Hoşgeldiniz!

Anksiyete Bozukluğu Videoları İzle

Anksiyete bozukluğu ne kadar sürede tedavi edilir? 00:39
Anksiyete bozukluğu ne kadar sürede tedavi edilir? 187 izlenme - 3 yıl önce
Anksiyete bozukluğunda uygulanan psikoterapi yöntemleri nelerdir? 00:33
Anksiyete bozukluğunda uygulanan psikoterapi yöntemleri nelerdir? 180 izlenme - 3 yıl önce
Anksiyete bozuklukları tedaviden sonra tekrarlar mı? 00:35
Anksiyete bozuklukları tedaviden sonra tekrarlar mı? 142 izlenme - 3 yıl önce
Anksiyete bozukluğu tanısı nasıl koyulur ? 00:42
Anksiyete bozukluğu tanısı nasıl koyulur ? 96 izlenme - 3 yıl önce
Yaygın Anksiyete Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 00:56
Yaygın Anksiyete Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 17 izlenme - 1 yıl önce Yaygın Anksiyete bozukluğu tedavisinde yine bilinçsel davranışlı terapi yöntemini kullanabiliriz. Çünkü burada önemli olan şey kişi kaygı hissettiren düşünceleri yakalayıp düşüncenin de davranışında bedeninde hissettirdikleri yaşattıklarını gözlemliyoruz. Biz bunun için formlar kullanırız. Çizelgeler, ev ödevleri, ev çalışmaları veriyoruz. Aslında burada farkındalığı fazlalaştırıyoruz. Kişiye verdiğimiz ev çalışmalarıyla ilk önce davranışsal olarak, daha sonra bilinçsel olarak yani düşünsel olarak kontrolü sağlıyoruz. Kişiye en fazla yapmaya çalıştığımız şey şudur; yoğun olarak hissettiği kaygıyı destekleyecek yaşamsal döngüyü kontrol altına almasını ve bunu hayatına daha minimum seviyeye getirmesi için alternatif ortamlar ve yöntemler öğretmektir.
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nedir? 00:43
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nedir? 15 izlenme - 1 yıl önce Anksiyete toplum arasında kaygı olarak da bilinir. Genellikle bize sorulan sorular şudur. Kaygılanmak normal mi? Evet çok normal bir durumdur. Çünkü normalde bilmediğiniz bir konuyla ilgili kaygılanırsınız. En önemli kaygılanmaya örnek olarak sınavlar, gideceğiniz bir toplantı, yeni bir kişi ile tanışmak size kaygı hissettirir. Yalnız, yaygın Anksiyete bozukluğu yaşayan kişilerde bu yaşanan kaygı artık işlevsel olarak ciddi bir bölünmüşlüğe, sağlık düşünememe ve aynı zamanda bedensel olarak rahatsızlıklara neden olabilir.
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir? 00:41
Yaygın Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir? 8 izlenme - 1 yıl önce Kişi, yoğun şekilde aşırı heyecan, korku ve kaygı yaşar. Bunlar kendi aralarında aşırı evhamlı kişi olarak da bilinir. Öyle ki sağlıklı düşünemeyecek, kendisine göre yararlı olunamayacak şekilde kararlar ve düşüncelere girer. Yalnız kişi aynı zamanda bu düşündüğü şeylerin doğruluğunun da geçerliliğini sınayabilir. Bazen bilemez bu kadar yoğun bir kaygı yaşadığını. O yüzden de burada sıkıntılar olur. İşlevsel olarak ciddi bir rahatsızlıkla karşılaşılabilir bu hastalar.
Yaygın Anksiyetenin Görülme Sıklığı Nedir? 00:30
Yaygın Anksiyetenin Görülme Sıklığı Nedir? 3 izlenme - 1 yıl önce Yaygın Anksiyetenin görülme sıklığı yine %5 ile %6 arasında değişebilen bir süreçtedir. Bu genellikle ergenlik döneminde ve yetişkinlik döneminde başlayan bir şeydir. Kişi yalnız bireysel olarak farklılık gösterebilir. Bunun en önemli yaygın Anksiyetenin bozukluğunu tetikleyen stres ve yaşamsal koşullardır. Erkek ve kadınlarda fark yoktur, görülme oranı aynıdır.