Hoşgeldiniz!

Aljazeera Türk Videoları İzle

Yeniden Yeryüzü - Komşunla Paylaş 06:06
Yeniden Yeryüzü - Komşunla Paylaş 105 izlenme - 2 yıl önce Londra'da kurulan Streetbank adlı web sitesi, oyuncaktan bahçe ekipmanına ortak kullanılabilecek birçok eşyanın komşularla paylaşımını sağlıyor. Böylece çöpe giden, ya da gereksiz yere evlerde yer işgal eden eşya sayısı azalıyor. Üstelik bu portal, diğer sosyal iletişim ağları gibi insanların yüz yüze görüşmelerini engellemiyor; aksine komşuluğu yeniden canlandırıyor. Yeniden Yeryüzü bu bölümde modern iletişim yöntemlerini kullanarak eşyalarını paylaşanlarla tanışmak üzere İngiltere'de. Bknz: http://www.streetbank.com/
Bayrakların Tarihi - Fransa 04:13
Bayrakların Tarihi - Fransa 77 izlenme - 2 yıl önce Mavi, beyaz ve kırmızı renklerden oluşan Fransa bayrağı, 1789 devriminden sonra kabul edildi. Küçük değişikliklerle günümüze kadar gelen bayrağın renkleri hürriyet, adalet ve eşitliği sembolize eder. Fransa'nın ve bayrağının hikayesi "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Mostar Köprüsü - Renkli Dünyalar 05:06
Mostar Köprüsü - Renkli Dünyalar 56 izlenme - 2 yıl önce Osmanlı’dan kalan en güzel eserlerden biri olan Mostar Köprüsü bu hafta Renkli Dünyalar’da. 1993’deki savaşta yıkılan köprünün yeniden inşası aynı zamanda insanlar arasındaki güvenin perçinlenmesini de temsil ediyormuş.
Mostar Köprüsü - Renkli Dünyalar 05:06
Mostar Köprüsü - Renkli Dünyalar 8 izlenme - 2 yıl önce Osmanlı’dan kalan en güzel eserlerden biri olan Mostar Köprüsü bu hafta Renkli Dünyalar’da. 1993’deki savaşta yıkılan köprünün yeniden inşası aynı zamanda insanlar arasındaki güvenin perçinlenmesini de temsil ediyormuş.