Hoşgeldiniz!

alzheimer

Burçin Orhon 04:51
Burçin Orhon 2.589 izlenme - 2 yıl önce Kaşınızda Bambi lakaplı güzeller güzeli ablamız Burçin Orhonun bale oryantal karışımı dansı. Tiyatrocu Süheyl Uygurla evlendikten sonra hayli kilo alan ablamız alzheimer hastası olmuş, kendisine geçmiş olsun diliyoruz.
Alzheimer Dede 01:51
Alzheimer Dede 2.418 izlenme - 6 yıl önce
Yaşlılar İçin Akıllı Bileklik 02:00
Yaşlılar İçin Akıllı Bileklik 2.217 izlenme - 3 yıl önce Dedesinin hastalığından yola çıkan 15 yaşındaki Kenneth Shinozuka isimli genç, hem Alzheimer hastalarının hem de bakıcılarının hayatını oldukça kolaylaştıracak bir icada imza attı. Shinozuka, hastanın ayağa kalktığı zamanı saptayan bir akıllı bileklik geliştirdi. Bilekliğin üzerinde harekete duyarlı sensörler bulunuyor ve hastanın ayağına ya da çorabına rahatlıkla takılabiliyor. Hasta ayağa kalktığında devreye sensörler girerek, mobil uygulama sayesinde hastayla ilgilenen kişiye haber gönderiyor. Yani bu uygulama ile bakıcı, sürekli olarak hastanın başında beklemek zorunda kalmıyor. Geliştirdiği cihazı dedesinin üzerinde 6 ay boyunca denediğini söyleyen Shinozuka, bilekliğin bir kez bile yanılmadığını söyledi. Kenneth Shinozuka, geliştirdiği bu cihaz sayesinde Scientific American’ın 50 bin dolarlık ödülüne de layık görüldü. Gencin hedefinde ise geliştirdiği bilekliği çoğaltarak bakımevlerine bağışlamak var.
Alzheimer Hastası Cezayirli Turist İstanbul'da Kayboldu 04:39
Alzheimer Hastası Cezayirli Turist İstanbul'da Kayboldu 48 izlenme - 2 hafta önce Alzheimer hastası Cezayirli turist İstanbul'da kayboldu 72 yaşındaki Alzheimer hastası turist 9 gündür kayıpİSTANBUL - Eşiyle birlikte Cezayir'den İstanbul'a tatile gelen 72 yaşındaki Alzheimer hastası turist Benyusuf Muhsin'den 9 gündür haber alınamıyor.
Hasta Annesine Hamile Olduğunu Her Gün Bir Kez Daha Söyledi 03:16
Hasta Annesine Hamile Olduğunu Her Gün Bir Kez Daha Söyledi 125 izlenme - 2 ay önce Hamile kadın, alzheimer hastası olan annesine her gün hamile olduğunu bir kez daha söyledi... İşte o annenin inanılmaz ve duygu dolu tepkileri...
Arda Kural'ın Bulunması 03:38
Arda Kural'ın Bulunması 862 izlenme - 2 yıl önce Ünlü oyuncu genç kızların sevgilisi hastaneye yatırılmış, hastanede umarım tez zamanda eski sıhhatine kavuşuruz
9 Yaşındaki Kız Performans Ödeviyle Ağlattı 02:53
9 Yaşındaki Kız Performans Ödeviyle Ağlattı 1.001 izlenme - 2 yıl önce 9 yaşında 3'üncü sınıf öğrencisi Ceylin Gülşade Yılmaz, sosyal sorumluluk projesi için hazırladığı kısa filmle izleyenleri göz yaşına boğdu. Alzheimer hastası anneannesine bakımını gerçekleştiren küçük kız, hem filmin içeriğiyle hem de oyunculuğuyla izleyenlerin beğenisini topladı.
Film Alzheimer 16:18
Film Alzheimer 650 izlenme - 5 yıl önce
Altını Kirleten Alzheimer Hastasını Soğuk Suyla Yıkadı 00:46
Altını Kirleten Alzheimer Hastasını Soğuk Suyla Yıkadı 102 izlenme - 6 ay önce GAZİANTEP'te, altını kirlettiği belirtien Alzheimer hastası yaşlı, yakını olduğu düşünülen kadın tarafından bahçede hortumla soğuk su tutularak yıkandı. Sosyal medyada yayılan görüntüler tepki çekti. Hoşgör Mahallesi'nde yaşandığı iddia edilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde, alzheimer olduğu öne sürülen adı bilinmeyen yaşlı adam, altını kirlettiği için yakını olduğu düşünülen kadın tarafından bahçede pijaması çıkarılıyor. Yaşlı adam, soğuk olduğunu söylemesine rağmen kadın banyo yaptıracağını söyleyerek bahçede hortumdan akan soğuk suyla yıkamaya çalışıyor. Yaşlı adamın bir ara tepki gösterip tokat atmaya çalıştığı kadın, başka bir yakınının yardım etmesiyle hortum tutarak yıkamayı sürdürüyor. İnternette yayılan ve çok sayıda kişi tarafından paylaşılan görüntüler, sosyal medya kullanıcıların tepkisini çekti. Gaziantep'te yaşadığı belirtilen yaşlı adam ve kadının kim olduğu ise henüz bilinmiyor
Alive Inside (Fragman) 02:17
Alive Inside (Fragman) 465 izlenme - 3 yıl önce Alzheimer hastalarıyla ilgili belgeselin fragmanı
Alzheimer Hastası ve Kızının Duygusal Konuşması 01:36
Alzheimer Hastası ve Kızının Duygusal Konuşması 306 izlenme - 2 yıl önce Çok sağlam dini inançları olan bir insan olmadım hiç. Ama cennet anaların ayakları altındadır sözü benim için çok şey ifade etti. Tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Galiba gözüme bişey kaçtı, baksanıza bir, kıl tüy girmiş olmasın.
Caretex - Hasta Uyku Tulumları Alzheimer Demans Bayan 00:57
Caretex - Hasta Uyku Tulumları Alzheimer Demans Bayan 621 izlenme - 5 yıl önce Alzheimer Hastalarının Bakımını Kolaylaştırır, İstenmeyen Ani Soyunmaları Önler, Fermuarlı bacak Kısımları Tamamen Açılıp Kapanabilir, Kolayca Giyilebilir.
Erkeklere Makyaj Malzemeleri Sorulursa 04:12
Erkeklere Makyaj Malzemeleri Sorulursa 238 izlenme - 2 yıl önce Sarı Mikrofon erkeklere, kadınların en çok kullandıkları makyaj malzemelerini sormuş. Eyeliner ile alzheimerı karıştırandan tutun, maskaraya mastika diyene kadar erkeklerin makyaj malzemeleri konusundaki dramını izliyoruz.
Careshop - Abso Slide  Caress Slide Hasta Transfer Ürünü 01:57
Careshop - Abso Slide Caress Slide Hasta Transfer Ürünü 417 izlenme - 5 yıl önce Yatan Hastanın Her Yöne Hareket ettirilebilmesi için Özel olarak tasarlanmıştır. Hem Hastayı - Hem Yatağı Korur. Çok Katmanlı koruma ile % 100 Sıvı Geçirmez yatık yaralarının oluşmasını önler, Yıkanabilir ve Yeniden Kullanılabilir.
Kaybolan Yaşlı Kadının Cesedi Derede Bulundu 04:58
Kaybolan Yaşlı Kadının Cesedi Derede Bulundu 15 izlenme - 2 ay önce Kaybolan yaşlı kadının cesedi derede bulunduANTALYA - Antalya'nın Aksu ilçesinde evinden ayrılan Alzheimer hastası yaşlı kadının cesedi derede bulundu.
Aşk Nedir? 03:22
Aşk Nedir? 240 izlenme - 2 yıl önce Severek evlenen insanların birbirine nasıl sahip çıktığını gösteren ders verici vir video. 50 yıl sonra karısının alzheimer hastası olduğunu öğrenen adamın 'aşk' ına nasıl sahip çıktığını izliyoruz.
Alzheimer Hastası Bir Adam ve Oğlundan Araba İçinde Muhteşem Düet 03:13
Alzheimer Hastası Bir Adam ve Oğlundan Araba İçinde Muhteşem Düet 66 izlenme - 11 ay önce 79 yaşındaki Ted McDermott'a 2013 yılında Alzheimer teşhisi konulmuş. Tutkulu bir amatör şarkıcı olan Ted oğlu Simon McDermott'ı dahi hatırlamazken bazı şarkıları çok iyi hatırlıyor. Facebook üzerinde paylaşılan video çığ gibi izlenirken, baba oğul sayesinde farkındalık yaratılarak dünya çapında Alzeimer hastalarına destek için bağışlar yapıldı.
Alzheimer Hastaları Parmak İzinden Bulunacak 00:47
Alzheimer Hastaları Parmak İzinden Bulunacak 328 izlenme - 5 yıl önce Alzheimer Hastaları Parmak İzinden Bulunacak
Burçin Orhon: Alzheimer Olduğumu Nasıl Bileceğim? 04:04
Burçin Orhon: Alzheimer Olduğumu Nasıl Bileceğim? 192 izlenme - 3 yıl önce Geçtiğimiz günlerde Alzheimer teşhisi konulan Burçin Orhon, Her Şey Dahil'e konuk oldu. Burçin Orhon eşi Süheyl Uygur'la katıldığı programda nörolog uzmana da sorularını iletti.
Alzheimer Ect Sana Dair Bir Telve 03:26
Alzheimer Ect Sana Dair Bir Telve 310 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/eraycantogay2
Alzheimer Hastalığı 16:18
Alzheimer Hastalığı 189 izlenme - 5 yıl önce
Alzheimer Ect - Aşk Saati Uygulaması Part I 01:58
Alzheimer Ect - Aşk Saati Uygulaması Part I 278 izlenme - 6 yıl önce http//www.reverbnation.co
Alzheimer'lı Annenin Kızını Hatırladığı Duygusal Anlar 01:36
Alzheimer'lı Annenin Kızını Hatırladığı Duygusal Anlar 146 izlenme - 3 yıl önce 87 Yaşındaki Alzheimer'lı Kadın, Bir Anlığına Kızının Kim Olduğunu Hatırladığı Video, Sosyal Medyada Paylaşım Rekorları Kırıyor.
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 03:31
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 110 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada tartışılan malum elbisenin hangi renkte olduğu epeyce tartışılmıştı. Peki gerçekte ne renkti diyorsanız sizi buraya alalım. Bu videoda ise beynimizin optik illüzyonlar sayesinde nasıl yanılgıya düştüğünü göreceğiz.
Alzheimer Hastası Annesine Her Gün Hamile Olduğunu Söyleyen Kadın 00:48
Alzheimer Hastası Annesine Her Gün Hamile Olduğunu Söyleyen Kadın 8 izlenme - 2 ay önce Annesi Alzheimer hastası olduğu için her gün sürpriz yaparak hamile olduğunu söyleyen koca yürekli kadının çektiği videoyu izliyoruz.
Alzheimer Hastalarının Yakınları Ne Yaşar? 01:02
Alzheimer Hastalarının Yakınları Ne Yaşar? 69 izlenme - 2 yıl önce Alzheimer hastalarının yakınlarının da mutlaka psikolojik desteğe ihtiyaçları olmaktadır. Hastalığın erken evresinde bu daha farklı iken ileri evrelerde daha farklı boyut kazanır. Erken evrede, hasta yakınları genellikle durumu kabullenmek istemezler ve tanıdıkları kişinin kişiliğinin artık yavaş yavaş değiştiğini veya birşeyleri artık unutmaya başladığını, onlarla olan sohbetlerinin eskisi gibi olmadığını fark ettiklerinde bir depresyon içerisine girebilirler. Daha ileri evrelerde ise, bakım vermek dolayısıyla bir takım sıkıntılar yaşayabilirler. Çünkü belli bir süre sonra bu tür hastalarda tuvalet problemleri gibi, üsütünü başını giyinememek gibi bir sürü problemle karşılaşabilirler ve aynı kişinin 24 saat bakım vermesi aslında mümkün olan bir şey değildir. Biz genellikle shift (dönüşümlü) halinde bakım veren kişilerin birbirlerine destek olarak bunu yapmalarını ve aynı zamanda onların da belli bir tedavi planı içerisine girmelerini isteriz.
Dr Nurullah Yücel Ülke Tv Canlı Yayın 21.09.2011 17:53
Dr Nurullah Yücel Ülke Tv Canlı Yayın 21.09.2011 198 izlenme - 6 yıl önce
Her Unutkanlık Alzheimer Değildir 09:14
Her Unutkanlık Alzheimer Değildir 241 izlenme - 7 yıl önce prof dr türker şahiner
İstanbul'da Kaybolan Alzheimer Hastası Cezayirli Turist Bulundu 05:29
İstanbul'da Kaybolan Alzheimer Hastası Cezayirli Turist Bulundu 7 izlenme - 3 gün önce İstanbul'da kaybolan Alzheimer hastası Cezayirli turist bulundu Kayıp turist, Fatih Belediyesi'nin Gönüllü Turizm Elçileri tarafından bulunduİSTANBUL - Cezayir'den İstanbul'a tatile gelerek kaybolan 72 yaşındaki Alzheimer hastası turist Benyusuf Muhsin İhlas Haber Ajansı'nın yaptığı kayıp...
Alzheimer nedir, nasıl oluşur ve daha fazlası... | Prof. Dr. Serdar Dağ 23:55
Alzheimer nedir, nasıl oluşur ve daha fazlası... | Prof. Dr. Serdar Dağ 105 izlenme - 1 yıl önce http://www.serdardag.com Alzheimer nedir, nasıl oluşur ve daha fazlası... İyi Fikir programı, TRT Prof. Dr. Serdar Dağ Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı