Hoşgeldiniz!

aliya

Aliye Bekirova- O Ses Ukrayna Doktor Civanım 02:23
Aliye Bekirova- O Ses Ukrayna Doktor Civanım 2.437 izlenme - 2 yıl önce O Ses çocuklar ukrayna ayağını söylediği Türkçe şarkıyla sallayan tarumar eden kadife sesli Kırım Türkü Aliya Bekirova'yı dinliyoruz efendim.
Suzan Tamim - Yesaab Aliya 04:28
Suzan Tamim - Yesaab Aliya 3.035 izlenme - 3 yıl önce Suzan Tamim - Yesaab Aliya
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 24:16
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 873 izlenme - 1 yıl önce Evet sayın alkışlarlayaşıyorum sakinleri Nadim Güç tarafından yazıp-yönetilen Dört Duvar Saraybosna filmi o dönem Boşnak kardeşlerimizin yaşadığı zulmü,savaşın acı tarafını ve insanlar üzerinde nasıl kalıcı zararlar bıraktığını gösteren kendimce harika bir kısa filmdir.. Umarım beğenirsiniz.. İyi Seyirler..
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 02:18
Aliya Yakubova - Yosmam (Tatarca) 1.019 izlenme - 2 yıl önce İzzet'in seslendirdiği şarkının biraz farklı bir versiyonunu Aliya Yakubova seslendiriyor. Aliya hanımfendi evliymiş. Bilmek isteyenler olur diye bunu da yazayım dedim. İyi dinlemeler.
Aliya İzzetbegoviç'in Tarihi Konuşması (1991) 03:36
Aliya İzzetbegoviç'in Tarihi Konuşması (1991) 1.125 izlenme - 2 yıl önce Karadziç ve Aliya İzzetbegoviç'in Yugoslavya Parlamentosu'nda 1991 yılında yaptıkları konuşmayı izleyeceğiz. "Ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız tek şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın suskunluğu olacaktır."
Aliya İzzet Begoviç Orduyu Selamlaması 01:15
Aliya İzzet Begoviç Orduyu Selamlaması 385 izlenme - 2 yıl önce Aliya İzzet Begoviç veya bilinen adıyla Bilge Kral... Sırplara verdiği mücadele ve duruşuyla hep rahmetle yâd edeceğiz. Videoda Bosna ordusunu selamlamaktadır. Allah gani gani rahmet etsin.
Aliya'nın Tekbir Getiren Komutanı Şerif Patkoviç Türkiye'de 04:32
Aliya'nın Tekbir Getiren Komutanı Şerif Patkoviç Türkiye'de 238 izlenme - 3 yıl önce Birçoğumuzun bildiği Aliya İzzetbegoviç'in yanında Boşnak ordusuna tekbir getirten komutan şehitleri anma gecesinde bu kez Türklere tekbir getirtti.
Ja Sin Sam Tvoj Bosna Marşı 03:01
Ja Sin Sam Tvoj Bosna Marşı 232 izlenme - 2 yıl önce Ja Sin Sam Tvoj yani Ben Senin Oğlunum Rıza Hamidoviç'e ait olup Bosna direnişinin sembolü haline gelmiştir.Bosnalılar kendilerine bir milli marş kabul etmeden önce milli marş yerine söylenmiştir.İzzetbegoviç'in meşhur asker selamlama videosunda arka fonda çalar efenim Türkçesi gökyüzüne camilerden tekbirler yükseliyor. bunlar ülkemin feryadıdır. dağlar, taşlar bunu haykırıyor. kanlı topraklar üstüne kurduğum, canım bosna'm benim. sana iki gözüm gibi bakacağım, çünkü ben senin oğlunum. tuna'da altın güneş, drina'da mavi sabah, neretva'da güneş batarken, sava ovaya yayılır. kanlı topraklar üstüne kurduğum, canım bosna'm benim. sana iki gözüm gibi bakacağım, çünkü ben senin oğlunum. Türkçesi için teşekkürler uludagsözlük-sirinbaba
Aliya Kurbanova - Bellydance 02:11
Aliya Kurbanova - Bellydance 210 izlenme - 4 yıl önce Bellydance...
Aliya İzzetbegoviç Ordusunu Selamliyor 01:31
Aliya İzzetbegoviç Ordusunu Selamliyor 316 izlenme - 6 yıl önce
Aliya İzzet Begoviç - Belgesel 01:51:15
Aliya İzzet Begoviç - Belgesel 202 izlenme - 2 yıl önce ''rahmetlinin bir konuşmasını ya kendi sesinden dinlemiştim, ya da konuşma metnini orjinalinden okudum aklım bilemedi şimdi de: "bu savaşta bizden daha zor durumda olan insanlar var" demişti ve ben kafayı yemiştim. bir orduya karşı su borularından yapılma silahlarla savaşıyorsun, pazar yerine bombalar yağarken senin askerlerin kurşunu sayarak atmak zorunda ve "siz"den daha zor durumda olan insanlar var?! şöyle devam ediyor muhterem: "kandaşlarıyla birlikte olmak yerine, bizimle birlikte olmayı seçen sırp kardeşlerimiz.. onları kendimizden ayrı göremeyiz ve kendilerine karşı yapılacak hiç bir taciz hoş görülemez" menvalinde bir şeyler. nutkum tutulduydu.. halen de haksızlığa uğradığımı düşündüğüm an etrafıma bakarım, "benden zor duruma düşen var mı?" diye. ve "aman! benim (haklı) isyanımdan bir mazlum zarar görebilir mi?"
Tolga Zengin: Aliya Izetbegovic'i Anıyorum 01:45
Tolga Zengin: Aliya Izetbegovic'i Anıyorum 225 izlenme - 3 yıl önce Beşiktaş'ın file bekçisi Tolga Zengin, Sırbistan'da kazandıkları Partizan maçının ardından "4 gün önce Aliya Izetbegovic'in ölüm yıl dönümüydü. Onu da analım." dedi.
Aliya İzzet Begoviç Belgeseli 01:51:15
Aliya İzzet Begoviç Belgeseli 220 izlenme - 3 yıl önce Aliya İzzet Begoviç
Kırımlı Hatun Aliye Yakubova -  Yağma Yağmur 03:36
Kırımlı Hatun Aliye Yakubova - Yağma Yağmur 157 izlenme - 2 yıl önce Güzel Kırım'ın güzel sesi Aliya Yakubova'dan Kırım Tatarcasıyla söylenen Yağma Yağmur isimli şarkıyı dinleyeceğiz.
Mirxan - Aliya Lawo 02:02
Mirxan - Aliya Lawo 173 izlenme - 5 yıl önce
Srebrenitsa Katliamının 22. Yıl Dönümü 01:33
Srebrenitsa Katliamının 22. Yıl Dönümü 2 izlenme - 1 hafta önce Bosna Hersek Arşivler Direktörü Prof. Dr. Adamir Jerkoviç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın merhum Aliya İzzetbegoviç'e Bosna Hersek'i koruyacağına dair verdiği sözü tuttuğunu söyledi.
aliya izzet begovic 11 06:15
aliya izzet begovic 11 165 izlenme - 6 yıl önce
Aliya İzetbegoviç (igman Dağı Gibi Adam) Belgeseli 01:12:25
Aliya İzetbegoviç (igman Dağı Gibi Adam) Belgeseli 118 izlenme - 3 yıl önce "igman Dağı Gibi Adam: Aliya İzetbegoviç" Adlı Belgeselde Aliya İzetbegoviç'in Oğlu, Dostları, Çalışma Arkadaşları, Hapishane Günlerinin Çilekeşleri, Savaş D...
Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı (Nostalji) 01:14
Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı (Nostalji) 56 izlenme - 2 yıl önce 2003 yılında hayatını kaybeden Avrupa'nın son yüzyılda gördüğü en önemli lider ve komutanlardan Aliya İzzetbegoviç'in izlenme rekorları kıran askerlerini selamlama görüntüleri hala hafızalarda tazeliğini koruyor.
Bosna Lideri Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı 01:11
Bosna Lideri Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı 85 izlenme - 3 yıl önce Bosna Lideri Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı
Aliya İzzetbegoviç - Akif Emre1 05:00
Aliya İzzetbegoviç - Akif Emre1 110 izlenme - 4 yıl önce Gazeteci-yazar Akif Emre2nin Aliya İzzetbegoviç İle Yaptığı Ropörtaj Interwiev With Bosnian Leader Aliya İzzetbegoviç By Akif Emre
aliya izzetbegoviç / akif emre 2 05:00
aliya izzetbegoviç / akif emre 2 71 izlenme - 6 yıl önce
Aliya İzzet Begoviç'in Başbakan Erdoğan'a Vasiyeti ! 00:48
Aliya İzzet Begoviç'in Başbakan Erdoğan'a Vasiyeti ! 53 izlenme - 3 yıl önce Aliya İzzet Begoviç'in Başbakan Erdoğan'a Vasiyeti !
Aliya İzzet Begoviç Belgeseli 01:51:15
Aliya İzzet Begoviç Belgeseli 53 izlenme - 3 yıl önce Aliya İzzet Begoviç Belgeseli
Zahouania - Ya Hay Aliya 05:28
Zahouania - Ya Hay Aliya 23 izlenme - 3 yıl önce zahouania - Ya Hay Aliya
Erdal Yalçın  Aliya 04:12
Erdal Yalçın Aliya 32 izlenme - 3 yıl önce Aliya Bestesi Erdal Yalçın Tarafından Gülnihal Özkan'ın Aliya Adlı Şiirinden Etkilenilerek Yapılmıştır.
Genç Kaşifler, Aliya İzzetbegoviç'in Kabrini Ziyaret Etti 01:29
Genç Kaşifler, Aliya İzzetbegoviç'in Kabrini Ziyaret Etti 15 izlenme - 3 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Genç Kaşifler Treni Projesi"ne katılan öğrenciler, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna ve Mostar kentlerini ziyaret etti.