Hoşgeldiniz!

armonika

Armonika Çalan Çocuğu Kıçından Isıran Şapşal Kedi 00:13
Armonika Çalan Çocuğu Kıçından Isıran Şapşal Kedi 266 izlenme - 4 ay önce Sevgili kedi kardeşimizin kim bilir kaç gündür çekmek zorunda kaldığı armonika işkencesine küçük bir popo ısırığı ile son verdiği anı izliyoruz :)
Bu Mızıkanın Sesi Çok Farklı 02:15
Bu Mızıkanın Sesi Çok Farklı 958 izlenme - 4 yıl önce Birkaç arkadaş atari kasetinin içine mızıka yapmışlar ve hem üflemeli, hem 8-bit ses veren bir alet yaratmışlar.
Kartal Tibet'in Armonika ile İmtihanı 00:50
Kartal Tibet'in Armonika ile İmtihanı 405 izlenme - 3 yıl önce Hülya Koçyiğit ve Kartal Tibet'in başrolünde oynadıkları seven ne yapmaz filminin açılış sahnesinden, Kartal Tibet'in armonika ile baş edişini izleyelim. Sahneyi internete kazandıran 59saniye kullanıcısı visar nizdi'ye teşekkürler.
Dihlas-Armonika 2012 02:48
Dihlas-Armonika 2012 281 izlenme - 6 yıl önce
Ağız Mızıkası - Deneme - Oktay Yörük 01:01
Ağız Mızıkası - Deneme - Oktay Yörük 1.103 izlenme - 9 yıl önce
Senin Yazın Kışa Benzer 03:57
Senin Yazın Kışa Benzer 803 izlenme - 8 yıl önce solist hasan yurtal-gitarist bayram akboğaarmonika sanat evi kumluca-antalya
Germir Bağları 04:49
Germir Bağları 745 izlenme - 8 yıl önce armonika sanat evi kumluca antalyabağlama-solisthasan yurtalgitarbayram akboğa
Tekirdağ,necmi Guluf 06:39
Tekirdağ,necmi Guluf 380 izlenme - 8 yıl önce Ağız Armonikası İle Amatör Müzik Çalışması
Öğretmen Abidin Kaya ile Mızıka Armonika Çalışması Ataşehir Mektebim Okulu Aykut öğretmen 00:11
Öğretmen Abidin Kaya ile Mızıka Armonika Çalışması Ataşehir Mektebim Okulu Aykut öğretmen 0 izlenme - 1 hafta önce Öğretmen Abidin Kaya ile Mızıka Armonika Çalışması Ataşehir Mektebim Okulu Aykut öğretmen aykut ilter öğretmen,müzik ve eğitim,abidin kaya,ataşehir mektebim okulu,müzik dersi Yeni videolardan haberdar olun ABONE OLUN. Emeğe Saygı Çerçevesinde Videoyu Beğenip Paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızla destek olursanız katkı sağlamış olursunuz. Müzik Malzemeleri ile ilgili özel sitemden dan tüm müzik malzemelerini inceleyebilirsiniz. Bana telefon ile ulaşabilirsiniz. Armonika Vikipedi, özgür ansiklopedi 16 delikli kromatik (üstte) ve 10 delikli diyatonik (altta) armonika Armonika ya da mızıka, üflemeli bir çalgıdır. İngilizce harmonica kelimesinden türemiştir. Nefes ve dil ile çalınan delikli bir çalgıdır. Blues, Country ve Western gibi müzik dallarında oldukça yaygındır. Diatonik Mızıka Diatonik Mızıkalar daha çok Blues ve Rock müzisyenleri tarafından kullanılır. Her farklı ton şarkı için farklı Diatonik mızıka kullanmak gerekir. Diatonik mızıkanın tonu ilk deliği üflediğinizde çıkan sesdir. Blues mızıkası farklı pozisyonlardan çalınabilir. Birinci pozisyon; birinci delikten üflenerek başlanan gamdır ve mızıkanın tonu ile aynıdır. İkinci pozisyon; ikinci deliği çekerek başlanan gamdır ve mızıkanın tonunun beş yarım ton pesidir.(crossharp) Üçüncü pozisyon; üçüncü deliği çekerek başlayan gamdır ve mızıkanın tonunun iki yarım ton tizidir. Diatonik mızıkada, İlk öğrenilmesi gereken teknik, Tek ses çıkarmaktır. Üç çeşit tek ses tekniği vardır; Dil Kapama, Dil Kıvırma, Dudak Büzme. İkinci öğrenilmesi gereken teknik ise Ses Bükmedir. Ses bükme Üfleyerek bükme ve Çekerek bükme olarak ikiye ayrılır. Diatonik mızıkanın ilk 6 deliği çekerek bükülebilir, son üç deliği ise üflenerek bükülebilir. Üfleyerek veya çekerek bükmek o deliğin orijinal sesinin yarım ton ile üç yarım ton arası pesleşmesini sağlar. Kromatik mızıka Bir yaylı mekanizma ile delikler kapatılıp açılır. Kromatik gamdaki her ses üfleyerek veya çekilerek çıkartılabilir. Tek mızıka ile her ton şarkı çalınabilir.