Hoşgeldiniz!

Asaf Videoları

İçimdeki Asaf 00:06
İçimdeki Asaf 44.160 izlenme - 3 yıl önce Yapacak bir şey yok...
Asaf Avidan - One day / Reckoning Song (Wankelmut Remix) 03:31
Asaf Avidan - One day / Reckoning Song (Wankelmut Remix) 37.001 izlenme - 4 yıl önce Asaf Avidan - One day / Reckoning Song (Wankelmut Remix)
Feridun Düzağaç-Lavinya 03:37
Feridun Düzağaç-Lavinya 67.448 izlenme - 10 yıl önce Lavinya Sana Gitme Demeyeceğim Üşüyorsun ceketimi al Günün en güzel saatleri bunlar Yanımda Kal. Sana Gitme Demeyeceğim Gene de sen bilirsin Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim İncinirsin Sana gitme demeyeceğim Ama gitme lavinia Adını gizleyeceğim Sen de bilme Lavinya - Lavinia (Özdemir Asaf)
Özdemir Asaf - Ya Başkasını Seversen 01:56
Özdemir Asaf - Ya Başkasını Seversen 15.360 izlenme - 3 yıl önce Seslendiren: Batuhan Atalay Eskisi kadar özlemiyorum seni, Ve ağlamıyorum olduk olmadık zamanlarda. Adının geçtiği cümlelerde, gözlerim dolmuyor. Yokluğunun takvimini tutmuyorum artık. Biraz yorgunum. Biraz kırgın. Biraz da kirletti sensizlik beni! Nasıl iyi olunur henüz öğrenemedim ama “İyiyimler” yamaladım dilime. Tedirginim aslında, seni unutuyor olmak, Hafızamı milyon kez zorlamama rağmen yüzünü hatırlayamamak korkutuyor beni. Gel diye beklemiyorum artık, Hatta istemiyorum gelmeni. Nasıl olduğun konusunda ufacık bir merak yok içimde. Arasıra geliyorsun aklıma, banane diyorum. Benim derdim yeter bana banane! Alıştım mı yokluğuna? Vaz mı geçiyorum, varlığından? Tedirginim aslında, Ya başkasını seversem? İnan o zaman seni hayatım boyunca affetmem.
Taşlama var mı? (Sivas Katliamında Telsiz Konuşması) 00:36
Taşlama var mı? (Sivas Katliamında Telsiz Konuşması) 3.042 izlenme - 5 ay önce Bir Telsiz Konuşması (2 Temmuz 1993) Yetkili: Taşlama var mı? Polis Memuru: Devam ediyor, var. Binayı taşlama devam ediyor. Yetkili: Anlaşıldı, müdahele etmeyin.
Asaf Avidan - One Day 03:34
Asaf Avidan - One Day 10.565 izlenme - 4 yıl önce Asaf Avidan - One Day Fanmade Videoclip 2012 Hd No More Tears, My Heart İs Dry Daha Başka Yaş Yok, Kalbim Kuru I Don't Laugh And I Don't Cry Ne Gülüyorum Ne ...
Asaf Avidan  - Reckoning Song (One Day) 03:23
Asaf Avidan - Reckoning Song (One Day) 5.344 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözü: No more tears, my heart is dry I don't laugh and I don't cry I don't think about you all the time But when I do I wonder why You have to go out of my door And leave just like you did before I know I said that I was sure But rich men can't imagine poor. One day baby, we'll be old Oh baby, we'll be old And think of all the stories that we could have told Little me and little you Kept doing all the things they do They never really think it through Like I can never think you're true Here I go again the blame The guilt, the pain, the hurt, the shame The founding fathers of our plane That's stuck in heavy clouds of rain. One day baby, we'll be old Oh baby, we'll be old And think of all the stories that we could have told.
Ben Değildim Bir Özdemir Asaf Şiiri 02:05
Ben Değildim Bir Özdemir Asaf Şiiri 6.786 izlenme - 5 yıl önce Seslendiren: Ali İhsan Konukçu Bir aksam-üstü pencerenden bakıyordun Ağır ağır, yollara inen karanlığa. Bana benzeyen biri geçti evinin önünden. Kalbin başladı hızlı hızlı çarpmaya.. O geçen ben değildim. Bir gece, yatağında uyuyordun.. Uyanıverdin birden, sessiz dünyaya. Bir rüyanın parçasıydı gözlerini açan, Ve karanlıklar içindeydi odan... Seni gören ben değildim. Ben çok uzaktaydım o zaman, Gözlerin kavuştu ağlamaya, sebebsiz ağlamaya. Artık beni düşünmeye başladığından Bıraktın kendini aşk içinde yaşamaya.. Bunu bilen ben değildim. Bir kitap okuyordun dalgın.. İçinde insanlar seviyor, ya da ölüyorlardı. Genç bir adamı öldürdüler romanda. Korktun, bütün yininle ağlamaya başladın.. O ölen ben değildim..
Özdemir Asaf - Sen Değildin 02:07
Özdemir Asaf - Sen Değildin 6.409 izlenme - 7 yıl önce Özdemir Asaf'ın Sen Değildin adlı şiiri. Seslendiren: Bedirhan Gökçe Bir akşam-üstü pencerenden bakıyordun Ağır ağır, yollara inen karanlığa. Bana benzeyen biri geçti evinin önünden. Kalbin başladı hızlı hızlı çarpmaya.. O geçen ben değildim. Bir gece, yatağında uyuyordun.. Uyanıverdin birden, sessiz dünyaya. Bir rüyanın parçasıydı gözlerini açan, Ve karanlıklar içindeydi odan... Seni gören ben değildim. Ben çok uzaktaydım o zaman, Gözlerin kavuştu ağlamaya, sebepsiz ağlamaya. Artık beni düşünmeye başladığından Bıraktın kendini aşk içinde yaşamaya.. Bunu bilen ben değildim. Bir kitap okuyordun dalgın.. İçinde insanlar seviyor, ya da ölüyorlardı. Genç bir adamı öldürdüler romanda. Korktun, bütün yininle ağlamaya başladın.. O ölen ben değildim..
Özdemir Asaf - Seni Saklayacağım 01:25
Özdemir Asaf - Seni Saklayacağım 3.152 izlenme - 3 yıl önce Sözleri; Seni saklayacağım inan Yazdıklarımda, çizdiklerimde, Şarkılarımda, sözlerimde. Sen kalacaksın kimse bilmeyecek Ve kimseler görmeyecek seni, Yaşayacaksın gözlerimde. Sen göreceksin, duyacaksın Parıldayan bir sevi sıcaklığı, Uyuyacak, uyanacaksın. Bakacaksın, benzemiyor Gelen günler geçenlere, Dalacaksın. Bir seviyi anlamak Bir yaşam harcamaktır, Harcayacaksın. Seni yaşayacağım, anlatılmaz, Yaşayacağım gözlerimde; Gözlerimde saklayacağım. Bir gün, tam anlatmaya.. Bakacaksın, Gözlerimi kapayacağım.. Anlayacaksın.
Özdemir Asaf - O Gece 02:47
Özdemir Asaf - O Gece 4.903 izlenme - 5 yıl önce Özdemir Asaf'ın kendi sesinden O Gece adlı şiiri. O gece ben olmayacağım. Utancımdan bakamadığım aynalarda Güldüğünüzü görecek Anlayacaksınız. Her gece birinin olmadığı gecedir. Gecelerinizi karıştıracak gitgide Olmayanlarınızın çoğalması. Benim olmadığımı duyduğunuz bir gece Korkacaksınız. Şimdiden düşünüyorum son kalanımızı Son gidenimizin bu gecesinde. Ama bir gece olacak, ortalarda bir gece.. İçinde siz de olmayacaksınız, Ayrıca.
Yanlızlık Paylaşılmaz 00:57
Yanlızlık Paylaşılmaz 8.218 izlenme - 8 yıl önce ...özdemir asaf sevenler için... Yalnızlık, yaşamda bir an, Hep yeniden başlayan.. Dışından anlaşılmaz. Ya da kocaman bir yalan, Kovdukça kovalayan.. Paylaşılmaz. Bir düşün'de beni sana ayıran Yalnızlık paylaşılmaz Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Attila İlhan - Deli Asaf 09:18
Attila İlhan - Deli Asaf 1.902 izlenme - 2 yıl önce 1925 İzmir doğumlu şair, Nazım şiirleriyle yakalanıp ilk tutuklanmasını yaşadığında 16 yaşındaydı. roman, şiir, deneme dallarında bir çok eser icra eden şair, köşe yazarlığı ve eleştirmenlikte yapmıştır. yaşamının büyük çoğunluğunu paris, izmir, istanbul üçgeninde geçirir. hemen hemen her yazısında, şiirinde izmir özlemininden bahsetmiştir. 2005 senesinde de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etmiştir. Şiirleri bir çok sanatçı tarafından bestelenip seslendirilmiştir. Çok fazla şiirden haz etmememe rağmen dinlemekten ve okumaktan vazgeçemediğim ender şairlerdendir. Deli Asaf da çok bilinen şiirlerinden olmasa da kendi sesinden okumasında, insanın içine işleyen en nadide eserlerindendir. kendi sesinden okudugu şiirlerinin yer aldığı " an gelir " albümünde yer almıştır. An geldi, Attila İlhan öldü.
Ceyhun Yılmaz Bir Gece 04:45
Ceyhun Yılmaz Bir Gece 4.059 izlenme - 4 yıl önce Özdemir Asaf'ın Bir Gece adlı şiiri: gecede bir uyku, uykunun içinde ben... uyuyorum, uykudayım, yanımda sen uykunun içinde bir rüya, rüyamda bir gece, gecede ben... bir yere gidiyorum, delicesine... aklımda sen. ben seni seviyorum, gizlice...... el pençe duruyorum, yüzüne bakıyorum, söylemeden tek hece. seni yitiriyorum, çok karanlık bir anda... birden uyanıyorum, bakıyorum aydınlık; uyuyorsun yanımda, güzelce.... Özdemir Asaf — Bora Öztoprak - Başıma Bela Mısın Kader? Şarkı sözleri: Soldu yaban elde, başım dertte Kaldım neden bilmem bir tuhaf yerde Aaah ben deli gibi dualara esir oldum Aaah duyulmadı sesim bir yarım yetim kaldı Aşk ile sefil oldum Başıma bela mısın kader Güneşe aya sözüm geçer Tutarsa beter ahım tutar Gönül yine yollara düşer Ölümüne sabredip kaderde varsa Elbet gün geçer Yazdım bir kez daha ismini güne Aşkım volkan olur akar düne Aaah ben deli gibi anılara esir oldum Aaah geçmiyor zaman sevişmeler yarım kaldı Aşk ile sefil oldum Başıma bela mısın kader Güneşe aya sözüm geçer Tutarsa beter ahım tutar Gönül yine yollara düşer Ölümüne sabredip kaderde varsa Elbet gün geçer...
Özdemir Asaf - Lavinia 00:52
Özdemir Asaf - Lavinia 2.538 izlenme - 5 yıl önce Özdemir Asaf'ın kendi sesinden Lavinia adlı şiiri. Sana gitme demeyeceğim. Üşüyorsun ceketimi al. Günün en güzel saatleri bunlar. Yanımda kal. Sana gitme demeyeceğim. Gene de sen bilirsin. Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim, İncinirsin. Sana gitme demeyeceğim, Ama gitme, Lavinia. Adını gizleyeceğim Sen de bilme, Lavinia. (1957)
Asaf Avidan - One Day 03:31
Asaf Avidan - One Day 1.520 izlenme - 3 yıl önce
Özdemir Asaf - Eskisi Kadar Özlemiyorum Seni ( Harun Gençer ) 02:39
Özdemir Asaf - Eskisi Kadar Özlemiyorum Seni ( Harun Gençer ) 1.725 izlenme - 3 yıl önce Eskisi Kadar Özlemiyorum Seni, ve Ağlamıyorum Olduk Olmadık Zamanlarda.. adının Geçtiği Cümlelerde, Gözlerim Dolmuyor.. yokluğunun Takvimini Tutmuyorum Artık. biraz Yorgunum.. biraz Kırgın.. biraz Da Kirletti Sensizlik Beni ! nasıl İyi Olunur Henüz Öğrenemedim Ama ?iyiyimler? Yamaladım Dilime. tedirginim Aslında, Seni Unutuyor Olmak, hafızamı Milyon Kez Zorlamama Rağmen Yüzünü Hatırlayamamak Korkutuyor Beni.. gel Diye Beklemiyorum Artık, hatta İstemiyorum Gelmeni.. nasıl Olduğun Konusunda Ufacık Bir Merak Yok İçimde. arasıra Geliyorsun Aklıma, Banane Diyorum benim Derdim Yeter Bana Banane ! alıştım Mı Yokluğuna ? vaz Mı Geçiyorum, Varlığından ? tedirginim Aslında, ya Başkasını Seversem ? inan O Zaman Seni Hayatım Boyunca Affetmem.. özdemir Asaf
Sdü Dans Rumba Gösterisi 02:16
Sdü Dans Rumba Gösterisi 5.844 izlenme - 8 yıl önce edebiyat kulübünün düzenlemiş olduğu etkinlikte özdemir asaf’ın "lavinia" Şiiri eşliğinde yapmış olduğumuz rumba gösterisi gösterideki çift: ezgi güler & serkan can Şiiri okuyan : pınar daĞ müzik : eileen foster
Serhat Solmaz-Hoşçakal-Şiir 01:14
Serhat Solmaz-Hoşçakal-Şiir 3.137 izlenme - 8 yıl önce hoŞçakal (73533 hit) siyah beyaz tuşlarında piyanomun seni çalıyorum şimdi çaldıkça çoğalıyorsun odada sen arttıkça ben kayboluyorum seni doğuruyorum geceye adını koyuyorum aya bakarak her şey sen oluyor her yer sen ben ölüyorum sesini duyuyorum rüyalarımda gözlerimi kamaştırıyor ışığın rüzgar sen gibi dokunuyor bana ben doğuyorum duymak istediklerimi söylemiyorsun hiç dokunmuyorsun bana sen gibi bir şimşek çakıyor tam kalbime düşüyor yıldırımı ben gidiyo
asaf amca 02:48
asaf amca 1.753 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/videoclubu
asaf avidan en live - poor boy lucky man 03:11
asaf avidan en live - poor boy lucky man 1.484 izlenme - 5 yıl önce
Seni Saklayacağım Bir Özdemir Asaf Şiiri 01:39
Seni Saklayacağım Bir Özdemir Asaf Şiiri 1.852 izlenme - 5 yıl önce Seslendiren: Ali İhsan Konukçu Müzik: Eternity and a Day Soundtrack - Eternity Theme (Eleni Karaindrou) Seni saklayacağım inan Yazdıklarımda, çizdiklerimde, Şarkılarımda, sözlerimde. Sen kalacaksın kimse bilmeyecek Ve kimseler görmeyecek seni, Yaşayacaksın gözlerimde. Sen göreceksin, duyacaksın Parıldayan bir sevi sıcaklığı, Uyuyacak, uyanacaksın. Bakacaksın, benzemiyor Gelen günler geçenlere, Dalacaksın. Bir seviyi anlamak Bir yaşam harcamaktır, Harcayacaksın. Seni yaşayacağım, anlatılmaz, Yaşayacağım gözlerimde; Gözlerimde saklayacağım. Bir gün, tam anlatmaya.. Bakacaksın, Gözlerimi kapayacağım.. Anlayacaksın.
Özdemir Asaf - Aynanın Oyunu 01:03
Özdemir Asaf - Aynanın Oyunu 1.925 izlenme - 5 yıl önce Özdemir Asaf'ın kendi sesinden Aynanın Oyunu şiiri. Bir çocuk doğdu, bendim. Sıraya girdim insanlar içinde. Alay-bayrak büyüdüm Odalar, sofalar içinde. Bir ayna doğdu, gördüm. Sıraya girdi aynalar içinde. İşime geldi, aldım, Çarşılar, pazarlar içinde. Bunca yıl yüzüne baktım. Kendisini aşmadı Olanlar içinde. Bir sabah uyandım, Duruyordu karşımda Düşmancasına, Bir cam, Aldanmış, Kendini ayna sanmış..
Asaf Avidan - One Day / Reckoning Song (Wankelmut Remix) 03:31
Asaf Avidan - One Day / Reckoning Song (Wankelmut Remix) 843 izlenme - 3 yıl önce Asaf Avidan - One Day / Reckoning Song (wankelmut Remix)
özdemir asaf - lavinia kavak yelleri efenin sesiyle 00:55
özdemir asaf - lavinia kavak yelleri efenin sesiyle 2.089 izlenme - 6 yıl önce özdemir asaf'ın çok güzel bir şiiri ve kavak yelleri efe'nin sesiyle.. Sana gitme demeyeceğim. Üşüyorsun ceketimi al. Günün en güzel saatleri bunlar. Yanımda kal. Sana gitme demeyeceğim. Gene de sen bilirsin. Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim, İncinirsin. Sana gitme demeyeceğim, Ama gitme, Lavinia. Adını gizleyeceğim Sen de bilme, Lavinia.
Özdemir Asaf - İlker Şen 04:23
Özdemir Asaf - İlker Şen 3.146 izlenme - 8 yıl önce Şiiri kendi yorumumla seslendirdim umarım beğenirsiniz. Biri gelir sorarsa Sana beni sorarsa Gitti der misin Gittiğimi söyler misin Gidiyorum ben sana Benimle gider misin. Küçük çocuklar yapıp geceleri kendimden Seni öpsünler diye gönderiyorum sana. Bana, kucaklarında seni getiriyorlar; Ben de sonra o seni getiriyorum sana. Benden, onlara benzer olmayı beklemeyin, Ve onları yineler olmayı beklemeyin. Herkes yeniliğine varır, kendi kalırsa. Kimseden bana benzer olmayı beklemeyin. Seni düşlerime aldım, Uykusuz kaldım. Seni uykularıma aldım, Düşsüz kaldım. Başıma aldım, sensiz; Gönlüme aldım, başsız, Sensiz, yollarda pulsuz, Pullarda mektupsuz kaldım. Sana adlar aradım... Ardında adsız kaldım. Gördüler ayrı-ayrı vardıkları yerde, Sonsuza-dek sürecek yanlışlıklarını. Gördüler ayrı-ayrı kaldıkları yerde, Ayrı-ayrı büyüyen yalnızlıklarını. Seni bende, beni sende arıyorlar, Beni senden, seni benden tanıyorlar, Bir birim gibiyiz tümünün gözünde, Yarımlarımızı bütün sanıyorlar. Seni büyük buldum, anladım, Seni güzel buldum, korudum, Seni küçük buldum, uyardım, Seni yakın buldum, uyudum, Biri yanlış idi, unuttum. Sen bana bakma, Ben senin baktığın yönde olurum. Bensiz seni/benden başkası anlamaz, Sensiz beni/senden başkası anlamaz, Senden, benden/bize olanca varmadan Bizsiz bizi/bizden başkası anlamaz. Seni bulmaktan önce aramak isterim. Seni sevmekten önce anlamak isterim. Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de, Seni hep hep yeniden başlamak isterim. Türkiye'de İstanbul ne ise, İstanbul'da gece ne ise, Gecede yürümek ne ise, Yürürken düşünmek ne ise, Seni unutmamacasına düşünmek ne ise, Unutmamanın anlamı ne ise, Seni sevmek ne ise, Saklayayım, yok söyleyeyim derken Birden aşka düşmek ne ise, Her neyse... Kirli eller daha temiz, Temiz elli Kirli gönüllerden. Ne dersiniz? Konuşmak küçülür-küçülürse Adı değişir susmak olur. Ağlamak büyür-büyürse Adı değişir susmak olur. Yalnız Hem kaptanı Hem de tek yolcusudur Batmakta olan gemisinin... Onun için Ne sonuncu ayrılabilir Gemisinden, Ne de ilkin. Öyle bir kelime söylesem ki diyorum, Dışarıda bir başkası kalmasa. Kim o, deme boşuna... Benim, ben. Öyle bir ben ki gelen kapına; Baştan - başa sen.
atilla ilhan - deli asaf şiir 09:22
atilla ilhan - deli asaf şiir 2.197 izlenme - 7 yıl önce Attila İlhan'a ait çok bilinmeyen ama en güzel şiirlerinden biri. dumanlı dağın çobanı garip yıldız yağmurlar yağmasına yağıyor rüzgârlar esmesine esiyor ben ölmüşüm sen ölmüşsün kime ne kimsecikler derdimizi bilmiyor kemah pazarında sıra sıra testiler jandarmalar anacığım evimizi bastılar al kanlarım bulaştı kelepçenin demirine üstelik on sekiz ay ceza kestiler ya ben neyleyim neyleyim dumanlı dağın çobanı garip yıldız şimdi ben burda yalnızım sen orda yalnız kuş değilim lodos poyraz uçamam demirlerin gölgesi yüreğimi karartır ecel şerbetini yirmisinde içemem ben ölmeylen kahpe dünya yıkılır feranenin kapısında demir parmaklık hey gidi bulutlar! hey kemah yolları! ayağımda zincir kolumda zincir bu meret mapusluk bu ince hastalık bilir miyim nedendir nedendir nedendir dumanlı dağın çobanı garip yıldız ciğerim parçalanır dağlarda akşam oldu mu garibim zincirlerim boynuma ağır gelir anacığım ağlamaya durdu mu kör talih bu kimi gider kimi kalır ben ölmeylen kahpe dünya yıkılır
Özdemir Asaf - Kalan 01:10
Özdemir Asaf - Kalan 976 izlenme - 5 yıl önce Şair Özdemir Asaf'ın kendi sesinden Kalan adlı şiiri. Bir şey kaldı gecelerden birinde Senden. Öncesinde bilinmemiş birşey, Silinmez bir ses gibi giden.. Kelimelerden büyük, kelimelerin içinde, Bir şey kaldı senden Yaşamalar'ın arasında kaçamaklı. Veriliş rengi başka, alınış rengi başka.. Söylemeye vakit kalmadan Dudakların altına bırakılmış bir şey. Karanlıkların tam ortasında bir kırmızı nokta.. Gözlerce pırıl pırıl, ellerce saklı. Bir şey kaldı, bir denizin kıyısında senden, Bakışlarla yüklü, söylemelerle sessiz.. Seninle dolu, seninle sensiz bir şey.. Arandıkça bulunmamış yıllar yılı, Bulundukça aramaklı.
Asaf Avidan - One Day - Reckoning Song 03:31
Asaf Avidan - One Day - Reckoning Song 1.076 izlenme - 4 yıl önce Video directed by Daniel Franke & Sander (Wankelmut Remix)
Özdemir Asaf - Yön 02:15
Özdemir Asaf - Yön 916 izlenme - 5 yıl önce Özdemir Asaf'ın kendi sesinden kısa ama unutulmaz şiiri Yön. Sen bana bakma, Ben senin baktığın yönde olurum.