9 yıl önce hizmetci köpek
akıllı hayvanlar 01:53
akıllı hayvanlar 1.094 izlenme - 9 yıl önce
Kartala Kafa Tutan, Balıkçının Oltasını Patlatan Sayko Karga 02:29
Kartala Kafa Tutan, Balıkçının Oltasını Patlatan Sayko Karga 397 izlenme - 2 yıl önce karga deyip geçmeyin kafaları gerçekten çok çalışır bu kuşların, alet edavat bile kullanırlar doğada kendi çaplarında. bu görüntülerdeki saykoda kartalın elinden balığını kaptığı yetmiyor buza olta atan adamın oltasını da patlatıyor. siz siz olun karga gördünüz mü götü kollayın
Ne konuştuğunu bilen ve konuşulanları anlayan akıllı papağanlar 09:57
Ne konuştuğunu bilen ve konuşulanları anlayan akıllı papağanlar 228 izlenme - 2 yıl önce Bu videoda akıllı papağanlar konuşuyor, ancak neler söylediğini de biliyor. Çok ilginç geldi bana.
akıllı hayvan 01:26
akıllı hayvan 272 izlenme - 8 yıl önce
kedilerin dünyası 01:08
kedilerin dünyası 279 izlenme - 9 yıl önce kedilerin dünyası