Hoşgeldiniz!

anarşizm

Kropotkin Kimdir? - Celal Şengör 11:05
Kropotkin Kimdir? - Celal Şengör 4.499 izlenme - 1 yıl önce 10 Şubat 2016 Teke Tek Özel programında söz döndü dolaştı Kropotkin'e geldi. İşte Celal Hoca'nın Kropotkin'in hayatını özetleyen o kısım.
Yunan Gençlerden Faşist Partiye Hoşgeldin Partisi 01:21
Yunan Gençlerden Faşist Partiye Hoşgeldin Partisi 3.520 izlenme - 2 yıl önce 35 tane faşist tarafından bıçaklanarak öldüren Yunan rapçi Killah P'nin ölüm yıldönümünde toplanan anti-faşist gençler, yeni kurulmakta olan milliyetçi Lepen'e ait büroya açılmasına bir gün kala sürpriz hoşgeldin partisi gerçekleştiriyorlar. Darısı bütün türevlerinin başına artık.
Trump'ın Kutlamalarını Mahveden Eylemciler - Washington 00:33
Trump'ın Kutlamalarını Mahveden Eylemciler - Washington 2.301 izlenme - 1 yıl önce Trump'ın geçit alanı üzerindeki yolları kapatarak gösteri yapan yüzlerce anti-kapitalist genç, bölgede bulunan lüks araçlara ve bankalara da hasar verdi.
Dört Ayak Üstünde Hak Mücadelesi - Loukanikos 03:18
Dört Ayak Üstünde Hak Mücadelesi - Loukanikos 1.887 izlenme - 2 yıl önce Hayatınızda hiç isyan ettiniz mi? Bir başkasının hakkını sokaklarda savundunuz mu? Özgürlüğünüz için ne kadar, kimlerle mücadele edebilirsiniz? Kim O’da bu hafta: Dört ayaküstünde hak mücadelesi; Loukanikos…
Obama Meydan Muharebesi - Yunanistan 01:58
Obama Meydan Muharebesi - Yunanistan 967 izlenme - 1 yıl önce Kasklı kalkanlı askeri düzen içerisinde Amerikan karşıtı gösteri yapan anarşist ve komünist gençlerle polis arasındaki kıran kırana mücadele.
Ne Diyoruz Ne Anlıyoruz - Anarşi 39:31
Ne Diyoruz Ne Anlıyoruz - Anarşi 830 izlenme - 2 yıl önce Mehmet ali kılıçbay, ahmet inam ve cengiz güleç'in katıldığı ve birçok konuda sohbet tadında bilgi veren programın anarşi ile ilgili bölümüdür. Üçlünün arasındaki uyumu benim gözümde bir ali nesin-nişanyan veya ilber ortaylı-celal şengör gibidir. Anarşizm hakkında herşey açıklanmasa da bu konudaki önyargıları nispeten kırabilecek bir program olmuş afiyet olsun.
Polise Molotof Yağmuru 01:55
Polise Molotof Yağmuru 541 izlenme - 3 yıl önce Görüntüler nereden bilmiyorum. İçinde birazcık Anarşist kıvılcımlar taşıyan insanları çok gaza getirebilecek bir video, mesela ben gaza geldim az önce çıktım balkona geçenlere bir iki mandal falan attım. Birisi küfrü basınca hemen eğilip kaçtım. Demem o ki Türkiye'deki eylemlerin ne denli barışçıl eylemler olduğunu da anlamamıza yardımcı olur bu görüntüler. Çünkü direnen insanlar arasında değil molotof, kitle imha silahı üretebilecek kapasitede fizik, kimya bilgisine sahip insanlar da vardı.
Ali Rıza Binboğa - En Büyük Feminist Benim 04:44
Ali Rıza Binboğa - En Büyük Feminist Benim 550 izlenme - 3 yıl önce Ali Rıza Binboğa'dan feminizme, kadın-erkek ilişkilerine ve toplumsal düzene dair çeşitli aforizmalar içeren gerçeküstü bir eser karşınızda. Kimbilir nasıl bir olay yaşandı da böyle bir şarkı yazıldı, bunu sorgulamamız lazım tabii... Fazla söze gerek yok, özellikle "sevgiliye hitap" kısımları gerçekten etkileyici ve hayatı sorgulatacak kadar derin anlamlar içeriyor. Ali Rıza Binboğa da alkışlarla yaşıyor efendim!
Neden Anarşistim? 04:39
Neden Anarşistim? 274 izlenme - 3 yıl önce Anarşi çağına giriyoruz: -Fakat bu çağ aynı zamanda en akıllı ve en özgür bireyliklerin çağıdır.Düşüncenin görülmedik gürbüzlüğü gittikçe artmaktadır. O zamana dek töre ve ilk ahlâkın önlediği,dehanın çağıdır bu. (Nietzsche) Neden mi anarşistim? çünkü yaşlı emekliler köpek maması yiyerek yaşıyorlar. çünkü bekar anneler yardım için bağrıyorlar/ağlıyorlar. çünkü politikacılar geleceğimizi çalıyor. çünkü kadınlar sokaklarda güvenle yürüyemiyor. çünkü temiz hava solumak istiyorum. çünkü özgürlük, walmart'ta özel raflarda satılmıyor.. çünkü kapitalizm bir aldatmaca. Neden mi anarşistim? çünkü süpermarketlerin bizi soymasından bıktım. çünkü doğruluk, barış ve adalet tükenmek üzere. çünkü televizyon ve gazete yalan. çünkü çocuklar okula aç gidiyor. çünkü polisler etrafında kendimi güvende hissetmiyorum. çünkü amerika başkanı bana başka seçenek bırakmadı. Çünkü şiir ve kelebekler eşit süreler istiyor. Neden mi anarşistim? Çünkü kimse yağmuru izlemeyecek. Çünkü dağsıçanları ve tavşanlar öldürülüyor. Çünkü iki kafalı tavuklar protesto ediyor ve kimse dinlemiyor Çünkü 20 dakikalık güneş ışığı artık öldürebilir. Çünkü kiralama artık bütçeye uygun değil. Çünkü daha iyisini hakediyoruz. Neden mi anarşistim? Çünkü bankalar insanları soyuyor ve bu suç değil. Çünkü tüm araçları şehirden uzaklaştırmak istiyorum Çünkü hapishaneler yapıyorlar ama okul ve hastaneleri kapatıyorlar. Çünkü Güneş dışında Ay ve Yıldızlar satılık! Çünkü fabrikalaşma açgözlülüğü gölleri, nehirleri ve ormanları yok ediyor. Çünkü hayal etmekten korkmuyorum Çünkü sessiz kalmayı reddediyorum. Neden mi anarşistim? Çünkü McDonalds'ları kapatmanın zamanı geldi. Çünkü dişçiye gidecek paraları olmayan arkadaşlarım var. Çünkü evsiz bir aile bile çok fazla. Çünkü eyaletler(amerika) fakiri suçlayıp ona saldırıyor ama ödülü arkadaşlık!(Irak'ın işgaline sataşıyor) Çünkü hiç bir tembel yalancı politikacı otobüs beklemek zorunda kalmadı.
V For Vendetta Anarşizm 06:29
V For Vendetta Anarşizm 797 izlenme - 5 yıl önce V For Vendetta Anarşizm
Ütopyayı Yaşamak - Anarşist Devrim (94 dk) 01:34:48
Ütopyayı Yaşamak - Anarşist Devrim (94 dk) 482 izlenme - 3 yıl önce Anarşist Devrimin imkanını, onu deneyimleyenlerin ağzından yalın bir şekilde anlatan “Ütopya’yı Yaşamak”, bize belleklerden silinmeye çalışılan bir devrimi, 1936 İspanya Devrimi’ni unutturmayacak bir belgesel. Vivir la Utopia 1936-1939 İspanya Devrimi' ne katılmış 30 anarşistle yapılan röportajlardan oluşan bir belgesel. Röportajların yanısıra devrime yol açan koşullar, anarşistlerin örgütlenmesi, devrim esnasında Katolonya' da anarşist bir yaşamın nasıl pratiğe geçirildiği manifestolar, fotoğraflar, belgesel kayıtlar ve başka grafik öğelerle de örneklenerek anlatılıyor. '36 ispanya devrimi' ne dair iyi hazırlanmış bir referans niteliğinde.
Anarşizm 02:08
Anarşizm 464 izlenme - 7 yıl önce
Avatar: The Legend of Korra ile Anarşizm Üzerine 01:15
Avatar: The Legend of Korra ile Anarşizm Üzerine 347 izlenme - 3 yıl önce Avatar: The Last Airbender animasyon dizisinin devamı olan bu çizgi filmde 3 arkadaşıyla birlikte hapishaneden kaçan ve yeni avatar Korra'yı kaçırmaya çalışan Zaheer adlı karakterle Korra'nın ruhlar aleminde konuşmasıdır. En sonda adı geçen guru laghima ise kadim bir hava bükücü üstadıdır.
Tarihin En Sıradışı İnsanı - Grigori Rasputin 03:19
Tarihin En Sıradışı İnsanı - Grigori Rasputin 149 izlenme - 2 yıl önce Bir insanın öldürülmesi en fazla ne kadar zor olabilir? Bir kralı oyuncağınız haline getirebilir miydiniz? Tarihin en sıra dışı insanı; Grigori Rasputin…
R'den Cevahir'e baskın 05:55
R'den Cevahir'e baskın 455 izlenme - 10 yıl önce R gözlerini para bürümüşlere dolar saçtı. Elleri kanlı soyguncuların havuzlarına oraya yakışan rengi verdi!
Kara Fırça - Kapitalizmi Sansürle 02:46
Kara Fırça - Kapitalizmi Sansürle 37 izlenme - 3 yıl önce "Devlet yaşamlarımızı sansürlemeden, biz kapitalizmi sansürleyelim." demiş Anarşist Gençlik Nadir yaratıcı devrimci videolarından.
Öcalan’ın Savunduğu Konfederal Sistem Anarşizmin Ve Komünizmin Yeni Geliştirdiği Bir Modeldir 02:17
Öcalan’ın Savunduğu Konfederal Sistem Anarşizmin Ve Komünizmin Yeni Geliştirdiği Bir Modeldir 5 izlenme - 2 yıl önce Öcalan’ın savunduğu konfederal sistem anarşizmin ve komünizmin yeni geliştirdiği bir modeldir.