Hoşgeldiniz!

Anayasa Değişikliği Videoları İzle

Sorularla Anayasa Değişikliği Teklifi 03:15
Sorularla Anayasa Değişikliği Teklifi 34 izlenme - 1 hafta önce
Anayasa değişikliyle ilgili Hakan Çelenk'ten ilginç örnek 05:26
Anayasa değişikliyle ilgili Hakan Çelenk'ten ilginç örnek 1 izlenme - 8 saat önce
Ali Rıza Güder: Bu Anayasa Değişikliğinin Temel Amacı... 00:42
Ali Rıza Güder: Bu Anayasa Değişikliğinin Temel Amacı... 2 izlenme - 6 gün önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuklarından biri de CHP Tunceli İl Başkanı Ali Rıza Güder'di. Güder çarpıcı açıklamalar yaparken "bu anayasa değişikliğinin temeli, amacı şu. Sayın Cumhurbaşkanımız başkan olmak istiyor. Etrafına da makyajlı bir takım anayasa değişiklik teklifleriyle, maddeleriyle bunu bir şekilde kurguluyorlar." dedi.
''Türkeş anayasa değişikliğine destek olurdu'' 00:52
''Türkeş anayasa değişikliğine destek olurdu'' 6 izlenme - 4 gün önce CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan CHP Parti Meclisi Üyesi hukukçu Sera Kadıgil ile hukukçu Cem Kaya arasında anayasa değişikliği konuşulurken tartışma çıktı. Kadıgil'in, Alparslan Türkeş'in kitabından bir sözü hatırlatması üzerine Kaya, ''Merhum Türkeş bugün hayatta olsaydı bu teklife destek olurdu'' dedi.
Partili Cumhurbaşkanlığı'nı İçeren 7. Madde, Meclis'te Kabul Edildi 01:48
Partili Cumhurbaşkanlığı'nı İçeren 7. Madde, Meclis'te Kabul Edildi 1 izlenme - 2 hafta önce Anayasa Değişikliği teklifinin "Partili Cumhurbaşkanlığı" ibaresini içeren 7. maddesi, 340 oyla kabul edildi.
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Değişikliği Teklifinin Maddelerinin Görüşmelerine Geçilmesi, 338 Oy... 04:16
TBMM Genel Kurulunda, Anayasa Değişikliği Teklifinin Maddelerinin Görüşmelerine Geçilmesi, 338 Oy... 1 izlenme - 2 hafta önce TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişikliği teklifinin maddelerinin görüşmelerine geçilmesi, 338 oy ile ile kabul edildi.
Anayasa Değişikliği Teklifinin 5. Maddesi Kabul Edildi 01:37
Anayasa Değişikliği Teklifinin 5. Maddesi Kabul Edildi 4 izlenme - 2 hafta önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda, Anayasa değişikliği teklifinin 5. maddesi kabul edildi.
Kemal Kılıçdaroğlu - Anayasanın 2. ve 3. Maddeleri Değişecek 00:47
Kemal Kılıçdaroğlu - Anayasanın 2. ve 3. Maddeleri Değişecek 187 izlenme - 1 yıl önce CHP lideri Kılıçdaroğlu Pkk kanalı İmcTv'de "Anayasanın 2. Ve 3. maddeleri değişecek mi ?" sorusuna "Tabii" diyor !! Peki Anayasanın 2. ve 3. maddesinde neler var? MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.
Anayasa Değişikliği Teklifi Genel Kurulda 02:04
Anayasa Değişikliği Teklifi Genel Kurulda 1 izlenme - 5 gün önce TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifinin ikinci turunda, ilk günde 7 madde kabul edildi.
Veysi Kaynak CNN TÜRK canlı yayınında konuştu 23:50
Veysi Kaynak CNN TÜRK canlı yayınında konuştu 0 izlenme - 5 gün önce Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Anayasa değişikliği oylaması hakkında da konuşan Veysi Kaynak, anayasa değişikliğinin referanduma gitmesi durumunda halkın oylarının yüzde 50'yi geçeceğini öngördüğünü ifade etti.
Anayasa Değişikliği Ve Halk Oylaması Referandum 01:45
Anayasa Değişikliği Ve Halk Oylaması Referandum 545 izlenme - 6 yıl önce anayasa değişikliği ve 12 eylül 2010 tarihinde yapılacak halk oylamasına ilişkin kamuoyu araştırması. türkiye'nin sesini ve düşüncelerini bulabileceğiniz tarafsız bir araştırma.
Anayasa değişikliğiyle ilgili Nevzat Çiçek'ten 4 soru 02:28
Anayasa değişikliğiyle ilgili Nevzat Çiçek'ten 4 soru 0 izlenme - 2 hafta önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Gazeteci Nevzat Çiçek, anayasa değişikliğiyle ilgili seçmenin kafasında oluşabilecek soruları aktardı. Çiçek ayrıca, ''Tayyip Bey sonrasında böyle bir yetki başkasında olsa ne olabilir sorusuna AK Parti'nin kendi tabanında bir soru işareti var. Bunun giderilmesi gerekiyor'' dedi.
Anayasa değişikliğine Aziz Yıldırım örneği 03:15
Anayasa değişikliğine Aziz Yıldırım örneği 0 izlenme - 2 hafta önce CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, anayasa değişikliğinde mevcut teklifin en temel sorununun kuvvetler ayrılığı olduğunu savunarak, ''Şöyle bir manzara düşünelim. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Başkanı olmanın yanında Futbol Federasyonu Başkanı, bu iki görevinin yanında Merkez Hakem Komitesi Başkanı, bunların yanında FIFA temsilcisi, bunların yanında diğer takımların teknik direktörlerini göreve getirebiliyor'' örneğini verdi.
Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanı Yarın Erdem Başçı'yla Görüşecek 03:31
Başbakan Davutoğlu: Cumhurbaşkanı Yarın Erdem Başçı'yla Görüşecek 32 izlenme - 2 yıl önce Grup toplantısında konuşan Başbakan Davutoğlu, merakla beklenen kritik görüşmenin yarın yapılacağını duyurdu.
Ak Parti'nin Anayasa Değişikliği Teklifi, Komisyona Sevk Edildi 02:55
Ak Parti'nin Anayasa Değişikliği Teklifi, Komisyona Sevk Edildi 1 izlenme - 1 ay önce AK Partili 316 milletvekilinin imzasıyla verilen anayasa değişikliği teklifi, TBMM Anayasa Komisyonuna sevk edildi.
Başbakan Muhalefete Seslendi: Parti Kapatmayı İmkansız Hale Getirelim 02:45
Başbakan Muhalefete Seslendi: Parti Kapatmayı İmkansız Hale Getirelim 28 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Davutoğlu, muhalefete "Hemen yarın gelin bir yasa çıkaralım, parti kapatmayı imkansız hale getirelim." teklifinde bulundu.
Demirel ve Bahçeli 'Çatı'yı Görüştü 02:07
Demirel ve Bahçeli 'Çatı'yı Görüştü 34 izlenme - 3 yıl önce 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret eden Devlet Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın düşünceleri bizim için çok önemlidir.
AK Parti Malatya Mahalle Başkanları Toplantısı 04:10
AK Parti Malatya Mahalle Başkanları Toplantısı 17 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Malatya Mahalle Başkanları Toplantısı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: "Biz AK Parti iktidarıyla sadece 'sıkıntılı sağlık kurumunu' değil tüm kurumları 'vatandaşlarımızın hepsi bizim için birdir' dedik ve onları tek çatı altında topladık.
Danıştay Başkanı : Bu Anayasayı Değiştirmek İstiyoruz 02:07
Danıştay Başkanı : Bu Anayasayı Değiştirmek İstiyoruz 13 izlenme - 4 yıl önce Danıştay Başkanı : Bu Anayasayı Değiştirmek İstiyoruz
Demirel ve Bahçeli 'Çatı'yı Görüştü 02:07
Demirel ve Bahçeli 'Çatı'yı Görüştü 17 izlenme - 3 yıl önce 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret eden Devlet Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın düşünceleri bizim için çok önemlidir.
Chp'li Hamzaçebi, Başbakana Ve Hükumete Yüklendi 06:28
Chp'li Hamzaçebi, Başbakana Ve Hükumete Yüklendi 7 izlenme - 2 yıl önce Bodrum'da tatilini geçiren CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, geçen hafta meclisten geçen tezkereyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu ile hükumeti eleştirdi.
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da 02:48
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da 9 izlenme - 2 yıl önce Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da- Bakan Çelik: (1) "AK Parti olarak, kategorik olarak parti kapatılmasına karşıyız"- "CHP gibi demokrasi düşmanı bir partinin varlığı devam etsin ki AK Parti'nin kıymeti daha da artsın"- "Her halükarda CHP'nin kalması lazım, müze gibi durması lazım, bu millete yapılan kötülüklerin müzesi olarak kalması lazım" Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "AK Parti olarak, kategorik olarak parti kapatılmasına karşıyız" dedi.
Yetkisiz Mahkemenin Tahliye Kararı - Köylü 02:35
Yetkisiz Mahkemenin Tahliye Kararı - Köylü 4 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü açıklaması Yetkisiz mahkemenin tahliye kararı- TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Köylü: - "Mevcut ağır ceza mahkemelerine birer yedek üye atanması yoluna gidilmeli ve bu şekilde şüphelenilen, kanunsuz, hukuksuz hareketi yapmaya meyilli, her an yapabilecek hakimlerin bu mahkemelere yedek üye verilmesi düşünülmeli" TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, yetkisiz mahkemenin tahliye kararına ilişkin, "Mevcut ağır ceza mahkemelerine birer yedek üye atanması yoluna gidilmeli ve bu şekilde şüphelenilen, kanunsuz, hukuksuz hareketi yapmaya meyilli, her an yapabilecek hakimlerin bu mahkemelere yedek üye verilmesi düşünülmeli" dedi.
Mehmet Ali Şahin - CHP ve MHP'nin Kapatılacağı İddiaları 03:31
Mehmet Ali Şahin - CHP ve MHP'nin Kapatılacağı İddiaları 7 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin: - "(CHP ve MHP'nin kapatılacağı iddiaları) Siyasetin özgürlük alanını genişleten AK Parti'ye, 'muhalefet partilerini kapatmaya çalışıyorsunuz' demek kadar haksız bir şey olamaz"- "Gerek CHP gerek MHP yöneticileri, AK Parti'ye teşekkür etmesi lazım, 'Siz siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştırdınız' diye. Hatta, 'size tamamen kapatmayı sağlayacak düzenlemede destek vermediğimiz için sizden özür diliyoruz' demeliler" KUBİLAY ÇELİK - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP ve MHP'nin kapatılacağı yönündeki iddialara ilişkin, "Siyasetin özgürlük alanını genişleten AK Parti'ye, 'muhalefet partilerini kapatmaya çalışıyorsunuz' demek kadar haksız bir şey olamaz" dedi.
CHP'den 04:17
CHP'den "Torba Kanun"A İptal Başvurusu 7 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi soruları cevap CHP'den "Torba Kanun"a iptal başvurusu-CHP, "Torba Kanun" olarak bilinen yasanın bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu-CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: "Hükümet politikasına ilişkin hiçbir görevi olmayan cumhurbaşkanına örtülü ödenek kullanma yetkisinin verilmesi doğrudan doğruya anayasaya aykırıdır" CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Hükümet politikasına ilişkin hiçbir görevi olmayan cumhurbaşkanına örtülü ödenek kullanma yetkisinin verilmesi doğrudan doğruya anayasaya aykırıdır" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem 02:53
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem 8 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Geçmişte Meclis çevresinde milletvekilleri korkutulur, genel başkanlar baskı altına alınırdı.
Reuters: Erdoğan Köşk'te Gölge Kabine Kuracak 00:40
Reuters: Erdoğan Köşk'te Gölge Kabine Kuracak 10 izlenme - 3 yıl önce Reuters, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olacağını ve ülkeyi gölge kabineyle yöneteceğini yazdı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin - Emniyette 02:48
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin - Emniyette 9 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, emniyetteki "paralel yapı" operasyonuna ilişkin, " Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, MİT Müsteşarının telefonlarının dinlendiği ve bunların yasa dışı yapıldığı ve birtakım sahte belgeler sunulmak sureti ile mahkemelere, bunların yapıldığı şeklinde çok ciddi iddialar var" dedi.
Bozdağ: 05:23
Bozdağ: "Hdp'nin Parti Olarak Seçime Girmesi Uluslararası Bir Projedir" 6 izlenme - 2 yıl önce Salondan genel görüntüler- Bayrak sallayan partililer- Slogan atan partililer- Bekir Bozdağ'ın salona girişi- Bekir Bozdağ'ın konuşması- Adayların genel görüntüsü Genel seçime doğru- Eski Adalet Bakanı Bozdağ: "HDP'nin parti olarak seçime girmesi uluslararası bir projedir.
Atalay: 07:38
Atalay: 3 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Bu Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Vatandaş Ve Millet Tarafından Sandıkta Yapılması, Türkiye'nin Bir Kazanımı Ve Ak Parti'nin Türkiye'ye Hediyesidir" Dedi.