Hoşgeldiniz!

artış

Ekin Kollama - Kira Artışı Nasıl Olur 05:20
Ekin Kollama - Kira Artışı Nasıl Olur 5.063 izlenme - 2 yıl önce Teknolojiye atarlanan adam olarak tanıdığımız Ekin Kollama takipcilerinden gelen bir şikayet üzerine kira artışıyla ilgili bazı araştırmalar yapmış ve bilinçlendirmek adına paylaşıyor. Mağduriyetin en büyük nedenlerinden birisi haklarını bilmemek. Hukuk bilmek kendimiz için bir zorunluluk olmalı.
Para Dedektifi   31 Aralık 2016 51:26
Para Dedektifi 31 Aralık 2016 1.373 izlenme - 2 yıl önce Et fiyatları neden artıyor? Fiyat artışının önüne hayvan ithal ederek geçebilir miyiz? Cem Seymen bu hafta kırmızı et fiyatlarının artış nedenlerini araştırdı, uzmanlarla konuşup çözüm önerileri geliştirdi.
Bitcoin Neden Çok Popüler? 01:28
Bitcoin Neden Çok Popüler? 7 izlenme - 2 ay önce 5N1K'ya konuk olan Ekonomist Emin Çapa, Bitcoin'in neden çok popüler olduğunu anlattı. Emin Çapa şunları söyledi: "Para ilişkilerini yeniden tanımlıyor. Hükümet sıkıştığı zaman ne yapar? Ya vergi alacak, para ihtiyaç duyunca vergi alacak senden benden ya da para basacak. Para basarsa enflasyon olur. Şimdi hükümet para basamazsa emeklilerin maaşını nasıl ödeyecek? Bu yatırımları, altyapıları, okulu, eğitimi, sağlık hizmetlerini nasıl verecek? Sadece vergiyle mi? Çok zor... İktisat teorisini baştan sona değiştiren bir şeyle karşı karışıyayız. Ama o Bitcoin mi başka coinler mi sorusunu şu anda tam yanıtını bilmesekte, gelecekte coinler kesinlikle olacak ama Bitcoin olacak mı bilmiyoruz. Neden Bitcoin olabilir mi, olmaz mı onu bilmiyoruz derken söyleyeyim onu da hemen. Çünkü şu anda terörün finansmanı ve mafya yani uyuşturucu gibi silah ticareti gibi şeylerde coinler çok kullanılıyor. Ben burdan yurtdışında bir yere para kaçırmak istesem ya valizle çıkaracağım parayı ya da bankayla çıkaracağım. Ama coinde öyle değil sizin bir şifreniz var, şifre burda. Dünyanın istediğiniz ülkesinde bu para. İstediğiniz ülkeye git yaz. Ben dışarı gönderdim, dışardan getirdim öyle bir şey yok. Şifreyi unutmadığınız sürece para sizin. Dünyanın neresine giderseniz gidin, internet üzerinden girersiniz birine, satarsınız veya bir malı alırsınız."
turist artışı 01:50
turist artışı 67 izlenme - 7 yıl önce turist artışı
Beşiktaş, Borsa Değeri Artışında Avrupa'da 1 Numarada Bulunuyor 00:46
Beşiktaş, Borsa Değeri Artışında Avrupa'da 1 Numarada Bulunuyor 6 izlenme - 8 ay önce Süper Lig'i bu sezon şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ın, borsada en çok değer kazanan kulüp olarak Avrupa'nın zirvesine çıktığı belirlendi.
Askeri Pilotluk İçin Talep Patlaması 03:10
Askeri Pilotluk İçin Talep Patlaması 6 izlenme - 1 yıl önce Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Hava Harp Okuluna ara sınıflardan girmek için yoğun talebin olduğunu ve bu rakamların sevindirici olduğunu söyledi.