Hoşgeldiniz!

arabistanlı lawrence

Lawrence of Arabia - Lawrence'ın İğrenç Fotoğrafı 01:10
Lawrence of Arabia - Lawrence'ın İğrenç Fotoğrafı 3.037 izlenme - 3 yıl önce İngiliz ordusunun I. Dünya Savaşı esnasında Arap bağımsızlık hareketine dair gözlemde bulunması için Emir Faysal'ın yanına gönderdiği Lawrence, kısa sürede Arapların savaş alanında önderi konumuna gelir ve Türk hakimiyeti altındaki birtakım şehirleri ele geçirmeye başlar. Görüntülerde Lawrence ve Arap savaşçılar Şam'a gelip bir yıkıma sebep oluyorlar. Lawrence, çölün ıssızlığını ve vahşetini bir yaşam tarzı haline getirmeye başlıyor ve savaş alanını gözlemlemeye gelen ABD'li bir savaş muhabiri, Lawrence'ın ''iğrenç bir fotoğrafını'' çekmek istiyor. Film 1962 yılına ait. İyi seyirler.
Dünyada eşi benzeri olmayan yapıtlar ortaya çıktı 01:46
Dünyada eşi benzeri olmayan yapıtlar ortaya çıktı 171 izlenme - 5 yıl önce Gaziantep'in Karkamış İlçesi'ndeki kazılarda Tevrat ve İncil'de adı geçen Babil Kralı'nın dünyada örneği bulunmayan steli çıktı. Kazılarda ayrıca Karkamış'ta çalışan Arabistanlı Lawrence'nin yaşadığı tahmin edilen evde 300'ün üzerinde heykel ve mozaik ile yazıt parçaları bulundu.
lawrence of arabia 1 fragmanı 01:43
lawrence of arabia 1 fragmanı 248 izlenme - 8 yıl önce 1. dünya savaşında arap birliklerini osmanlı imparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi t. e. lawrence peter o'toole onların gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan david lean'in bu filmi 1962'de başta en iyi film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.
lawrence of arabia 3 fragmanı 01:32
lawrence of arabia 3 fragmanı 218 izlenme - 8 yıl önce 1. dünya savaşında arap birliklerini osmanlı imparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi t. e. lawrence peter o'toole onların gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan david lean'in bu filmi 1962'de başta en iyi film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.
lawrence of arabia 6 fragmanı 00:31
lawrence of arabia 6 fragmanı 99 izlenme - 8 yıl önce 1. dünya savaşında arap birliklerini osmanlı imparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi t. e. lawrence peter o'toole onların gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan david lean'in bu filmi 1962'de başta en iyi film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.
lawrence of arabia 2 fragmanı 01:58
lawrence of arabia 2 fragmanı 88 izlenme - 8 yıl önce 1. dünya savaşında arap birliklerini osmanlı imparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi t. e. lawrence peter o'toole onların gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan david lean'in bu filmi 1962'de başta en iyi film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.
lawrence of arabia 4 fragmanı 04:42
lawrence of arabia 4 fragmanı 67 izlenme - 8 yıl önce 1. dünya savaşında arap birliklerini osmanlı imparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi t. e. lawrence peter o'toole onların gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan david lean'in bu filmi 1962'de başta en iyi film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.
lawrence of arabia 5 fragmanı 02:37
lawrence of arabia 5 fragmanı 50 izlenme - 8 yıl önce 1. dünya savaşında arap birliklerini osmanlı imparatorluğuna karşı organize eden savaş şairi t. e. lawrence peter o'toole onların gerilla savaşı olarak bilinen tarzda büyük başarı elde etmelerini sağlar. gerçek bir hayat hikayesinden alınmış olan david lean'in bu filmi 1962'de başta en iyi film olmak üzere 7 dalda oscar kazanmıştır.