Hoşgeldiniz!

araz elses

Atsizam-Araz Elses 05:52
Atsizam-Araz Elses 2.373 izlenme - 9 yıl önce
E. Elçibey'in Mezarında Çırpınırdı Karadeniz - Araz Elses 04:23
E. Elçibey'in Mezarında Çırpınırdı Karadeniz - Araz Elses 926 izlenme - 3 yıl önce 24 Haziran 1938 doğumlu Ebulfez Elçibey 22 Ağustos 2000 tarihinde vefat etmiştir. Kendisi Azerbaycan'ın ikinci cumhurbaşkanıdır. Türkiye ile birleşilmesi gerektiği fikrini savunan Ebulfez Elçibey' e Allah'tan rahmet diliyoruz. Mezarı başında bu güzel Türküyü seslendiren ise güney Azerbaycan Türklerinden bu video haricinde genellikle uzun saçlarıyla görmeye alışkın olduğumuz Araz Elses' tir.
Araz Elses 01:53
Araz Elses 1.389 izlenme - 8 yıl önce
haray haray men türkem araz elses 03:18
haray haray men türkem araz elses 1.252 izlenme - 7 yıl önce tebriz sokaklarında çığlıkların yankılandı.binleron binleryüz binlermilyonlar oldun haykırdınharayharay men türkem !...sesini dünya duymadıvarsın duymasın..oişine gelmeyeni duymazama biz de duymadıkharayına ses gelmedi bizim taraftansustukyıllardır susturulan benliğimize bu söz ağır geldikorktukne söyleyeceğimizi bilemedikgazetelerimiztelevizyonlarımız taş kesildiler sağırlaştılar dilsizleştileruzayda gezinen ay yıldızlı uydularımız da unuttu sizleriiçinden söküp attı bölücülerinkatillerin sesin
Gökte Tanrı Yerde Biz Delikanlı Türkleriz 02:53
Gökte Tanrı Yerde Biz Delikanlı Türkleriz 751 izlenme - 3 yıl önce Araz Elses eseridir. atlanıb atlara atlıya-atlıya, atları dördnala,çapdıra-çapdıra, batıdan,doğuya,doğudan batıya, taqqırı-tuqquru,çaptırı-çupduru, çapaçapa geldik biz! ergenekondan dogduq, börteçine ularken ıldırımlar susardı qılınçlarımız oynarken, çin xaqanı şaşırdı, çine duvar yapdırdı, qurdbasli tug ellerde,sag soldan axinirken! gökde tanrı yerde biz deliqanlı türkleriz! yerle gök arasında, diz qırıb, yurdsalan biz! atlanıb atlara atlıya-atlıya, atları dördnala, çapdıra-çapdıra, batıdan, doğuya, doğudan batıya, taqqırı-tuqquru, çaptırı-çupduru, çapaçapa geldik biz! altaylardan, baykaldan, doğulan güneşiz biz! orhundan,yeniseyden,hayqıran varlıgız biz! tanrının daglarından, seslenen türküleriz! bu düzensiz dünyayı, düzenleyen türkleriz! gökde tanrı yerde biz deliqanlı türkleriz! yerle gök arasında,diz qırıb, yurdsalan biz!
Araz Elses-Savaş Günü 02:56
Araz Elses-Savaş Günü 759 izlenme - 8 yıl önce araz
28.08.2000-Ünlü Sanatçı Araz Elses,ebülfez Elçibey 04:23
28.08.2000-Ünlü Sanatçı Araz Elses,ebülfez Elçibey 919 izlenme - 8 yıl önce azerbaycan milli kurtuluş hareketinin önderi ebülfez elçibey'in vefatından 7 gün sonra.
Araz Elses - Kurtuluş Delisiyim 04:02
Araz Elses - Kurtuluş Delisiyim 236 izlenme - 2 yıl önce Araz Elses, koyu bir Türk Milliyetçisi ve bir Turan savunucusudur. Müziğiyle büyük kitlelere ulaşmayı başarabilen Araz Elses, siyasi içerikli müzik yapmasına karşın beğeniyle dinlenilmektedir.1997 Yılında Avrupa Yazarlar Birliği tarafından Norveç‘e çağrıldı. Halen Avrupa’da yaşamaktadır. Avrupa’da yaşayan Türklerle sürekli görüşmekte; pek çok ülkede dinletiler vermektedir. Araz Elses, İstanbul ve İzmir’de de dinletiler vermiştir. Pek çok gazete ve dergiye röportajlar vermekte; radyo ve tv programlarına katılmaktadır. Ülkesinin bağımsızlığı için yıllardır büyük bir mücadelenin içindedir.iran'da yaşayan 40 milyon Türk için elbet; Bakü Tebriz Ankara.
Araz Elses - Alper Tunga Öldü Mü? (Sagu) 02:37
Araz Elses - Alper Tunga Öldü Mü? (Sagu) 269 izlenme - 2 yıl önce Güney Azerbaycan'lı ses sanatçısı Araz Elses'den Alp Er Tunga sagusu... Sagu, ölen bir kişinin ardından söylenen bir tür ağıt şiiri. Genelde ölen kişinin erdemlerini ve yiğitliklerini konu alır. 7'li hece ölçüsü ile söylenir. Edebi sanatlara yer verilir. Dörtlük esasına dayanır. Ölen kişinin kahramanlıklarını, başarılarını, erdemlerini; kalanların acısını ve duyulan üzüntüyü dile getirir. Sagu, nazım şekliyle söylenir. Bu şiirlere İslâmiyet sonrası halk edebiyatında ağıt, Divan edebiyatında mersiye denir.Yuğ denilen ölüm törenlerinde söylenir. Divân-ı Lugati-t Türk'teki Alp Er Tunga (Saka Türklerinin yazdığı) sagusu bu türün önemli örneklerindendir. Alp Er Tunga için söylenmiş sagulardan kaydedilmiş olan bazı parçalar Divânu Lügati't-Türk'te bulunmaktadır. Bu saguda yer alan ilk üç dörtlük şöyledir; Alp Er Tunga öldi mü? Issız ajun kaldı mu? Ödlek öçin aldı mu? Emdi yürek yırtılur. Ödlek küni tavratur Yalnguk küçin kevretür Erdin ajun sevretür Kaçsa tagı ertilür Begler atın urgurup Kadgu anı torgurup Mengzi yüzi sargarup. Korkum angar türtülür.
Kazakh-Sewgen Canim Sensing 03:25
Kazakh-Sewgen Canim Sensing 1.406 izlenme - 9 yıl önce altungul0434@hotmail.com
Kazakh-Ak Erke 03:26
Kazakh-Ak Erke 566 izlenme - 9 yıl önce altungul0434@hotmail.com
Kazakh-Kezdeskim Keledi 03:45
Kazakh-Kezdeskim Keledi 449 izlenme - 9 yıl önce altungul0434@hotmail.com