Hoşgeldiniz!

akşemsettin

Bilal Göregen Akşemsettin Çay Ocağında - Elveda 03:26
Bilal Göregen Akşemsettin Çay Ocağında - Elveda 1.968 izlenme - 5 yıl önce Bilal Göregen Akşemsettin Çay Ocağında - Elveda
Amasya Akşemsettin İ.o Minikler Forklör 2011 08:01
Amasya Akşemsettin İ.o Minikler Forklör 2011 1.169 izlenme - 7 yıl önce 29/01/2011 günü amasya minikler forklör yarışması birincisi akşemsettin ilköğretim okulu minikleri
Fatih Sultan Mehmed'in istanbul'u Fethi 05:23
Fatih Sultan Mehmed'in istanbul'u Fethi 381 izlenme - 3 yıl önce Fatih Sultan Mehmed'in istanbulu Fethi. Peygamberimiz (sav) Buyurdular ki: İstanbul mhakkak fetholunacaktır. Onu fetheden komutan ne güzel komutan. Onu fetheden asker ne güzel askerdir.
7/a Tayfası 01:50
7/a Tayfası 1.316 izlenme - 10 yıl önce 7/a sınıfı fen bilgisi sınıfında:)
Vasiyet 01:23
Vasiyet 620 izlenme - 10 yıl önce akşemsettin hazretlerinin oğularına ve talebelerine olan vasiyetleri.
Akşemsettin İ.o. Minikler Halay 08:59
Akşemsettin İ.o. Minikler Halay 468 izlenme - 8 yıl önce 2010 amasya akşemsettin İ.o. miniklek halay birincisi
Kilometre Taşları - Akşemseddin 05:02
Kilometre Taşları - Akşemseddin 78 izlenme - 3 yıl önce Akşemsettin, Fatih'in hocası ve kanaatimce öğrencisinden daha kıymetlidir fikrimce. Programdaki 2 hatayı da söyleyeyim. Bursa değil, Bolu-Göynük''tür. Bir de saraydan gizlice kaçmamış, Fatih'le arası bozulmuş ve saraydan kovulmuş, bir ara Beypazarı (Ankara) 'da yaşamıştır.
Engelli İbadet Yeri 02:45
Engelli İbadet Yeri 78 izlenme - 4 yıl önce Başakşehir’de Bir İlk başakşehirli Bir Engelli Olan İbrahim Yavuz’un Önerisini Değerlendiren Başakşehir Belediyesi, Bir İlke İmza Atarak 4. Etap 2. Kısımdaki Akşemsettin Camiine Engellilerin Rahatça Namaz Kılabileceği Bir Bölüm Ekledi. Üstü Ve Yanları Camlarla Kaplı Olan Bölümün Kapısı Engelliler Yardım Almadan Rahatça Girip Çıkabilsin Diye Otomatik Olarak Açılıp Kapanıyor. İç Bölümde Klimanın Yanı Sıra, Engellilerin İmamı Rahatça Duyabilmeleri İçin Ses Düzeni De Kuruldu. akülü Arabalarıyla Cami İçine Giremeyen Engelliler Soğuk Havalarda Kapılarda Namaz Kılmak Zorunda Kalıyorduk. Önümüz Kış Artık Bizim De Rahatça Ve Kimseden Yardım Almadan İbadet Edebileceğimiz Bir Bölümümüz Olacak Diye Sevinçlerini Belirttiler. Başta Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal Olmak Üzere Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyoruz Dediler. başakşehir’de Yaşayan Engellilerden Biri Olan İbrahim Yavuz İşe Şunları Söyledi. Daha Önceleri Kapı Üstlerinde Kıyıda Köşede Namazımızı Kılmaya Çalışıyorduk. Bazıları Bize Otursun Evinde Kılsın Gözüyle Bakıyordu. Oysa Camide Kılmanın 27 Derece Daha Fazla Sevabı Olduğunu Peygamberimiz Söylüyor. Camiye Giden Bir İnsanın Her Adımı Bir Günahına Kefaret Olur Hadisi Var. Kaldı Ki Engellilerin Hayatın Her Noktasında Olma Hakları Vardır. Bir Engelinin Engeli Onun İbadet Etmesine Engel Teşkil Etmez. Biz Engelliler Abdest Almak Ve Namaz Kılmakta Sağlıklı İnsanlardan Daha Çok Zorluk Çekiyorsak Da, Dinimiz Zorluk Dini Değildir. Abdest Alamayan Teyemmüm Edebilir. Ayakta Namaz Kılamayan Oturarak Da Kılabilir. Herkes Gücü Yettiği Kadar İbadet Etmekle Yükümlüdür. Pek Çok Camimizde Engelli Rampasının Bile Olmadığını Biliyoruz. Her Camide Engelli Tuvaletinin Yanı Sıra Engellilerin Kolayca Abdest Alabileceği Yerler De Olmalıdır. Engellileri Ve Engelleri Yok Sayarak Bir Yere Varamayız. Önemli Olan Engelleri Ortadan Kaldırarak Engellileri Sosyal Hayatın İçine Çekmektir. Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştiren Başakşehir Belediyesine Teşekkür Ediyor, Akşemsettin Camiine Eklenen Bu Bölümün Diğer Camilere De Örnek Teşkil Etmesini Diliyoruz.