Hoşgeldiniz!

angela merkel

Türkmenistan Lideri Merkel'in Ağzını Açık Bıraktı 00:17
Türkmenistan Lideri Merkel'in Ağzını Açık Bıraktı 9.013 izlenme - 10 ay önce İş seyahati için Türkmenistan'a giden Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Türkmenistan Devlet Başkanı Qurbanqulu Berdimuhammedov'un gerçekleştirecekleri ortak basın toplantısı için salona girmelerinden kısa süre sonra kameralara yansıyan bir görüntü kamuoyunun dikkatini topladı. Merkel'in de ‘ağzı açık' karşıladığı olayın nedeni tam olarak bilinmese de, Berdimuahmmedov'un zehirlenmesine karşı bir tedbir olduğu yorumlarına yol açtı.
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 11:28
Davutoğlundan Alman Muhabirine Tarihi Cevap 13.020 izlenme - 1 yıl önce Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bireysel ve basın özgürlüğüyle ilgili Türkiye'yi suçlayan yargılarla soran Die Welt muhabirine adeta ders verdi.
Alman Televizyonu Merkel’e Çarşaf Giydirdi 01:08
Alman Televizyonu Merkel’e Çarşaf Giydirdi 2.478 izlenme - 2 yıl önce Alman Devlet Televizyonu ARD, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e fotomontajla çarşaf giydirdi. Merkel’i mülteci krizindeki tavrı nedeniyle eleştiren kanal, batılı değerlere vurgu yapmayı hedeflediğini açıkladı.
Cem Özdemir'in Hemşehrilikten Atılması 04:20
Cem Özdemir'in Hemşehrilikten Atılması 2.763 izlenme - 1 yıl önce Almanya'nin Ermeni Soykırım tasarısını kabul etmesinde rolü olan Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Türk asıllı Cem Özdemir Tokat vatandaşlığından çıkarıldı.Artık Tokat'ın büyük imkanlarından yararlanamayacak olan Cem Özdemir, Schengen vizesiyle bile Tokat'a giriş yapamayacağını öğrenince "ahh ben ne boklar yedim" diye açıklama yaptı 6 AK Parti’li 3 MHP’li olmak üzere 9 meclis üyesi tarafından oy birliğiyle Tokat hemşehriliğinden çıkarılan Cem Özdemir kahrolurken Ermeni Soykırım tasarısına tek hayır oyu veren Alman parlamenter Bettina Kudla Tokat vatandaşlığına kabul edilerek hemşehri sayıldı.Bettina Kudla bundan sonra Tokat'ın bütün imkanlarından doğal güzelliklerinden, kültürel ve sosyal hak ve imkanlarından sınırsızca yararlanacak. Karar sonrası Bettina Kudla "Bıktım bu Almanyanın sefaletinden geri kalmışlığından yarından itibaren Tokat'a taşınıyorum" dedi
Filistinli Kızı Ağlatan Angelina Merkel (Almanca İçerir) 02:25
Filistinli Kızı Ağlatan Angelina Merkel (Almanca İçerir) 3.469 izlenme - 2 yıl önce Angela Merkel 13-18 yaş arası öğrencilerin katıldığı programa konuk olmuş. Filistinli bir kızın sınır dışı edilmemesi isteğini lafı dolandırarak geri çeviren Angela Merkel, Filistinli kızı ağlatmış. Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, "Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan'daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika'dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz" dedi.
Şansölyeye Bira Banyosu Yaptırmak - Angela Merkel 00:31
Şansölyeye Bira Banyosu Yaptırmak - Angela Merkel 811 izlenme - 3 yıl önce Avrupa'nın ağzının içine baktığı Alman Şansölyesi Angela Merkel'in başından aşağı tam 5 bardak bira dökülmüş. Birayı döken ise bir garson. İstifini bozmadan bir artist edasıyla olmayan saçlarını geri atarak kameraya gülümsemesi de cabası.
Davutoğlu - Merkel Ortak Basın Toplantısı 06:35
Davutoğlu - Merkel Ortak Basın Toplantısı 649 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Angela Merkel'in Ahmet Davutoğlu'na İnş Cnm Ya Bakışı Atması 00:24
Angela Merkel'in Ahmet Davutoğlu'na İnş Cnm Ya Bakışı Atması 464 izlenme - 2 yıl önce Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına Angela Merkel'in verdiği tepkiyi izliyoruz.
Merkel'in Fırça Yiyip Arka Sıraya Gönderilmesi 00:21
Merkel'in Fırça Yiyip Arka Sıraya Gönderilmesi 130 izlenme - 11 ay önce Angela Merkel'in uyarının ardından utangaç bi tavırla arka tarafa doğru geçmesi de bir devlet başkanının özellikleri hakkında çok büyük ipuçları veriyor.
Sibel Kekilli'nin De Aralarında Bulunduğu Sanatçılardan Merkel'e Türkiye Çağrısı 00:21
Sibel Kekilli'nin De Aralarında Bulunduğu Sanatçılardan Merkel'e Türkiye Çağrısı 214 izlenme - 2 yıl önce Almanya'da aralarında Fatih Akın ve Sibel Kekilli'nin bulunduğu sanatçılar, Merkel'e çağrı yaparak Başbakan Davutoğlu'yla yapacağı görüşmede hukuk devleti ve çoğulculuk konusunun gündeme getirmesini istedi. Almanya'da aralarında Fatih Akın ve Sibel Kekilli'nin bulunduğu sanatçılar Başbakan Angela Merkel'e hitaben bir çağrı metni hazırladı. Merkel, Davutoğlu ile yapacağı görüşmede hak ihlallerini gündeme getirmeye çağrıldı. DEMOKRASİ, HUKUK DEVLETİ VE ÇOĞULCULUK ÇAĞRISI Berlin'deki Maxim Gorki Tiyatrosu'nun sanat direktörü Shermin Langhoff'un başını çektiği bir grup sanatçı tarafından hazırlanan çağrı metnini şimdiye kadar çok sayıda insan hakları savunucusu, gazeteci ve bilim insanı imzaladı. Sanatçı ve yazarlar, Merkel'den Türkiye ile istişarelerde demokrasi, hukuk devleti ve çoğulculuk konularını gündeme getirmesini istedi. KEKİLLİ VE AKIN DA İMZALADI Çağrı metnini imzalayanlar arasında yönetmen Fatih Akın, oyuncu Sibel Kekilli ve yazar Navid Kermani de yer alıyor.
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 02:30
Merkel Filistinli Mülteci Kızı Ağlattı 129 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en güçlü kadını olarak gösterilen Angela Merkel siyasi kariyerinin en zor ve duygu dolu anlarını kameraların önünde yaşadı. Almanya Başbakanı Angela Merkel öğrencilerin olduğu bir toplantıda söz alan Filistinli mülteci bir kızın karşısında zor anlar yaşadı. Ailesi ile birlikte yakın zamanda Almanya’dan sınır dışı edilebileceğini söyleyen ve tek isteğinin Almanya’da eğitimine devam etmek olduğunu anlatan Filistinli kız Merkel’den beklediği cevabı alamayınca gözyaşlarını tutamadı. Almanya’dan gönderilmesi durumunda hayallerinin yıkılacağını anlatan Reem isimli Filistinli kız Rostock kentindeki okulda 4 yıldır öğrenci olduğunu, anadil seviyesinde Almanca ve İngilizce konuşabildiğini anlattı. Reem, kaynak ustası olan babasının geçici oturum izninin bittiğini bu yüzden ailesinin belirsizlikle karşı karşıya olduğunu ifade etti. MERKEL: MÜLTECİLERLE BAŞ EDEMEYİZ Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, “Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan’daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika’dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz” dedi. Bu sözlerin ardından konuşmasına devam eden Merkel, Reem’in ağlamaya başladığını fark edince sözlerine ara vererek küçük kızın yanına gelerek onu teselli etmeye çalıştı. Merkel, Reem’e “Sen harika bir iş başardın” dedi.
Merkel Yemin Ederek Göreve Başladı 01:43
Merkel Yemin Ederek Göreve Başladı 213 izlenme - 4 yıl önce Almanya Parlamentosu'nda düzenlenen oylamada 621 oydan 462'sini alarak güvenoyu sağlayan Başbakan Angela Merkel, yemin ederek üçüncü dönem için görevine resmen başladı.
Telefon Jokeri Olarak Başbakan'ı Aramak 00:51
Telefon Jokeri Olarak Başbakan'ı Aramak 290 izlenme - 3 yıl önce Almanya'da 'Kim Milyoner Olmak İster?' programının Alman versiyonunda yarışmacı koltuğuna oturan Hristiyan Demokrat Birliği Partisi (CDU) milletvekili Wolfgang Bosbach, takıldığı bir soruda telefon jokerini kullanarak Almanya Başbakanı Angela Merkel'i aradı.Kazanılacak paranın yardım kuruluşlarına bağışlanacağı belirtilen özel bölümde 500 bin Avro kazanmasını sağlayacak 14. soruya geldiğinde verilen cümlede boşluğa uygun kelimeyi bulması istenen Bosbach'a "Eski Doğu Almanya'da WM66 çamaşır makinesi kullanıcıları tarafından ..... için de kullanılarak efsaneleşti" sorusu soruldu. Şık olarak A'da "Isı vermesi için" B'de "Meyve kaynatılması için" C'de "Toz temizlemek için" D'de "Batı Radyosu'nu dinlemek için" verildi. Sorunun cevabını bilemeyen Bosbach, Doğu Almanya'da doğup büyüyen Merkel'in bu soruyu bileceğini düşünerek verilen özel hakla Başbakan'ı aradı. İki kez aramasına rağmen Merkel'e ulaşamayan Bosbach, daha sonra sunucu Maybritt Illner'i aradı. Illner de cevabı bilemeyince Bosbach, yarışmadan çekilerek 125 bin Euro'luk ödülü aldı. Bosbach'ın ödülü alması sonrasında sorunun doğru cevabının "B- Meyve kaynatılması için" olduğu açıklandı. O yıllarda 30 litre çamaşır alabilen ve merdaneli çamaşır makinesine benzeyen WM66'ların ısındığında içerisindeki suyun yüz dereceyi bulabildiği belirtildi. Dolayısıyla insanların çamaşır makinesine ısıtmak için su koyduğu ve meyve haşlayarak reçel yaptığı açıklandı.Yarışmada Bosbach'la birlikte yarışan birçok ünlü ve tanınan sima da kazandıkları parayı diledikleri bir yardım kuruluşuna bağışladı. Yarışmada Bosbach'ın yanı sıra uzun yıllar Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'u çalıştıran Christoph Daum da yarıştı. Daum, yarışmada 125 bin Euro kazandı. (videonun kendi açıklaması)Angela Merkel, Almanya'nın ilk Doğu kökenli başbakanıdr.
Aylin Nazlıaka - Ice Bucket Challenge 00:15
Aylin Nazlıaka - Ice Bucket Challenge 275 izlenme - 3 yıl önce CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ALS hastaları için başlatılan "Ice Bucket Challenge" (Bir Kova Buz) kampanyasına Meclis bahçesinden katıldı.
Acemi garson Başbakanın kafasına bira döktü 00:38
Acemi garson Başbakanın kafasına bira döktü 128 izlenme - 5 yıl önce Acemi garson Başbakanın kafasına bira döktü
Merkel'den Soyunma Odası Selfie'si 00:34
Merkel'den Soyunma Odası Selfie'si 157 izlenme - 3 yıl önce Almanya Başbakanı Merkel, Portekiz'e karşı alınan galibiyetin ardından Alman Milli Takımını soyunma odasında ziyaret etti.
Angela Merkel Reist Zu Gesprächen Nach Abu Dhabi 01:14
Angela Merkel Reist Zu Gesprächen Nach Abu Dhabi 2 izlenme - 3 ay önce Angela Merkel reist zu Gesprächen nach Abu Dhabi Oliver Köhr, ARD-Hauptstadtstudio Berlin, 01.05.2017; Mehr unter http://blog.ard-hauptstadtstudio.de/
Merkel’in OHAL Değerlendirmesi 00:33
Merkel’in OHAL Değerlendirmesi 11 izlenme - 12 ay önce Almanya Başbakanı Angela Merkel, darbe girişimine karışanlara karşı verilen mücadelenin doğru olduğunu ancak bunun hukuk devleti prensiplerine uygun yapılması gerektiğini ifade etti.
Angela Merkel Kriz Bölgesinde 04:45
Angela Merkel Kriz Bölgesinde 61 izlenme - 4 yıl önce Almanya Başbakanı Angela Merkel Sel Faleketinden Etkilenen Bölgelere Giderek Genel Seçim İçin Sempati Puanı Topladı.
Davutoğlu ve Merkel - Türkiyenin ABye Tam Üyeliği 05:44
Davutoğlu ve Merkel - Türkiyenin ABye Tam Üyeliği 30 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Merkel Seçim Gezisinde 04:09
Merkel Seçim Gezisinde 41 izlenme - 4 yıl önce Tatilciler, Angela Merkel'i Bekliyor. Bu İki Müzisyen De Bekleyişe Destek Veriyor. Başbakan, Ülkenin Baltık Denizi Kıyılarında Seçmene Seslenecek. Turistler Ülkenin Dört Bir Yanından Geliyor. Bu Kez Güneşlenmek Yerine, Merkel'a Kulak Verecekler.
Almanya Başbakanı Merkel, Sırbistan'da 02:52
Almanya Başbakanı Merkel, Sırbistan'da 15 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Aleksandar Vuçiç'in Sırbistan sarayı önünde Almanya Başbakanı Angela Merkel'i karşılaması-Sırbistan ile Almanya arasında heyetler arası görüşme-Başbakan Aleksandar Vuçiç ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ortak basın toplantısı Almanya Başbakanı Merkel, Sırbistan'da- Merkel, Sırbistan Başbakanı Vuçiç ile görüştü Almanya Başbakanı Angela Merkel, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki temasları kapsamında, Başbakan Aleksandar Vuçiç ile bir araya geldi.
Faruk Şen: Yeni düşman resmi 'Türkofobi' oldu 02:04
Faruk Şen: Yeni düşman resmi 'Türkofobi' oldu 4 izlenme - 4 ay önce Angela Merkel’in, Türkleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevmediğini söyleyen TAVAK Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, “Yeni düşman resmi Türkofobi oldu.” dedi. Şen sözlerine, “Türk karşıtlığı Avrupa basınında satan akçe.” devam etti.
Angela Merkel: Sekiz Vatandaşımız İstanbul Gezisinden Dönemeyecek 01:19
Angela Merkel: Sekiz Vatandaşımız İstanbul Gezisinden Dönemeyecek 11 izlenme - 2 yıl önce Almanya Başbakanı Merkel, 8 Alman vatandaşının İstanbul'daki saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı. Merkel, "Vatandaşlarımız İstanbul gezilerinden geriye gelemeyecekler" dedi.
Merkel: Kritik Bir Durumdayız 00:59
Merkel: Kritik Bir Durumdayız 4 izlenme - 10 ay önce İngiltere'nin birlikten ayrılmasının ardından Slovakya'nın Başkenti Bratislava'da gerçekleştirilen AB liderler zirvesi öncesinde konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, birliğin kritik bir durumda olduğunu söyledi. Bratislava'da yapıaln zirveden hemen çözüm çıkmasının beklenmemesi gerektiğini kaydeden Merkel, "Bugün burada Bratislava ajandasını tartışacağız. Umarım anlaşma sağlarız. Bir zirvede Avrupa'nın sorunlarına çözüm bulunması beklenmemeli. Biz kritik bir durumda bulunuyoruz. Amaç, eylemlerle iç ve dış güvenlik, terörle mücadele, savunma, ekonomik büyüme ve işsizlik konularında daha iyi olabileceğimizi göstermek. Dijital ajanda ve dijital pazarın Avrupa'daki gençlere bir şans oluşturduğunu düşünüyorum. Tabi ki AB'nin dış sınırlarının korunması ve göç nedenlerinin ortadan kaldırılması konuları da önümüzdeki aylarda bizleri meşgul edecek. Mart 2017'ye kadar bu alanlarda ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum. Bratislava zirvesinin, birlikte hareket etme ve Avrupa'da mevcut olan sorunları beraber çözme konusunda ortak irade göstermesini umuyorum" ifadelerini kullandı.
NATO Devlet Ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde Almanya Başbakanı Merkel İle Görüştü 00:12
NATO Devlet Ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde Almanya Başbakanı Merkel İle Görüştü 14 izlenme - 3 yıl önce Zirvenin ikinci gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan; ilk olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştü
Merkel: AB Kritik Durumda 01:46
Merkel: AB Kritik Durumda 2 izlenme - 10 ay önce 27 Avrupa Birliği ülkesinin liderleri Slovakya'nın başkenti Bratislava'da Brexit kararının ardından birliğin geleceğini tartıştı. Liderler Avrupa Birliği projesine yönelik yeni bir reform süreci başlatmak istiyor. Planın önümüzdeki Mart ayına kadar hazır hale getirilmesi hedefleniyor. Almanya başbakanı Angela Merkel Avrupa Birliği'nin kritik bir durumda olduğunu söyledi:
Merkel: Shengenin Kaldırılması Gibi Bir Talepte Bulunmuyoruz 02:24
Merkel: Shengenin Kaldırılması Gibi Bir Talepte Bulunmuyoruz 7 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Bakan Işık: 06:30
Bakan Işık: "Kabinenin tamamı neredeyse dinlenmiş'' - 4 izlenme - 3 yıl önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK'ın 164 üst düzey devlet adamına ürettiği kriptolu telefondan 80'inin IMEI numarasının, yasa dışı olarak dinlenme maksadıyla kaydedildiğini gördüklerini belirterek, "Bu tespit edilen 80 IMEI numarasının içinde Başbakandan, Başbakan yardımcılarına, MİT Müsteşarına, bakanlara, Genelkurmaya kadar, bunların hepsi var" dedi.