Hoşgeldiniz!

anlaşmak

Oyun Yayını Yapan Çocuğun Dramı 02:02
Oyun Yayını Yapan Çocuğun Dramı 8.271 izlenme - 3 yıl önce Evde internet üzerinden oyun yayını yapan velet arka planda annesinin gözükmesi üzerine kayışları koparır. Annesine karşı gelmeler itirazlar. Annesi de sessiz ol demesine rağmen çocuk inat ile annesine karşı gelir ve anne çocuğu biraz benzetir.
Barış Akarsu Sevdim Seni Bir Kere 03:13
Barış Akarsu Sevdim Seni Bir Kere 8.582 izlenme - 9 yıl önce sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir bazen küçük bir an için ömür bile verilir
Beşiktaş, Loukas Vyntra'yla Prensipte Anlaştı 01:02
Beşiktaş, Loukas Vyntra'yla Prensipte Anlaştı 773 izlenme - 4 yıl önce Beşiktaş, Levante'de forma giyen 33 yaşındaki Yunan oyuncu Loukas Vyntra ile kiralık olarak anlaştı.
Arsenal, Sami Khedira İçin Real Madrid İle Anlaştı 02:04
Arsenal, Sami Khedira İçin Real Madrid İle Anlaştı 378 izlenme - 4 yıl önce Dünya Kupası'nın ardından İspanya'ya dönen; ancak adı pek çok takımla anılan Sami Khedira için Arsenal'in Real Madrid ile anlaştığı yazıldı.
Erzurum için Çal - Sarı Gelin / Müzikle Anlaşmak - To Talk Via Music 07:49
Erzurum için Çal - Sarı Gelin / Müzikle Anlaşmak - To Talk Via Music 245 izlenme - 3 yıl önce Erzurum için Çal - Sarı Gelin / Müzikle Anlaşmak - To Talk Via Music --Bu proje TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından Erasmus+ Gençlik Hareketliliği programı kapsamında desteklenmiştir. - Video kapsamında çekim yapılan yerler; 1. Palandöken 2. Yakutiye Medresesi 3. Havuz Başı 4. Atatürk Evi 5. Aziziye Anıtı 6. Atatürk Üniversitesi 7. Atatürk Üniversitesi Erzurum Evi 8. Tebrizkapı Çarşısı 8. Tabyalar 9. Üç Kümbetler 10. Sarı Gelin Konağı 11. Çifte Minareli Medrese 12. Erzurum Kalesi 13. Saat Kulesi 14. Daşhane 15. Taşhan (Rüştempaşa Bedesteni) 16. Atlama Kuleleri 17. Erzurum Kongre Binası 18. Erzurum Garı 19. Taşmağazalar 20. Erzurum Havalimanı - SARI GELİN TÜRKÜSÜ HİKAYESİ Sarı Gelin türküsü, Kuzeydoğu Anadolu Erzurum coğrafyasında ortaya çıkmıştır. Türklerin büyük bir kolunu teşkil eden Kıpçakların diğer adı da Kuman'dır. Diğer kavimler, Kıpçakları "sarışın" anlamına gelen "Kuman" adıyla veya bu anlama gelen başka kelimelerle anmış ve tanımışlardır. Sarı Gelin, eski çağlardan beri Çoruh ırmağı boyunda yaşayan Hristiyan Kıpçak beyinin kızıdır. Erzurumlu bir delikanlı sarışın, Kıpçak beyinin kızına âşık olur ve Erzurumlu delikanlı ile sarışın Kıpçak kızının arasında ve Erzurum yöresinde yaşamaktadır. Türk kültüründen etkilenen Ermeniler arasında birçok şifahî halk edebiyatı ürünümüzün yaşıyor olması, Sarı Gelin türküsünün, bir Ermeni türküsü olduğu iddiasının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Böyle bir şey yoktur. Sarı gelin türküsünde Ermenice kelime yoktur. Sarışın Kıpçak kızına âşık olan delikanlıyı ailesi kız ile evlenmesine karşı çıkar. Delikanlı ise kıza deli gibi âşık olur ve aşkını şiirle mırıldanarak söyler. Kız bey kızıdır zaten bey de kızını vermez bu delikanlıya. Delikanlı sarışın güzel kızı kaçırmaya karar verir ve kaçırır. Kıpçak beyinin adamları iki kaçağın peşine düşer ve uzun bir takipten sonra bulurlar ve oğlanı öldürürler. O günden beri halkımız arasında bu hikâye dilden dile dolaşır. Türkü Dadaş türküsüdür ve Rahmetli Faruk KALELİ hocamız türküyü derleyerek bugünkü hale getirmiştir. Kıpçakların, güzel, sarışın, mavi gözlü oldukları tarihte bilinmektedir.
Üzgünüm Sevgilim Anlaşamadık - Kısa Film 06:14
Üzgünüm Sevgilim Anlaşamadık - Kısa Film 188 izlenme - 3 yıl önce Beşiktaşlı bir taraftarın hazırladığı 6 dakikalık kısa film izleyeceğiz.
Erkeklere Asılmak İçin Onlarla İyi Anlaşabildiğini Gösterme Çabası Be 00:06
Erkeklere Asılmak İçin Onlarla İyi Anlaşabildiğini Gösterme Çabası Be 146 izlenme - 4 yıl önce Erkeklere Asılmak İçin Onlarla İyi Anlaşabildiğini Gösterme Çabası Be
Beşiktaş, Gökhan Töre Ve Kulübü Rubin Kazan'la Anlaştı 00:35
Beşiktaş, Gökhan Töre Ve Kulübü Rubin Kazan'la Anlaştı 69 izlenme - 4 yıl önce Siyah-Beyazlılar, Gökhan Töre'nin transferi için Rubin Kazan'la el sıkıştıktan sonra genç oyuncuyla da anlaşmaya vardı.
Psg, Di Maria'yla Anlaştı 00:32
Psg, Di Maria'yla Anlaştı 22 izlenme - 4 yıl önce Fransa'nın açık ara en büyük takımı haline gelen Paris Saint-Germain, Real Madrid'den Di Maria'yı kadrosuna katmak için gün sayıyor.
Sedat Doğan: Fatih Terim, TFF İle Nisan Ayında Anlaşmış 02:21
Sedat Doğan: Fatih Terim, TFF İle Nisan Ayında Anlaşmış 19 izlenme - 4 yıl önce Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Sedat Doğan, "Biz Fatih Terim' 'Hocam bu teklifi reddedin' dedik ama kendisi TFF ile Nisan ayında anlaşma sağlamış" dedi.
Mevlüt Erdinç'in Menajeri: Galatasaray'la Anlaştık 01:09
Mevlüt Erdinç'in Menajeri: Galatasaray'la Anlaştık 18 izlenme - 4 yıl önce Mevlüt Erdinç'in menejerlik şirketinin Türkiye temsilcisi Arslan Alçiçek, golcü oyuncu ile sarı kırmızılı kulübün anlaştığını söyledi.
Suarez'in Barcelona'ya Transferi Konusunda Taraflar Anlaştı 00:24
Suarez'in Barcelona'ya Transferi Konusunda Taraflar Anlaştı 3 izlenme - 4 yıl önce İngiliz basını, Uruguay'lı Luis Suarez'in Barcelona'ya transferinde Londra'ya gelen Barcelona'lı yöneticilerle Liverpool Kulübünün anlaştığını yazdı.
Orduspor, Potada Başantrenör Öztürk İle Prensipte Anlaştı 04:50
Orduspor, Potada Başantrenör Öztürk İle Prensipte Anlaştı 2 izlenme - 4 yıl önce PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor'un basın sözcüsü Durmuş Karaağaç, "Genç oyuncularımızı forma şansı bulabilmeleri için başka takımlara kiralayacağız" dedi.