Hoşgeldiniz!

Akıllı Hayvan Videoları İzle

at işi biliyo 00:49
at işi biliyo 10.500 izlenme - 6 yıl önce
bu koyun çok akıllı 00:59
bu koyun çok akıllı 7.812 izlenme - 7 yıl önce bu koyun çok akıllı
Akıllı inek boynuzuyla tulumbadan su çekerek içiyor 00:35
Akıllı inek boynuzuyla tulumbadan su çekerek içiyor 2.711 izlenme - 4 yıl önce İneğin İnanılmaz Aklı
Akıllı İnekler 02:02
Akıllı İnekler 1.634 izlenme - 2 yıl önce Bize oranla cok cok az kapasiteleri olan hayvanlar bile gerekli oldugunda beynini kullanabiliyor ek olarak ben kopegime otur kalki zor ogrettim adamlar neylerle ugrasiyorlar.
Dünya'nın En Zeki 10 Hayvanı 04:58
Dünya'nın En Zeki 10 Hayvanı 940 izlenme - 2 yıl önce "Dünya'nın En Zeki 10 Hayvanı" başlıklı videonun metnini buradan okuyabilirsiniz: 10 Karıncalar Karıncaların kendi aralarında "işçi karınca", "kraliçe karınca" gibi karmaşık sosyal ilişkiler geliştirdikleri bilinir. Ayrıca karıncalar şehir gibi inşa ettikleri yuvalarının belirli alanlarında mantar yetiştirebilirler. 9 Deniz Aslanları Öğrenmeye doğuştan meraklı olan denizaslanlarının "a=b ve a=c ise b=c olur" mantığıyla düşünebildikleri gözlemlenmiştir. 8 Fareler Güçlü hafızalara sahip olan fareler sanılanın aksine eğitime yatkındırlar. Farelerin kapana sıkışmış diğer fareleri kurtararak özgecil davranışlarda bulundukları da görülmüştür. 7 Papağanlar Bazı kaynaklara göre insan konuşmalarını taklit etmeleriyle bilinen bu hayvanların basit olayları idrak etme kabiliyetleri 4 yaşındaki bir çocuğunkiyle karşılaştıralabilecek kadar yüksektir. 6 İspermeçet Balinaları Dünya'nın en büyük beyinleri bu canlılarda bulunur ve bu beyinler ortalama 7.5 kg kadardır. Fakat iri cüsseleri sebebiyle eğitmek çok zor olduğu için zekaları tam olarak test edilememiştir. 5 Büyük Maymunlar (Şempaze-Goril-Orangutan-Bonobo) Sosyal gruplar halinde yaşayan büyük maymun türlerinin kargalar gibi çubuk kullanabildikleri ve bu çubuklarla termit yakaladıkları bilinmektedir. 4 Köpekler Yaklaşık 150.000 yıldır insanoğluyla beraber yaşayan köpekler diğer canlılara kıyasla insanı en iyi anlayabilen hayvanlardır. Köpeklerin hafızaları oldukça kuvvetli olup öğrenme istekleri ve idrak etme kapasiteleri de epey yüksektir. Ayrıca köpekler diğer hayvanları kendi istekleri doğrultusunda yönetmeyi çok severler. 3 Kargalar Kargalar kompleks problemleri akıllı yollarla çözmeleriyle bilinirler. Çubuk kullanarak deliklerden yem çıkarmak, arabaların tekerleklerinin önüne ceviz bırakarak kırılmasını sağlamak veya su seviyesini yükselterek istediklerine ulaşmak kargaların keskin zekalarına sadece birer örnektir. 2 Yunuslar Yunus balıkları "ayna testi"ni başarıyla geçmiş olan birkaç canlı türünden birisidir. 2013 yılında bilim adamları yunus balıklarının birbirlerine ıslıklarıyla özel isimler taktıklarını gözlemlemişlerdir. 1 Filler Çok duygusal hayvanlar olan filler bazen ölen aile bireylerinin arkasından yas tutabilirler. İri beyinlere sahip olan bu hayvanların yıllarca eğitildikleri takdirde resim bile yaptıkları görülmüştür.
akilli köpek mutlaka İzleyİn 01:08
akilli köpek mutlaka İzleyİn 1.433 izlenme - 8 yıl önce
akıllı hayvanlar 01:53
akıllı hayvanlar 1.464 izlenme - 9 yıl önce birde hayvanlar düşünemez derler :)
hizmetci köpek 00:59
hizmetci köpek 1.235 izlenme - 8 yıl önce hizmetci köpek
akıllı hayvanlar 01:53
akıllı hayvanlar 1.092 izlenme - 9 yıl önce
Kartala Kafa Tutan, Balıkçının Oltasını Patlatan Sayko Karga 02:29
Kartala Kafa Tutan, Balıkçının Oltasını Patlatan Sayko Karga 297 izlenme - 2 yıl önce karga deyip geçmeyin kafaları gerçekten çok çalışır bu kuşların, alet edavat bile kullanırlar doğada kendi çaplarında. bu görüntülerdeki saykoda kartalın elinden balığını kaptığı yetmiyor buza olta atan adamın oltasını da patlatıyor. siz siz olun karga gördünüz mü götü kollayın
Ne konuştuğunu bilen ve konuşulanları anlayan akıllı papağanlar 09:57
Ne konuştuğunu bilen ve konuşulanları anlayan akıllı papağanlar 129 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda akıllı papağanlar konuşuyor, ancak neler söylediğini de biliyor. Çok ilginç geldi bana.
akıllı hayvan 01:26
akıllı hayvan 272 izlenme - 8 yıl önce
kedilerin dünyası 01:08
kedilerin dünyası 279 izlenme - 8 yıl önce kedilerin dünyası
Bu dünyada insan ve maymun dışında da akıllı hayvanlar mevcut 02:42
Bu dünyada insan ve maymun dışında da akıllı hayvanlar mevcut 32 izlenme - 1 yıl önce Bu videodaki kuşlar geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek mefununa sahip gözüküyor. Yemlerini gelecek için saklayıp, başka kuşların o yemleri bulmaması için birçok şeye dikkat ediyorlar. Izleyin ve görün.
Akıllı papağan kendi tüyünü kaşınmak için alet olarak kullanıyor 00:40
Akıllı papağan kendi tüyünü kaşınmak için alet olarak kullanıyor 28 izlenme - 1 yıl önce Akıllı papağan kendi tüyünü kaşınmak için alet olarak kullanıyor .
Karga 3 farklı aleti doğru sıralamada kullanıyor 01:01
Karga 3 farklı aleti doğru sıralamada kullanıyor 25 izlenme - 1 yıl önce Karga yiyeceğe ulaşmak için 3 farklı aleti doğru sıralamada kullanıyor.
Kakadu kuşları kendi aletlerini kendileri yaparlar 04:54
Kakadu kuşları kendi aletlerini kendileri yaparlar 20 izlenme - 1 yıl önce Kakadu kuşları kendi aletlerini kendileri üretirler.
Ahtapotların alet kullanımı 01:12
Ahtapotların alet kullanımı 12 izlenme - 1 yıl önce Akıllı ahtapotların hindistan cevizi kabuklarını birleştirerek kendine ev yapması.
Bonoboların Konuşma Kabiliyeti 03:11
Bonoboların Konuşma Kabiliyeti 20 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda Bonobo türü maymunların konuşma yeteneklerini görebilirsiniz. Süper bir video, hayretler içinde kalacaksınız.
Kavanozu açan ahtapot 01:45
Kavanozu açan ahtapot 6 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda kavanoz içindeki yeme ulaşmak için ne yapması gerektiğini bilen ahtapotları seyredebilirsiniz. Kavanozun çevrilerek açıldığını da bilmesi bu hayvanların ne kadar zeki olduğunu ve bu hayvanlara saygı duyulması gerektiğini gösteriyor. Süper bir video.
Taştan kendine alet yapıp aleti kullanan maymun 01:02
Taştan kendine alet yapıp aleti kullanan maymun 6 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda maymunun kendine taştan nasıl alet yaptığını ve bu aleti kullanarak ipi kestiğini ve bunun sonucunda yemeğine ulaştığını göreceksiniz. Aynı eski zamanlardaki gibi...
Bu dünyada insan ve maymun dışında da akıllı hayvanlar mevcut 02:42
Bu dünyada insan ve maymun dışında da akıllı hayvanlar mevcut 4 izlenme - 1 yıl önce Bu videodaki kuşlar geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek mefununa sahip gözüküyor. Yemlerini gelecek için saklayıp, başka kuşların o yemleri bulmaması için birçok şeye dikkat ediyorlar. Izleyin ve görün.
Orangutanlar fıstık peşinde 00:37
Orangutanlar fıstık peşinde 3 izlenme - 1 yıl önce Orangutan su seviyesini yükselterek fıstığa ulaşıyor.
Ara papağanı kurumuş bitkileri ağızındaki fındığı sabitlemek için kullanıyor 00:35
Ara papağanı kurumuş bitkileri ağızındaki fındığı sabitlemek için kullanıyor 1 izlenme - 1 yıl önce Ara papağanı kurumuş bitkileri ağızındaki fındığı sabitlemek için kullanıyor.