Hoşgeldiniz!

Al Jazeera Türk Videoları İzle

Meksika'dan Datça'ya, Datça'dan Dünyaya 02:51
Meksika'dan Datça'ya, Datça'dan Dünyaya 2.598 izlenme - 5 ay önce Yavuz Demirhan, üniversiteyi birinci sınıfta bırakıp Meksika'ya yerleşti. 8 yıl yaşadığı Meksika'da marangozluğu öğrendi. İnternette gördüğü üç boyutlu ahşap yapbozlar ilgisini çekti ve üretmeye başladı. Güzel bir hikaye, belki ilham alan biri çıkar. Umut dünyası.
Kanepe Komutanı Obama 01:57
Kanepe Komutanı Obama 5.263 izlenme - 1 yıl önce ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra nasıl bir boşluğa düşebileceğinin parodisini yaptı. Beyaz Saray'ın videosunda bir haber spikeri Obama için "O artık başkomutan değil, kanepe komutanı" sözüyle açılıyor ve Snapchat skandalıyl
Kerry ve  Lavrov'un Laf Dalaşı Yapması! 00:30
Kerry ve Lavrov'un Laf Dalaşı Yapması! 4.836 izlenme - 1 yıl önce ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye'de barış görüşmeleri için gittiği Moskova'da Rus mevkidaşı Lavrov'un doğum gününü kutladı. 72 ve 66 yaşlarındaki tecrübeli iki diplomat, yaşları üzerinden atıştılar.. Kerry: 72 Lavrov: 66 Not:"
Down Sendromlu Yasemin İçin Yapılan Düğün 01:14
Down Sendromlu Yasemin İçin Yapılan Düğün 3.306 izlenme - 1 yıl önce Manisa'nın Soma İlçesi'nde yaşayan down sendromlu 28 yaşındaki Yasemin Erarslan'ın uzun süredir hayalini kurduğu düğünü gerçek oldu. Erarslan'ın hayalini gerçekleştirmek için ailesi, damatsız, temsili düğün yaptı, kına yakıldı.
Bitmeyen Trajedi Gazze - Al Jazeera Türk Belgeseli (+18) 21:44
Bitmeyen Trajedi Gazze - Al Jazeera Türk Belgeseli (+18) 4.013 izlenme - 2 yıl önce 6 aylık ateşkesin ardından 27 Aralık 2008'de İsrail, Gazze bölgesindeki yerleşimlere bomba yağdırdı ve ardında çok sayıda ölü ve yaralı bıraktı. Bu saldırılardan bir sene sonra Al Jazeera, babaların işsiz kaldığı, gençlerin yetersiz koşullarda eğitildiği, fiziksel ve ruhsal engelli sayısının arttığı Gazze'ye gitmiş ve bu belgeseli hazırlamışlar.
Tayvan’da Pokemon İzdihamı 00:26
Tayvan’da Pokemon İzdihamı 1.571 izlenme - 9 ay önce Tayvanlılar, ender bulunan Snorlax cinsi Pokemon’un belirdiği parka akın etti, izdiham çıktı. Haberin linki: http://ajtr.me/82qv
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 01:24
Belek'te Bir Kaplumbağa Terbiyecisi 1.919 izlenme - 10 ay önce Yüksek lisans öğrencisi Fatih Polat, Akdeniz ülkeleri arasında 2 bin 500 yuva ile caretta carettaların en fazla yuvalama alanına sahip olan Belek Turizm Bölgesi'nde, 5 yıldır yaz aylarında gönüllü çalışıyor.
Sanat Ayağına İnsanlara İçi Boş Ürünler Satmak 01:49
Sanat Ayağına İnsanlara İçi Boş Ürünler Satmak 2.072 izlenme - 1 yıl önce Çinli sanatçı Vigy Jin, Şanghay'da açtığı Xu Zhen isimli markette boş içecek şişeleri ve yiyecek kutuları satıyor. Jin'in amacı insanların 'çılgın tüketim alışkanlıklarını' eleştirmek.böyle bişey adanada yapılsa caba nasıl olurdu merak ettim.
Paris'te Anlamlı Eylem Yapan Müslüman 00:28
Paris'te Anlamlı Eylem Yapan Müslüman 2.610 izlenme - 2 yıl önce Müslüman bir Fransa vatandaşı dünyaya güçlü bir mesaj gönderdi. Önündeki kartonlarda ''Ben Müslümanım. Sana güveniyorum, sen bana güveniyor musun? Cevabın evetse bana sarıl'' yazıyor. Birçok Parisli bu çağrıya ona sarılarak yanıt verdi.
Sınırda Bir Öğretmen Ayşe Çilingir 05:03
Sınırda Bir Öğretmen Ayşe Çilingir 1.667 izlenme - 1 yıl önce Ayşe Çilingir’in çocukluğundan itibaren hayali köy öğretmeni olmaktı. Mezun olduktan sonra ilk görev yeri de Kars’ın Ermenistan sınırındaki Alaca Köyü'ne oldu. Hayatında ilk defa bu kadar üç köyleri görüyor kars'ın ermanistan sınırı yakınındaki Alaca köyü ne geldiğinde işte bu diyor vede tek isteği ileride öğrenciler tarafından hatırlanması, valla izledikten sonra dedimki ne güzel insanmışın Ayşe öğretmen. (Bu arada tv, mivi izlemem ama Al jazeera türk ün bir kaç küçük belgeselini gördüm bu kanal baya kaliteli işler yapıyor.)
Filistin'in En Genç Gazetecisi - Janna Jihad 02:59
Filistin'in En Genç Gazetecisi - Janna Jihad 1.301 izlenme - 1 yıl önce Haberin tamamı: http://aljazeera.com.tr/al-jazeera-oz... Henüz 10 yaşında. Kendisini 'gazeteci' olarak tanımlıyor. Sosyal medyayı kullanarak elindeki küçük kamera ile Batı Şeria'dan 'bildiriyor'. Amacı işgal altındaki ülkesinin sesini bütün dünyaya duyurmak olan Filistinli Janna Jihad ile konuştuk.
PETA'dan Deri Eylemi 01:30
PETA'dan Deri Eylemi 905 izlenme - 1 yıl önce Tayland'ın başkenti Bangkok'ta deri kıyafetleri satan bir mağaza, Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA) grubunun bir eylemine sahne oldu. PETA, lüks deri kıyafetlerinin için gerçeğine tıpatıp benzeyen et ve organ parçaları doldurdu.
Yüksek Gerilim Cambazları - Al Jazeera Türk Belgeseli 23:25
Yüksek Gerilim Cambazları - Al Jazeera Türk Belgeseli 922 izlenme - 1 yıl önce Farklı açılardan ve farklı insan hâllerini anlattığı için seviyorum bu elcezirenin belgesellerini. Bundan sonrası alıntıdır. Büyük elektrik kesintilerinin önemli bir bölümü yüksek gerilim hatlarındaki arızalardan kaynaklanıyor. Bu arızaları hat bakım işçileri gideriyor. Hat bakım işçileri, zaman zaman ağır kış koşullarında, ulaşımın zor olduğu coğrafyada, yerden onlarca metre yüksekteki gerilim hatlarında âdeta cambazlık yapıyor. Al Jazeera belgeseli Yüksek Gerilim Cambazları, hat bakım işçilerinin ölüm tehlikesiyle iç içe çalışmalarını anlatıyor.
Karadziç'in İki Yüzü - Al Jazeera Türk Belgeseli 43:24
Karadziç'in İki Yüzü - Al Jazeera Türk Belgeseli 275 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz günlerde Srebrenitsa katliamının üzerinden 19 yıl geçti.Bosna Savaşı'nda işlediği soykırım ve savaş suçlarından dolayı hakkında dava açılan Karadziç, 21 Temmuz 2008 tarihinde yakalandı. Karadziç, eski Yugoslavya'daki savaş suçlularını yargılamak amacıyla kurulan özel savaş suçları mahkemesinde yargıçların önüne çıkarıldı.Ödüllü muhabir Racih Ömer, Bosna Kasabı Radovan Karadziç'in kaçışından yakalanışına kadar olan süreci anlattığı belgesel.
Yahudi Derviş - Al Jazeera Türk 43:43
Yahudi Derviş - Al Jazeera Türk 367 izlenme - 2 yıl önce İsrailli öğretim görevlisi Miki Cohen hayatı boyunca aradığı cevapları Mevlana'da buldu. Bugün, bulduğu cevapları İsrail'de paylaşmaya devam ediyor.
Renkli Dünya - Ümmü Gülsüm Belgeseli 05:31
Renkli Dünya - Ümmü Gülsüm Belgeseli 214 izlenme - 2 yıl önce Renkli Dünya, Al Jazeera Türk'te yayınlanan dünyanın farklı kültürler, sanatlar ve gelenekekleri kısa kısa anlatan belgesel serisidir. Doğu'nun yıldızı olarak parlayan Mısırlı kadın sanatçı Ümmü Gülsüm'ün hayatından kesitleri aktarıyor.
Yeniden Yeryüzü: Tazmanya Canavarı Üretme Parkı 05:40
Yeniden Yeryüzü: Tazmanya Canavarı Üretme Parkı 262 izlenme - 2 yıl önce Avustralya’nın en meşhur hayvanlarından Tazmanya canavarı, tilki ve yaban kedisi gibi türleri avlayarak kıtadaki biyolojik dengeyi sağlamada önemli rol oynuyor. Fakat adına yüz tümörü denilen ve kolayca yayılan kanser tipi nedeniyle canavarın nesli son on yıldır tükenme tehlikesi altında. Avustralya Sürüngen ve Canavar Parkı, Tazmanya’nın doğal yaşam alanlarından seçilen sağlıklı Tazmanya canavarlarını korumaya alarak gözetim altında tutuyor; erginleştirerek Canavar Yetiştirme Parkı’na gönderiyor. Yeniden Yeryüzü, tehlike altındaki Tazmanya canavarı için verilen mücadeleyi izlemek üzere Yeni Güney Galler’deki Barrington Tops Ulusal Parkı’nda. ALINTI.
Ev İşçileri - Al Jazeera Türk Belgeseli 21:38
Ev İşçileri - Al Jazeera Türk Belgeseli 214 izlenme - 3 yıl önce çalışan Kadınlar, Evdeki İşlerine Vakit Ayıramadıkları İçin Ev İşçilerine Duyulan İhtiyaç Da Giderek Artıyor. Ancak, Çok Çeşitli Bir Çok İşi Kapsayan Ev İşçiliği, Türkiye Dahil Birçok Ülkede Meslek Olarak Kabul Edilmiyor.
Vatikan A.Ş. - Al Jazeera Türk Belgeseli 21:40
Vatikan A.Ş. - Al Jazeera Türk Belgeseli 210 izlenme - 2 yıl önce Vatikan dini, politik ve mali açılardan sırlarla dolu. Vatikan Bankası'nın adı, karapara aklamaktan Nazi’lerin kanlı altınlarını saklamaya, mafya cinayetlerine karışmaktan, hayali kredilere teminat mektubu vermeye kadar birçok ‘kirli’ işle anılıyor. ALINTIDIR. Al Jazeera Türk Belgeselleri: http://aljazeera.com.tr/konular/al-jazeera-ozel
Havada Tehlike: Boeing 787 48:09
Havada Tehlike: Boeing 787 126 izlenme - 2 yıl önce Son zamanlarda ülkemizde her ilde açılan ve gün geçtikce her yere kısa zamanda gitmek için tercih ettiğimiz uçakların hakkında hazırlanmış bir belgesel. “Geleceğin uçağı” olma iddiası ile üretilen Boeing Dreamliner 787, konforlu uçuşlar vadediyor. Peki ya güvenlik? Al Jazeera, Boeing’in fabrikasına girdi ve gerçeklerle yüzleşmiş.
FBI Muhbirleri - Al Jazeera Türk Belgeseli 47:41
FBI Muhbirleri - Al Jazeera Türk Belgeseli 145 izlenme - 3 yıl önce FBI muhbirleri Al Jazeera'ye konuştu. Amerikalı Müslümanlar, 11 Eylül saldırılarından bu yana yakın takip altında ve potansiyel teröristler olarak görülüyor. Paranoyaya dönüşen bu durum sonrasında eyleme bulaşmamış insanlar, sadece söylemleri sebebiyle suçlu ilan edilip hapse atılabiliyor.
Komşum Bin Ladin - Al Jazeera Türk Belgeseli 21:55
Komşum Bin Ladin - Al Jazeera Türk Belgeseli 115 izlenme - 2 yıl önce Pakistan'daki Abbottabad sakinleri için 1 Mayıs 2011, hiçbir zaman unutulmayacak bir gün. Dünyanın en çok aranan adamı El Kaide lideri Usame Bin Ladin, beş yıl boyunca aralarında yaşamıştı. Belgesel, CIA tarafından izi sürülen El Kaide liderinin yakalanış öyküsü ve Pakistan-ABD ilişkilerinin bundan nasıl etkilendiğini anlatıyor.
65 Milyon Kişi Evini Terk Etti 01:29
65 Milyon Kişi Evini Terk Etti 80 izlenme - 11 ay önce Bugün 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü. Dünya 21. yüzyılın en büyük mülteci krizini yaşıyor. Son beş yılda evlerini terk etmek zorunda kalanların sayısı yüzde 50’den fazla arttı.
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 11:14
Türkmen Köyü - Al Jazeera Türk Belgesel 74 izlenme - 1 yıl önce “Biz dağ adamıyık, bir şey bilmeyiz. Öyle bakarlardı…” “Hücreler yerin iki kat altındaydı. Bir deprem olsa da, ölüp kurtulsak derdik…” “Bize bakan yok, halimizi soran yok…” Önce rejim, ardından da Rus bombardımanıyla mahvolduk.
Bayrakların Tarihi - Belçika 04:50
Bayrakların Tarihi - Belçika 82 izlenme - 2 yıl önce NATO ve Avrupa Birliği’nin merkezi olan Belçika Krallığı'nın ve bayrağının hikayesi...
Bayrakların Tarihi - Malezya 05:12
Bayrakların Tarihi - Malezya 58 izlenme - 2 yıl önce Asya'nın finans merkezlerinden biri olan Malezya'nın ve bayrağının hikayesi.
Bayrakların Tarihi - Hindistan 05:12
Bayrakların Tarihi - Hindistan 68 izlenme - 2 yıl önce Dini ve kültürel çeşitliliği ile bilenen Hindistan’ın ve Bayrağının hikayesi. O kliplerinde 250 kişinin dans etmesini ve müziğini seviyorum buda böyle biline.
Panama: Baraja Karşı - Al Jazeera Türk Belgeseli 21:54
Panama: Baraja Karşı - Al Jazeera Türk Belgeseli 80 izlenme - 2 yıl önce Panama devlet başkanı, ülkesinin enerji sorununa çözüm bulmaya kararlı. Ancak bu durum, yerli Ngabe halkını nasıl etkiliyor? Aynı sorunları ülkemizde de rastlanmaktadır.
Büyük Felaket (Nekbe) - Al Jazeera Türk Belgeseli 43:55
Büyük Felaket (Nekbe) - Al Jazeera Türk Belgeseli 60 izlenme - 2 yıl önce İsrail Bağımsızlık Bildirgesi'nin ilan edilmesinden bir gün sonra, 15 Mayıs 1948’de Filistinliler toplu bir şekilde evlerinden çıkarılmaya başladı. O günden beri 15 Mayıs, Nekbe yani “Büyük Felaket” günü olarak anılıyor. Ancak meselenin kökleri çok daha eskilere dayanıyordu. Al Jazeera Türk Belgeselleri: http://aljazeera.com.tr/belgesel/belg...
Hayatta Kalmanın Zor Olduğu Yer - Gazze 00:39
Hayatta Kalmanın Zor Olduğu Yer - Gazze 58 izlenme - 2 yıl önce Sözde sivil can kayıplarını gözettiklerini söylese OÇ İsrail devletinin ne kadar gözettiği gözler önünde. 7 Temmuz'dan bugüne 2091 kişinin öldüğü İsrail'in Gazze saldırılarında birçok ev de yerle bir oldu. Bir apartmanın birkaç dakikada enkaza dönüştüğü an.