Hoşgeldiniz!

antik yunan

Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 02:05
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 3.726 izlenme - 2 yıl önce Konuşmanın tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=XQyFRY... Felsefe Günleri'nde konuşan Prof. Dr. Örsan Öymen ünlü, şüpheci Yunan filozof olan Sextus Empirikus'un (Empirizmin kurucusudur) Tanrı'nın varlığının niçin bilinemeyeceğine dair 3 maddelik argümanına değiniyor. Sextus Empirikus kimdir? http://tr.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... İngilizce Vikipedi'de daha ayrıntılı bilgi yer alır: http://en.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... Felsefe Günleri'nin tüm bölümleri için: http://www.youtube.com/playlist?list=...
Din ve Ahlak İlişkisi  12:00
Din ve Ahlak İlişkisi 3.334 izlenme - 3 yıl önce Prof.Dr.Örsan K. Öymen ile Din ve Ahlak üzerine farkindalik yaratacak bir soyleşi... Ahlak din tarafından çalınmış bir olgudur! Sonuna kadar mutlaka izleyin.
İskender Mozaiği 05:36
İskender Mozaiği 1.629 izlenme - 2 yıl önce Pompei'de , bir evde bulunan bu yer mozaiği, Vezüv yanardağı'nın püskürttüğü kül ve çamur tabakası sayesinde günümüze ulaşmayı başarmış. Büyük iskender'in sima olarak gerçekçi resmedildiği esermiş. Bu eserin de günümüze ulaşmış olması tarihi açıdan büyük bir şans. İskender'in saldırısı karşısında ordusunu geri çeken 3. Darius'u ve ordusunu konu alan bu mozaiğin İsa'dan önce 1. yy.da yapıldığı düşünülmekte.Aslen i.ö. 310 dolaylarında Philoxenos isimli Yunan pano ressamının yaptığı resmin, mozaik kopyası olduğu belirtiliyor.Şu anda Napoli'de sergilenmektedir. Khan Academy kanalının hazırladığı bir videodur.
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri 14:28
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri 1.719 izlenme - 2 yıl önce Antik Yunanlılar Karadeniz kıyılarından batı Akdeniz’de, Fransa ve İspanya’ya kadar 150 den fazla yerleşim kurdular. Ünlü filozof Platon "kurbağalar gibi bir göletin etrafında oturuyoruz" diyerek haklı sayılır. Gölet ile Akdeniz’i kast etmiştir. Bu insanlar her yere yelken açarak kolonilerine yer aramışlardır. Sicilya gibi doğal kaynakları zengin yerler özellikle dikkatlerini çekmişti. Uzak Karadeniz kıyılarına bile ulaşmışlar. Antik Yunan kültürü bu yolla bütün Akdeniz havzasına yayıldı. Koloniler ve geride bıraktıkları ana kentler arasında ticaret yapıldı, yakın ilişkileri korundu. Bu gün ,Dünya tarihini ve kültürünü en çok etkilemiş medeniyetlerin başında gelmektedir.En basitinden Olimpiyatlar bile günümüzün en değerli miraslarından birisidir.Sanat'ı,Mimari'yi,Felsefe'yi,Bilim'i ve diğerlerini hiç saymıyorum bile.. Bu kısa belgesel The Hıstory Channel'da yayınlanmış serinin 1. sidir.iyi seyirler.
Antik Roma Yunan Koleksiyon 02:11
Antik Roma Yunan Koleksiyon 1.998 izlenme - 8 yıl önce ANTİK YUNAN ROMA KOLEKSİYON
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri - 2. Bölüm 14:26
Antik Yunan'da Tarihin Gizemleri - 2. Bölüm 706 izlenme - 2 yıl önce Eski Yunan halkı M.Ö. VI. yüzyılda Anadolu kıyılarında ve Akdeniz'de (Güney İtalya, Sicilya) yeni kentler kurdular. Koloniler arasında bazı geçimsizlikler ve rekabet olmasına karşılık Eski Yunan toplulukları din ve dil bakımından bir birlik oluşturuyordu ve bu birlik sayesinde bu koloniler, Persleri geriye püskürtmüşler, Sparta ordusunun Termopil'de (Thermopylai) ezilmesine rağmen Perslere karşı iki büyük zafer kazanmışlardı: Maraton Zaferi (M.Ö. 490) ve Salamis Deniz Savaşı (M.Ö. 480). İşte bu olaylardan sonra Eski Yunan uygarlığı gelişmiş ve özellikle Atina, mimarları, bilginleri, filozofları, şairleri, müzikçileri, tiyatrocuları ve heykelcileriyle bu uygarlığı ebedileştirmişti. The Hıstory Channel'da yayınlanmış serinin 2. bölümüdür,iyi seyirler
Adrenalin Dedektör Xp Gold Maxx Power Test 12:57
Adrenalin Dedektör Xp Gold Maxx Power Test 709 izlenme - 4 yıl önce Adrenalin dedektör xp gold maxx power test
Antik Yunan Tanrıları Herkül 44:51
Antik Yunan Tanrıları Herkül 396 izlenme - 4 yıl önce Antik Yunan Tanrılarından En Muhteşemi Herkül ( Türkçe Alt Yazılıdır. )
Tarihin Başlangıcında Yunanistan ve Ege Denizi 06:29
Tarihin Başlangıcında Yunanistan ve Ege Denizi 109 izlenme - 1 yıl önce Geçen videomuzda tarihi başlangıcında Orta Doğuyu göstermiştik. Yunanlılar için tarih biraz daha geç, M.Ö 800'lerde başlıyor. Bu seferde Büyük İskender'in öldüğüM.Ö 327 yılına kadar sürüyor.
Unutulmayan Arkeologlar '' Heinrich Schliemann ve Sir Arthur Evans'' 52:48
Unutulmayan Arkeologlar '' Heinrich Schliemann ve Sir Arthur Evans'' 120 izlenme - 3 yıl önce Arkeoloji Tarih Antik Dönem - Antik Döneme Ait Belgeseller,Antik Uygarlıklar, Antik Kentler, Uygarlıklar, Medeniyetler, Antik Heykeller, Antik Eserler, Kral Paraları, Greek Coins, Beylikler, Beylik Sikkeleri, Antik Objeler, İdoller, Antik Takılar vb. Antik döneme ait herşeyi sitemizde bulabilirsiniz.
Antik Yunanlıların Yaptığı En Çılgın 7 Şey 04:42
Antik Yunanlıların Yaptığı En Çılgın 7 Şey 19 izlenme - 1 yıl önce Antik Yunan zamanında yaşayan sporcuların spor salonuda antreman yapmadan önce vücutlarına zeytin yağı sürmeleri standart bir uygulamaydı. Antreman sonrası ise banyoya girmeden önce vücutlarındaki ter ve ölü deriyi özel bir alet ile kazırlardı.