Hoşgeldiniz!

angela merkel

Türkmenistan Lideri Merkel'in Ağzını Açık Bıraktı 00:17
Türkmenistan Lideri Merkel'in Ağzını Açık Bıraktı 8.170 izlenme - 1 ay önce İş seyahati için Türkmenistan'a giden Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Türkmenistan Devlet Başkanı Qurbanqulu Berdimuhammedov'un gerçekleştirecekleri ortak basın toplantısı için salona girmelerinden kısa süre sonra kameralara yansıyan bir görüntü kamuoyunun dikkatini topladı. Merkel'in de ‘ağzı açık' karşıladığı olayın nedeni tam olarak bilinmese de, Berdimuahmmedov'un zehirlenmesine karşı bir tedbir olduğu yorumlarına yol açtı.
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 11:28
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 12.898 izlenme - 8 ay önce Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bireysel ve basın özgürlüğüyle ilgili Türkiye'yi suçlayan yargılarla soran Die Welt muhabirine adeta ders verdi.
Cem Özdemir'in Hemşehrilikten Atılması 04:20
Cem Özdemir'in Hemşehrilikten Atılması 2.748 izlenme - 4 ay önce Almanya'nin Ermeni Soykırım tasarısını kabul etmesinde rolü olan Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Türk asıllı Cem Özdemir Tokat vatandaşlığından çıkarıldı.Artık Tokat'ın büyük imkanlarından yararlanamayacak olan Cem Özdemir, Schengen vizesiyle bile Tokat'a giriş yapamayacağını öğrenince "ahh ben ne boklar yedim" diye açıklama yaptı 6 AK Parti’li 3 MHP’li olmak üzere 9 meclis üyesi tarafından oy birliğiyle Tokat hemşehriliğinden çıkarılan Cem Özdemir kahrolurken Ermeni Soykırım tasarısına tek hayır oyu veren Alman parlamenter Bettina Kudla Tokat vatandaşlığına kabul edilerek hemşehri sayıldı.Bettina Kudla bundan sonra Tokat'ın bütün imkanlarından doğal güzelliklerinden, kültürel ve sosyal hak ve imkanlarından sınırsızca yararlanacak. Karar sonrası Bettina Kudla "Bıktım bu Almanyanın sefaletinden geri kalmışlığından yarından itibaren Tokat'a taşınıyorum" dedi
Alman Televizyonu Merkel’e Çarşaf Giydirdi 01:08
Alman Televizyonu Merkel’e Çarşaf Giydirdi 2.295 izlenme - 1 yıl önce Alman Devlet Televizyonu ARD, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e fotomontajla çarşaf giydirdi. Merkel’i mülteci krizindeki tavrı nedeniyle eleştiren kanal, batılı değerlere vurgu yapmayı hedeflediğini açıkladı.
Filistinli Kızı Ağlatan Angelina Merkel (Almanca İçerir) 02:25
Filistinli Kızı Ağlatan Angelina Merkel (Almanca İçerir) 3.339 izlenme - 1 yıl önce Angela Merkel 13-18 yaş arası öğrencilerin katıldığı programa konuk olmuş. Filistinli bir kızın sınır dışı edilmemesi isteğini lafı dolandırarak geri çeviren Angela Merkel, Filistinli kızı ağlatmış. Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, "Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan'daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika'dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz" dedi.
Merkel'in Fırça Yiyip Arka Sıraya Gönderilmesi 00:21
Merkel'in Fırça Yiyip Arka Sıraya Gönderilmesi 91 izlenme - 1 ay önce Angela Merkel'in uyarının ardından utangaç bi tavırla arka tarafa doğru geçmesi de bir devlet başkanının özellikleri hakkında çok büyük ipuçları veriyor.
Şansölyeye Bira Banyosu Yaptırmak - Angela Merkel 00:31
Şansölyeye Bira Banyosu Yaptırmak - Angela Merkel 629 izlenme - 2 yıl önce Avrupa'nın ağzının içine baktığı Alman Şansölyesi Angela Merkel'in başından aşağı tam 5 bardak bira dökülmüş. Birayı döken ise bir garson. İstifini bozmadan bir artist edasıyla olmayan saçlarını geri atarak kameraya gülümsemesi de cabası.
Davutoğlu - Merkel Ortak Basın Toplantısı 06:35
Davutoğlu - Merkel Ortak Basın Toplantısı 647 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Angela Merkel'in Ahmet Davutoğlu'na İnş Cnm Ya Bakışı Atması 00:24
Angela Merkel'in Ahmet Davutoğlu'na İnş Cnm Ya Bakışı Atması 311 izlenme - 1 yıl önce Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına Angela Merkel'in verdiği tepkiyi izliyoruz.
Sibel Kekilli'nin De Aralarında Bulunduğu Sanatçılardan Merkel'e Türkiye Çağrısı 00:21
Sibel Kekilli'nin De Aralarında Bulunduğu Sanatçılardan Merkel'e Türkiye Çağrısı 205 izlenme - 9 ay önce Almanya'da aralarında Fatih Akın ve Sibel Kekilli'nin bulunduğu sanatçılar, Merkel'e çağrı yaparak Başbakan Davutoğlu'yla yapacağı görüşmede hukuk devleti ve çoğulculuk konusunun gündeme getirmesini istedi. Almanya'da aralarında Fatih Akın ve Sibel Kekilli'nin bulunduğu sanatçılar Başbakan Angela Merkel'e hitaben bir çağrı metni hazırladı. Merkel, Davutoğlu ile yapacağı görüşmede hak ihlallerini gündeme getirmeye çağrıldı. DEMOKRASİ, HUKUK DEVLETİ VE ÇOĞULCULUK ÇAĞRISI Berlin'deki Maxim Gorki Tiyatrosu'nun sanat direktörü Shermin Langhoff'un başını çektiği bir grup sanatçı tarafından hazırlanan çağrı metnini şimdiye kadar çok sayıda insan hakları savunucusu, gazeteci ve bilim insanı imzaladı. Sanatçı ve yazarlar, Merkel'den Türkiye ile istişarelerde demokrasi, hukuk devleti ve çoğulculuk konularını gündeme getirmesini istedi. KEKİLLİ VE AKIN DA İMZALADI Çağrı metnini imzalayanlar arasında yönetmen Fatih Akın, oyuncu Sibel Kekilli ve yazar Navid Kermani de yer alıyor.
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 02:30
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 113 izlenme - 1 yıl önce Dünyanın en güçlü kadını olarak gösterilen Angela Merkel siyasi kariyerinin en zor ve duygu dolu anlarını kameraların önünde yaşadı. Almanya Başbakanı Angela Merkel öğrencilerin olduğu bir toplantıda söz alan Filistinli mülteci bir kızın karşısında zor anlar yaşadı. Ailesi ile birlikte yakın zamanda Almanya’dan sınır dışı edilebileceğini söyleyen ve tek isteğinin Almanya’da eğitimine devam etmek olduğunu anlatan Filistinli kız Merkel’den beklediği cevabı alamayınca gözyaşlarını tutamadı. Almanya’dan gönderilmesi durumunda hayallerinin yıkılacağını anlatan Reem isimli Filistinli kız Rostock kentindeki okulda 4 yıldır öğrenci olduğunu, anadil seviyesinde Almanca ve İngilizce konuşabildiğini anlattı. Reem, kaynak ustası olan babasının geçici oturum izninin bittiğini bu yüzden ailesinin belirsizlikle karşı karşıya olduğunu ifade etti. MERKEL: MÜLTECİLERLE BAŞ EDEMEYİZ Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, “Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan’daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika’dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz” dedi. Bu sözlerin ardından konuşmasına devam eden Merkel, Reem’in ağlamaya başladığını fark edince sözlerine ara vererek küçük kızın yanına gelerek onu teselli etmeye çalıştı. Merkel, Reem’e “Sen harika bir iş başardın” dedi.
Merkel Yemin Ederek Göreve Başladı 01:43
Merkel Yemin Ederek Göreve Başladı 213 izlenme - 3 yıl önce Almanya Parlamentosu'nda düzenlenen oylamada 621 oydan 462'sini alarak güvenoyu sağlayan Başbakan Angela Merkel, yemin ederek üçüncü dönem için görevine resmen başladı.
Telefon Jokeri Olarak Başbakan'ı Aramak 00:51
Telefon Jokeri Olarak Başbakan'ı Aramak 193 izlenme - 2 yıl önce Almanya'da 'Kim Milyoner Olmak İster?' programının Alman versiyonunda yarışmacı koltuğuna oturan Hristiyan Demokrat Birliği Partisi (CDU) milletvekili Wolfgang Bosbach, takıldığı bir soruda telefon jokerini kullanarak Almanya Başbakanı Angela Merkel'i aradı.Kazanılacak paranın yardım kuruluşlarına bağışlanacağı belirtilen özel bölümde 500 bin Avro kazanmasını sağlayacak 14. soruya geldiğinde verilen cümlede boşluğa uygun kelimeyi bulması istenen Bosbach'a "Eski Doğu Almanya'da WM66 çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından ..... için de kullanılarak efsaneleşti" sorusu soruldu. Şık olarak A'da "Isı vermesi için" B'de "Meyve kaynatılması için" C'de "Toz temizlemek için" D'de "Batı Radyosu'nu dinlemek için" verildi. Sorunun cevabını bilemeyen Bosbach, Doğu Almanya'da doğup büyüyen Merkel'in bu soruyu bileceğini düşünerek verilen özel hakla Başbakan'ı aradı. İki kez aramasına rağmen Merkel'e ulaşamayan Bosbach, daha sonra sunucu Maybritt Illner'i aradı. Illner de cevabı bilemeyince Bosbach, yarışmadan çekilerek 125 bin Euro'luk ödülü aldı. Bosbach'ın ödülü alması sonrasında sorunun doğru cevabının "B- Meyve kaynatılması için" olduğu açıklandı. O yıllarda 30 litre çamaşır alabilen ve merdaneli çamaşır makinesine benzeyen WM66'ların ısındığında içerisindeki suyun yüz dereceyi bulabildiği belirtildi. Dolayısıyla insanların çamaşır makinesine ısıtmak için su koyduğu ve meyve haşlayarak reçel yaptığı açıklandı.Yarışmada Bosbach'la birlikte yarışan birçok ünlü ve tanınan sima da kazandıkları parayı diledikleri bir yardım kuruluşuna bağışladı. Yarışmada Bosbach'ın yanı sıra uzun yıllar Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'u çalıştıran Christoph Daum da yarıştı. Daum, yarışmada 125 bin Euro kazandı. (videonun kendi açıklaması)Angela Merkel, Almanya'nın ilk Doğu kökenli başbakanıdr.
Aylin Nazlıaka - Ice Bucket Challenge 00:15
Aylin Nazlıaka - Ice Bucket Challenge 135 izlenme - 2 yıl önce CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ALS hastaları için başlatılan "Ice Bucket Challenge" (Bir Kova Buz) kampanyasına Meclis bahçesinden katıldı.
Merkel’in OHAL Değerlendirmesi 00:33
Merkel’in OHAL Değerlendirmesi 11 izlenme - 3 ay önce Almanya Başbakanı Angela Merkel, darbe girişimine karışanlara karşı verilen mücadelenin doğru olduğunu ancak bunun hukuk devleti prensiplerine uygun yapılması gerektiğini ifade etti.
Merkel'den Soyunma Odası Selfie'si 00:34
Merkel'den Soyunma Odası Selfie'si 156 izlenme - 2 yıl önce Almanya Başbakanı Merkel, Portekiz'e karşı alınan galibiyetin ardından Alman Milli Takımını soyunma odasında ziyaret etti.
Merkel: Kritik Bir Durumdayız 00:59
Merkel: Kritik Bir Durumdayız 4 izlenme - 1 ay önce İngiltere'nin birlikten ayrılmasının ardından Slovakya'nın Başkenti Bratislava'da gerçekleştirilen AB liderler zirvesi öncesinde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, birliğin kritik bir durumda olduğunu söyledi. Bratislava'da yapıaln zirveden hemen çözüm çıkmasının beklenmemesi gerektiğini kaydeden Merkel, "Bugün burada Bratislava ajandasını tartışacağız. Umarım anlaşma sağlarız. Bir zirvede Avrupa'nın sorunlarına çözüm bulunması beklenmemeli. Biz kritik bir durumda bulunuyoruz. Amaç, eylemlerle iç ve dış güvenlik, terörle mücadele, savunma, ekonomik büyüme ve işsizlik konularında daha iyi olabileceğimizi göstermek. Dijital ajanda ve dijital pazarın Avrupa'daki gençlere bir şans oluşturduğunu düşünüyorum. Tabi ki AB'nin dış sınırlarının korunması ve göç nedenlerinin ortadan kaldırılması konuları da önümüzdeki aylarda bizleri meşgul edecek. Mart 2017'ye kadar bu alanlarda ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. Bratislava zirvesinin, birlikte hareket etme ve Avrupa'da mevcut olan sorunları beraber çözme konusunda ortak irade göstermesini umuyorum" ifadelerini kullandı.
Acemi garson Başbakanın kafasına bira döktü 00:38
Acemi garson Başbakanın kafasına bira döktü 128 izlenme - 5 yıl önce Acemi garson Başbakanın kafasına bira döktü
Merkel Atatürk'ü Sordu: Kim O? 01:21
Merkel Atatürk'ü Sordu: Kim O? 43 izlenme - 1 yıl önce Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin'de Türk kökenli öğrencilerin çoğunlukta olduğu bir okulu ziyaret etti. Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında bir meslek lisesini ziyaret eden Merkel, öğrencilerin sorularını yanıtladı.erkel, cep telefonuna Atatürk fotoğraflı kılıf takan bir çocukla konuştu. O anlar Reuters objektifine yansıdı. Şansölye, fotoğraftaki kişinin kim olduğunu bilip bilmediğini, "Wer ist er" diye sorduğunda öğrenciden “Atatürk” yanıtını aldı.
Başbakan Davutoğlu Merkel’e İstanbul’u Anlattı 02:24
Başbakan Davutoğlu Merkel’e İstanbul’u Anlattı 23 izlenme - 1 yıl önce Başbakan Davutoğlu, Almanya Başbakanı Merkel’e İstanbul’u ve tarihi yarımadayı anlattı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Davutoğlu ve Merkel ofisin bahçesine çıkarak sahilde bir gezinti yaptı. İSTANBUL'I VE TARİHİ YARIMADAYI ANLATTI Başbakan Davutoğlu Merkel’e İstanbul’u ve tarihi yarımadayı anlattı. İstanbul Boğaz’ından geçen şehir hatları vapurları iki lideri sirenle selamladı. İki lider daha sonra heyetler arası görüşmeye geçti. Heyetler arası görüşmeye Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı Beril Dedeoğlu, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Milletvekili Ali Sarıkaya, Büyükelçi Murat Salim Esenli, Başbakan Dışişleri Başdanışmanı Kemal Ökem, Büykelçi Mehmet Samsar da katıldı.
Erdoğan ile Görüşen Merkel: 'Çok Faydalı Geçti' 02:52
Erdoğan ile Görüşen Merkel: 'Çok Faydalı Geçti' 21 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel arasında yapılan ikili görüşme sona erdi. Merkel, ziyaretinin çok faydalı geçtiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel Beşiktaş'ta bulunan Mabeyn Köşkü'nde bir araya geldi. İkili görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Erdoğan ve Merkel ortak basın toplantısı düzenledi. Burada yapılan görüşmenin içeriğine ilişkin bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “10 Ekim’de Ankara’daki Tren Garı önünde meydana gelen terör eyleminde hayatlarını kaybeden 102 vatandaşımızla ilgili olarak kendilerinin telefonla aramak suretiyle gösterdikleri nezakete tekrar teşekkür ediyorum. Teröre karşı ortak mücadele eylem planı üzerinde durma hassasiyetimiz devam ediyor. Ve tabi önemli konu başlıklarımızdan bir tanesi mültecilerin şu anda gerek Türkiye’deki durumu, gerekse de Batı’ya olan yönel
Almanya 1915 Olaylarını Soykırım Olarak Kabul Etti 02:42
Almanya 1915 Olaylarını Soykırım Olarak Kabul Etti 8 izlenme - 5 ay önce Almanya'da Federal Parlamento'nun 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelendirdiği tasarı kabul edildi. Tasarının oylandığı oturuma Almanya Başbakanı Angela Merkel katılmadı. "Ermeni ve öteki Hıristiyan azınlıklara 101 yıl önce uygulanan soykırımı anma ve hatırlama" adıyla hükümet ortakları CDU/CSU, SPD ve muhalefet partisi Yeşiller tarafından sunulan tasarı, Almanya saatiyle 11.25'te görüşülmeye başlanmıştı.
Davutoğlu ve Merkel - Türkiyenin ABye Tam Üyeliği 05:44
Davutoğlu ve Merkel - Türkiyenin ABye Tam Üyeliği 30 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Angela Merkel Kriz Bölgesinde 04:45
Angela Merkel Kriz Bölgesinde 61 izlenme - 3 yıl önce Almanya Başbakanı Angela Merkel Sel Faleketinden Etkilenen Bölgelere Giderek Genel Seçim İçin Sempati Puanı Topladı.
Almanya İngiltere'nin AB'den Çıkmasını İstemiyor 01:29
Almanya İngiltere'nin AB'den Çıkmasını İstemiyor 3 izlenme - 4 ay önce O, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın taleplerine hem kayıtsız kalmadı hem de uzlaştırıcı olmak için uğraştı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını önlemek için Birlik'in bir anlaşmaya varması için çaba gösterdi. Alman Şansölye, İngiltere referandumu konusunda gönlünden geçeni doğrudan belirtmese de bir çok fırsatta tercihi dolaylı olarak ortaya koydu:
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 02:30
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 15 izlenme - 1 yıl önce Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı Dünyanın en güçlü kadını olarak gösterilen Angela Merkel siyasi kariyerinin en duygu dolu anlarını kameraların önünde yaşadı.
Angela Merkel: Sekiz Vatandaşımız İstanbul Gezisinden Dönemeyecek 01:19
Angela Merkel: Sekiz Vatandaşımız İstanbul Gezisinden Dönemeyecek 11 izlenme - 9 ay önce Almanya Başbakanı Merkel, 8 Alman vatandaşının İstanbul'daki saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı. Merkel, "Vatandaşlarımız İstanbul gezilerinden geriye gelemeyecekler" dedi.
Almanya Başbakanı Merkel, Sırbistan'da 02:52
Almanya Başbakanı Merkel, Sırbistan'da 15 izlenme - 1 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Aleksandar Vuçiç'in Sırbistan sarayı önünde Almanya Başbakanı Angela Merkel'i karşılaması-Sırbistan ile Almanya arasında heyetler arası görüşme-Başbakan Aleksandar Vuçiç ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ortak basın toplantısı Almanya Başbakanı Merkel, Sırbistan'da- Merkel, Sırbistan Başbakanı Vuçiç ile görüştü Almanya Başbakanı Angela Merkel, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki temasları kapsamında, Başbakan Aleksandar Vuçiç ile bir araya geldi.
Erdoğan'dan Merkel'e: Oyuna Gelmeyin 01:02
Erdoğan'dan Merkel'e: Oyuna Gelmeyin 5 izlenme - 5 ay önce Almanya Parlamentosu'nda oylanması planlanan 1915 olaylarıyla ilgili tasarı Ankara ile Berlin arasında gerginliğe neden oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'i arayarak tasarıya tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan perşembe günü oylanması beklenen tasarının iki ülke ilişkilerine zarar vereceğinin altını çizdi.
Merkel Seçim Gezisinde 04:09
Merkel Seçim Gezisinde 36 izlenme - 3 yıl önce Tatilciler, Angela Merkel'i Bekliyor. Bu İki Müzisyen De Bekleyişe Destek Veriyor. Başbakan, Ülkenin Baltık Denizi Kıyılarında Seçmene Seslenecek. Turistler Ülkenin Dört Bir Yanından Geliyor. Bu Kez Güneşlenmek Yerine, Merkel'a Kulak Verecekler.