Hoşgeldiniz!

anneyim

Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 04:02
Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 3.175 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/bebeklerin-tirnagi-nasil-kesilir/ Bebek gelişimi için en önemli basamaklardan biri, ellerin daha etkin olarak kullanılmaya başlandığı dönemdir. Bebeğin motor gelişimi açısından da önemli olan bu dönemde ellerin kullanımını engelleyen eldivenlerin takılması uygun olmayacaktır. Fakat, yine bu dönemde yavaş yavaş tırnakları uzamaya başlayan bebeklerin kendilerini yaralama riski de ortaya çıkacağı için tırnakların kesilmesi ya da törpülenmesi çok önemli bir hal alır. Peki, bebeklerde tırnak kesimi nasıl olur? Bebek Hemşiresi Ayşe Öner’e sorduk. Bebek bakımına dair bu videolar da ilginizi çekebilir; bebek cildi nasıl nemlendirilir, yeni doğan bebeklerde yüz ve vücut bakımı nasıl olur? Bebek bakımı bir yana dursun, masraflarınızda da birtakım artışlar olacaktır elbette. Kesenizi düşünen Migros size BebeMoney fırsatı sunuyor. Detaylar için buyurun!
Zilan Şerwan - Ez Dayikim Ben Anneyim 03:56
Zilan Şerwan - Ez Dayikim Ben Anneyim 1.554 izlenme - 3 yıl önce Zilan Şerwan'ın, Silvana Müzik etiketiyle yayınlanan "Can Harun / Sensiz Olmaz" albümünde yer alan "Ez Dayikim, Ben Anneyim" isimli şarkısı, video klibiyle netd'de
Mantar ve Pişik Nasıl Ayırt Edilir? 01:04
Mantar ve Pişik Nasıl Ayırt Edilir? 2.172 izlenme - 3 yıl önce Bebeklerde mantarı önlemek için doktor tavsiyesi olan ilaçları kullanmanın yanı sıra bebeğin altının sıklıkla değiştirilmesi ve kuru tutulması faydalı olacaktır. Peki, mantar ve pişik nasıl ayırt edilir? Sizin için Prof. Dr. Ümit Uksal‘a sorduk. http://www.migrostv.com/mantar-ve-pisik-nasil-ayirt-edilir-tedavisi-nasil-yapilir/ Sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de; http://migrostv.migros.com.tr/
Çocukların Gelişiminde Aile Ve Çevre İlişkisi 02:43
Çocukların Gelişiminde Aile Ve Çevre İlişkisi 1.799 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/cocuklarin-gelisiminde-aile-ve-cevre-iliskisi/ Çocuklarda özgüven gelişimi küçük yaşlarda başlıyor. Kuralların ve sınırların belirlenmesi ise oldukça hassas bir nokta. Peki, onlara eğitim verirken nasıl bir yöntem tercih etmeliyiz? Çocukların gelişiminde aile ve çevre ilişkisi ile ilgili merak edilenleri Kindyroo Yöneticisi Ogan İbrişim’e sorduk.
Sırt Masajı 01:09
Sırt Masajı 1.063 izlenme - 3 yıl önce Bebek masajının en önemli adımlarından biri sırt masajıdır. Bu masajı bebek yağı ile uygulandığında miniğinizin cildini de nemlendirmiş olacaksınız. Bebek bakımı, gelişimi ve rahatlamasına fayda sağlayan sırt masajının püf noktaları için buyurun MigrosTV’ye! http://migrostv.migros.com.tr/ Sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de; http://migrostv.migros.com.tr/
Bebeklerde Kulak Temizliği 00:40
Bebeklerde Kulak Temizliği 961 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/bebeklerde-kulak-temizligi/ Bebek bakımına dair püf noktaları paylaşmaya devam ediyoruz. Bebeklerde kulak temizliği, bebek bakımının en önemli noktalarındandır. Özellikle banyo sonrası bebeklerin kulak arkasının kurulanması, oluşabilecek mantar problemini ortadan kaldıracaktır. Bebeğimin kulağını nasıl temizlemeliyim sorusunun cevabını sizin için Bebek Hemşiresi Ayşe Öner yanıtlıyor.
Bebeklerde Mantar Neden Oluşur? 00:50
Bebeklerde Mantar Neden Oluşur? 939 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/bebeklerde-mantar-neden-olusur/ Çocuklarda ve bebeklerde en sık görülen rahatsızlıklardan biri de mantardır. Mantar enfeksiyonu bebeklerde genellikle pişik üzerinde görülüyor. Mantar tedavisi ise oldukça kolay. Peki, bebeklerde mantar neden oluşur? Bir de uzman görüşü almak için bu soruyu deneyimli doktor Prof. Dr. Ümit Uksal‘a sorduk.
Çocuklarda Motor Gelişimi Nedir? 02:40
Çocuklarda Motor Gelişimi Nedir? 581 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/cocuklarda-motor-gelisimi-nedir/ Çocuklarda motor gelişimi nedir? KindyRoo yöneticisi Ogan İbrişim sizin için MigrosTV’de yanıtlıyor!
Bebek Cildi Nasıl Nemlendirilir? 02:05
Bebek Cildi Nasıl Nemlendirilir? 440 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/basak-burcu-24-agustos-23-eylul/ Her şeyin en iyisini hak eden bebeğinizin hassas cildi her mevsim nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Tabii bebek cilt bakımı yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bebek ne sıklıkta yıkanmalı? Hassas bebek cildi nasıl nemlendirilmeli? İşte tüm bu soruları ve bebek bakımının sırlarını Prof. Dr. Ümit Uksal’a sorduk.
Çocukların Öz Güven Gelişiminde Ailenin Rolü Nedir? 02:12
Çocukların Öz Güven Gelişiminde Ailenin Rolü Nedir? 302 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/cocuklarin-oz-guven-gelisiminde-ailenin-rolu-nedir/ Öz güven, hayatın her alanında kendini gösteren ve farklılaşma yolunda atılan en etkileyici adımlardan biridir. Çocuk öz güven gelişimini etkileyen faktörler nelerdir diye sorulduğunda öncelikle çocuğun motor gelişimini tamamladığı dönem göz önünde bulundurulmalı. Motor gelişimi yüksek olan çocuklarda öz güven daha yüksek oluyor. Peki, çocuk öz güven gelişiminde ailelerin rolü nedir? KindyRoo yöneticisi Ogan İbrişim sizin için MigrosTV’de yanıtlıyor!
Star Tv - Anneyim Ben - Arzu Birinci 03:15
Star Tv - Anneyim Ben - Arzu Birinci 331 izlenme - 8 yıl önce star tv anneyim ben programına katılan arzu birinci çocuk güvenliği ile ilgili bilgi veriyor.
Bebeklerde Rastlanan Hormonal Bozukluklar Nelerdir? 02:13
Bebeklerde Rastlanan Hormonal Bozukluklar Nelerdir? 231 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/bebeklerde-rastlanan-hormonal-bozukluklar-nelerdir/ Bebeğinizin cildinde ergenlik sivilcesine benzeyen kızarıklıklar mı oluştu? Göğüslerinde büyüme mi gözlüyorsunuz? Korkmaya gerek yok! Bebeklerde kimi zaman anne kanından geçen hormonlar sebebi ile bazı belirtiler ortaya çıkabiliyor. Peki, bu durumlarda ne yapılmalı? Bebeklerde görülen hormonal bozukluklar ile ilgili uzman görüşü almaya ne dersiniz? Bebeklerde rastlanan hormonal bozuklukları ve tedavi yöntemlerini sizin için Prof. Dr. Ümit Uksal‘a sorduk.
Yeni Doğan Bebeklerde Beslenme ve Besin Alerjisi 03:21
Yeni Doğan Bebeklerde Beslenme ve Besin Alerjisi 187 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/yeni-dogan-bebeklerde-beslenme-ve-besin-alerjisi/ Yeni doğan bebeklerin aldığı besinler çok önemlidir. Peki siz, bebeğinizin inek sütü ve yumurtaya bile alerjisi olabileceğini biliyor muydunuz? “Bebekler nasıl beslenmeli?” sorusuna cevap bulabileceğiniz bu videomuzu kaçırmayın! Prof. Dr. Ümit Uksal‘dan yeni doğan bebeğiniz ve sizin için bir çok bilgi daha aldık..
Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalıdır? 01:33
Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalıdır? 194 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/ebeveyn-ve-cocuk-iliskisi-nasil-olmalidir/ Minik bir bebeğin dünyamıza girmesi elbette hayatımızda büyük değişimlere yol açar. Anne çocuk ilişkisi ve baba çocuk ilişkisisini en çok etkileyen faktör bilinçlenmedir. Ebeveynin çocuk gelişimi ile ilgili bilinçlenmesi, hem çocuk üzerinde hem de aileler ile çocuk arasındaki ilişkide olumlu sonuçlar doğurur. KindyRoo yöneticisi Ogan İbrişim‘e yönelttik. Bu video da ilginizi çekebilir; başkalarının çocuklarını örnek göstermek doğru mudur? Çocuğunuz ile iletişiminizi kuvvetlendirecek aktiviteler yapabilirsiniz mesela origami iyi bir seçim olabilir. Buraya buyurun.
Bebeklerde Hangi Cilt Sorunları Görülür? 01:33
Bebeklerde Hangi Cilt Sorunları Görülür? 146 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/yeni-dogan-bebeklerde-vucut-bakimi-nasil-yapilmalidir/ Bebeklerde meydana gelebilecek cilt sorunları nelerdir merak mı ediyorsunuz? Yeni doğan bebeklerin cildinde görülebilecek döküntüler ve isilikler kimi zaman sıcağa ve neme dayalı olabilirken, kimi zaman da çeşitli sağlık problemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Siz ve yeni doğan bebeğiniz için püf noktaları almaya devam ediyoruz. Bebek cilt problemleri ve tedavi yöntemlerini Prof. Dr. Ümit Uksal‘a sorduk.
Mikro Enjeksiyon ile Tüp Bebek Yöntemi Arasındaki Fark Nedir? 02:03
Mikro Enjeksiyon ile Tüp Bebek Yöntemi Arasındaki Fark Nedir? 151 izlenme - 3 yıl önce Hamilelikte yaşanabilecek güçlükleri ortadan kaldırmak için de yöntemler bulunmakta. Mikro enjeksiyon ve tüp bebek yöntemlerinin ayrıntılarını öğrenmek için videomuza buyurun! http://www.migrostv.com/mikro-enjeksiyon-ile-tup-bebek-arasindaki-fark-nedir/ pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de: http://migrostv.migros.com.tr/
3 çocuqlu bekar bir anneyim :)) 03:27
3 çocuqlu bekar bir anneyim :)) 159 izlenme - 8 yıl önce 3 çocuqlu bekar bir anneyim
Ne Tür Beslenme Hiperaktiviteyi Tetikler? 02:33
Ne Tür Beslenme Hiperaktiviteyi Tetikler? 110 izlenme - 3 yıl önce Çocuk gelişimine katkıda bulunan besinlerin yanı sıra bir de onları olumsuz etkileyebilecek bazı gıdalar bulunuyor. Özellikle çocuk gelişiminde beslenmenin önemini KindyRoo yöneticisi Ogan İbrişim sizin için MigrosTV’de yanıtlıyor! http://www.migrostv.com/ne-tur-beslenme-hiperaktiviteyi-tetikler/ Pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de; http://migrostv.migros.com.tr/
Eğitim Sürecine Cinsiyetin Etkisi Nedir? 02:23
Eğitim Sürecine Cinsiyetin Etkisi Nedir? 99 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/egitim-surecine-cinsiyetin-etkisi-nedir/ Eğitim sürecinde cinsiyetin etkisini nedir ya da var mıdır? Çocuğumuzun erkek ya da kız olması, yürümesinde konuşmasında ve öğrenmesinde etkili midir? Emeklemeden yürümeye geçiş sırasında yaşanan sorunlar normal midir? Bu gibi soruların yanıtını merak ediyorsanız KindyRoo yöneticisi Ogan İbrişim sizin için yanıtlıyor! KindyRoo yöneticisi Ogan İbrişim‘e daha pek çok soru sorduk. İşte onlardan bir kaçı; Çocukların Öz Güven Gelişiminde Ailenin Rolü Nedir?, Ebeveyn ve Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalıdır?
İlgi Alanlarına Göre Branş Seçimi Nasıl Olmalıdır? 01:56
İlgi Alanlarına Göre Branş Seçimi Nasıl Olmalıdır? 78 izlenme - 3 yıl önce Çocukların ilgi alanlarını belirlemelerinde ailelerin büyük rolü var. Kendi ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda desteklenen çocuklar ileride daha başarılı oluyorlar. Peki, çocuklarımızın ilgi alanlarına göre branş seçimi nasıl olmalıdır? http://www.migrostv.com/ilgi-alanlarina-gore-brans-secimi-nasil-olmalidir/