Hoşgeldiniz!

asala

Masonlar Ankara'da Ordumuzdadır - Şevki Yılmaz 09:50
Masonlar Ankara'da Ordumuzdadır - Şevki Yılmaz 3.811 izlenme - 2 yıl önce Eski Milletvekili Şevki Yılmaz yıllar öncesinden,sanki bugünleri açıklarcasına konuma yapmış yurttaşlarına.İzliyoruz
sendur aydin keman taksimi... 01:45
sendur aydin keman taksimi... 15.984 izlenme - 9 yıl önce sendur aydın hicaz keman taksim
Asala - Orly Havalimanı Katliamı 03:10
Asala - Orly Havalimanı Katliamı 1.503 izlenme - 2 yıl önce ''paris'in orly havaalanında 15 temmuz 1983 günü asala militanlarınca düzenlenen terör eylemi. orly havaalanı thy bürosu eşya kontrol bölümüne bir bavul içerisine yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 4'ü fransız, 2'si türk, 1'i abd'li ve 1'i isveç'li olmak üzere toplam 8 kişi hayatını kaybetti, 20'si ağır olmak üzere 56 kişi de yaralandı. bu olayla birlikte batı devletlerince iyice zıvanadan çıktığı anlaşılan asala, bu ülkeler tarafından verilen desteği yitirdi, özellikle fransa'da büyük tepki topladı. asala'nın yokoluş sürecini hızlandıran olaylardandır.''
Asala Nasri - Asfa 05:04
Asala Nasri - Asfa 3.209 izlenme - 5 yıl önce Asala Nasri - Asfa
ASALA - Levon Ekmekçiyan Mahkeme Konuşması 00:46
ASALA - Levon Ekmekçiyan Mahkeme Konuşması 1.064 izlenme - 2 yıl önce ''7 ağustos 1982 günü esenboğa havaalanı nı basan iki asala teroristinden biri. silahlı ve bombalı eylem sonucu sekiz kişi hayatını kaybetti. önce bekleme alonunda bulunan yolculara bomba atan teroristler daha sonra çevredeki insanlara otomatik silahlarla saldırdı. saldırıda üçü polis altı türk, bir amerika lı ve bir alman öldü. teroristlerden biri yaralı olarak yakalanırken diğeri lokantada yirmi kişiyi rehin aldı ve üç saat süren çatışma sonucunda ölü olarak ele geçirildi. çatışmalar sırasında 72 kişi yaralandı. yakalanan levon ekmekçiyan 7 eylül günü yapılan tek celsede idama mahkum edildi. cezası 28 ocak 1983 günü infaz edildi. ekmekçiyan ın bazı türklerle yaptığı yazışmalar okunduğunda eğer yazdıkları gerçekse büyük bir pişmanlık duyduğu görülebilmektedir. gerçekten de insanın içini burkan satırlar vardır.''
Orly Katliamı (1983) 02:46
Orly Katliamı (1983) 1.856 izlenme - 2 yıl önce Orly Havalimanı Saldırısı veya Orly Katliamı[1], Ermeni ASALA örgütü tarafından 15 Temmuz 1983'te Türk Hava Yolları'nın Paris Orly Havalimanındaki bürosuna karşı terör saldırısı. Olayda patlatılan bomba ile ikisi Türk, dördü Fransız, biri Amerikalı ve biri İsveçli olmak üzere sekiz kişi ölmüş, 28'i Türk, 55 kişi de yaralanmıştır.[2] Çanta içine eklenmiş bomba havalimanının kalabalık güney garında yerleşen THY'nin bürosunda patlamıştır. Olayda üç kişi hemen ölmüş, beş kişi ise olaydan sonra hastanede ölmüştür. Bomba sadece yarım kilo semtex plastik patlayıcı maddesinden yapılmıştır, ama üç portatif gaz balonuna bağlı olması sonucunda kurbanlar geniş yanıklara maruz kalmıştır.[3] Olayla ilgili Fransız polisi 29 yaşındaki Suriyeli Ermeni Varujan Garabedyan'ı (Varujan Garbisyan olarak da bilinir) tutuklamıştır. Sanık kendisinin ASALA örgütünün Fransız bölümünün başkanı olduğunu söylemiş ve bombayı Orly Havalimanına yerleştirdiğini itiraf etmiştir. Saldırıdan önce havalimanına gelen Garabedyan, yolcuların birine valizlerinin fazla olduğunu söylemiş ve yolcuya 65 dolar vererek çantasını bagaj kontrolünden geçirmesini istemiştir. Paris'ten İstanbul'a giden THY'nin uçağında, uçak havada iken patlayacak bomba zamanından önce bagaj rampasında patlamıştır.[4]. Garabedyan bombanın Ermeni kökenli Türkiye vatandaşı Ohannes Semerci'nin Villiers-le-Bel'deki evinde hazırlandığını itiraf etmiştir.[4] Bombayı gaz balonlarına bağlaması şüphesi üzere başka bir Ermeni kökenli Türkiye vatandaşını, 22 yaşındaki elektronik uzmanı olan Nayir Söner'i (Nayir Souner)[5] polis bir süre sonra Marsilya'da hapsetmiştir. (vikipedi)
Türkiye İçin Kendini Yakan Ermeni - Artin Penik (1982) 03:27
Türkiye İçin Kendini Yakan Ermeni - Artin Penik (1982) 1.348 izlenme - 3 yıl önce Artin Penik, Ermeni asıllı Türk vatandaşıdır. Asala'nın eylemlerini protesto etmek için Taksim Meydanı'nda kendini yakarak intihar etmiştir. ASALA'nın 7 Ağustos 1982 günü Esenboğa Havaalanı'nda düzenlediği saldırı sonucu 8 kişi ölmüş, 72 kişi yaralanmıştır. Bu saldırı sonrasında, ASALA'nın eylemlerine tepki olarak Artin Penik, 10 Ağustos 1982 günü Taksim Meydanı'nda üzerine benzin dökmüş ve elindeki çakmakla kendini tutuşturarak yakmıştır. Penik Bu olaydan hemen sonra hastaneye kaldırıldı. 2 saat süren bir ameliyatta bütün derileri ayıklandı ve -1 derecelik suda yıkandı. Fakat bütün müdahalelere rağmen, hastanede 5 gün yattıktan sonra öldü. Artin Penik, ağır yanıklarla kurtarıldığı bu girişimi, Asala'nın eylemlerine tepki olarak kendi başına planladığını söylemiştir. Penik, tedavi altına alınmasına rağmen kurtarılamayarak 15 Ağustos 1982 tarihinde ölmüştür.
Canan Yakar  Aşk Diyorlar Adına 04:29
Canan Yakar Aşk Diyorlar Adına 1.265 izlenme - 8 yıl önce arkadaşlar çok güzel bir eser bence dinlemeden geçmeyin
Albay Cüneyt'le Efektler Aşkına 04:34
Albay Cüneyt'le Efektler Aşkına 308 izlenme - 3 yıl önce Hemen hepimiz çocukken birkaç tahtayı çivi çakarak birleştirip çakma bir tüfek yapmış ve adını taramalı tüfek koymuşuzdur. Eskiden counter strike yoktu ama bizde bu tüfeklerle askercilik oynardık sokakta. ''tatatata Uğur, Özgür, Ercan üçünüzde öldünüz olum. -Ne ölmesi lan hepimizi birden nası vuruyon. Bu gibi soruların cevabı belliydi: ''Bende taramalı var olum''. Şimdi, bu lavuk böyle anlatıyo ama bakalım konuyu nasıl bağlıcak diceksin. Valla bilmiyorum ama seyrettikçe o günleri hatırlıyorum yahu. Hem sen kime lavuk diyosun? Not: Hatırlayan var mı bilmiyorum ama bu film değil dizidir. Ben hatırlamıyorum mesela. Ama Asala ile mücadele yıllarını anlatan bir dizidir.(Asala olması lazım)Evet dizi olması lazım. Olması dizi evet.
Asala Operasyonları 04:26
Asala Operasyonları 159 izlenme - 2 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti devletinin Asala terör örgütüne karşı şehit edilen diplomatlarımız için devreye soktuğu misilleme intikam operasyonlarını anlatan video.
salla allah asala muhammad 03:40
salla allah asala muhammad 210 izlenme - 7 yıl önce
Salla Allah Asala Muhammad 03:40
Salla Allah Asala Muhammad 178 izlenme - 7 yıl önce
Alaa Wardi ft Sultan Al-Jameel - Ela Mata (Cover Asala Nasri) 05:17
Alaa Wardi ft Sultan Al-Jameel - Ela Mata (Cover Asala Nasri) 33 izlenme - 3 yıl önce Suudi Alaa ve arkadaşı Suriyelinin önemli bayan seslerinden Asala Nasri'ye ait Ela Mata adlı şarkıya bi acapella yapmışlar.