Hoşgeldiniz!

Alzheimer Videoları İzle

Burçin Orhon 04:51
Burçin Orhon 2.383 izlenme - 2 yıl önce Kaşınızda Bambi lakaplı güzeller güzeli ablamız Burçin Orhonun bale oryantal karışımı dansı. Tiyatrocu Süheyl Uygurla evlendikten sonra hayli kilo alan ablamız alzheimer hastası olmuş, kendisine geçmiş olsun diliyoruz.
Alzheimer Dede 01:51
Alzheimer Dede 2.417 izlenme - 6 yıl önce
Yaşlılar İçin Akıllı Bileklik 02:00
Yaşlılar İçin Akıllı Bileklik 2.207 izlenme - 3 yıl önce Dedesinin hastalığından yola çıkan 15 yaşındaki Kenneth Shinozuka isimli genç, hem Alzheimer hastalarının hem de bakıcılarının hayatını oldukça kolaylaştıracak bir icada imza attı. Shinozuka, hastanın ayağa kalktığı zamanı saptayan bir akıllı bileklik geliştirdi. Bilekliğin üzerinde harekete duyarlı sensörler bulunuyor ve hastanın ayağına ya da çorabına rahatlıkla takılabiliyor. Hasta ayağa kalktığında devreye sensörler girerek, mobil uygulama sayesinde hastayla ilgilenen kişiye haber gönderiyor. Yani bu uygulama ile bakıcı, sürekli olarak hastanın başında beklemek zorunda kalmıyor. Geliştirdiği cihazı dedesinin üzerinde 6 ay boyunca denediğini söyleyen Shinozuka, bilekliğin bir kez bile yanılmadığını söyledi. Kenneth Shinozuka, geliştirdiği bu cihaz sayesinde Scientific American’ın 50 bin dolarlık ödülüne de layık görüldü. Gencin hedefinde ise geliştirdiği bilekliği çoğaltarak bakımevlerine bağışlamak var.
Arda Kural'ın Bulunması 03:38
Arda Kural'ın Bulunması 846 izlenme - 1 yıl önce Ünlü oyuncu genç kızların sevgilisi hastaneye yatırılmış, hastanede umarım tez zamanda eski sıhhatine kavuşuruz
Altını Kirleten Alzheimer Hastasını Soğuk Suyla Yıkadı 00:46
Altını Kirleten Alzheimer Hastasını Soğuk Suyla Yıkadı 101 izlenme - 4 ay önce GAZİANTEP'te, altını kirlettiği belirtien Alzheimer hastası yaşlı, yakını olduğu düşünülen kadın tarafından bahçede hortumla soğuk su tutularak yıkandı. Sosyal medyada yayılan görüntüler tepki çekti. Hoşgör Mahallesi'nde yaşandığı iddia edilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde, alzheimer olduğu öne sürülen adı bilinmeyen yaşlı adam, altını kirlettiği için yakını olduğu düşünülen kadın tarafından bahçede pijaması çıkarılıyor. Yaşlı adam, soğuk olduğunu söylemesine rağmen kadın banyo yaptıracağını söyleyerek bahçede hortumdan akan soğuk suyla yıkamaya çalışıyor. Yaşlı adamın bir ara tepki gösterip tokat atmaya çalıştığı kadın, başka bir yakınının yardım etmesiyle hortum tutarak yıkamayı sürdürüyor. İnternette yayılan ve çok sayıda kişi tarafından paylaşılan görüntüler, sosyal medya kullanıcıların tepkisini çekti. Gaziantep'te yaşadığı belirtilen yaşlı adam ve kadının kim olduğu ise henüz bilinmiyor
9 Yaşındaki Kız Performans Ödeviyle Ağlattı 02:53
9 Yaşındaki Kız Performans Ödeviyle Ağlattı 1.001 izlenme - 2 yıl önce 9 yaşında 3'üncü sınıf öğrencisi Ceylin Gülşade Yılmaz, sosyal sorumluluk projesi için hazırladığı kısa filmle izleyenleri göz yaşına boğdu. Alzheimer hastası anneannesine bakımını gerçekleştiren küçük kız, hem filmin içeriğiyle hem de oyunculuğuyla izleyenlerin beğenisini topladı.
Film Alzheimer 16:18
Film Alzheimer 646 izlenme - 5 yıl önce
Kaybolan Yaşlı Kadının Cesedi Derede Bulundu 04:58
Kaybolan Yaşlı Kadının Cesedi Derede Bulundu 3 izlenme - 12 saat önce Kaybolan yaşlı kadının cesedi derede bulunduANTALYA - Antalya'nın Aksu ilçesinde evinden ayrılan Alzheimer hastası yaşlı kadının cesedi derede bulundu.
Alive Inside (Fragman) 02:17
Alive Inside (Fragman) 439 izlenme - 3 yıl önce Alzheimer hastalarıyla ilgili belgeselin fragmanı
Alzheimer Hastası ve Kızının Duygusal Konuşması 01:36
Alzheimer Hastası ve Kızının Duygusal Konuşması 286 izlenme - 2 yıl önce Çok sağlam dini inançları olan bir insan olmadım hiç. Ama cennet anaların ayakları altındadır sözü benim için çok şey ifade etti. Tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Galiba gözüme bişey kaçtı, baksanıza bir, kıl tüy girmiş olmasın.
Erkeklere Makyaj Malzemeleri Sorulursa 04:12
Erkeklere Makyaj Malzemeleri Sorulursa 220 izlenme - 2 yıl önce Sarı Mikrofon erkeklere, kadınların en çok kullandıkları makyaj malzemelerini sormuş. Eyeliner ile alzheimerı karıştırandan tutun, maskaraya mastika diyene kadar erkeklerin makyaj malzemeleri konusundaki dramını izliyoruz.
Caretex - Hasta Uyku Tulumları Alzheimer Demans Bayan 00:57
Caretex - Hasta Uyku Tulumları Alzheimer Demans Bayan 589 izlenme - 5 yıl önce Alzheimer Hastalarının Bakımını Kolaylaştırır, İstenmeyen Ani Soyunmaları Önler, Fermuarlı bacak Kısımları Tamamen Açılıp Kapanabilir, Kolayca Giyilebilir.
Careshop - Abso Slide  Caress Slide Hasta Transfer Ürünü 01:57
Careshop - Abso Slide Caress Slide Hasta Transfer Ürünü 416 izlenme - 5 yıl önce Yatan Hastanın Her Yöne Hareket ettirilebilmesi için Özel olarak tasarlanmıştır. Hem Hastayı - Hem Yatağı Korur. Çok Katmanlı koruma ile % 100 Sıvı Geçirmez yatık yaralarının oluşmasını önler, Yıkanabilir ve Yeniden Kullanılabilir.
Aşk Nedir? 03:22
Aşk Nedir? 235 izlenme - 2 yıl önce Severek evlenen insanların birbirine nasıl sahip çıktığını gösteren ders verici vir video. 50 yıl sonra karısının alzheimer hastası olduğunu öğrenen adamın 'aşk' ına nasıl sahip çıktığını izliyoruz.
Alzheimer Hastası Bir Adam ve Oğlundan Araba İçinde Muhteşem Düet 03:13
Alzheimer Hastası Bir Adam ve Oğlundan Araba İçinde Muhteşem Düet 64 izlenme - 9 ay önce 79 yaşındaki Ted McDermott'a 2013 yılında Alzheimer teşhisi konulmuş. Tutkulu bir amatör şarkıcı olan Ted oğlu Simon McDermott'ı dahi hatırlamazken bazı şarkıları çok iyi hatırlıyor. Facebook üzerinde paylaşılan video çığ gibi izlenirken, baba oğul sayesinde farkındalık yaratılarak dünya çapında Alzeimer hastalarına destek için bağışlar yapıldı.
Alzheimer Hastaları Parmak İzinden Bulunacak 00:47
Alzheimer Hastaları Parmak İzinden Bulunacak 328 izlenme - 5 yıl önce Alzheimer Hastaları Parmak İzinden Bulunacak
Alzheimer Ect Sana Dair Bir Telve 03:26
Alzheimer Ect Sana Dair Bir Telve 307 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/eraycantogay2
Alzheimer Hastalığı 16:18
Alzheimer Hastalığı 188 izlenme - 5 yıl önce
Burçin Orhon: Alzheimer Olduğumu Nasıl Bileceğim? 04:04
Burçin Orhon: Alzheimer Olduğumu Nasıl Bileceğim? 165 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz günlerde Alzheimer teşhisi konulan Burçin Orhon, Her Şey Dahil'e konuk oldu. Burçin Orhon eşi Süheyl Uygur'la katıldığı programda nörolog uzmana da sorularını iletti.
Alzheimer Ect - Aşk Saati Uygulaması Part I 01:58
Alzheimer Ect - Aşk Saati Uygulaması Part I 277 izlenme - 6 yıl önce http//www.reverbnation.co
Alzheimer'lı Annenin Kızını Hatırladığı Duygusal Anlar 01:36
Alzheimer'lı Annenin Kızını Hatırladığı Duygusal Anlar 146 izlenme - 3 yıl önce 87 Yaşındaki Alzheimer'lı Kadın, Bir Anlığına Kızının Kim Olduğunu Hatırladığı Video, Sosyal Medyada Paylaşım Rekorları Kırıyor.
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 03:31
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 110 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada tartışılan malum elbisenin hangi renkte olduğu epeyce tartışılmıştı. Peki gerçekte ne renkti diyorsanız sizi buraya alalım. Bu videoda ise beynimizin optik illüzyonlar sayesinde nasıl yanılgıya düştüğünü göreceğiz.
Dr Nurullah Yücel Ülke Tv Canlı Yayın 21.09.2011 17:53
Dr Nurullah Yücel Ülke Tv Canlı Yayın 21.09.2011 198 izlenme - 6 yıl önce
Alzheimer Hastalarının Yakınları Ne Yaşar? 01:02
Alzheimer Hastalarının Yakınları Ne Yaşar? 63 izlenme - 2 yıl önce Alzheimer hastalarının yakınlarının da mutlaka psikolojik desteğe ihtiyaçları olmaktadır. Hastalığın erken evresinde bu daha farklı iken ileri evrelerde daha farklı boyut kazanır. Erken evrede, hasta yakınları genellikle durumu kabullenmek istemezler ve tanıdıkları kişinin kişiliğinin artık yavaş yavaş değiştiğini veya birşeyleri artık unutmaya başladığını, onlarla olan sohbetlerinin eskisi gibi olmadığını fark ettiklerinde bir depresyon içerisine girebilirler. Daha ileri evrelerde ise, bakım vermek dolayısıyla bir takım sıkıntılar yaşayabilirler. Çünkü belli bir süre sonra bu tür hastalarda tuvalet problemleri gibi, üsütünü başını giyinememek gibi bir sürü problemle karşılaşabilirler ve aynı kişinin 24 saat bakım vermesi aslında mümkün olan bir şey değildir. Biz genellikle shift (dönüşümlü) halinde bakım veren kişilerin birbirlerine destek olarak bunu yapmalarını ve aynı zamanda onların da belli bir tedavi planı içerisine girmelerini isteriz.
Alzheimer nedir, nasıl oluşur ve daha fazlası... | Prof. Dr. Serdar Dağ 23:55
Alzheimer nedir, nasıl oluşur ve daha fazlası... | Prof. Dr. Serdar Dağ 104 izlenme - 1 yıl önce http://www.serdardag.com Alzheimer nedir, nasıl oluşur ve daha fazlası... İyi Fikir programı, TRT Prof. Dr. Serdar Dağ Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı
Her Unutkanlık Alzheimer Değildir 09:14
Her Unutkanlık Alzheimer Değildir 240 izlenme - 7 yıl önce prof dr türker şahiner
Alzheimer Hastalarının Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Korunabilir? 01:02
Alzheimer Hastalarının Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Korunabilir? 62 izlenme - 2 yıl önce Alzheimer hastalarında en sık yaşadığımız ağız ve diş sağlığı problemlerinden birisi protezleriyle ilgilidir. Hastalar genellikle söylemek istediklerini ifade edemediklerinden dolayı eğer protezleriyle ilgili bir problem varsa herhangi bir bollaşma veya herhangi bir kısmında damağını vurma gibi bir problemi varsa bunu ifade edemeyecektir. Bunun ifade şekli ancak yemeği reddetme, zayıflama ve hatta bir takım bağırsat düzen bozuklukları kabızlık, ishal gibi durumlarla ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda hastanın mutlaka dişlerini kontrol etmek gerekir. Eğer protezler ağzına uymuyorsa ona göre yaptırmak gerekir. Bunların dışında hastalar diş fırçalamakta zorlanabilirler. Bu durumda ağız hijyeni bozukluğu ortaya çıkar. Diş fırçalamayı da düzenli bir alışkanlık haline getirmesi için siz de onunla birlikte belli bir saatte dişlerinizi fırçalayarak alışkanlıklarını devam ettirmesini sağlayabilirsiniz.
Unutkanlık Ve Bunama Alzheimer Hastalığı 06:57
Unutkanlık Ve Bunama Alzheimer Hastalığı 110 izlenme - 3 yıl önce UNTKANLIK VE BUNAMA(DEMANS) ALZHEİMER HASTALIĞI Demans diğer adıyla unutkanlık hastalığı zeka hastalığıdır beyin kaynaklıdır. alzheimer ve bir çok kola ayrılan bu hastalığın ana başlığı demans yani unutkanlık hastalığıdır. Bu hastalık hareketsiz kalma ,saldırgan olma ,altına kaçırma gibi çeşitli alt dallarda incelenir.Günümüzde demansın en yaygın türü alzheimer dir. Bu hastalık daha çok 60 yaş üstünde yaygın olmakla beraber ,aman sendeci boş vermişim hayata deyip beynini hiçbir şeyle meşgul etmeyen kişilerde daha yaygındır. Bu hastalığa yakalanmamak için beyni devamlı çalıştırmak bir şeylerle meşgul etmek çok uyumamak gerekir.
dr. nurullah yücel trt 1 haber 21.09.2011 02:26
dr. nurullah yücel trt 1 haber 21.09.2011 220 izlenme - 6 yıl önce
teleyurt 21 eylül alzheimer günü 58:01
teleyurt 21 eylül alzheimer günü 163 izlenme - 6 yıl önce karadeniz tv teleyurt programında dünya alzheimer günü dolayısıyla prof. dr. şevki sözen ve nuray marçak ile yapılan söyleşi