Hoşgeldiniz!

anektod

Sagopa Kajmer - Anektod 03:16
Sagopa Kajmer - Anektod 9.267 izlenme - 5 yıl önce
Sagopa Kajmer Anektod 03:17
Sagopa Kajmer Anektod 11.909 izlenme - 9 yıl önce sagopanın en lerinden
Sagopa Kajmer Ft. Divine - Anektod 03:17
Sagopa Kajmer Ft. Divine - Anektod 1.628 izlenme - 6 yıl önce sagopa kajmer ft. divine - anektod
Tolga Çandar ile Ege Ağzı 01:40
Tolga Çandar ile Ege Ağzı 973 izlenme - 3 yıl önce Muğlalı ünlü türkücü Tolga Çandar'ın bir konserinde Ege Ağzı ile hayatından bir anı anlatışını, Egeli'nin o şirin konuşmasını dinletip dinletip gülümseten, özünü kaybetmeyen site alkislarlayasiyorum iftiharla sunar.
Sagopa Kajmer - Anektod 03:17
Sagopa Kajmer - Anektod 306 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri: VERSE1 Sürç-i lisan eylediysem affola... Kulaklarimda gaf dola,şamar yüzümde iz kala... Ve bir çuval da incir yerle bir de olsa,köle bu ruha af ara. Suçlu yok zamanda,bükük boynuma giyotin olma... Dilekçeler kelepçe yediler,kanlı macun mecnunun damaklarında... Kestim şah damarımı , padişahın huzrunda. Dalıp giden bu şairin gelir-geçerleriyle melodi oldu söz sana... Patakla ruhumun karamsar çocuklarını.. Al elinden şekerli elmalarını.. Felek çarkı döndü midem altüst oldu.. Ben nakit bir sevgiyim,karşılıksız hediyeyim,susuz bir bedeviyim.. Ve Sagopa Key ; Rap'te iç karartan ilk buluş,karanlık zirvelerden gün doğuş.. En zor anda bir devadır hoş sesin,kendinle utanmadan konuş!... Konar göçer bir kuş gökkuşaklarında behşuş... VERSE2 Ferasetim verasetin,şahadetin şedit cesaretim,ve bazı bazı hasretim kendi kendime... Hakikatim,ben tam isabetim,hedeflerime kenetim... Hocalarımın gözüne yansısın faziletim... Yüzün yüzüme baka baka kızarır,düzün tersine karışır... Ayağını denk al ortam marazlı.. Kollarında ekstra panik taşı !... Hayata anlamsız gözlerle bakma şaşı!... Yüz psikopattan birinin açık kaşı... Çocukken çizdiğim resimlerde iki kuşa selam eden güneş vardı... Okyanusda bir Yunus boğuldu,gemiler sarsıldı ve sonra battı. Ruh halime egoist psikolojilerinizi aşılamaktasınız neden? Aslında ilk çağdan çok blu çağı beni ilgilendirendi... 3 sene lisede rehine dönemi geçirdim.. İlk sigarayla merabalaşmamda kendimi kabile reisi sanmıştım. Arkadaşım bir canavarmış...malesef çok geç anladım. Çakmak onun ellerindeydi..
Sagopa Kajmer Anektod 03:17
Sagopa Kajmer Anektod 373 izlenme - 6 yıl önce
Yahudilik Üzerine Farklı Bir Anektod - The Believer 04:39
Yahudilik Üzerine Farklı Bir Anektod - The Believer 148 izlenme - 2 yıl önce Alışılmış Semitist söylemin çok dışına çıkarak yine de finalinde bir şekilde yahudilik propagandası yapmayı başarabilmiş bir filmdir. Adamın yürüyüşüne ve nutkuna hayran olmamak elde değil.