Hoşgeldiniz!

Aliya İzzetbegoviç Videoları İzle

Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 24:16
Dört Duvar Saraybosna (Kısa Film) 833 izlenme - 1 yıl önce Evet sayın alkışlarlayaşıyorum sakinleri Nadim Güç tarafından yazıp-yönetilen Dört Duvar Saraybosna filmi o dönem Boşnak kardeşlerimizin yaşadığı zulmü,savaşın acı tarafını ve insanlar üzerinde nasıl kalıcı zararlar bıraktığını gösteren kendimce harika bir kısa filmdir.. Umarım beğenirsiniz.. İyi Seyirler..
Aliya İzzetbegoviç'in Tarihi Konuşması (1991) 03:36
Aliya İzzetbegoviç'in Tarihi Konuşması (1991) 1.016 izlenme - 2 yıl önce Karadziç ve Aliya İzzetbegoviç'in Yugoslavya Parlamentosu'nda 1991 yılında yaptıkları konuşmayı izleyeceğiz. "Ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız tek şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın suskunluğu olacaktır."
Ja Sin Sam Tvoj Bosna Marşı 03:01
Ja Sin Sam Tvoj Bosna Marşı 214 izlenme - 2 yıl önce Ja Sin Sam Tvoj yani Ben Senin Oğlunum Rıza Hamidoviç'e ait olup Bosna direnişinin sembolü haline gelmiştir.Bosnalılar kendilerine bir milli marş kabul etmeden önce milli marş yerine söylenmiştir.İzzetbegoviç'in meşhur asker selamlama videosunda arka fonda çalar efenim Türkçesi gökyüzüne camilerden tekbirler yükseliyor. bunlar ülkemin feryadıdır. dağlar, taşlar bunu haykırıyor. kanlı topraklar üstüne kurduğum, canım bosna'm benim. sana iki gözüm gibi bakacağım, çünkü ben senin oğlunum. tuna'da altın güneş, drina'da mavi sabah, neretva'da güneş batarken, sava ovaya yayılır. kanlı topraklar üstüne kurduğum, canım bosna'm benim. sana iki gözüm gibi bakacağım, çünkü ben senin oğlunum. Türkçesi için teşekkürler uludagsözlük-sirinbaba
Aliya İzzetbegoviç Ordusunu Selamliyor 01:31
Aliya İzzetbegoviç Ordusunu Selamliyor 316 izlenme - 6 yıl önce
Aliya'nın Tekbir Getiren Komutanı Şerif Patkoviç Türkiye'de 04:32
Aliya'nın Tekbir Getiren Komutanı Şerif Patkoviç Türkiye'de 167 izlenme - 2 yıl önce Birçoğumuzun bildiği Aliya İzzetbegoviç'in yanında Boşnak ordusuna tekbir getirten komutan şehitleri anma gecesinde bu kez Türklere tekbir getirtti.
Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı (Nostalji) 01:14
Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı (Nostalji) 52 izlenme - 2 yıl önce 2003 yılında hayatını kaybeden Avrupa'nın son yüzyılda gördüğü en önemli lider ve komutanlardan Aliya İzzetbegoviç'in izlenme rekorları kıran askerlerini selamlama görüntüleri hala hafızalarda tazeliğini koruyor.
Bosna Lideri Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı 01:11
Bosna Lideri Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı 84 izlenme - 3 yıl önce Bosna Lideri Aliya İzzetbegoviç'in Askerleri Selamı
Aliya İzzetbegoviç - Akif Emre1 05:00
Aliya İzzetbegoviç - Akif Emre1 106 izlenme - 4 yıl önce Gazeteci-yazar Akif Emre2nin Aliya İzzetbegoviç İle Yaptığı Ropörtaj Interwiev With Bosnian Leader Aliya İzzetbegoviç By Akif Emre
1 Mart 1992 yılında yapılan referandum ve Aliya İzzetbegoviç 02:01
1 Mart 1992 yılında yapılan referandum ve Aliya İzzetbegoviç 14 izlenme - 2 yıl önce 1 Mart 1992 Bosna-Hersek'te yapılan referandum Avrupa’nın göbeğinde sözde Birleşmiş Milletler ve NATO’nun korumasında olan bir bölge ve sessiz çığlıklarla katledilen binlerce Müslüman… Bosna Soykırımı, 1992 – 1995 yılları arasında Bosna Savaşı sırasında özellikle Sırplar tarafından Boşnaklara karşı Bosna-Hersek Cumhuriyeti (bugünkü Bosna ve Hersek) topraklarında yapılmış bir soykırımdır. Terim, hukuksal bir kavram olarak daha çok Srebrenitsa ve Jepa katliamları için kullanılmaktadır. Haberimizin devamına sitemiz üzerinden Tarih'in Gerçek Yüzü'nde ulaşabilirsiniz.
Genç Kaşifler, Aliya İzzetbegoviç'in Kabrini Ziyaret Etti 01:29
Genç Kaşifler, Aliya İzzetbegoviç'in Kabrini Ziyaret Etti 15 izlenme - 3 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Genç Kaşifler Treni Projesi"ne katılan öğrenciler, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna ve Mostar kentlerini ziyaret etti.