Hoşgeldiniz!

araştırmacılar

Japon Araştırmacılar Fırlatılabilir “Droideka” Drone’unu İcat Etti 01:41
Japon Araştırmacılar Fırlatılabilir “Droideka” Drone’unu İcat Etti 3.408 izlenme - 1 yıl önce Akıllı Robotlar ve Sistemler üzerine yapılan uluslararası bir konferansta Chiba Teknoloji Enstitüsü’nden bir araştırma takımı, QRoSS adındaki robotu tanıttı. Explorer küresi gibi fırlatılabilen robot, yuvarlanması durduğunda hedefe yürüyerek gidebiliyor. Robot, 30 santimetrelik koruyucu kabuğunu genellikle amortisör gibi kullanıyor. Bacak kısımları dış yapıdan bağımsız olarak hareket ettiği için, düşme riski taşımadan saniyede 0.1 metre hızına ulaşarak engebeli arazilerde bile yürüyebiliyor. Bu yüzden robotun afet durumlarında kurtarma ekiplerine eşlik edebilecek bir buluş olduğu düşünülüyor. Mevcut prototip 2,5 kilogram ağırlığında; ama takım bu ağırlığı azaltmayı planlıyor. Ürünün ne zaman geliştirileceği ve satışa çıkarılacağı ise belirsiz. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
sesli şiir 01:16
sesli şiir 700 izlenme - 7 yıl önce sesli şiir ramazan hoş
yalnız gecelerin kadını şiir 03:17
yalnız gecelerin kadını şiir 455 izlenme - 7 yıl önce yalnız gecelerin kadını ramazan hoş seslendiren lale hanım
öz babam şiir 02:12
öz babam şiir 419 izlenme - 7 yıl önce öz babam şiir yoyumlayan şair yazar ramazan hoş
sevme gönül şiir 02:17
sevme gönül şiir 412 izlenme - 7 yıl önce sevme gönül şiir
Araştırmacılar 23:55
Araştırmacılar 160 izlenme - 3 yıl önce Ödev,pano,velilerimiz,osmangazi Lisesi , Alkan İnternet Cafe
Araştırmac yazarı Ramazan HOŞ   www.ramazanhos.net 03:21
Araştırmac yazarı Ramazan HOŞ www.ramazanhos.net 322 izlenme - 7 yıl önce Şair araştırmacı yazar Ramazan HOŞ televizyon ve radyoların düzenlemiş olduğu birçok şiir yarışmalarında jüri başkanlığı yapmıştır.dergi ve gazetede yayınlanmış ve sahipliğini üstlenmiştir bunların yanı sıra başyazarlık yaptığı dönemlerde sokak çocukları ile ilgili makale ve Şiirleri ilgiyle okunmuştur "hayat şiirdir, şiir ise hayatımızın sonuna kadar ihtiyaç duyduğumuz olgu ve oluşumdur", diyen şair ve araştırmacı yazar ramazan
yoktur kİmsenİn alin yazisi şiir 01:59
yoktur kİmsenİn alin yazisi şiir 191 izlenme - 7 yıl önce yoktur kİmsenİn alin yazisi şiir
Ramazan Hoş 03:36
Ramazan Hoş 191 izlenme - 7 yıl önce şair araştırmacı yazar Ramazan Hoş www.ramazanhos.com
bİr bedenden baŞka ne aylilar  şiir 01:36
bİr bedenden baŞka ne aylilar şiir 169 izlenme - 7 yıl önce bİr bedenden baŞka ne aylilar şiir....
pusu şiir 01:11
pusu şiir 111 izlenme - 7 yıl önce pusu şiir ramazan hoş
ah Şİtanbul şiir 01:52
ah Şİtanbul şiir 65 izlenme - 7 yıl önce ah Şİtanbul şiir yorumlayan seslendiren şair araştırmacı yazar ramazan hoş
Bilim Adamları Metali Güçlendirmek İçin Uzatıyor 01:25
Bilim Adamları Metali Güçlendirmek İçin Uzatıyor 11 izlenme - 1 yıl önce Eskiden kullandığınızdan daha uzun süre dayanan elektronik cihazlara hazır olun. Metali uzatmanın malzemeyi zayıflatacağını düşünebilirsiniz; ama aslında tam tersi. Araştırmacılar, kusurları yok etmek için nanoskopik metal kristallerini toplayan bir teknik geliştirdiler. Bilimadamları kristali nazikçe ve sürekli olarak gererek, “kaymaları” serbest yüzeye çıkarıyor ve materyalden atıyor. Bunun sonucu olarak madde çatlama ve işlevini yitirme özellikleri azalma gösteriyor. Bu tekniği binalar ya da araçlarda gördüğünüz türden daha büyük (yani görülebilir) metallerde göremeyebilirsiniz. Nanoölçekli metali geliştiren aynı yöntem, makro seviyesinde olumsuz etki yaratıyor. Yine de en küçük kırıkların bile daha büyük sorunlara sebep olabileceği işlemciler ve benzeri aygıtlar için bu çok faydalı bir teknik olabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
tanıtım 3 03:44
tanıtım 3 21 izlenme - 7 yıl önce tanıtım 3 Şair araştırmacı yazar ramazan hoş hakkında video