Hoşgeldiniz!

albert einstein

Albert Einstein'ın Hayatını Anlatan Dizi: Genius (2017) 00:30
Albert Einstein'ın Hayatını Anlatan Dizi: Genius (2017) 2.146 izlenme - 7 ay önce National Geographic tarafından hayata geçirilen ve Nisan ayından itibaren yayına girecek olan Genius isimli dizinin ilk sezonunda Albert Einstein'ın hayatı anlatılacak.
Albert Einstein'ın En Net Görüntüleri 03:16
Albert Einstein'ın En Net Görüntüleri 1.986 izlenme - 11 ay önce 20. yüzyılın en önemli isimlerinden Einstein, birinci kesitte dev bir teleskop projesinde çalışmaları gözlemliyor. İkinci kesitte ise eşi Elsa Einstein ile beraber poz veriyor...
Albert Einstein In Öğretmenine İnanılmaz Cevabı 01:21
Albert Einstein In Öğretmenine İnanılmaz Cevabı 9.127 izlenme - 8 yıl önce gerçekten insanı hayretlere düşürecek bir zeka
Celal Şengör Röportajı (Tarihten 3 İlginç Yükseliş Hikayesi) 03:15
Celal Şengör Röportajı (Tarihten 3 İlginç Yükseliş Hikayesi) 2.510 izlenme - 1 yıl önce Celal Şengör 3 ilginç hayat hikayesi anlatıyor.
İmam Hatip'te Bilim Fuarı 02:27
İmam Hatip'te Bilim Fuarı 3.034 izlenme - 3 yıl önce Bilim bilim olalı böyle zulüm yaşamamıştır. Söyleyecek çok şey var siz esprileri yaparsınız zaten.
En Basit Tanımı ile İzafiyet Teorisi ve İkizler Paradoksu 04:00
En Basit Tanımı ile İzafiyet Teorisi ve İkizler Paradoksu 1.670 izlenme - 1 yıl önce Einstein tarafından ortaya atılan İzafiyet Teorisi , Bir çok fizikçinin zaman kavramı nı sorgulamasına ve yeni ufuklar açılmasına sebep olmuştur. Bu videomuzda İzafiyet Teorisi ( Özel Görelilik Kuramı ) , İkizler Paradoksu ve 4. boyut uzay zaman hakkında kısa bir bilgilendirme yaptık. İyi Seyirler.
albert einstein sexy video 01:52
albert einstein sexy video 4.075 izlenme - 9 yıl önce albert einstein sexy video
Bir Varmış Bir Yokmuş - Albert Einstein 25:41
Bir Varmış Bir Yokmuş - Albert Einstein 1.783 izlenme - 2 yıl önce Siteden bir arkadaşımızın da yüklemeye devam ettiği seri olan Bir Varmış Bir Yokmuş'un tarih hakkındaki bölümünü. Albert Einstein'ın hayatını anlatıyor. Maalesef tüm bölümler elimde yok keşke olsa..
Albert Einstein Hakkında 10 İlginç Ama Gerçek Bilgi 02:26
Albert Einstein Hakkında 10 İlginç Ama Gerçek Bilgi 1.390 izlenme - 3 yıl önce Albert Einstein hakkında 10 ilginç ama gerçek bilgi. 1 - Einstein çocukken çok yavaş öğrenen ve çok yavaş konuşan bir çocuktu. 2 - Einstein’in ölümünden sonra otopsi yapan Patalog, Einstein’in beynini çalmış ve 20 yıl boyunca formaldehit dolu kavanozda saklamıştır. 3 - Nobel ödülünden kazandığı parayı boşandığı eski eşine vermiştir. 4 - İsrail başkanlığı için teklif geldiğinde kibarca reddetmiştir. 5 - İlk üniversite giriş sınavında başarısız olmuştur. 6 - Her ne kadar çok zeki biri olsada Einstein, telefon numaralarını, tarihleri ve isimleri hatırlamakta çok kötüydü. 7 - Einstein 1902 yılında doğan gayri meşru kızı vardı. 8 - Ainstein’in gözlerinin NYC de (New York City de) bir kasada saklandığı düşünülmekte. 9 - Star Wars karakteri Yoda’nın Einstein’den esinlenerek yapıldığı söylenmektedir. 10 - Çorap giymeyi sevmezdi.
Albert Einstein'in Hayatı - Belgesel (90 dk) 01:29:49
Albert Einstein'in Hayatı - Belgesel (90 dk) 1.438 izlenme - 2 yıl önce History Channel tarafından hazırlanmış ünlü Fizikçi Albert Einstein nın hayatını anlatan bir bilgesel, belgeseli izlediğimde 2 şeyi daha iyi anladım. 1. hiç kimseyi küçük görme "olmadık taş baş yarar hesabı" 2.si e=mc2 umarım sizde benim gibi keyif alarak izlersiniz.
albert einsteinin profesöre cevabı 01:21
albert einsteinin profesöre cevabı 1.670 izlenme - 7 yıl önce albert einsteinin profesöre cevabı
Albert Einstein Çocukken Ateist Hocasıyla Tartışması 01:13
Albert Einstein Çocukken Ateist Hocasıyla Tartışması 1.240 izlenme - 4 yıl önce Albert Einstein Çocukken Ateist Hocasıyla Tartışması
İşte Einstein'ın Müzedeki Beyni 01:01
İşte Einstein'ın Müzedeki Beyni 677 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en zeki insanları arasında gösterilen Albert Einstein'ın yıllardır saklanan beyin parçacıkları Philedelphia'daki bir müzede sergilenmeye başladı.
Albert Einstein Hocasına Verdiği Mükemmel Cevap 01:13
Albert Einstein Hocasına Verdiği Mükemmel Cevap 1.328 izlenme - 6 yıl önce albert einstein hocasına verdiği cevap
George Bernard Shaw'in Albert Einstein Onuruna Verdiği Yemek 01:52
George Bernard Shaw'in Albert Einstein Onuruna Verdiği Yemek 623 izlenme - 2 yıl önce 1925 Nobel Edebiyat Ödülü alan İrlandalı George Bernard Shaw 27 Ekim 1930 da Londra'da bir otelde Albert Einstein adına başarılarından dolayı bir akşam yemeği düzenliyor. Konuşmasında Albert Einstein'a övgüler yağdırıyor. Arkadaşlar Türkçe alt yazılı halde bulmaya çalıştım ama bulamadım özür dilerim.
einstein relativity 2 time dilation slowing down c 08:57
einstein relativity 2 time dilation slowing down c 1.272 izlenme - 8 yıl önce einstein relativity 2 time dilation slowing down clocks
Albert Einstein'ın Ateist Profosöre Verdiği Muazzam Ayar 01:15
Albert Einstein'ın Ateist Profosöre Verdiği Muazzam Ayar 686 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın gelmiş geçmiş en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein daha küçük bir çocukken okuldaki profösöre tüm zamanların en ibretlik en güzide ayarını verir.
Albert Einstein'in İzafiyet Teorisi (Görelilik Kuramı) Türkçe Altyazılı 15:00
Albert Einstein'in İzafiyet Teorisi (Görelilik Kuramı) Türkçe Altyazılı 858 izlenme - 3 yıl önce Eugene Khutoryansky Tarafından Hazırlanan Animasyona Türkçe Altyazı Ekledim, Umarım Beğenirsiniz.
Albert Einstein Ve Tanrı 01:21
Albert Einstein Ve Tanrı 1.056 izlenme - 7 yıl önce albert einstein ve tanrı
Kücük Cocugun Profesörü Susturduğu An ! 01:21
Kücük Cocugun Profesörü Susturduğu An ! 936 izlenme - 7 yıl önce
Kilometre Taşları - Albert Einstein 05:13
Kilometre Taşları - Albert Einstein 446 izlenme - 3 yıl önce Albert Einstein, 14 Mart 1879'da Almanya'da dünyaya geldi. Babası Hermann Einstein, annesi ise Pauline Einstein idi. Eğitimine Münih'deki bir Katolik ilkokulunda başladı. 1888 yılında ise Luitpold Gymnasium'a gitti. Bir süre sonra bu okulu bırakan Einstein, İtalya'daki ailesinin yanına gitti. Ailesi yarım kalan eğitimini tamamlaması için onu İsviçre'deki bir liseye gönderdi. Buradan mezun olduktan sonra Swiss Federal Polytechnic School'a kaydoldu. 1900 yılında üniversite eğitimini tamamlayan Einstein, üniversitede asistan olmak istiyordu. Fakat bu isteğini gerçekleştiremedi. Bunun üzerine bir süre özel dersler verdikten sonra İsviçre'deki bir patent ofisinde işe girdi. 1909'da Zurich Üniversitesi'nde profesör oldu. 1914 yılında Almanya'ya döndü ve Berlin Humboldt Üniversitesi'nde profesör olarak görev yaptı. 1921 yılında 'fotoelektrik etkinin ne olduğunu açıklamasından ötürü' Nobel Fizik Ödülü'nü kazandı. Hitler'in Yahudilere uyguladığı baskılardan dolayı Almanya'dan ayrılmak zorunda kaldı. Önce Belçika'ya oradan da İngiltere'ye gitti. Son olarak ise ölümüne kadar yaşayacağı Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Burada Princeton Üniversitesi'nde görev yaptı. 1940'da Amerikan vatandaşlığına geçti. 1955'te hayatını kaybetti.
Motivasyon - Umutsuzluk ve Hayal Kırıklığının Faydaları 06:29
Motivasyon - Umutsuzluk ve Hayal Kırıklığının Faydaları 255 izlenme - 1 yıl önce Yaşadığımız acılar, moral bozuklukları, düşüşler hayata karşı motivasyonumuzu zedeleyebilir. Herkesin ve her şeyin bize karşı olduğunu düşündüğümüz zamanlar olur. Ve bu zamanlardaki umutsuzluğumuz; eli eteği çekip, her şeyi bırakıp, bir sahil kasabasına yerleşme fikrini aklımıza sokar. Ama 2 tür acı var. Biri, canımızı yakar. Diğeri bizi gaza getirir. İşte eğer acımızı, umutsuzluğumuzu, mutsuzluğumuzu gaza gelmek için kullanırsak ve hedefimize sıkı sıkı bağlı kalırsak, belki de çok büyük şeyler başarabiliriz. Son zamanlarda çok heveslendiğiniz bir şeyi köstekleyen oldu mu? Ya da hunharca eleştiren? Veya destek olmasını beklerken aksine size köstek olanlar oldu mu? Bu aslında iyi bir şey. Çünkü büyük başarıların ardında çoğunlukla büyük dramlar ya da hayal kırıklıkları yatıyor. Ne olursa olsun, tutkularımızdan asla vazgeçmemeliyiz.
Albert Einstein'in Hayatı 01:29:49
Albert Einstein'in Hayatı 59 izlenme - 9 ay önce Albert Einstein'in Hayatını anlatan güzel bir belgesel.
Albert Einstein'ın Ateist Profosöre Verdiği Muazzam Ayar 01:15
Albert Einstein'ın Ateist Profosöre Verdiği Muazzam Ayar 481 izlenme - 4 yıl önce Dünyanın gelmiş geçmiş en zeki insanlarından biri olan Albert Einstein daha küçük bir çocukken okuldaki profösöre tüm zamanların en ibretlik en güzide ayarını verir.
Çift Yarık Deneyi 04:06
Çift Yarık Deneyi 120 izlenme - 9 ay önce Albert Einstein doğanın fizik kanunlarıyla ve matematikle anlaşılabileceğini düşünüyor ve kuantum fiziğinin getirdiği pek çok olguyu kabullenemiyordu. Ona göre kuantum fiziğinde bir yerlerde bir şeyler yanlış anlaşılmıştı ve bu yanlışın düzeltilmesiyle, tüm gariplikler mantıklı bir açıklamaya kavuşabilecekti. Günümüzde hala böyle düşünen fizikçiler var. Sizce de kuantum dünyası gerçek olmak için biraz fazla mı fantastik yoksa tüm bu gariplikler kuantum dünyasının kendine has ve kabullenmemiz gereken durumlar mı? Meraklı Maymun sizin için araştırdı, Çift Yarık deneyi ve onunla birlikte gelen Kuantum Dünyası'nın gariplikleri... İyi seyirler...
albert einstein ve bilime kattığı şeyler 04:33
albert einstein ve bilime kattığı şeyler 382 izlenme - 6 yıl önce
tarihi ders 01:21
tarihi ders 419 izlenme - 8 yıl önce ya işte ders böyle verilir
Albert Einstein'ın Beyni Çalındı mı 02:03
Albert Einstein'ın Beyni Çalındı mı 134 izlenme - 2 yıl önce 18 Nisan 1955’te, Albert Einstein iç kanama geçirmiştir. Doktorlar ameliyat olması gerektiğini söylemelerine rağmen, Albert Einstein ameliyatı reddetti ve 76 yaşında, Princeton Hastanesi’nde gece saat 2'de yaşamını yitirdi. Fakat ilginç bir olay yaşandı, o da profesörün beyninin çalınması.. Einstein'ın ölüm nedeninin belirlenmesi istendi. Otopsisi sırasında Princeton Hastanesinde bulunan DoktorThomas Harvey o gece nöbetteydi ve Albert Einstein'ın Beynini kafatasından çıkardıktan sonra "Bu dünyamız hakkında her şeyi değiştiren beyindir" demiştir. Harvey bedeni yakılması için hazırladı. Beyni ise kendi sefer tasına koydu ve evine götürdü. Olay Doktorun kızının okulda öğretmenine bunu söylemesi ile duyuldu. O sırada vasiyeti üzerine albert aynşaynın bedeni çoktan yakılmıştı bile. Beyni çalınan Einstein'ın ailesi şoktaydı. Hükümet yetkileri ve ailesi beynin iade edilmesini istiyordu ancak Harvey direndi. Vermemek için işinden bile oldu. Harvey beyni bilimsel araştırmalarda kullanılacağına yemin etti ve daha sonrasında einstein ailesi bu isteğinden vazgeçti. Beyin hırsızı Doktor Harvey beyni 240 farklı parçaya bölüp incelemiştir. 1985yılına beynin bir kısmını başka bir uzmana gönderdi. Uzmanın incelemesi ve açıklamaları sansasyona neden oldu. Çalışmalar Einstein'ın beyninde bulunan ve beyin nöronlarını besleyen glial hücrelere odaklanmıştı. Einstein'ın beyninde normal bir insana nazaran daha fazla glial hücre bulunuyordu. Fakat beyin 50 yıl kadar incelense de dişe dokunur bir bilgi bulunamamıştır. Einstein'ın beyni ölümünden 53 yıl sonunda çalındığı Princeton Hastanesi’ne getirildi. Doktor Harvey ise bundan 3 yıl sonra hayatını yitirdi. Albert Einsteinın beyni nasıl çalındı? Albert Einsteinın beyni çalındı. Pancar Tarlası Sunar Videolarımızın devamı için Abone olmayı unutmayınız.
Şakirt Einstein'ın Ateist Profesöre Cevabı 01:19
Şakirt Einstein'ın Ateist Profesöre Cevabı 163 izlenme - 3 yıl önce Şu feyk videoyu görünce http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/120588/albert-einsteinin-ateist-profosore-verdigi-muazzam-ayar gerçekler açığa çıksın istedim. Olayın aslı budur arkadaşlar.
Albert Eınsteın 06:40
Albert Eınsteın 99 izlenme - 3 yıl önce