Hoşgeldiniz!

Akın Çelik

Basın Toplantısını Bitiren Soru ! | Haberler Güncel Haberler - Son Dakika Haberler 01:01
Basın Toplantısını Bitiren Soru ! | Haberler Güncel Haberler - Son Dakika Haberler 1.833 izlenme - 4 yıl önce Haberler Güncel Haberler - Son Dakika Haberler Soma Holding'in faciayı anlattığı toplantı, Ali Tezel'in "Kayıp 450 işçi için gaiplik kararı verilecek." iddiasının sorulması üzerine bitirildi.
Basın Toplantısını Bitiren Soru ! | Haberler Güncel Haberler - Son Dakika Haberler 01:01
Basın Toplantısını Bitiren Soru ! | Haberler Güncel Haberler - Son Dakika Haberler 301 izlenme - 4 yıl önce Haberler Güncel Haberler - Son Dakika Haberler Soma Holding'in faciayı anlattığı toplantı, Ali Tezel'in "Kayıp 450 işçi için gaiplik kararı verilecek." iddiasının sorulması üzerine bitirildi.
Bu Olayda Hiçbir İhmalimiz Yok - Maden işletme Müdürü 00:38
Bu Olayda Hiçbir İhmalimiz Yok - Maden işletme Müdürü 111 izlenme - 3 yıl önce Soma'daki maden işltetme müdürü Akın Çelik'in açıklamasıdır efendim. Yazıktı, günahtır, toplantıyı baştan sona dinledim sürekli bir kargaşa bir çıkmaz. Sorulara siyasi ağızdan cevap verip soruyu değil de başka yerden girip soruyu unutturma çabaları felan. Yazık
Akın Çelik: Bu Olayda Hiçbir İhmalimiz Yok 00:42
Akın Çelik: Bu Olayda Hiçbir İhmalimiz Yok 86 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden İşletmesi Müdürü Akın Çelik: Biz kazanın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz. Sıkıntıyı bilmiyoruz. Hiçbir ihmalimiz yok bu olayda. Soma'da 284 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili açıklama yapan işletme müdürü Akın Çelik, facianın nasıl meydana geldiğini bilmediğini ama OLAYDA HİÇBİR İHMALLERİNİN OLMADIĞINI söyledi... İşletme Müdürü'nün bu açıklaması, peki o zaman bu 284 kişi neden öldü? sorusunu gündeme getirdi. İşletme Müdürü Akın Çelik'in Açıklamaları; "Biz kazanın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz. Sıkıntıyı bilmiyoruz. Hiçbir ihmalimiz yok bu olayda. Canla başla çalıştık. 20 yıldır madenciyim." Ocağın temiz hava girişi orası. Metan gazı yok. Metan gazıyla ilgili ocağın hava dönüşlerinde olur. Her noktaya hava gidiyor. Metan gazı sensörleri vardır. Burada çalışan arkadaşlarımız için portif cihazlar var. Her noktayı ölçebiliriz. Biz de bunu araştırıyoruz. Şimdiye kadar görmedik böyle bir şey. Biz insanlar için üç gündür uyumuyouz. Ben de yer altındayım. -Önceliğimiz insanları çıkarmak. Bütün ocaktaki kablolar yanmaz. Çok yangın gördüm 20 yılda 1 arkadaşımı bırakmadım. Öncelik insanları çıkarmaktı. Kendi hayatımızı tehlikeye atarak yaptık bunları. 500 kişilik kaçış odamız var. Bu bizim bölgemizden uzaklaştı. Kaçış odaları küçüktür. Daha büyük yerler yapmamız gerekiyor. Olay 3-5 dakika içinde gerçekleşti. Yüksek bir gaz hemen 5 dakikada doldurdu ortalığı. Toplam yer altında 787 kişi vardı. Çıkış noktası ile gazın çıkışı 5 dakikayı buldu. -Oksijen maskeleri işçilerin çoğunda vardı. O maskelerin çoğu kontrol ediliyor. Gramaj tartımı su tartımı yapılıyor. - Yoğun duman işçilerin yollarını kapattı. Görüş mesafesi düştü. Olayın sıkıntısı buradan kaynaklandı. Görüş mesafesi 0’a düştü. - Biz kazanın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz. Sıkıntıyı bilmiyoruz. Hiçbir ihmalimiz yok bu olayda. Canla başla çalıştık. 20 yıldır madenciyim. - Yangın başladığında kaç kişi vardı aşağıda. 363 kişiyi ben bir yerde topladım. Ve orada isim alarak bunları listeledim. Bunun haricinde 122 kişi ambulanslarla yakın hastanelere sevkedildiler. Şu an 284 arkadaşımızın vefat etti. 18 kişi şu an içeride. Bütün sensörlere gelen veriler toplanıyor. Savcılık buna el koydu.