Hoşgeldiniz!

Ani Kalp Durması

Altın Dakikalarda Doktor Sensin Tanıtım Filmi 01:05
Altın Dakikalarda Doktor Sensin Tanıtım Filmi 2.599 izlenme - 4 yıl önce Canlı Yayında Türkiye'nin İlk Uygulamalı İlkyardım Programı "altın Dakikalarda Dr. Sensin" 18 Eylül'de 17:00-18:00 Arasında Kanal T'de Başlıyor. sanayi Mh. Sancaktepe Mevkii Avcılaer Cd. No:9 K:3 Güngören İstanbul 0 212 642 35 35 Www.kanalt.com.tr Turksat 3a 12.685 V 30000 Tivibu 43.kanal Teledünya 58...
Ani Kalp Durması Nedir? 02:23
Ani Kalp Durması Nedir? 972 izlenme - 4 yıl önce Acil Tıp Teknisyenleri Ve Teknikerleri Derneği İstanbul Temsilcisi Kamil Kabahaliloğlu Anlatıyor.
Altın Dakikalarda Doktor Sensin - Tanıtım Filmi 01:05
Altın Dakikalarda Doktor Sensin - Tanıtım Filmi 1.161 izlenme - 4 yıl önce Canlı Yayında Türkiye'nin İlk Uygulamalı İlkyardım Programı "altın Dakikalarda Dr. Sensin" 18 Eylül'de 17:00-18:00 Arasında Kanal T'de Başlıyor.
Aralıksız Kalp Masajı Eğitici Video 01:11
Aralıksız Kalp Masajı Eğitici Video 1.102 izlenme - 4 yıl önce Amerikan Kalp Derneği ( Aha)' Dan Aldığı Telif Hakkı Hzni Sonrası Aralıksız Kalp Masajı Eğitici Videosunu (official 2012 Hands-only Cpr Instructional Video) Hayatta Kal Derneği Kendi İmkanları İle Türkçe Dublajını Tamamlayarak Halkımızın Hizmetine Sunmuştur. çeviri: Doç. Dr. Mutlu Vural seslendirme: Aysun Odabaşı Akgün montaj: Yalçın Yıldız
AHA Resmi Aralıksız Kalp Masajı Eğitici Videosu 01:11
AHA Resmi Aralıksız Kalp Masajı Eğitici Videosu 720 izlenme - 4 yıl önce Hayatta Kal Derneği, Amerikan Kalp Derneği ( AHA)' dan Aldığı Telif Hakkı İzni Sonrası 2012 Resmi Aralıksız Kalp Masajı Eğitici Videosunun (official 2012 Hands-only Cpr Instructional Video) Aslına Ve Ülkemiz Müfredatına Uygun Türkçe Dublajını Tamamlayarak Halkımızın Takdirine Sunmuştur.
Macar Milli Futbolcunun Sahada Kalbi Durunca 00:43
Macar Milli Futbolcunun Sahada Kalbi Durunca 618 izlenme - 4 yıl önce Miklos Feher artık aramızda değil! Ülkemizde her yıl 100.000 kişi hastane dışında bu şekilde hayatını kaybediyor. Sende Kalp Projesi'ne Destek Ol | Hayat Kurtar Ani kalp durmasında sadece 10 saniye sonra bilinç kaybı ve yere yığılma, 3 dakika sonra beyin hasarı, 12 dakika sonra ölüm gerçekleşir. Kalp Projesi 10 yılda 10 milyon 20 yılda 30 milyon kişinin kalp masajı öğrenmesi ile yılda 20.000 insanın tekrar hayata döneceğine inanıyor. Tüm sportif karşılaşmalarda OED bulundurulmasını önermektedir.
Hayatta Kal Derneği Kamu Spotu 00:54
Hayatta Kal Derneği Kamu Spotu 441 izlenme - 4 yıl önce Kalp damar hastalığı sıklığını azaltmak ve ani kalp durmalarından tekrar hayata dönme oranlarını artırmak için birlik olduk.sizler de bu birlikteliğe katılın...
Hayatta Kal Derneği Kamu Spotu    00:44
Hayatta Kal Derneği Kamu Spotu 280 izlenme - 4 yıl önce 2013/613 nolu RTÜK tarafından kabul edilen ve yayına giren kamu spotu.
Hayatta Kal Derneği / Ani Kalp Durmasında Nasıl Müdahale Edilir ? 01:51
Hayatta Kal Derneği / Ani Kalp Durmasında Nasıl Müdahale Edilir ? 474 izlenme - 4 yıl önce Her yıl 100 binden fazla insanımızın hastane dışında gelişen ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmesinin temel nedeni yanı başındaki kişilerin 112 yi aramak, aralıksız kalp masajı ve elektroşok yapmak konusunda tereddüt etmelerinden kaynaklanmaktadır.
Hayat Kurtarmak İçin Aralıksız Kalp Masajı Yeterli! 03:21
Hayat Kurtarmak İçin Aralıksız Kalp Masajı Yeterli! 344 izlenme - 4 yıl önce Doç. Dr. Mutlu Vural'ın Giriş Konuşmasını Takiben Amerikan Kalp Derneği'nin Animasyon Filmi İle Kalp Masajının Hayat Kurtarmak İçin Yeterli Olduğunu Göreceksiniz. Hastane Dışında Kalbi Duran Kişinin İlk Dakikalarda Kanında Yüksek Oranda Oksijen Vardır. Kalp Masajı Yaparak 250 Ml Kadar Yapay Nefes Alıp Verme Gerçekleştiğinden Ambulans Gelene Kadar Aralıksız Kalp Masajı Yapmak Yeterli Kabul Edilmektedir.
Ani Kalp Durmasından Kurtulan Mg ( 01:59
Ani Kalp Durmasından Kurtulan Mg ( 264 izlenme - 4 yıl önce Kalp Projesi 13.12.2011 Tarihinde Başladığında Uçağa Binmekten Son Anda Alı Konulan Ve Ambulansa Bine Binmez Kalbi Duran Ve Kalp Masajı İle Hastaneye Getirilen Hasta, Hastanede Yapılan Müdahale İle Elektroşok Yapılması Sonrası Kalbi Çalıştı Ve Altı Saat Sonra Bilinci Tekrar Yerine Geldi.
Ambulans Geldiğinde O Çoktan Ölmüştü 02:45
Ambulans Geldiğinde O Çoktan Ölmüştü 213 izlenme - 3 yıl önce 10:56:40 Yaklaşık 10 saniye önce kalbi duran 67 yaşındaki vatandaş olduğu yere yığıldı. 10:57:00 Bir kişinin telefona sarıldığı görülüyor. 10:59:40 Kimse müdahale etmediği için beyin hücreleri ölmeye başladı. Görevli kolonya ile hastanın yüzünü ve ellerini ovalıyor. 11:03:40 Hafif beyin hasarı tamamlandı. Ağır beyin hasarı başladı ama hala kimse ilkyardım yapamadı. Ülkemizde ilkyardım oranı %1,7 olup bu hastaların yarısı hayat dönüyor. 11:06:00 Bir kişi tansiyon aleti ile geldi. 11:07:40 Ağır Beyin hasarı gelişti. 11:09:40 Kimse müdahale etmediği için artık ölmüştür. 11:10:15 Ambulans geldi, ama O yaklaşık 35 saniye önce ölmüştü. Ani kalp durmasında 30 saniye içinde 112 aranarak kalp masajına başlanmasının hayati önemi var. Müdahale edilmez ise her geçen dakika yaşama şansı  azalmaktadır. Sadece kalp masajı ile beyin ölümü 3 dakika yerine 20 dakika sonra başlamakta ve sağlık ekiplerine zaman kazandırmak mümkün olmaktadır. Her yıl kurtarılabilecekken 10.000 insanımız hastane dışında gelişen ani kalp durması sonucu ölmektedir. Buna sadece toplumun "DUR" deme şansı vardır.
Üç Adımda Hayat Kurtarma Yöntemi 03:48
Üç Adımda Hayat Kurtarma Yöntemi 160 izlenme - 4 yıl önce Kanal t'de bir misafir ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmişti. Müge Oruçkaptan'ın konuğu olduğumda bu olaydan kanalda derin üzüntü olduğunu gördüm. İşte Dr. Sensin programının temeli belki de bu olay üzerine atıldı. Ölümle sonuçlanan bu olayın canlandırma sahnesini izleyelim. İlk Yardım bilinci yüksek ve yaşam kurtarma zincirinin güçlü olduğu bir ülkede bu olayın gerçekleştiğini de HAYAL EDELİM. Kurtarılabilecekken ölen on bin insanın anısına atfediyoruz.
Kalp Masajı Cihazı 13:07
Kalp Masajı Cihazı 199 izlenme - 3 yıl önce Artık Kalp Masajı Yapmanıza Gerek yok..! Nasıl mı? İzleyiniz...
Seyithan Akbalık Anısına Kamu Spotu 00:42
Seyithan Akbalık Anısına Kamu Spotu 361 izlenme - 4 yıl önce Milli Sporcumuz Ringde Ani Kalp Durması Sonucu Olduğu Yere Yığıldı. Kalp Durduktan 10 Saniye Sonra Yere Yığılma, 10-30 Saniye Sonra Solunumun Tamamen Durması, 3 Dakika Sonra Beyin Ölümü, 12 Dakika Sonra Ölüm Gerçekleşir. Müdahale Edilmeden Geçen Her Dakika Yaşama Şansı  Azalmaktadır. Ani Kalp Durmasını 30 Saniye İçinde Tanımak Ve Temel Yaşam Desteğine Başlamak Gerekiyor. Sportif Etkinliklerde Mutlak Suretle Otomatik Kalp Şok Cihazı (otomatik Ekternal Defibrilatör) Bulunmalıdır.
Bayılma Mı? Ani Kalp Durması Mı? 04:28
Bayılma Mı? Ani Kalp Durması Mı? 188 izlenme - 4 yıl önce Bayılma ve sara nöbeti ani kalp durmasını taklit edebilir. Yere yığılma ve bilinç kaybı olur ama onların kalbi çalışır, 10 saniyeden uzun süre nefes almadıkları görülmez. Sağlık Çalışanı olmayanlar için ani kalp durmasına tanısı çok basittir: Yere yığılma, bilinç kaybı yanında iç çeker gibi nefes alma yada solunumun durması. Nabız bakmak sağlık çalışanı olmayanlara artık önerilmiyor. Bu açıklama toplumumuz yanında kısmen ilkyardımcı ve yardımcı sağlık çalışanları için kurgulanmıştır.
Kanada'dan Ani Kalp Durması Kamu Spotu 00:30
Kanada'dan Ani Kalp Durması Kamu Spotu 238 izlenme - 4 yıl önce Sudden Cardiac Arrest Strikes Anyone, Anywhere, Anytime. Do You Know What To Do? sudden Cardiac Arrest Strikes Anyone, Anywhere, Anytime. It Kills More People Than Breast Cancer, Prostate Cancer And Traffic Accidents Combined. Almost All ...
Altın Dakikalarda Doktor Sensin 2. Bölüm 52:28
Altın Dakikalarda Doktor Sensin 2. Bölüm 189 izlenme - 4 yıl önce Doç. Dr. Mutlu Vural& Att. Fidan Kurt İle Altın Dakikalarda Doktor Sensin 2. Bölüm
Kalp Krizi Değil Ani Kalp Durması Öldürüyor! 01:37
Kalp Krizi Değil Ani Kalp Durması Öldürüyor! 256 izlenme - 4 yıl önce Doç. Dr. Ayhan Olcay Anlatıyor: Kalp Krizi Geçiren Hastaların Dörtte Biri Hastaneye Ulaşamadan Hayatını Kaybediyor. Vatandaşımız Kalp Krizi Geçirdiğini Geç Fark Ediyor Ve Ortalama 13 Saat Sonra Hastaneye Başvuru Yapıyor. İlk Saatlerde Ani Kalp Durması Sonucu Hayatlarını Kaybetme Riski Olduğundan 5 Dakikada Kalp Krizi Geçirdiklerini Fark Ederek 112'yi Arayarak Acil Tıbbi Yardım Çağrısı Yapmaları Gerekmektedir.
Kalbi Yeniden Çalıştırmak Her Zaman Yeterli Olmayabilir! 03:22
Kalbi Yeniden Çalıştırmak Her Zaman Yeterli Olmayabilir! 162 izlenme - 4 yıl önce ÜÇ DAKİKA SONRA BEYİN HASARI BAŞLIYOR! 10 Şub 2013 tarihinde yayınlandı Bursa'da otomobiliyle gittiği parkta kalp krizi geçiren ve yere düşen 47 yaşındaki kişi, 112 ekiplerinin kalp masajı sayesinde kalbi yeniden çalıştırıldı. Bu haber tüm gazete ve televizyonlarda "saniye saniye hayata dönüş" başlığı ile yazıldı/yayınlandı. Gerçeğin böyle olmadığını ve bu vatandaşta beyin hasarı gerçekleştiğini, hiç uyanmadığını ve birkaç gün sonra öldüğünü kişisel çabalarımla aldığım bilgilerle kamuoyuna duyurdum. Hastane dışında gelişen ani kalp durmasında müdahale edilmezse sadece 3 dakika sonra beyin hasarı başlıyor ve 12 dakika sonra ölü kabul ediliyor. Ambulans şehir merkezinde ortalama 10, kırsalda ise 30 dakika sonra hastaya ulaşabildiğine göre toplum tabanlı ilkyardım GELİŞTİRİLMESİ konusunda daha çok çaba harcamalıyız. Ambulans arandıktan sonra sağlık çalışanları ulaşana kadar toplum tarafından yapılan tıbbi müdahalenin adına "ilkyardım" diyoruz. Doç. Dr. Mutlu Vural
Filmlerdeki Gibi Değil 00:56
Filmlerdeki Gibi Değil 132 izlenme - 4 yıl önce Kalp Krizi geçirenlerin dörtte biri hastaneye ulaşamadan hayatını kaybediyor. Bu durumda kalp hemen düz çizmez. Normalde bu süreç yaklaşık 12 dakikada tamamlanıyor. Bu aşamaları görmek için simülasyonu dikkatle inceleyin. Kalp masajı ile bu süreci 30 dakika uzatmak ve zaman kazanmak mümkün!
Mafya Babasından Aralıksız Kalp Masajı 01:45
Mafya Babasından Aralıksız Kalp Masajı 116 izlenme - 4 yıl önce "İlk Yardım Öğrenin, Hayat Kurtarın" Sizde bu videoyu sevdiklerinizle Facebook'ta paylaşın, farkındalık yaratın. İngiliz Kalp Vakfı tarafından hazırlanan bu videoda Vinnie Jones bir mafya babasını canlandırıyor. Amaç eğlenceli şekilde kalp masajının önemine vurgu yapmak. Yapay solunumun önemi giderek azaldığı için önerilmiyor. Vinnie Jones (Vincent Peter Jones) İngiltere doğumlu eski futbolcu. Futbol kariyerinden sonra aktörlük kariyeri başlamıştır. İngiltere'nin sevilen bir yüzüdür.
İtalyan Şarkıcı Giuseppe Mangonun Sahnede Ani Kalp Durması 01:33
İtalyan Şarkıcı Giuseppe Mangonun Sahnede Ani Kalp Durması 88 izlenme - 3 yıl önce İtalyan şarkıcı Giuseppe Mango'nun şarkı söylerken sahnede aniden kalbinin durduğu ve hayatını kaybettiği görüntüleri izliyoruz. Bu görüntüler kalp krizi konusunda şu mesajı veriyor: Ani kalp durması ön görülemez, daha önce herhangi bir belirti vermeden her an her yerde ansızın olabilir, her yaşı ve cinsiyeti etkileyebilir.
Barselona'da Toplu Kalp Masajı Etkinliği 01:45
Barselona'da Toplu Kalp Masajı Etkinliği 117 izlenme - 4 yıl önce Barselona'da Katedral Önünde Stayin Alive Şarkısının Ritmi İle Toplu Kalp Masajı Etkinliği Yapıldı. Biz De Türkiye Finans Katılım Bankası Ve Life Point Oed Desteğiyle Galatasaray Lisesi Önünde Türkiye'de İlk Olan Toplu Kalp Masajı Etkinliğimizi Gerçekleştirdik. İkincisini Eylül'de Ortaköy Camii Yanında Yapacağız. Hayatta Kal Şarkısının Ritmi İle Toplu Kalp Masajı Rituelimiz Olacak.
Altın Dakikalarda Doktor Sensin 5. Bölüm 53:44
Altın Dakikalarda Doktor Sensin 5. Bölüm 74 izlenme - 4 yıl önce Sanayi Mh. Sancaktepe Mevkii Avcılaer Cd. No:9 K:3 Güngören İstanbul 0 212 642 35 35 www.kanalt.com.tr Turksat 3A 12.685 V 30000 Tivibu 43.Kanal Teledünya 58...
Altın Dakikalarda Doktor Sensin 3. Bölüm 48:26
Altın Dakikalarda Doktor Sensin 3. Bölüm 93 izlenme - 4 yıl önce Doç. Dr. Mutlu Vural İle Altın Dakikalarda Doktor Sensin 3. Bölüm
Tek Hayat, Tek Kalp, İki El! 06:12
Tek Hayat, Tek Kalp, İki El! 59 izlenme - 4 yıl önce Bu film iki adımda nasıl hayat kurtarılacağını gösteriyor. Eğitim amacı ile hazırlanan fimde önce ambulans arandıktan sonra, ambulansa yol tarifi ve yolda ambulansı karşılama ve ambulans gelene kadar yapılacak ilkyardımın önemine vurgu yapılıyor.
Kalp Projesi Açılış Programı 03:35
Kalp Projesi Açılış Programı 53 izlenme - 4 yıl önce Doç. Dr. Mutlu Vural'ın 13 Aralık 2011 Tarihinde Erzincan Kalp Projesi Olarak Başlattığı, Şuan Türkiye Genelinde Kalp Projesi Adıyla Sürdürdüğü Türkiye'nin En Büyük Sosyal Sorumluluk Projesinin Açılış Programı...