Hoşgeldiniz!

Antik Videoları İzle

Dünyanın En İyi Antik Kent Tanıtımı 01:35
Dünyanın En İyi Antik Kent Tanıtımı 6.509 izlenme - 2 hafta önce mükemmel ülkemizinde adeta ufak bir trailer'ı gibi de olmuş. teyzemiz hiç acımadan fikrini belirtmiş.
Eski Uygarlıklar Nasıl Konuşuyordu? 02:51
Eski Uygarlıklar Nasıl Konuşuyordu? 6.697 izlenme - 2 yıl önce Şu an konuşulmayan, ancak bulundukları dönemde dünyaya hükmetmiş Aztek, Asur, Antik Mısır, Hitit, Sümer, Antik Maya, Akad, Kelt ve Göktürk uygarlıklarının kullandığı diller: Aztek 0:14 Asur 0:29 Antik Mısır 0:46 Hititçe 1:06 Sümer 1:27 Antik Maya 1:48 Akad 2:17 Kelt 2:32 Göktürk 2:48
Doping 2 Bin Yıl Önce De Varmış! 02:34
Doping 2 Bin Yıl Önce De Varmış! 9.193 izlenme - 4 yıl önce Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Ortaklar beldesinde bulunan Magnesia Antik Kenti'ndeki 2 bin yıllık stadyum üzerinde gerçekleştirilen arkeolojik incelemelerde ilginç bulgulara ulaşılırken, sporcuların yarışmalarda başarılı olmak için yüzyıllar öncesinde doping yaptığı tespit edildi.
Selge Antik Kenti Tanıtım Filminde Yöre Halkını Acımasızca Eleştiren Kadın 01:35
Selge Antik Kenti Tanıtım Filminde Yöre Halkını Acımasızca Eleştiren Kadın 180 izlenme - 2 hafta önce Antalya'da Selge Antik Kenti'ne geziye giden kadın antik kent hakkında amatör çekimde bir tanıtım hazırlamış. Tanıtımda ise gelen misafirlere bir şeyler satma çabasında olan yöre halkına vermiş veriştirmiş.
Yuvarlak Oymaın  Kesin Çözümü  Www.definegizemi.co 02:22
Yuvarlak Oymaın Kesin Çözümü Www.definegizemi.co 17.175 izlenme - 8 yıl önce yuvarlak oymaın kesin çözümü,hurafe,safsata ve kaya falcılığına son noktayı koyduk, define gizemilerini canlı canlı anlatıyoruz www.definegizemi.com
Catlak Sanzel,antik Roma,arabesk Damar, 05:00
Catlak Sanzel,antik Roma,arabesk Damar, 26.408 izlenme - 9 yıl önce ankara alem geceleri antik roma ankara ömer yorulmaz
21 Soruda Düz Dünya 42:38
21 Soruda Düz Dünya 2.263 izlenme - 5 ay önce Bugün varlığından ilk defa haberdar olduğum bir oluşumun videosunu izledim. "Dünya düzdür." demek istemiyorum ama izlemenin ve kafalarda soru işareti oluşturmanın kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum.
Selge Antik Kenti'ne Beyin Yakıcı Tanıtım Filmi  00:52
Selge Antik Kenti'ne Beyin Yakıcı Tanıtım Filmi 133 izlenme - 3 hafta önce Selge Antik Kenti'mi tanıtıyo insanları mı eleştiriyo hayret edici bir tanıtım.Yakınından bir insan geçmemiş belliki geçse kadını döverdi kesin
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 02:05
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 3.673 izlenme - 1 yıl önce Konuşmanın tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=XQyFRY... Felsefe Günleri'nde konuşan Prof. Dr. Örsan Öymen ünlü, şüpheci Yunan filozof olan Sextus Empirikus'un (Empirizmin kurucusudur) Tanrı'nın varlığının niçin bilinemeyeceğine dair 3 maddelik argümanına değiniyor. Sextus Empirikus kimdir? http://tr.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... İngilizce Vikipedi'de daha ayrıntılı bilgi yer alır: http://en.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... Felsefe Günleri'nin tüm bölümleri için: http://www.youtube.com/playlist?list=...
Banu Alkan - Sirtaki Gibi, Değil Gibi 02:13
Banu Alkan - Sirtaki Gibi, Değil Gibi 3.046 izlenme - 2 yıl önce Hayatında ilk kez antik kent gören Banu Alkan sevinçten ne yapacağını şaşırıp erkeğine türlü dans figürleri gösterme niyetindedir. Leopar desenli iddiali kıyafetinin altına giydiği iddiasız beyaz bikinisiyle o stoa senin,bu Dor sütunu benim sekmekte, reenkarne Afrodit olduğunu ispata çalışmaktadır.
Çağlar Boyu Fahişelik Tarihi 05:11
Çağlar Boyu Fahişelik Tarihi 2.725 izlenme - 1 yıl önce Antik dönemde başlayıp günümüzde de devam eden kadim mesleklerden fahişeliği anlattığımız video ile karşınızdayız. Daha önce anlattığımız ve buradan bir arkadaşın yüklediği Kabe baskını videomuz da ''a'' harfini yumuşat diye küfür edenler için belirteyim denizli şivesinde ''a'' yumuşamıyor bunun için ergence davranıp küfür edenlere seslenmek istiyorum kimse doğduğu yeri seçemiyor şivesini de neyse bu videoda sağ kulaklıktan ses gelmiyor amatörlük bu olsa gerek linçe hazırız yinede.
İskender Mozaiği 05:36
İskender Mozaiği 1.584 izlenme - 12 ay önce Pompei'de , bir evde bulunan bu yer mozaiği, Vezüv yanardağı'nın püskürttüğü kül ve çamur tabakası sayesinde günümüze ulaşmayı başarmış. Büyük iskender'in sima olarak gerçekçi resmedildiği esermiş. Bu eserin de günümüze ulaşmış olması tarihi açıdan büyük bir şans. İskender'in saldırısı karşısında ordusunu geri çeken 3. Darius'u ve ordusunu konu alan bu mozaiğin İsa'dan önce 1. yy.da yapıldığı düşünülmekte.Aslen i.ö. 310 dolaylarında Philoxenos isimli Yunan pano ressamının yaptığı resmin, mozaik kopyası olduğu belirtiliyor.Şu anda Napoli'de sergilenmektedir. Khan Academy kanalının hazırladığı bir videodur.
Cezbedici Antik Dans - Ancient Dance 02:19
Cezbedici Antik Dans - Ancient Dance 1.893 izlenme - 1 yıl önce Derinden derine cezbedici bir havayla antik mısır dansını izleyelim.
Pompeii Animasyonu 08:39
Pompeii Animasyonu 1.568 izlenme - 1 yıl önce Antik Roma döneminde Vezüv Yanardağı'nın yol açtığı doğal felakete ait bir animasyon.
Din ve Ahlak İlişkisi  12:00
Din ve Ahlak İlişkisi 3.269 izlenme - 2 yıl önce Prof.Dr.Örsan K. Öymen ile Din ve Ahlak üzerine farkindalik yaratacak bir soyleşi... Ahlak din tarafından çalınmış bir olgudur! Sonuna kadar mutlaka izleyin.
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri 14:28
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri 1.671 izlenme - 1 yıl önce Antik Yunanlılar Karadeniz kıyılarından batı Akdeniz’de, Fransa ve İspanya’ya kadar 150 den fazla yerleşim kurdular. Ünlü filozof Platon "kurbağalar gibi bir göletin etrafında oturuyoruz" diyerek haklı sayılır. Gölet ile Akdeniz’i kast etmiştir. Bu insanlar her yere yelken açarak kolonilerine yer aramışlardır. Sicilya gibi doğal kaynakları zengin yerler özellikle dikkatlerini çekmişti. Uzak Karadeniz kıyılarına bile ulaşmışlar. Antik Yunan kültürü bu yolla bütün Akdeniz havzasına yayıldı. Koloniler ve geride bıraktıkları ana kentler arasında ticaret yapıldı, yakın ilişkileri korundu. Bu gün ,Dünya tarihini ve kültürünü en çok etkilemiş medeniyetlerin başında gelmektedir.En basitinden Olimpiyatlar bile günümüzün en değerli miraslarından birisidir.Sanat'ı,Mimari'yi,Felsefe'yi,Bilim'i ve diğerlerini hiç saymıyorum bile.. Bu kısa belgesel The Hıstory Channel'da yayınlanmış serinin 1. sidir.iyi seyirler.
Antik Çağda İnanç Sömürüsü 11:07
Antik Çağda İnanç Sömürüsü 1.015 izlenme - 1 yıl önce Antik Yunan'da, insanları tanrıların varlığına inandırmak için ustaca hazırlanan kandırmacalar, doğaüstü varlıklara gönülden inanmanın yeterli olmadığını, inananları uyutmaya devam etmek ve soyut bir kavram olan inancın devamlılığı için rahiplerin bu tür somut teknik hilelere başvurmak zorunda kaldıklarını gösteriyor. (Bunlar olmasa, mazallah din elden gidecekti demek.) Aynı sömürü kültürü, günümüzde de göz yaşı döktüğü iddia edilen Meryem Ana heykelleri, engellileri iyileştirdiği iddia edilen çeşme suyunun aktığı yerin ticari bir alana dönüştürülmesi (bkz. Fransa'daki Lourdes), sözde aziz ve kutsal kimselerin sözde şifa verdiği söylenen kalıntıları veya sözde kutsal eşyaları, dilek dilenen türbeler, şeytan taşlama, Hacer el-Esved gibi nesnelerle sürüyor.
Efes Antik Kenti Tanıtım Filmi 07:17
Efes Antik Kenti Tanıtım Filmi 1.249 izlenme - 2 yıl önce Efes, Antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri. Selçuk sınırları içinde önemli bir Roma kenti. Celsus Kütüphanesi, Artemis Tapınağı ve Yamaç Evleri ile görülmesi gereken muhteşem bir antik kent. Efes Antik kenti Efes Antik Kenti (Selçuk) Ne zamandır Efes’i görmeye can atıyordum. Bayram tatili bunun için iyi bir fırsat oldu. Selçuk’a ulaşmak için en kolay yol İzmir’e uçmak. Basmane’den kalkan Aydın trenleri havalimanından geçiyor ve bunu kullanarak rahatlıkla Selçuk’a ulaşabilirsiniz. Uçak da dahil 3 – 3,5 saatte Selçukta’sınız. Tabi otobüs tercih ederseniz de bir çok firmanın Selçuk’dan geçen seferleri var. Selçuk’tan Efes’e ulaşmak ise çok kolay. Selçuk otogarından 10 dakikada bir minübüs kalkıyor. Yada isterseniz taksi ile de ulaşmanız mümkün. 20 TL civarında bir ücret tutuyor. Aynı şekilde eğer Şirince’ye de gitmek isterseniz yine otogardan kalkan dolmuşlara binebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor. Konaklama konusunda farklı alternatifler var. Booking.com veya venere.com gibi siteler üzerinden rahat ve konforlu bir yer bulabilirsiniz. Ben tercihimi Selçuk’a bir tepenin üzerinden bakan Villa Dreams’den yana kullandım. Küçük ama şirin bir otel. Şirince de de konaklayabilirsiniz ama fiyatlar maalesef biraz pahalı. Gezinize başlamadan önce bir tane müzekart almanız faydalı olacaktır. Müzekart sayesinde Selçuk ve Efes’te bir çok yere çok fazla para ödemeden girebilirsiniz. 20 TL ye standart bir kart çıkarma imkanınız var. Selçuk çevresinde göreceğiniz bir çok yer var. Ama Efes’e ayrı bir parentez açmakta fayda var. Çünkü bana sorarsanız çok özel bir yer. M.Ö. 1050 yıllarında kurulmaya başlıyor ve kalıntıları günümüze kadar ulaşıyor.
Nazilerin Mega Yapıları - Denizaltı Üssü (U Boat) 44:00
Nazilerin Mega Yapıları - Denizaltı Üssü (U Boat) 1.028 izlenme - 2 yıl önce Nazilerin 2. Dünya Savaşı Sırasında Pek Çok Mühendislik Atak Yapmıştır, Bazıları Günümüze Kadar Gelmiş Olan Bu Yapılardan U-Boat Sığınakları İle İlgili Kısmı Sizlerle Paylaşıyorum. Tarih Meraklılarının Beğeneceklerinden Eminim, 1940 'larda Başlayan Nazi Mühendislik Atakları Günümüzde Halen Ayakta Durmakta ve Geçmişi Bize Bugün Bile Yaşatmaktadırlar. İlk Bölüm İçin Sitemizdeki Adres: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/187629/nazilerin-mega-yapilari-atlantik-duvari Belgesel Toplam 6 Bölümden Oluşuyor, İlk Bölümü Sitede İzledikten Sonra Diğerlerini de Ben Ekleyeyim Dedim.
Yeşil Doğa - 11 Haziran 2016 45:51
Yeşil Doğa - 11 Haziran 2016 793 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK'ün yeşil sesi Güven İslamoğlu ile Yeşil Doğa'da, Balıkesir’e bağlı Kapıdağ Yarımadası’ndan ekrana geldi. Güven İslamoğlu Kapıdağ Yarımadası’nda bir rota yaptı. Erdek’ten yola çıkıp yarımadanın derinliklerine girdi. Manastırlar, antik şehirler, göller, şelaleler, soğan tarlaları ve renkli Pomak köylerini ekrana taşıdı.
Çin Mezarında Bulunan Mükemmel Antik Kılıç 01:04
Çin Mezarında Bulunan Mükemmel Antik Kılıç 214 izlenme - 5 ay önce Çin de mezarlıkta fazlasıyla deforme olmuş fakat mükemmelliğini yitirmemiş bir kılıç bulundu. Keyifli seyirler...
antik duvar yapımı 00:37
antik duvar yapımı 2.002 izlenme - 6 yıl önce yakup hoca'dan duvar gölge sanatı uygulaması
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri - 2. Bölüm 14:26
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri - 2. Bölüm 697 izlenme - 1 yıl önce Eski Yunan halkı M.Ö. VI. yüzyılda Anadolu kıyılarında ve Akdeniz'de (Güney İtalya, Sicilya) yeni kentler kurdular. Koloniler arasında bazı geçimsizlikler ve rekabet olmasına karşılık Eski Yunan toplulukları din ve dil bakımından bir birlik oluşturuyordu ve bu birlik sayesinde bu koloniler, Persleri geriye püskürtmüşler, Sparta ordusunun Termopil'de (Thermopylai) ezilmesine rağmen Perslere karşı iki büyük zafer kazanmışlardı: Maraton Zaferi (M.Ö. 490) ve Salamis Deniz Savaşı (M.Ö. 480). İşte bu olaylardan sonra Eski Yunan uygarlığı gelişmiş ve özellikle Atina, mimarları, bilginleri, filozofları, şairleri, müzikçileri, tiyatrocuları ve heykelcileriyle bu uygarlığı ebedileştirmişti. The Hıstory Channel'da yayınlanmış serinin 2. bölümüdür,iyi seyirler
Antik Roma Yunan Koleksiyon 02:11
Antik Roma Yunan Koleksiyon 1.896 izlenme - 7 yıl önce ANTİK YUNAN ROMA KOLEKSİYON
Gardzienice - All' o Phoibe (Antik Yunan Müziği) 05:13
Gardzienice - All' o Phoibe (Antik Yunan Müziği) 665 izlenme - 2 yıl önce Youtube'da gezerken rastladığım antik müzikler yapan grup. diğer şarkılarını da dinlemenizi tavsiye ederim. orta çağ müziği türünde çok kaliteli işleri var.
Ders: M.Ö 756 Eski Yunan Uygarlığı - Antik Çağ 19:15
Ders: M.Ö 756 Eski Yunan Uygarlığı - Antik Çağ 2.128 izlenme - 4 yıl önce HEM ÖĞREN HEM ÇOCUĞUNA ÖĞRET Aykut İlter Aykut Öğretmen Antik Yunanistan: bugünkü Yunanistan toprakları ile çevresinde yaşayan toplumların kurduğu devlet ve uygarlıkların, MÖ 756 (Arkaik dönem) ile MÖ 146 (Roma işgâli) tarihleri arasında hüküm sürdükleri bölgenin adı.[1] Balkanlar'a göç eden Yunan kabilelerin kurmuş olduğu Yunan şehir devletleri demokrasinin ilk temellerinin atıldığı yerlerdir.[2] Eshilos, Aristofanes, Evripides, Sofokles, Aristo, Eflatun, Sokrates, Herodot ve Ksenofon gibi büyük filozofların yetiştiği Atina, Sparta, Tebai ve Nakşa gibi büyük şehirler gerek birbirleriyle gerek o dönemin en önemli güçlerinden biri olan Persler ile üstünlük mücadelelerine girmişlerdir.[3] Antik Yunan uygarlığının zirveye çıktığı, en çok geliştiği dönemler İskender yönetiminde olmuştur. Yunan kültürü içinde bir eğitim almış olan İskender, babası Filip'in ölmeden önce hazırlamış olduğu ortamı kaybetmemiş, Antik Yunan kültürünü batıda Makedonya'dan doğuda Hindistan'a, kuzeyde Fergana'dan güneyde Mısır çöllerine kadar yaymıştır.[4] Çok tanrılı din inancının hâkim olduğu, toplumun sınıflara ayrıldığı, tiyatro ve mimarinin o dönemdeki en büyük eserlerinin verildiği Antik Yunan medeniyetinin gelişimi Augustus Caesar'ın MÖ 27 yılında Yunanistan'ı Achaea eyaleti olarak Roma İmparatorluğu'na bağlaması ile durmuştur.[5] Fakat yine de Antik Yunan kültürü batı medeniyetlerinin temeli olarak kabul edilir. Yunan kültür ve uygarlığının, Avrupa'nın birçok yerinde hüküm sürüp kendinden izler bırakmış Roma İmparatorluğu üzerinde çok büyük etkisi vardır. 14. ve 16. yüzyıllar arasında Avrupa'yı etkisi altına alan Rönesans hareketinin ve Neo-Klasik canlanmanın üzerinde Antik Yunan medeniyetinin büyük izleri görülür.[6] Yunan Medeniyetinin başlangıcı ve bitişi hakkında kesin ya da dünyaca kabul görmüş herhangi bir görüş yoktur. Genel olarak Roma İmparatorluğu'ndan önceki dönemler Antik Yunan tarihi olarak değerlendirilir.[1] Bazı tarihçiler MÖ 1150 yılında yıkılan, Yunanca konuşan Miken uygarlığını da Yunan tarihi içerisinde değerlendirirler.[7] Buna rağmen birçoğu ise Miken uygarlığını etkilemiş olan Girit Uygarlığı'nın daha sonraki Yunan kültürlerinden çok farklı olduğunu öne sürerek sınıflandırmayı ayrı yaparlar.[7] Günümüzde Yunanistan'da okul kitaplarında "eski zamanlar", Miken felaketiyle başlayan ve ülke topraklarının Roma İmparatorluğu tarafından fethedilmesine kadar olan 900 yıllık bir dönemi kapsamakta olup, sanat, kültür, ve politika temelinde üç bölüme ayrılabilir.[1] Batı yönünden Partenon tapınağı, Yunanistan Tarihî dönemler Yunan Karanlık Çağı ile başlar (MÖ 1100 - MÖ 800).[8] Bu dönemde sanatçılar amforalar ve çeşitli çömlekler üzerine üçgen, kare, çember gibi geometrik şekiller yapmışlardır.[9] Arkaik Dönemler'de (MÖ 800 - MÖ 490) ise ayakta duran gerçekçi gülümsemelere sahip heykeller yapılmıştır.[10] Klasik Dönem'de sanatçılar Parthenon gibi eserler vermeye başlamışlardır (MÖ 490 - MÖ 323).[11] Büyük İskender'in ülkeyi fethiyle başlayan Helenistik Dönem olarak anılan dönemde ise (MÖ 323 -- MÖ 146) Antik Yunan Kültürü Mısır ve Baktria kültürüne de katkıda bulunmuştur.[12] Geleneksel olarak Antik Yunan döneminin başlangıcı MÖ 776'da ilk Olimpiyat Oyunları'nın yapılması olarak alınır.[13] Ama birçok tarihçi Yunan Kültürü'nün geçmişini MÖ 1000'lere kadar yayar.[14] Fakat çoğunlukla kabul gören bitiş tarihi MÖ 323'te Büyük İskender'in ölümüdür.[1] Bir sonraki dönem ise Romalıların ülkeyi ele geçirmesiyle başlayan uyum dönemidir.[15] Fakat bu konuda da tartışmalar vardır.[15] Bazı tarihçiler Yunan kültürünün 3. yüzyıl'da Hıristiyanlık'ın çıkışına kadar ufak değişimlerle devam ettiğini öne sürerler.[1]
Roma dönemi heykel ve büstler www.defineburada.com 01:30
Roma dönemi heykel ve büstler www.defineburada.com 2.181 izlenme - 6 yıl önce Profesyonel definecilik ve arkeoloji
Dünyanın En Hızlı Ok Atan Adamı 04:57
Dünyanın En Hızlı Ok Atan Adamı 718 izlenme - 2 yıl önce Cücünün filmlerinde uçarken ok atmasıyla at üzerinde takla attıktan sonra ok atmasıyla bir okla bir kaç kişiyi öldürmesiyle hep dalga geçtik. Lakin bu arkadaş antik okçuluğu incelemiş ve arap türk ve pers diyarında ok nasıl atılırı öğrenmiş. Ondan sonra herkesin imkansız dediği şeyi gerçekleştirmiş. Hatta kızılderli bir şefin havada 10 ok rekorunu bile geliştirmiş. Bu adamı izledikten sonra Cücünün aslında mantıklı olduğunu kabullendim.
Antik Çağın Pahalı 10 Sikkesi 04:58
Antik Çağın Pahalı 10 Sikkesi 697 izlenme - 3 yıl önce Antik Çağın Pahalı 10 Sikkesi
mardin tanıtım videosu 08:14
mardin tanıtım videosu 2.367 izlenme - 7 yıl önce