Hoşgeldiniz!

anzak

Türk Ordusu - Gelibolu 06:35
Türk Ordusu - Gelibolu 1.090 izlenme - 1 yıl önce 1. Dünya Savaşında Türk Ordusunun diğer ülkelerin ordusuna göre pek fazla kamera görüntüsü yoktur. Çanakkale savaşındaki ordumuzun nadir görüntüleri.
1. Dünya Savaşı (Renkli Arşiv - Bölüm 6) Çanakkale Savaşı 32:49
1. Dünya Savaşı (Renkli Arşiv - Bölüm 6) Çanakkale Savaşı 2.775 izlenme - 2 yıl önce Daha önce siteye gönderilen 1. Dünya Savaşı'nın renkli görüntülerinden oluşan bu belgeselin, Çanakkale Savaşı konulu 6. bölümüdür. İyi seyirler.
Gallipoli - Tolly'nin Mustafa Kemal'e Ateş Etmesi 01:26
Gallipoli - Tolly'nin Mustafa Kemal'e Ateş Etmesi 758 izlenme - 1 yıl önce Avustralya yapımı Gallipoli dizisinin ilk sezon ilk bölümünde başrolümüz Tolly'nin Mustafa Kemal (Atatürk) ile karşılaşma sahnesidir.iyi seyirler.
Çanakkale Savaşı - Bigalı Mehmet Çavuş 03:57
Çanakkale Savaşı - Bigalı Mehmet Çavuş 878 izlenme - 3 yıl önce 1878 yılında Bulgaristan’ın Filibe Kasabasında dünyaya gelmiştir. 1877 - 1878 Osmanlı Rus Savaşı sırasında ailesi Anadolu’ya göç ederek Bahçeli Köyüne yerleşir. Balkan Savaşlarına ve Birinci Dünya Savaşına 16 Yıl askerlik yapar. 4 Mart 1915 günü Seddülbahir çıkarması sırasında bir yandan gemilerin bombardıman ateşi diğer yandan makinalı tüfek ve İngiliz askerlerinin saldırısına 15 - 20 kişilik askerleriyle Mehmet Çavuş karşı koyar. Karşısındaki düşmanın sayıca çokluğunu ve silah olarak üstünlüğünü önemsemeden askerleriyle birlikte yere yatarak düşamana ateş açar. Üç saat süren dişe diş, kana kan bir mücadele esnasında Mehmet Çavuş’un tüfeğinin mekanizması işlemez olur.Tüfeğini yere atarak istihkam küreğini eline alır. Yanındaki askerleride süngü hücumuna kaldırır. Sonuçta İngilizler 23 Ölü, 25 yaralı ve 4 kayıpla gemilerine geri dönerler. Bu çarpışmada Türk askerlerinden 6 şehit, 13 yaralı vardır. Mehmet Çavuş da başından ve göğsünden yaralanır. Avuçlarının içi de paramparçadır. Hastanede tedavi olur, hava değişimi için izin verilerek köyüne gönderilir. Fakat izin süresini tamamlamadan tekrar cepheye döner ve çarpışmaya devam eder. Mustafa Kemal bu olaydan “Arıburnu Muharebeleri Raporu” adlı eserinde de bahsetmektedir. Çanakkale Savaşı bitince köyüne döner. Mütevazi bir hayat yaşar. Kendisine teklif edilen maddi yardımları; “Ben vatanım için savaştım, para için savaşmadım” diyerek reddeder. 3 Şubat 1964 tarihinde 86 yaşında vefat eder..
Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı 00:58
Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı 401 izlenme - 3 yıl önce 100. yılında Çanakkale Zaferi'nin anısı ana sayfamızda
Çanakkale Mektupları Şiirleri Slaytları 44:20
Çanakkale Mektupları Şiirleri Slaytları 517 izlenme - 6 yıl önce Polatlı'da 18 Mart t2012 tarihinde"ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ" anma- ZAFERİ kutlama programı BEĞENİYLE İZLENDİ.Programda Öğretmen Faruk Gemici ,Topçu-Füze Okulu'ndan Binbaşı Şimşek ,Çankırı Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç.Dr. Ömer Çakır konuşma ve slayt sunumlarıyla,Uluslararası karikatürist- Öğretmen Ferhat Demirbaş Üstat merhum M.Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine " şiirini seslendirdi.Yüreklerinizin gücünün zorlanacağı mükemmel bir Anma Programı.Polatlı Kaymakamlığınca Polatlı İlçe çap
Çanakkale  Cephesi - Anzak Askerinin Mektubu ( Türklerde İnsandı ) 01:52
Çanakkale Cephesi - Anzak Askerinin Mektubu ( Türklerde İnsandı ) 292 izlenme - 2 yıl önce Çanakkale Cephesinde Anzak askerinin ailesine yazdığı mektubu ve Türklere bakış açısını dinleyelim.
Böyle Olur Türk'ün Berberi 02:19
Böyle Olur Türk'ün Berberi 293 izlenme - 3 yıl önce Her sene olduğu gibi atalarını anmak için ülkemize gelen Avustralyalı ve Yeni Zelandalılardan iki tanesi olan MG ve Gus ülkemizde bir berbere uğruyorlar, sonrası videoda.
şafak ayini 10:56
şafak ayini 341 izlenme - 8 yıl önce her sene 25 nisan sabahı yapılan şafak ayini yapıldı...
Truva Troia Ören yeri Bilgi Anzak Koyu Çanakkale Gezisi Ortam Videosu Belgesel Aykut öğretmen 05:20
Truva Troia Ören yeri Bilgi Anzak Koyu Çanakkale Gezisi Ortam Videosu Belgesel Aykut öğretmen 1 izlenme - 2 gün önce Aykut öğretmen Truva Troia Ören yeri Bilgi Anzak Koyu Çanakkale Gezisi Ortam Videosu Belgesel Aykut öğretmen aykut ilter öğretmen,müzik ve eğitim,anzak çıkarması,anzak koyu,çanakkale savaşları,18 mart 195 çanakkalze zaferi Yeni videolardan haberdar olun ABONE OLUN. Emeğe Saygı Çerçevesinde Videoyu Beğenip Paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla destek olursanız katkı sağlamış olursunuz. Müzik Malzemeleri ile ilgili özel sitemden dan tüm müzik malzemelerini inceleyebilirsiniz. www.aykutilter.com Bana telefon ile ulaşabilirsiniz. 0532 3222351 Mektebim Okulları 560 öğrenci ve eğitim kadrosu ile Çanakkalede. Rehber Ahmet Şenol Özbek Seyahat acentası Seyahat firması İntedu Duygu Bayam KARAYA ASKER ÇIKARMA (25 NİSAN ÇIKARMALARI) SEDDÜLBAHİR ÇIKARMASI 25 Nisan sabahı, İngiliz 29. Tümen’i donanmanın yoğun ateş desteğinde Seddülbahir bölgesinde beş ayrı yere (Y: Pınariçi Koyu, X: İkiz koyu, W: Tekke koyu, V: Ertuğrul koyu,
Çanakkale Savaşında Anzak Askeri ve Mevzileri 19:05
Çanakkale Savaşında Anzak Askeri ve Mevzileri 94 izlenme - 3 yıl önce Avustralya ve Yenizelanda askerlerinden oluşan birliklere Anzaklar denir Çanakkale savaşında İngiliz ler Anzaklardan oluşan bir kol ordu oluşturarak Çanakkalede savaştılar.Özellikle Conk bayırı muharebelrinde Anzaklarla savaşıldı.
Atatürk'ten Anzak Askerlerine MesaJ Ve Bir Annenin Cevabı 02:50
Atatürk'ten Anzak Askerlerine MesaJ Ve Bir Annenin Cevabı 121 izlenme - 6 yıl önce Tarihte Başka Hiçbir Komutan Ülkesini İşgale Gelipde Yüzbinlerce Gencin Ölümü Pahasına Yendiği Düşmanını Sevgi Dolu İnsancıl Ve Anlamlı Sözlerle Onurlandırıp Kucaklamamıştır . M.Kemal ATATÜRK Farkı
Yeşil Doğa - 14 Mart 2015 31:21
Yeşil Doğa - 14 Mart 2015 42 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"