Hoşgeldiniz!

Anayasa Değişikliği Videoları İzle

Anayasa Değişikliğine Hayır Diyen Chp'li Kadına Evet Diyen Akp'li Kadından Kapak 03:54
Anayasa Değişikliğine Hayır Diyen Chp'li Kadına Evet Diyen Akp'li Kadından Kapak 115 izlenme - 3 ay önce Anayasa Değişikliği İçin İki Bayandan Evet Hayır Kapışması, Referandum, Evet Diyenler ve Hayır Diyenler...
Sorularla Anayasa Değişikliği Teklifi 03:15
Sorularla Anayasa Değişikliği Teklifi 94 izlenme - 4 ay önce
Kemal Kılıçdaroğlu - Anayasanın 2. ve 3. Maddeleri Değişecek 00:47
Kemal Kılıçdaroğlu - Anayasanın 2. ve 3. Maddeleri Değişecek 224 izlenme - 2 yıl önce CHP lideri Kılıçdaroğlu Pkk kanalı İmcTv'de "Anayasanın 2. Ve 3. maddeleri değişecek mi ?" sorusuna "Tabii" diyor !! Peki Anayasanın 2. ve 3. maddesinde neler var? MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.
MHP'nin Kampanya Şarkıları Hazır 08:16
MHP'nin Kampanya Şarkıları Hazır 33 izlenme - 3 ay önce MHP'nin kampanya şarkıları hazırANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halkoylaması kampanyasında kullanacağı şarkıları hazırladı.
Tarafsız Bölge   2 Şubat 2017 Perşembe 02:30:26
Tarafsız Bölge 2 Şubat 2017 Perşembe 43 izlenme - 4 ay önce Bütün dikkatler referandum kararının alınacağı tarihte. Evet diyenlerin ve hayır diyenlerin kararlarında neler etkili olacak? Referandumdan çıkacak sonuç Türkiye’nin geleceğini nasıl etkileyecek? Ahmet Hakan sordu, hukukçu Uğur Poyraz, yönetim bilimci Elfin Tataroğlu, gazeteci İsmail Öz ve hukukçu Yasin Şamlı yanıtladı.
Hülya Avşar Oyunu Kullandı 01:28
Hülya Avşar Oyunu Kullandı 9 izlenme - 1 ay önce Sanatçı Hülya Avşar, anayasa değişikliği için yapılan referandumda oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde kullandı.Basın mensuplarının sorusu üzerine Hülya Avşar," Aklıma Erkan Yolaç'ın yarışması geldi.Su akar yolunu bulur." dedi. Ünlü sanatçı Hülya Avşar, oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde kullandı. Oyunu kullanmak için 1035 nolu sandığa gelen Avşar bir süre sandık yetkilileriyle sohbet ettikten sonra oy pusulası ve zarfıyla kabine girerek seçimini yaptı. “Hepimiz için iyisi olsun inşallah diyerek” oy pusulasını sandığa atan ünlü sanatçı daha sonra salondan çıktı. Avşar’a vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların ilgisini geri çevirmeyen Hülya Avşar fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi. “Su akar yolunu bulur” Oyunu kullandıktan sonra tarihi seçim ile ilgili düşüncelerini aktaran Avşar açıklamasında, “Hepimiz için iyi olsun diyorum. Zaten su akar yolunu bulur her şekilde. Aklıma Erkan Yolaç’ın yarışması geldi. O iki kelimeyi söylemeyeceksin diye” ifadelerini kullandı. ===================================================== İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://bit.ly/IHA-Abone İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Anayasa Değişikliği Ve Halk Oylaması Referandum 01:45
Anayasa Değişikliği Ve Halk Oylaması Referandum 566 izlenme - 7 yıl önce anayasa değişikliği ve 12 eylül 2010 tarihinde yapılacak halk oylamasına ilişkin kamuoyu araştırması. türkiye'nin sesini ve düşüncelerini bulabileceğiniz tarafsız bir araştırma.
9 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 05:28
9 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 29 izlenme - 4 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un 9 Şubat tarihli bölümüne Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Mehmet Uçum konuk oldu. Anayasa değişikliği ve referandum ile ilgili soruları yanıt verdi. İşte programdan öne çıkan başlıklar...
Ersan Şen ile Yaşar Hacısalihoğlu arasında gerilim 01:52
Ersan Şen ile Yaşar Hacısalihoğlu arasında gerilim 26 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programının konuklarından Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu arasında stüdyoda gergin bir an yaşandı. Ersan Şen konuşurken, Yaşar Hacısalihoğlu'nun araya girmek istemesine Şen, "Sözümü kesersen çok kızarım" şeklinde tepki gösterdi.
2 Şubat 2017 Tarafsız Bölge'den öne çıkan başlıklar 04:43
2 Şubat 2017 Tarafsız Bölge'den öne çıkan başlıklar 25 izlenme - 4 ay önce Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'nin 2 Şubat 2017 tarihli bölümüne hukukçu Uğur Poyraz, yönetim bilimci Elfin Tataroğlu, gazeteci İsmail Öz ve hukukçu Yasin Şamlı konuk oldu. Programda anayasa değişikliği ve referandum süreci masaya yatırıldı. Programın konuklarından İsmail Öz ile Elfin Tataroğlu arasında yaşanan gerilimde, "Değişiklik neden 1 hafta Meclis'te bekledi" konusu tartışıldı. Ahmet Hakan da referandum önerisinde bulundu. "Evetçiye yapılmayan hiç bir şey hayırcıya da yapılmayacak. Evetçinin hangi hakkı varsa hayırcının da o hakkı olacak" dedi.
Ali Rıza Güder: Bu Anayasa Değişikliğinin Temel Amacı... 00:42
Ali Rıza Güder: Bu Anayasa Değişikliğinin Temel Amacı... 24 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuklarından biri de CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder'di. Güder çarpıcı açıklamalar yaparken "bu anayasa değişikliğinin temeli, amacı şu. Sayın Cumhurbaşkanımız başkan olmak istiyor. Etrafına da makyajlı bir takım anayasa değişiklik teklifleriyle, maddeleriyle bunu bir şekilde kurguluyorlar." dedi.
Varol: Devlet Bahçeli evet demeseydi kendisiyle çelişirdi 00:58
Varol: Devlet Bahçeli evet demeseydi kendisiyle çelişirdi 19 izlenme - 4 ay önce Konuklardan Hukukçu Alaaddin Varol, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin evet demeseydi kendisiyle çelişeceğini söyledi. Varol, "1982 Anayasası'nın ortak nasıl değiştirileceği anayasada yazıyor. İki parti bir araya gelmiş, anayasayı değiştirmiş. Şimdi Meclis'te, komisyonlarda, her tarafta anayasayı savunan, değişikliği savunan bir partinin genel başkanının bugün çıkıp da bu tarz bir konuşma yapması bence en doğal hakkı" dedi.
''Türkeş anayasa değişikliğine destek olurdu'' 00:52
''Türkeş anayasa değişikliğine destek olurdu'' 22 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan CHP Parti Meclisi Üyesi hukukçu Sera Kadıgil ile hukukçu Cem Kaya arasında anayasa değişikliği konuşulurken tartışma çıktı. Kadıgil'in, Alparslan Türkeş'in kitabından bir sözü hatırlatması üzerine Kaya, ''Merhum Türkeş bugün hayatta olsaydı bu teklife destek olurdu'' dedi.
Anayasa değişikliyle ilgili Hakan Çelenk'ten ilginç örnek 05:26
Anayasa değişikliyle ilgili Hakan Çelenk'ten ilginç örnek 13 izlenme - 4 ay önce
Selman Öğüt Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi 01:43
Selman Öğüt Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi 22 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında, anayasa değişikliği için referandum tartışmaları sırasında, konuklardan Hukukçu Alaaddin Varol'un "Almanya ve İngiltere'de HSYK diye bir kuruluş yok" sözlerine, Hukukçu Uğur Poyraz'dan tepki geldi. İki ayrı demokratik kültürün eşdeğer tutulmasının yanlış olduğunu belirten Poyraz, "Oranın geldiği demokrasi kültürüyle, bizim geldiğimiz demokrasi kültürü eşdeğer mi?" diye sordu. Bu soruya Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, "Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi" diye cevap verdi.
Anayasa Değişikliğine Aziz Yıldırım Örneği 03:15
Anayasa Değişikliğine Aziz Yıldırım Örneği 21 izlenme - 5 ay önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, anayasa değişikliğinde mevcut teklifin en temel sorununun kuvvetler ayrılığı olduğunu savunarak, ''Şöyle bir manzara düşünelim. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanı olmanın yanında Futbol Federasyonu Başkanı, bu iki görevinin yanında Merkez Hakem Komitesi Başkanı, bunların yanında FIFA temsilcisi, bunların yanında diğer takımların teknik direktörlerini göreve getirebiliyor'' örneğini verdi.
Mehmet Şahin ile Ufuk Uras Arasında Sistem Değişikliği Tartışması 01:34
Mehmet Şahin ile Ufuk Uras Arasında Sistem Değişikliği Tartışması 18 izlenme - 4 ay önce Programda, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin ile Siyasetçi - Yazar Ufuk Uras arasında sistem değişikliği tartışması yaşandı. Mehmet Şahin'in, "Bir hükümet sistemi değişikliği, anayasa değişikliği olurken, tüm insanların aynı fikirde olması, sorunu azaltır, ortadan kaldırır" ifadesine Ufuk Uras'tan "Bu değişiklik değil, başkalaşım" karşılığı geldi.
Uçum: Cumhurbaşkanı'nın Kampanyalarda Yer Alması Meşrudur 00:48
Uçum: Cumhurbaşkanı'nın Kampanyalarda Yer Alması Meşrudur 18 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Mehmet Uçum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, evet kampanyalarında yer almasının meşru ve normal olduğunu belirtti. Uçum, "Sayın Cumhurbaşkanı bu değişiklikle ilgili tabii ki evet pozisyonunda yer alacaktır. Bunu açıklıyor. Bununla ilgili, tabii ki böyle bir değişiklik doğrudan Cumhurbaşkanlığı pozisyonunu ilgilendirdiği için, bugün Cumhurbaşkanımız olan Erdoğan'ın bu konuda, çeşitli şekillerde kampanyalarda yer alması meşrudur, normaldir" dedi.
21 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 06:38
21 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 14 izlenme - 3 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un 21 Şubat 2017 tarihli bölümüne, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Özlem Zengin ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke konuk oldu. Programda, "Referandum sonrası siyasette neler değişecek?" sorusuna yanıt arandı. İşte 7 dakikada programdan öne çıkan başlıklar...
Kılıçdaroğlu Referandumdan 'hayır' çıkacak 00:44
Kılıçdaroğlu Referandumdan 'hayır' çıkacak 16 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ydu. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Referandumda hayır çıkacak" dedi.
Partili Cumhurbaşkanlığı'nı İçeren 7. Madde, Meclis'te Kabul Edildi 01:48
Partili Cumhurbaşkanlığı'nı İçeren 7. Madde, Meclis'te Kabul Edildi 12 izlenme - 4 ay önce Anayasa Değişikliği teklifinin "Partili Cumhurbaşkanlığı" ibaresini içeren 7. maddesi, 340 oyla kabul edildi.
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Değişikliği Teklifinin Maddelerinin Görüşmelerine Geçilmesi, 338 Oy... 04:16
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Değişikliği Teklifinin Maddelerinin Görüşmelerine Geçilmesi, 338 Oy... 14 izlenme - 5 ay önce TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin maddelerinin görüşmelerine geçilmesi, 338 oy ile ile kabul edildi.
Veysi Kaynak Cnn Türk Canlı Yayınında Konuştu 23:50
Veysi Kaynak Cnn Türk Canlı Yayınında Konuştu 14 izlenme - 4 ay önce Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Anayasa değişikliği oylaması hakkında da konuşan Veysi Kaynak, anayasa değişikliğinin referanduma gitmesi durumunda halkın oylarının yüzde 50'yi geçeceğini öngördüğünü ifade etti.
22 Şubat 2017 Türkiye'nin Gündemi Özet 05:12
22 Şubat 2017 Türkiye'nin Gündemi Özet 16 izlenme - 3 ay önce Referanduma doğru partilerin seçmeni ikna stratejileri, en çok konuşulan anayasa değişikliği maddeleri, Fırat Kalkanı Harekatı’nda son durum ve Ortadoğu’da değişen güç dengeleri. Ahu Özyurt sordu, Siyaset Bilimci Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, Hukukçu Mehmet Sarı, Gazeteci-Sosyolog İsmail Öz, Hukukçu Uğur Poyraz ve Siyaset Bilimci Doç. Dr. Mehmet Şahin yanıtladı. İşte 5 dakikada Türkiye'nin Gündemi'nin özeti...
Mehmet Metiner'den Baskı İddialarına Cevap 01:13
Mehmet Metiner'den Baskı İddialarına Cevap 10 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, hayır diyen vatandaşlar üzerinde baskı kurulduğu iddialarını sert bir dille yalanladı. Metiner, "Biz bugüne kadar hayır diyen hiçbir vatandaşımızı tahkir etmedik. Fakat hiç kimsenin de bizi tahkir etmesine izin vermeyiz. Herkes haddini bilecek. Herkes yerini bilecek. Demokratik bir haktır bu" dedi.
Uçum: Olağanüstü Hal Komisyonu kurulacak 01:28
Uçum: Olağanüstü Hal Komisyonu kurulacak 11 izlenme - 4 ay önce Uçum, çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler sonucunda mağdur olmuş, masum olduğunu düşünen insanlar için "Olağanüstü Hal Komisyonu"nun kurulacağını belirtti. Uçum, daha öncesinde aleyhine dava sonuçlanmış kişilerin de bu komisyona başvurabileceğini söyledi.
Uçum: Cumhurbaşkanı'na Meclis'in feshi değil, seçimlerin birlikte yenilenmesi hakkı veriliyor 02:01
Uçum: Cumhurbaşkanı'na Meclis'in feshi değil, seçimlerin birlikte yenilenmesi hakkı veriliyor 7 izlenme - 4 ay önce Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Mehmet Uçum, Cumhurbaşkanı'nın Meclis fesih yetkisi konusuna açıklık getirdi. Uçum, "Seçimleri birlikte yenileme yetkisi, siyasi bedel ve siyasi risk taşıyan bir yetkidir" dedi. Uçum, "Hangi aklı başındaki Cumhurbaşkanı, çok ciddi bir kriz çıkmazsa bu yetkiyi kullansın? İlk döneminde kullandığında kalan süresinden feragat ediyor ve seçilip seçilmeme riski var. İkinci dönemde kullandığında ise aday dahi olamıyor. Çünkü ikinci dönemini de tamamlamış sayılıyor. Bu yetki Cumhurbaşkanı bakımından istisnai bir yetki. Ancak çok ciddi bir kriz halinin çıkması durumunda kullanabileceği bir yetki ve bedel ödeyerek kullabileceği bir yetki" dedi.
Anayasa Değişikliği Teklifinin 5. Maddesi Kabul Edildi 01:37
Anayasa Değişikliği Teklifinin 5. Maddesi Kabul Edildi 11 izlenme - 4 ay önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda, Anayasa değişikliği teklifinin 5. maddesi kabul edildi.
31 Ocak 2017 Ne Oluyor'un özeti 08:31
31 Ocak 2017 Ne Oluyor'un özeti 9 izlenme - 4 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un 31 Ocak tarihli bölümüne Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuk oldu. 'CHP başkanlık sistemine neden hayır diyor?', 'Referandum sürecinde CHP nasıl bir strateji izleyecek?', 'Hangi sloganla yola çıkacak, seçmeni nasıl ikna edecekler?', 'Terör, ekonomi ve dış politika için çözüm önerileri neler?' sorularına yanıt verdi. İşte 9 dakikada programdan öne çıkan başlıklar...
Kemal Kılıçdaroğlu Devlet Çöküyor Demektir Bu 01:23
Kemal Kılıçdaroğlu Devlet Çöküyor Demektir Bu 10 izlenme - 4 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ydu. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Cumhurbaşkanı tarafsız olur" dedi.