Hoşgeldiniz!

akışkan

Newton Yasasına Uymayan Turuncu Madde 01:45
Newton Yasasına Uymayan Turuncu Madde 1.526 izlenme - 3 ay önce Ne tam olarak sert, ne de yumuşak bir madde, ama ani darbelere karşı en iyi koruyuculardan biri. Elini yavaşça içine daldırırsan sıvı , çok hızlı vurursan katı bir madde gibi oluyor.
dikey paketleme makinesi bakliyat kuruyemiş baharat şekercips paketleme makinesi 01:15
dikey paketleme makinesi bakliyat kuruyemiş baharat şekercips paketleme makinesi 9.291 izlenme - 7 yıl önce kuruyemiş bakliyat baharat şeker tuz kahve nişasta mısır cips taneli ve toz halindeki tüm ürünleri dakikada 40 ila 55 paket yapar makine 3 yıl mekanik ve işçilik garantilidir her türlü tuzlu ve toz olan ortamda çalışacak şekilde uzun yıllar çalışacak şekilde dizayn edilmiştir
Kumu Su Gibi Hareket Ettiren Mühendis 10:02
Kumu Su Gibi Hareket Ettiren Mühendis 280 izlenme - 5 ay önce Eski NASA mühendisi Mark Rober, normalde katı bir halde bulunan kumların yaptığı bir düzenekle su gibi akışkan duruma geçmesini sağlıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Akışkan Çikolatalı Kek | Hobiyo.com 02:06
Akışkan Çikolatalı Kek | Hobiyo.com 654 izlenme - 3 yıl önce İçi sıcacık akışkan çikolatalı kek. Vanilyalı dondurma ile birlikte tavsiye ediyoruz. Detay: http://www.hobiyo.com/tarifler/warm-soft-center-cake-t2 Malzeme Listesi 100 g un 100 g kavrulmuş kırık fındık 80 g tereyağı 200 g bitter kuvertür 8 adet yumurta 120 g toz şeker 1 adet limon
Castrolün Yapmış Olduğu Akışkan 00:52
Castrolün Yapmış Olduğu Akışkan 345 izlenme - 3 yıl önce Castrol bildiğiniz bir marka fakat üretmiş olduğu bu akışkanla çığır açmış olduğunu görüyoruz. katı desen değil sıvı desen değil tövbe başka bişe evet evet amerikayı müslümanlar buldu. ya daha sonrası ?
İnanılmaz Ama Gerçek! Bu Suda Yürümek Mümkün! 02:31
İnanılmaz Ama Gerçek! Bu Suda Yürümek Mümkün! 602 izlenme - 4 yıl önce Suda yürümek, hatta üstünde durmak imkansız. Bu akışkanlığı az sıvıda ise hızlı hareket ederseniz istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.
Vatandaşın Ferro Akışkanla İmtihanı 07:18
Vatandaşın Ferro Akışkanla İmtihanı 231 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin ilk ve tek Popüler Bilim kanalı Meraklı Maymun'a şimdi abone olun: http://bit.ly/1iaTK33 Farklı yaş ve meslek gruplarından insanlara ferro akışkan verip, ne olduğunu tahmin etmelerini istedik. İnsanların oldukça ilgisini çekti ve belki de onların bu akşam internette 'Ferro akışkan'ı araştırmalarına vesile olduk. Ayrıntılı Ferro akışkan deney videomuza buradan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=QQp8QlKtP58
ferro akışkan 01:39
ferro akışkan 329 izlenme - 8 yıl önce ferro akışkan
Meteorlar - Kum Tanelerine Düşen Su Damlaları 01:22
Meteorlar - Kum Tanelerine Düşen Su Damlaları 99 izlenme - 3 yıl önce Minnesota Üniversitesi'nden araştırmacılara göre, Dünya'ya çarpan bir meteorun nasıl bir etki yaratacağını görmemizin kolay bir yolu, kum taneleri üzerine düşen bir su damlasını incelemek olabilir! Videoda, su damlası bir meteoru temsil ediyor. Bir tabaka kum tanesi ise, Dünya yüzeyini. Damla, kumlar üzerine düştüğünde, tıpkı bir meteor çarpması sırasında olduğu gibi bir krater şekli oluşuyor. Araştırmacılar şöyle yazıyorlar: "Şaşırtıcı bir şekilde, damlanın kumlara çarpmasındaki enerji skalasının, meteor çarpması sonucu oluşan krater morfolojisiyle birebir örtüştüğünü gördük." Video, her ne kadar çok basit gözükse de, Amerikan Fizik Cemiyeti 2014 Akışkan Fiziği Hareketi Ödülü'ne layık görüldü.