Hoşgeldiniz!

Anayasa Değişikliği

Anayasa Değişikliğine Hayır Diyen Chp'li Kadına Evet Diyen Akp'li Kadından Kapak 03:54
Anayasa Değişikliğine Hayır Diyen Chp'li Kadına Evet Diyen Akp'li Kadından Kapak 147 izlenme - 1 yıl önce Anayasa Değişikliği İçin İki Bayandan Evet Hayır Kapışması, Referandum, Evet Diyenler ve Hayır Diyenler...
Sorularla Anayasa Değişikliği Teklifi 03:15
Sorularla Anayasa Değişikliği Teklifi 113 izlenme - 1 yıl önce
Kemal Kılıçdaroğlu - Anayasanın 2. ve 3. Maddeleri Değişecek 00:47
Kemal Kılıçdaroğlu - Anayasanın 2. ve 3. Maddeleri Değişecek 244 izlenme - 3 yıl önce CHP lideri Kılıçdaroğlu Pkk kanalı İmcTv'de "Anayasanın 2. Ve 3. maddeleri değişecek mi ?" sorusuna "Tabii" diyor !! Peki Anayasanın 2. ve 3. maddesinde neler var? MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.
Anayasa Değişikliği Ve Halk Oylaması Referandum 01:45
Anayasa Değişikliği Ve Halk Oylaması Referandum 575 izlenme - 8 yıl önce anayasa değişikliği ve 12 eylül 2010 tarihinde yapılacak halk oylamasına ilişkin kamuoyu araştırması. türkiye'nin sesini ve düşüncelerini bulabileceğiniz tarafsız bir araştırma.
MHP'nin Kampanya Şarkıları Hazır 08:16
MHP'nin Kampanya Şarkıları Hazır 80 izlenme - 1 yıl önce MHP'nin kampanya şarkıları hazırANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halkoylaması kampanyasında kullanacağı şarkıları hazırladı.
Ersan Şen ile Yaşar Hacısalihoğlu arasında gerilim 01:52
Ersan Şen ile Yaşar Hacısalihoğlu arasında gerilim 72 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programının konuklarından Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu arasında stüdyoda gergin bir an yaşandı. Ersan Şen konuşurken, Yaşar Hacısalihoğlu'nun araya girmek istemesine Şen, "Sözümü kesersen çok kızarım" şeklinde tepki gösterdi.
Tarafsız Bölge   2 Şubat 2017 Perşembe 02:30:26
Tarafsız Bölge 2 Şubat 2017 Perşembe 75 izlenme - 1 yıl önce Bütün dikkatler referandum kararının alınacağı tarihte. Evet diyenlerin ve hayır diyenlerin kararlarında neler etkili olacak? Referandumdan çıkacak sonuç Türkiye’nin geleceğini nasıl etkileyecek? Ahmet Hakan sordu, hukukçu Uğur Poyraz, yönetim bilimci Elfin Tataroğlu, gazeteci İsmail Öz ve hukukçu Yasin Şamlı yanıtladı.
Ali Rıza Güder: Bu Anayasa Değişikliğinin Temel Amacı... 00:42
Ali Rıza Güder: Bu Anayasa Değişikliğinin Temel Amacı... 59 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuklarından biri de CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder'di. Güder çarpıcı açıklamalar yaparken "bu anayasa değişikliğinin temeli, amacı şu. Sayın Cumhurbaşkanımız başkan olmak istiyor. Etrafına da makyajlı bir takım anayasa değişiklik teklifleriyle, maddeleriyle bunu bir şekilde kurguluyorlar." dedi.
Selman Öğüt Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi 01:43
Selman Öğüt Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi 47 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında, anayasa değişikliği için referandum tartışmaları sırasında, konuklardan Hukukçu Alaaddin Varol'un "Almanya ve İngiltere'de HSYK diye bir kuruluş yok" sözlerine, Hukukçu Uğur Poyraz'dan tepki geldi. İki ayrı demokratik kültürün eşdeğer tutulmasının yanlış olduğunu belirten Poyraz, "Oranın geldiği demokrasi kültürüyle, bizim geldiğimiz demokrasi kültürü eşdeğer mi?" diye sordu. Bu soruya Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt, "Bizim demokrasimiz onlardan çok daha iyi" diye cevap verdi.
9 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 05:28
9 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 30 izlenme - 1 yıl önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un 9 Şubat tarihli bölümüne Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Mehmet Uçum konuk oldu. Anayasa değişikliği ve referandum ile ilgili soruları yanıt verdi. İşte programdan öne çıkan başlıklar...
2 Şubat 2017 Tarafsız Bölge'den öne çıkan başlıklar 04:43
2 Şubat 2017 Tarafsız Bölge'den öne çıkan başlıklar 34 izlenme - 1 yıl önce Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'nin 2 Şubat 2017 tarihli bölümüne hukukçu Uğur Poyraz, yönetim bilimci Elfin Tataroğlu, gazeteci İsmail Öz ve hukukçu Yasin Şamlı konuk oldu. Programda anayasa değişikliği ve referandum süreci masaya yatırıldı. Programın konuklarından İsmail Öz ile Elfin Tataroğlu arasında yaşanan gerilimde, "Değişiklik neden 1 hafta Meclis'te bekledi" konusu tartışıldı. Ahmet Hakan da referandum önerisinde bulundu. "Evetçiye yapılmayan hiç bir şey hayırcıya da yapılmayacak. Evetçinin hangi hakkı varsa hayırcının da o hakkı olacak" dedi.
Şehirlerin Vekil Sayısı Değişiyor İşte İl İl Yeni Rakamlar 01:15
Şehirlerin Vekil Sayısı Değişiyor İşte İl İl Yeni Rakamlar 9 izlenme - 10 ay önce Anayasa değişikliği ile 600'e çıkarılan milletvekili sayısı nedeniyle, illerin çıkaracağı vekil sayıları da değişti. İstanbul için sayı 97'ye çıkarıldı. Anayasa değişikliği ile getirilen 600 milletvekili sayısına göre TBMM'deki dağılım yeniden hesaplandı. Düzenleme, milletvekili sayılarını değiştirdi. Resmi gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre, illerin çıkaracağı milletvekili sayıları, Anayasa değişikliği ile getirilen 600 milletvekili sayısına göre yeniden hesaplandı. Ankara'nın çıkaracağı milletvekili sayısı 32'den 36'ya yükseldi ve iki olan seçim çevresi üçe çıkarıldı. İstanbul'da 88 olan milletvekili sayısı ise 97'ye çıkarıldı. İLLERİN SEÇİM ÇEVRELERİ Ankara'nın seçim çevreleri de bu kapsamda yenilendi. Ankara'da Birinci Bölge: Bala, Çankaya, elmadağ, Evren, Gölbaşı, Haymana, Mamak, Polatlı ve S. Haber
''Türkeş anayasa değişikliğine destek olurdu'' 00:52
''Türkeş anayasa değişikliğine destek olurdu'' 24 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan CHP Parti Meclisi Üyesi hukukçu Sera Kadıgil ile hukukçu Cem Kaya arasında anayasa değişikliği konuşulurken tartışma çıktı. Kadıgil'in, Alparslan Türkeş'in kitabından bir sözü hatırlatması üzerine Kaya, ''Merhum Türkeş bugün hayatta olsaydı bu teklife destek olurdu'' dedi.
Varol: Devlet Bahçeli evet demeseydi kendisiyle çelişirdi 00:58
Varol: Devlet Bahçeli evet demeseydi kendisiyle çelişirdi 23 izlenme - 1 yıl önce Konuklardan Hukukçu Alaaddin Varol, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin evet demeseydi kendisiyle çelişeceğini söyledi. Varol, "1982 Anayasası'nın ortak nasıl değiştirileceği anayasada yazıyor. İki parti bir araya gelmiş, anayasayı değiştirmiş. Şimdi Meclis'te, komisyonlarda, her tarafta anayasayı savunan, değişikliği savunan bir partinin genel başkanının bugün çıkıp da bu tarz bir konuşma yapması bence en doğal hakkı" dedi.
Anayasa Değişikliğine Aziz Yıldırım Örneği 03:15
Anayasa Değişikliğine Aziz Yıldırım Örneği 23 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, anayasa değişikliğinde mevcut teklifin en temel sorununun kuvvetler ayrılığı olduğunu savunarak, ''Şöyle bir manzara düşünelim. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanı olmanın yanında Futbol Federasyonu Başkanı, bu iki görevinin yanında Merkez Hakem Komitesi Başkanı, bunların yanında FIFA temsilcisi, bunların yanında diğer takımların teknik direktörlerini göreve getirebiliyor'' örneğini verdi.
22 Şubat 2017 Türkiye'nin Gündemi Özet 05:12
22 Şubat 2017 Türkiye'nin Gündemi Özet 33 izlenme - 1 yıl önce Referanduma doğru partilerin seçmeni ikna stratejileri, en çok konuşulan anayasa değişikliği maddeleri, Fırat Kalkanı Harekatı’nda son durum ve Ortadoğu’da değişen güç dengeleri. Ahu Özyurt sordu, Siyaset Bilimci Doç. Dr. Ahmet Kasım Han, Hukukçu Mehmet Sarı, Gazeteci-Sosyolog İsmail Öz, Hukukçu Uğur Poyraz ve Siyaset Bilimci Doç. Dr. Mehmet Şahin yanıtladı. İşte 5 dakikada Türkiye'nin Gündemi'nin özeti...
Anayasa değişikliyle ilgili Hakan Çelenk'ten ilginç örnek 05:26
Anayasa değişikliyle ilgili Hakan Çelenk'ten ilginç örnek 14 izlenme - 1 yıl önce
Mehmet Şahin ile Ufuk Uras Arasında Sistem Değişikliği Tartışması 01:34
Mehmet Şahin ile Ufuk Uras Arasında Sistem Değişikliği Tartışması 20 izlenme - 1 yıl önce Programda, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Şahin ile Siyasetçi - Yazar Ufuk Uras arasında sistem değişikliği tartışması yaşandı. Mehmet Şahin'in, "Bir hükümet sistemi değişikliği, anayasa değişikliği olurken, tüm insanların aynı fikirde olması, sorunu azaltır, ortadan kaldırır" ifadesine Ufuk Uras'tan "Bu değişiklik değil, başkalaşım" karşılığı geldi.
Partili Cumhurbaşkanlığı'nı İçeren 7. Madde, Meclis'te Kabul Edildi 01:48
Partili Cumhurbaşkanlığı'nı İçeren 7. Madde, Meclis'te Kabul Edildi 13 izlenme - 1 yıl önce Anayasa Değişikliği teklifinin "Partili Cumhurbaşkanlığı" ibaresini içeren 7. maddesi, 340 oyla kabul edildi.
Uçum: Cumhurbaşkanı'nın Kampanyalarda Yer Alması Meşrudur 00:48
Uçum: Cumhurbaşkanı'nın Kampanyalarda Yer Alması Meşrudur 19 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Avukat Mehmet Uçum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, evet kampanyalarında yer almasının meşru ve normal olduğunu belirtti. Uçum, "Sayın Cumhurbaşkanı bu değişiklikle ilgili tabii ki evet pozisyonunda yer alacaktır. Bunu açıklıyor. Bununla ilgili, tabii ki böyle bir değişiklik doğrudan Cumhurbaşkanlığı pozisyonunu ilgilendirdiği için, bugün Cumhurbaşkanımız olan Erdoğan'ın bu konuda, çeşitli şekillerde kampanyalarda yer alması meşrudur, normaldir" dedi.
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Değişikliği Teklifinin Maddelerinin Görüşmelerine Geçilmesi, 338 Oy... 04:16
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Değişikliği Teklifinin Maddelerinin Görüşmelerine Geçilmesi, 338 Oy... 14 izlenme - 1 yıl önce TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin maddelerinin görüşmelerine geçilmesi, 338 oy ile ile kabul edildi.
Kılıçdaroğlu Referandumdan 'hayır' çıkacak 00:44
Kılıçdaroğlu Referandumdan 'hayır' çıkacak 16 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ydu. Kılıçdaroğlu konuşmasında "Referandumda hayır çıkacak" dedi.
Hülya Avşar Oyunu Kullandı 01:28
Hülya Avşar Oyunu Kullandı 9 izlenme - 1 yıl önce Sanatçı Hülya Avşar, anayasa değişikliği için yapılan referandumda oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde kullandı.Basın mensuplarının sorusu üzerine Hülya Avşar," Aklıma Erkan Yolaç'ın yarışması geldi.Su akar yolunu bulur." dedi. Ünlü sanatçı Hülya Avşar, oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde kullandı. Oyunu kullanmak için 1035 nolu sandığa gelen Avşar bir süre sandık yetkilileriyle sohbet ettikten sonra oy pusulası ve zarfıyla kabine girerek seçimini yaptı. “Hepimiz için iyisi olsun inşallah diyerek” oy pusulasını sandığa atan ünlü sanatçı daha sonra salondan çıktı. Avşar’a vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların ilgisini geri çevirmeyen Hülya Avşar fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi. “Su akar yolunu bulur” Oyunu kullandıktan sonra tarihi seçim ile ilgili düşüncelerini aktaran Avşar açıklamasında, “Hepimiz için iyi olsun diyorum. Zaten su akar yolunu bulur her şekilde. Aklıma Erkan Yolaç’ın yarışması geldi. O iki kelimeyi söylemeyeceksin diye” ifadelerini kullandı. ===================================================== İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://bit.ly/IHA-Abone İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Veysi Kaynak Cnn Türk Canlı Yayınında Konuştu 23:50
Veysi Kaynak Cnn Türk Canlı Yayınında Konuştu 16 izlenme - 1 yıl önce Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Anayasa değişikliği oylaması hakkında da konuşan Veysi Kaynak, anayasa değişikliğinin referanduma gitmesi durumunda halkın oylarının yüzde 50'yi geçeceğini öngördüğünü ifade etti.
21 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 06:38
21 Şubat 2017 Ne Oluyor'un özeti 14 izlenme - 1 yıl önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un 21 Şubat 2017 tarihli bölümüne, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Özlem Zengin ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke konuk oldu. Programda, "Referandum sonrası siyasette neler değişecek?" sorusuna yanıt arandı. İşte 7 dakikada programdan öne çıkan başlıklar...
Mehmet Metiner'den Baskı İddialarına Cevap 01:13
Mehmet Metiner'den Baskı İddialarına Cevap 14 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, hayır diyen vatandaşlar üzerinde baskı kurulduğu iddialarını sert bir dille yalanladı. Metiner, "Biz bugüne kadar hayır diyen hiçbir vatandaşımızı tahkir etmedik. Fakat hiç kimsenin de bizi tahkir etmesine izin vermeyiz. Herkes haddini bilecek. Herkes yerini bilecek. Demokratik bir haktır bu" dedi.
Uçum: Olağanüstü Hal Komisyonu kurulacak 01:28
Uçum: Olağanüstü Hal Komisyonu kurulacak 15 izlenme - 1 yıl önce Uçum, çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler sonucunda mağdur olmuş, masum olduğunu düşünen insanlar için "Olağanüstü Hal Komisyonu"nun kurulacağını belirtti. Uçum, daha öncesinde aleyhine dava sonuçlanmış kişilerin de bu komisyona başvurabileceğini söyledi.
31 Ocak 2017 Ne Oluyor'un özeti 08:31
31 Ocak 2017 Ne Oluyor'un özeti 12 izlenme - 1 yıl önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor?'un 31 Ocak tarihli bölümüne Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuk oldu. 'CHP başkanlık sistemine neden hayır diyor?', 'Referandum sürecinde CHP nasıl bir strateji izleyecek?', 'Hangi sloganla yola çıkacak, seçmeni nasıl ikna edecekler?', 'Terör, ekonomi ve dış politika için çözüm önerileri neler?' sorularına yanıt verdi. İşte 9 dakikada programdan öne çıkan başlıklar...
Anayasa Değişikliğiyle İlgili Nevzat Çiçek'ten 4 Soru 02:28
Anayasa Değişikliğiyle İlgili Nevzat Çiçek'ten 4 Soru 12 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Gazeteci Nevzat Çiçek, anayasa değişikliğiyle ilgili seçmenin kafasında oluşabilecek soruları aktardı. Çiçek ayrıca, ''Tayyip Bey sonrasında böyle bir yetki başkasında olsa ne olabilir sorusuna AK Parti'nin kendi tabanında bir soru işareti var. Bunun giderilmesi gerekiyor'' dedi.
Anayasa Değişikliği Teklifinin 5. Maddesi Kabul Edildi 01:37
Anayasa Değişikliği Teklifinin 5. Maddesi Kabul Edildi 11 izlenme - 1 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda, Anayasa değişikliği teklifinin 5. maddesi kabul edildi.