Hoşgeldiniz!

alternatif tıp

Hastayı Soyunarak Tedavi Etmek 01:09
Hastayı Soyunarak Tedavi Etmek 31.835 izlenme - 10 ay önce Bazı hastalıkların tedavisi için ilaçtan daha fazlasına gerek duyulmaktadır. Saksonyus hastalığı teşhisi koyulan Selim'e alternatif tıp ile şifa aranmaktadır. İşte bu hastalığının en önemli şifası da hasta karşısında soyunmaktır.
Kırışıklık ve Leke Giderici Avakado Maskesi - İbrahim Saraçoğlu 08:29
Kırışıklık ve Leke Giderici Avakado Maskesi - İbrahim Saraçoğlu 9.205 izlenme - 4 yıl önce Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kırışıklık ve lekelere çözüm olarak avokado kremini ve kremden yapılmış maskeyi öneriyor. Kırışıklık ve cilt lekeleri için maske tarifi veriyor.
Prolaktin Yüksekliği için Kür - İbrahim Saraçoğlu 02:07
Prolaktin Yüksekliği için Kür - İbrahim Saraçoğlu 3.819 izlenme - 4 yıl önce Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, prolaktin hormonunun yüksekliğini önlemek için kür tarifi veriyor.
Nasırı 1 Günde Geçirecek Tedavi 02:32
Nasırı 1 Günde Geçirecek Tedavi 293 izlenme - 8 ay önce Nasır genellikle ayaklarda meydana gelen sert bir tabakadır. Özellikle ayaklarda meydana gelen nasır kişiyi oldukça rahatsız eder ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.
Karanfilin Faydaları Nelerdir? 03:11
Karanfilin Faydaları Nelerdir? 401 izlenme - 1 yıl önce Karanfilin Faydaları Nelerdir? – Karanfil koklanırsa uyku getirir, çiğnenirse ağız ve vücudun kokusunu güzelleştirir, ağız yaralarına diş eti hastalıklarına ve iltihaba iyi gelir. – Soğana daldırılan birkaç diş karanfil söğüşe, çorbaya, av ve kümes etlerine, toz halinde köfteye, keklere, meyva salatasına, aşureye, zerdeye, helvaya, baharatlı ekmeğe katılır. Böyle muhteşem bir doğa harikası evden eksik edilir mi? Karanfil yağı alırken doğal ve ekolojik olanları tercih edin. Karanfilin etken maddelerinde faydalanabilmek için alırken taze olmasına dikkat edin, tanesinin tepeleri dolu ve elinize alıp hafif ufalayınca kokusu keskinse taze demektir. Karanfil ile hazırlanan bitki çayı diğer bitki çayları gibi çabuk bozulmaz, buzdolabında 2 gün kadar dayanır ve diş temizliğinde kullanılabilir. 6 diş karanfil 2 bardak suda, yaklaşık 20 dakika, üstü kapalı, hafif ateşte, sıvı yarıya ininceye kadar kaynatılır, süzülür. Hazımsızlık, ishal, şişkinlik ve karın ağrısı için, yemeklerden sonra bu çaydan 1 çorba kaşığı içilir. Aynı çaya bal katılırsa nefes darlığına, bronşite ve sinüzite iyi gelir. Yemekten sonra çiğnenen bir diş karanfil ağız kokusunu giderir. Çin’de bedeni kuvvetlendirmek, özellikle bayanların regl problemlerini önlemek için belli bir süre (ortalama 7-10 gün) her gün 1 rafadan yumurta(özgür tavuk yumurtası tavsiye edilir), 1 tatlı kaşığı toz karanfil ve 1 çorba kaşığı bal karıştırılarak yenir. KARANFİL ÇAYI NASIL HAZIRLANIR? Karanfil Çayı her bir fincan için 5-10 karanfil hafifçe dövülere hazırlanır. Dövülmüş ve inceltilmiş olan karanfillerin üzerine kaynar su ilave edilir 10 dk bekletilerek tüketilir. Çayın daha güçlü olabilmesi için 20 dk da bekletilebilir. Karanfil çayını tarçın kabuğu ile tatlandırmak mümkündür. Ayrıca Melisa, sigara bırakılmasına bağlı sinirlilik halinin giderilmesinde önemli bir katkı sağlayacak ve güzel aroması ile karanfil/tarçın karışımının lezzetini artıracaktır.
Dr. Ömer Coşkun -  Boks Antrenmanı 03:51
Dr. Ömer Coşkun - Boks Antrenmanı 1.447 izlenme - 3 yıl önce Daha önce şiir, doğaçlama konusunda tecrubelerini izlediğimiz Ömer Coşkun bu defa spor konusunda, boks antrenmanını izliyoruz.. Videoda Ömer Coşkun'un kum torbasına kendini dövecekmiş gibi bakması dikkat edilir cinsten..
Uzay Teknolojisiyle Bel Fıtığı Tedavisi 04:59
Uzay Teknolojisiyle Bel Fıtığı Tedavisi 1.559 izlenme - 4 yıl önce Yüzde yüz yerli sanayi tarafından geliştirilen yeni bir tedavi aracı. Örnek uygulamanın çekildiği mekan Testere filmi sahnesini anımsatmasa daha etkili olabilirdi. Allah akıl fikir versin diyoruz.
Çörek Otu Nasıl Kullanılır? 06:34
Çörek Otu Nasıl Kullanılır? 250 izlenme - 10 ay önce Çörek Otu Nasıl Kullanılır? Nasıl tüketilmeli ? Çörek Otu'nu Çörek Otu Tohumu olarak satın alınız. Kesinlikle öğütülmüş çörekotu almayınız. Çünkü Çörek otunun içeriğinde bulunan uçucu yağlar ve diğer değerli mineraller eğer öğütme işlemi uzun sürer ve bekleme söz konusu olursa niteliğini yitirebilir. Çörekotu öğütülmeden yenirse sindirilemez, öğütülerek veya çiğnenerek yenmesi gerekir. karabiber baharat oğütücüÇörek Otu tohumlarını uygun bir öğütücü ile kullanacağınız kadarını öğüterek kullanabilirsiniz. Öğütücüyü baharatçılarda bulabilirsiniz, karabiber öğütücü diye satılıyor. Özellikle seramik bıçaklı olanlarını tercih ediniz. Fiyatı 15-20 TL civarı. Çörek otu tohumunu kahvaltı ve yemeklerden en az yarım saat önce bir şeker kaşığı çiğneyerek bir bardak su ile yutmalısınız. Tadı güzel olmadığından bu zor gelebilir o nedenle Ballı Çörek Otu Macunu tavsiye ederiz. Çörek Otu yağı kullanımı aynı şekilde kahvaltı ve yemeklerden en az yarım saat önce bir çay kaşığı kadarını bir bardak su ile yutmalısınız. Çörek otunun bileşiminde bulunan proteinlerin sindiriminin kolay olması için aç karnına mide asidiyle doğrudan temas etmesi istendiğinden süt veya yoğurtla yenmesi önerilmemektedir. Yeni öğütülmüş çörekotu bekletilmeden rendelenmiş elma veya armuda karıştırılarak yenebilir. Taze sıkılmış meyve suyuna karıştırarak ta kullanılabilir. Çocuklara da sevdikleri bilinen gıdalara karıştırılarak verilebilir. (meyve püreleri) Çörekotu hamilelik süresinde kullanılmamalıdır. Ama hamile kalmadan önce 6-8 ay boyunca ve doğuma bir hafta kala başlanıp emzirme süresince yenirse anne ve çocuk sağlığı açısından çok faydalıdır. Çörekotu yeterli miktarda bitkisel omega-3 ihtiva eder, ilave olarak bitkisel omega-3 takviyeli gıdalar (keten tohumu vb.) yenmemelidir. Araştırmalara göre kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce, yani günde 3 kez çörek otunu çiğneyerek yutmak (veya yağını içmek) onlarca yararlı etkisi yanında aynı zamanda sağlıklı kilo vermenize de (zayıflama) yardımcıdır. Bazı araştırmacılar Çörek otunu her gün değil bir gün kullanıp iki gün ara vererek kullanılmasını tavsiye etmektedir. Bu konuda çok kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Önemli olan nokta önerilen dozdan fazlasını almamaktır. Çok önemli sağlık sorunları yaratmasa da önerilenden çok tüketilen her gıda vücuda zarar verebilir. Kan şekeri düşük olanların doktor kontrolünde çörekotu kullanması gerekir. Çörek otuyla ilgili en önemli sözlerden biri de Hz.Muhammed’in (s.a.s) "Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır." sözüdür.
Sedef Taşı 03:02
Sedef Taşı 1.450 izlenme - 8 yıl önce Sedef Taşı
İbrahim Saraçoğlu - Bitkisel Tiroid Kürü 01:16
İbrahim Saraçoğlu - Bitkisel Tiroid Kürü 1.523 izlenme - 5 yıl önce Tiroide Bitkisel çözüm olup olmadığı konusunda İbrahim Saraçoğlu'nun fikirleri soruluyor. Saraçoğlu ise alınan tiroidin yerine hiçbir kürün fayda etmediğini, ilaç kullanılması gerektiğini söylüyor.
2017 Yılında Sağlık Alanında Yapılan 5 Yenilik 01:43
2017 Yılında Sağlık Alanında Yapılan 5 Yenilik 10 izlenme - 2 hafta önce 2017 yılında tıp alanında yapılan değişik çalışmaların derlenmiş halini bu videoda bulabilirsiniz. Keyifli seyirler.
Kehribar Taşı 03:39
Kehribar Taşı 1.016 izlenme - 8 yıl önce Kehribar Taşı
İbrahim Saraçoğlu’ndan 4 Farklı Bitkisel Bel Fıtığı Kürü 01:15
İbrahim Saraçoğlu’ndan 4 Farklı Bitkisel Bel Fıtığı Kürü 239 izlenme - 1 yıl önce Bel Fıtığı Rahatsızlığına Alternatif Tıp olarak İbrahim Saraçoğlu “Bel Fıtığı Kürü” Yoğun bir şekilde bel ağrısı yaşayan kişilerin genel teşhisi, bel fıtığı olmaktadır. Bel ağrısı durumu, genel olarak her 5 kişiden 4’ünde görülmekte olan dolayısıyla sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Bu kadar sıklıkla karşılaşılan bu semptom, en çok 35-60 yaş arasında olan kişileri etkilemektedir. Belimiz, birbiri ile sıkı bir şekilde bağlı olan; eklemler, kaslar, kemikler ve sinirlerden oluşmaktadır. Örneğin boynumuzda 7, sırtımızda 12, belimizde ise 5 adet omur kemiği bulunmaktadır. Omurgamızın ana yapısını bu kemikler ve kuyruk sokumu oluşturmaktadır. Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir? Tedavi Yöntemleri – Çeşitleri Nelerdir? Bel fıtığı durumu tespit edilmiş olan kişilere öncelikle ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Şayet olumlu bir cevap alınmıyorsa fizik tedavi sürecine geçilmektedir. Fakat bu tedavide fayda etmezse, cerrahi operasyon aşamasına geçilmek zorunda kalınabilir. Genel olarak hastalar ameliyat olmaktan kaçındıkları için bitkisel tedavi, alternatif tıp ve şifalı kürler yöntemlerine yönelmektedirler. İşte bel fıtığınız tedavi imkanı sağlayan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun paylaştığı çeşitli bitkisel kürler; İbrahim Saraçoğlu’ndan 4 Farklı Bitkisel Bel Fıtığı Kürü Taze Kozalak İle Bel Fıtığı Kürü 4-5 gram taze temiz kozalak, 1 bardak suyun içerisine atılır ve 10 dakika kadar kaynatılır. Hazırlanmış olan bu karışım tatlandırılarak, günde 1 bardak ölçüde içilir. Defne Yaprağı İle Bel Fıtığı Kürü 10 gram kadar defne yaprağı, 5 dakika süre ile kaynatılır. Bir süre demlendikten sonra günlük 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilir. Rezene İle Bel Fıtığı Kürü 5 gram kadar rezene tohumu, 1 bardak kaynamış suyun içine atılır ve demlenmesi beklenir. 3 dakika kadar demlendikten sonra günde 2 bardağı aşmayacak şekilde tüketilir. Kırkkilit Otu İle Bel Fıtığı Tedavi Kürü 1 bardak kadar klorsuz su, cezvenin içine alınır. Üzerine 2-3 parça kırkkilit otu eklenir. 5 dakika kadar kaynatılır. Ilınınca, lapa olan kısmı bele sürülür. Bu uygulamanın 2-4 hafta süre boyunca tekrarlanması gerekmektedir. Lapa kısmından kalan suyu ise günde 1 bardak ile sınırlı kalmak şartıyla içilebilir. Ya da banyo sonrasında bu su, son durulama suyu olarak bel kısmına dökülebilir.
Dünyanın Alternatif Tıp 'a Bakışı 01:26
Dünyanın Alternatif Tıp 'a Bakışı 793 izlenme - 8 yıl önce kanser tedavisinde ve diğer tedavilerde kullanılan birçok bitki türkiyeden temin ediliyor. işlenip ilaç formatına getirilip yine bizim ülkemize satılıyor.
Yediklerimize Dikkat Edelim 08:23
Yediklerimize Dikkat Edelim 774 izlenme - 8 yıl önce uzmanların açıklamalarına ve analizlere göre 2020 yılında kanser hastalığında ciddi bir artış bekleniyor gerekli kurumlar önlemlerini aladursun bizde temkini olalım daha fazla bilgi ve alternatiftedavi için www.alternatifedaviler.gen.tr
Canlı Yayın'da Şaşkınlık! 01:03
Canlı Yayın'da Şaşkınlık! 859 izlenme - 5 yıl önce Prostat problemi yaşayan dayımız tüm içtenliğiyle konuşmaktadır, sunucu kızımız tüm içtenliğiyle gülümsemekte, alternatif tıp uzmanımız ise yelpaze palmiyesine kafayı takmış durumdadır. İşte karikatürlerden çıkmış bir kesit izleyeceğiz.
Baş Ağrıları Sırasında Bunları Yiyin 02:07
Baş Ağrıları Sırasında Bunları Yiyin 111 izlenme - 1 yıl önce Patates: Şaşmayın, patates gerçekten baş ağrısını azaltır. Patates potasyum maddesi ile zengindir. İşte bu madde baş ağrısı sırasında yardımcı olur. Patatesi pişmiş halde yemek gerekir. Kabak çekirdekleri: Kabak çekirdekleri baş ağrılarını azaltan mineralle ve magnezyumla zengindir. Ayrıca kabak beynin etkinliğini iyileştiren çinko ve fosfor mineralleri de var. Badem: Badem de magnezyumla zengindir. Ayrıca bademde B2 vitamini var. Doktorlar bu vitamini migren sırasında kabul etmeyi tavsiye ediyorlar. Susam: Kalsiyum ve diğer birçok yararlı maddelerle zengin olan susam baş ağrıları zamanı yardımcı olur. Yağlı balık: Omega-3 yağlı asitler ve D vitamininden zengin olan balık kronik baş ağrıları zamanı çok iyi yardımcı olur. Zencefil: İltihap kurutucu ve antihistamin etkilere sahip olan zencefil baş ağrılarını azaltır. Eğer baş ağrısı veya migren tutmasının yaklaşmasını hissediyorsanız, 1 bardak zencefil çayı için. Acı biber (Şili): Kapsaisin alkaloidle zengin olan acı biber baş ağrılarının yoğunluğunu azaltır. Kafein: Kahvenin ve siyah çayın içeriğinde bulunan bu madde baş ağrılarını azaltır. Birçok ağrı kesici ilaçların terkibinde kafein maddesi olur. Fakat çok miktarda kahve ve çay içen insanlarda kafein aksine baş ağrılarına yol açabilir. Karpuz: Su, potasyum ve magnezyumla zengin olan bu karpuz baş ağrılarına yardımcı olur. Temiz su: Çoğu durumda olağan susama baş ağrısına neden olur. Baş ağrısının ilk belirtilerinde 1 bardak temiz su için. Baş Ağrıları Sırasında Bunları Yiyin baş ağrılarınadoğal çözüm
Akuamarin Taşı 03:08
Akuamarin Taşı 650 izlenme - 8 yıl önce Akuamarin Taşı
Maydanoz Limon Kürü - İbrahim Saraçoğlu 03:14
Maydanoz Limon Kürü - İbrahim Saraçoğlu 94 izlenme - 9 ay önce Maydanoz Limon Kürü - İbrahim Saraçoğlu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu ve birçok faydası bulunan maydanoz limon kürünün nasıl hazırlanıp uygulanacağını açıklayacağız. Maydanoz limon kürü hazırlayabilmeniz için öncelikle 15-16 adet maydanozu saplarıyla birlikte, 1 limon suyunu ve yarım su bardağı suyu hazırlamanız gerekmektedir. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra kürü yapmaya başlayabiliriz. Yapılışı oldukça kolay olan bu kürü maydanozları, limon suyunu ve suyu karıştırıcıdan geçirip elde ettiğiniz yeşil renkteki suyu her gün kahvaltınızdan 10-15 dakika önce içebilirsiniz. Bu düzeni 15 gün boyunca koruduktan sonra 3-4 gün ara verip tekrardan aynı şekilde devam etmelisiniz. Bu kür yağ yakma özelliği, deri altındaki iltihapları temizlemesi, cildi genç göstermesi gibi birçok faydası ile dikkatleri çekmektedir. Maydonoz Limon Kürü 15 -16 saplarıyla beraber hormonsuz maydanoz, 1 limon suyu, Yarım su bardağı su, Maydonoz Limon Kürü’nün Yapılışı : Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup blenderden geçirin. Elde ettiğiniz yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika çnce için. 15 gün yguladıktan sonra 3-4 gün ara verip yeniden 15 günlük bir kür daha yapın. Maydanoz Limon Kürü’nün Faydaları Yağ yakma özelliğinin yanıda; Karaciğer yağlanmasına faydalıdır Deri altında iltihaplanma varsa onu atar Cildi parlak ve genç gösterir. Hepatit B ve C hastalarının kullandığı ilaçlar karaciğerde yağlanmaya neden olur. Bu ilaçları kullananlar için de mükemmel bir destekleyicidir. DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR : Maydanoz içinde bulunan maddelerden dolayı tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir. Bu yüzden düşük tansiyonu olan kişile bu kürü uygulamasınlar .
Akuenerji Nasıl Uygulanır 10:12
Akuenerji Nasıl Uygulanır 515 izlenme - 8 yıl önce akuenerji nasıl uygulanır akuenerji dr. baki dökme
Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi 04:54
Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi 54 izlenme - 8 ay önce Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi Kistin içi dolu olan kesecik olarak tanımlandığı belirtilmektedir. Yumurtalı kist birçok kadının kabusu olarak yer edinmeyi başarmıştır. Çoğu kadının hayatında bir kez olsa yumurtalık kistine sahip olduğu bilinmektedir. Yumurtalık kistlerine tıbbi olarak over kistleri denildiği bilinmektedir. Overin kelime anlamının yumurtalık olduğu da belirtilmektedir. Bu kistlerin genellikle tedavi gerektirmediği ve belirti vermediği de bilinir. Bu yumurtalık kistlerinin bazılarının işlevsel bozukluk yaparak belirti verdiği bazı yumurtalık kistlerinin ise belirti vermez. Yumurtalık kistlerinin oluşumlarının en önemli nedeni oluşan hormonal düzensizliklerdir. Yumurtalık kistlerinin özellikle regl gören kadınlarda görüldüğü belirtilmektedir. Yumurtalık kistleri iyi huylu ya da kötü huyludur. Çoğu yumurtalık kistinin iyi huylu olduğu bilinmektedir. Çoğu yumurtalık kistinin belirti vermediği ve genel muayenelerde fark edildiği bilinmektedir. Kistin tedavi edilmeyeceği taktirde daha da büyüyebileceği hastanın hayatını tehlikeye sokabileceği ve kistin kötü huylu olup vücuda yaylıması durumunda ise cerrahi müdahale yapılamayabileceği bilinmektedir. Yumurtalık Kisti İçin Bitkisel Çözümler ve Önlemler İyot alımında artış yapmak: İyotlu sofra tuzu, tarak, karides, yumurta iyot bakımından zengin besinlerdir. İyot alımını artırmak kistin oluşum olasılığını azaltabilir. Sebze tüketimini artırmak Potasyumu fazla olan yiyeceklerle beslenmek: Elma sirkesi, muz, dere otu, kişniş, dul avrat otu kökü, zerdeçal, kekik, sığır kuyruğu gibi besinler potasyum açısından zengin besinlerdir. Bu besinler potasyum eksikliğinden kaynaklanan kistlerin oluşumunu azaltmaya iyi gelebildiği bilinmektedir. Lift bakımından zengin olan besinlerin tüketimini artırmak: Kabızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Östrojene maruz kalmaktan kaçınmak Düzenli egzersiz: Hormonal dengeyi sağladığı ve kan dolaşımını arttırdığı bilinmektedir. Gevşeme teknikleri: Gergin kasların gevşemesini ve krampların rahatlamasını sağladığı bilinmektedir. Doğal hormon dengeleyiciler kullanmak Normal vücut ağırlığını korumak
Baş Ağrısına % 100 Çözüm 00:53
Baş Ağrısına % 100 Çözüm 340 izlenme - 3 yıl önce Gün geçmiyor ki bir gencimiz daha kendini insanlığa adamasın. Kahramanımız baş ağrısına ilginç bir yöntem bulduğunu iddia etmektedir. Ancak işin teorik kısmını kafada güzel kurmasına rağmen pratikte bir takım sorunlarla mücadele etmek zorundadır. Not : Edinilen bir başka bilgiye göre bu yöntemi uygulayan kişi kör oldu, kolonya firmasına dava açtı ve zengin oldu. Kolonya firmasının sahibi de bu videoyu izledikten sonra baş ağrısından öldü.
Firuze Taşı 02:57
Firuze Taşı 394 izlenme - 8 yıl önce Firuze Taşı
Akik Taşı 03:43
Akik Taşı 355 izlenme - 8 yıl önce Akik Taşı
Şifalı Doğal Taşlar- Baki Cihangiroğlu Doğanın Definesini Tanıtıyor 07:54
Şifalı Doğal Taşlar- Baki Cihangiroğlu Doğanın Definesini Tanıtıyor 331 izlenme - 7 yıl önce taşlarla tedavi mümkün mü?taşlar nasıl yararlı oluyor?
Yeşim Taşı 03:36
Yeşim Taşı 276 izlenme - 8 yıl önce Yeşim Taşı
Yildiz Taşı 03:07
Yildiz Taşı 268 izlenme - 8 yıl önce Sifali Taslar Yildiz Taşı
Çabuk Zayıflatan Bitkiler 05:24
Çabuk Zayıflatan Bitkiler 43 izlenme - 9 ay önce Çabuk Zayıflatan Bitkiler At Kuyruğu Bitkisi : İdrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bu bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanırsanızböbreklerinize zarar verebilir. Maydanoz: Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve kaynatıpçayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor. Adaçayı : Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılır. Kekik: Sindirim problemleri yaşayan kişilerde tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sırada yorgunluktan şikayet edenler içinde vücuda zinlelik sağlar. Civanperçemi: Tatlı yemeye karşı iştahı keser, mideye tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir. Biberiye: Sindirim sistemini düzenleyici etkisi vardır. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir. Tere Bitkisi : Bünyedeki yağ yakmayı çabuklaştırıcı etkisi vardır. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca birçok vitaminde intiva eder. Sinameki Bitkisi : Kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevini görür. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan Rezene ve Nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor. Balık Otu: Bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir Fesleğen: Vücudunuzda biriken fazla suyu atmaya destek olur. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.
Kaplangözü Taşı 03:33
Kaplangözü Taşı 250 izlenme - 8 yıl önce Kaplangözü Taşı
Migren 01:59
Migren 235 izlenme - 8 yıl önce migren agrılarına alternatif çözüm migrenson