Hoşgeldiniz!

aselsan

FNSS - Aselsan - Korkut SPAAG ACV-30 03:05
FNSS - Aselsan - Korkut SPAAG ACV-30 4.708 izlenme - 7 ay önce Bu projede TSK’nın hava savunma yetenekleri, tehditlerdeki gelişmelere karşı etkin savunma yapabilmek amacıyla parçacıklı mühimmatları da kullanabilen yeni, namlulu hava savunma sistemleri ile güçlendirilecektir. SSA’da hedefin hassas şekilde ateş altına alınmasını sağlayacak Atış Kontrol Radarı ile KKA’da hedeflerin tespitini gerçekleştirecek olan üç boyutlu mobil arama radarı taktik ihtiyaçlara uygun olarak geliştirilmektedir. Anfibik özellikli bu sistem TSK’nın hava savunma alanındaki gücünü büyük oranda arttıracaktır.
ASELSAN düşman radarlarını 'kör' edecek 01:39
ASELSAN düşman radarlarını 'kör' edecek 481 izlenme - 3 ay önce ASELSAN düşman radarlarını 'kör' edecek
İlk 100% Yerli Füze Hisar-A Fırlatılması 00:49
İlk 100% Yerli Füze Hisar-A Fırlatılması 2.848 izlenme - 1 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) alçak irtifa hava savunma ihtiyacının milli olanaklarla karşılanması amacıyla 2011 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığınca başlatılan, Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (HİSAR-A) Projesi kapsamında yurt içinde geliştirilen ve üretilen füzelerin ilk deneme atışları başarıyla gerçekleştirildi. Savunma Sanayii Müsteşarlığından yapılan yazılı açıklamada, proje çerçevesinde yurt içinde geliştirilen ve üretilen füzelerin ilk deneme atışlarının Tuz Gölü atış sahasında yapıldığı bildirdildi. Yapılan testlerde füzenin, fırlatma aracından sorunsuz bir şekilde ayrıldığı ve hesaplanan yörüngede kararlı bir şekilde uçuşunu tamamladığı belirtilen açıklamada, "Deneme atışları sırasında radar ve diğer ölçüm cihazlarıyla füzeye ilişkin veriler planlandığı şekilde alındı" ifadesi kullanıldı. Açıklamada, ana yükleniciliğini ASELSAN firmasının yürüttüğü HİSAR-A Projesi'nde, radar, komuta kontrol ve atış kontrol sistemlerinin ASELSAN, füze sistemlerinin de ROKETSAN firması tarafından geliştirildiği, projede yurt içinden çok sayıda sanayi kuruluşunun da görev aldığı kaydedildi. Alçak irtifa hava savunma füze sisteminin Türk mühendisleri tarafından tasarlandığına işaret edilen açıklamada, dikey fırlatma kabiliyeti sayesinde tüm hava unsurlarına karşı koruma sağlayan sistemin 2017 yılında TSK envanterine girmesinin planlandığı hatırlatıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ASELSAN Ziyareti. 02:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ASELSAN Ziyareti. 173 izlenme - 6 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASELSAN Ziyareti. aselsan
aselsan gerçegi. 03:54
aselsan gerçegi. 2.729 izlenme - 7 yıl önce ihaneti görün..
İstanbul Idef 2013 - Aselsan Korkut Hava Savunma Sistemi 01:47
İstanbul Idef 2013 - Aselsan Korkut Hava Savunma Sistemi 2.357 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Idef 2013 - Aselsan Korkut Hava Savunma Sistemi
Atak Helikopteri Hakkında 10 Bilgi ! 02:42
Atak Helikopteri Hakkında 10 Bilgi ! 1.496 izlenme - 2 yıl önce Kanalımızdaki diğer videoları izlemeyi ve Abone Olmayı unutmayın. İzlesene: http://www.izlesene.com/BilgicAdam
Türk Polisine Dünya Rekortmeni İHA! 06:59
Türk Polisine Dünya Rekortmeni İHA! 390 izlenme - 7 ay önce Savunma Sanayi Müsteşarlığı İnsansız Hava Aracı, zırhlı araç ve bomba imha robotu tedariki için harekete geçti. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), İnsansız Hava Aracı, zırhlı araç ve bomba imha robotu tedariki için sözleşme imzaladı. SSM'nin Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ihtiyacı nedeniyle sözleşme imzaladığı Taktik İnsansız Hava Araçları, 2014 Haziran ve Ağustos aylarında yaptığı deneme uçuşlarında 27 bin feet irtifa ve 24 saat 34 dakika havada kalma süresiyle kendi sınıfında dünya rekorunun sahibi. Yüzde 93'ü yerli üretim olan, yüzde 100'ü ise milli ve Türk mühendisliği ürünü olan taktik İHA'lardan 2 adet sipariş verildi. Ayrıca SSM, Baykar Makina üretimi olan İHA'ların yanında, Aselsan tarafından geliştirilen 16 adet hafif zırhlı araç ve 100 adet de Bomba İmha Robotu için sözleşme imzaladı.
aselsan insansız kara araçları 00:28
aselsan insansız kara araçları 1.536 izlenme - 5 yıl önce
aselsan gerçegi 2 02:41
aselsan gerçegi 2 2.351 izlenme - 7 yıl önce ihaneti görün..
türk yapımı insansız deniz aracı denizci 01:30
türk yapımı insansız deniz aracı denizci 2.151 izlenme - 6 yıl önce
Düşman Radarları 'Kör' Olacak 06:14
Düşman Radarları 'Kör' Olacak 125 izlenme - 3 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Düşman radarları 'kör' olacak KORAL sistemlerinden detaylar Hava Kuvvetleri Komutanı gelişi ASELSAN Genel Müdürü Faik Eken'in konuşması Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir konuşması Düşman radarları 'kör' olacak ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen, hedef ülke radarların karıştırılıp aldatılmasını ve iş yapamaz hale getirilmesini sağlayan KORAL Mobil Elektronik Harp Sistemi, Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.
İdef 2009 00:29
İdef 2009 1.650 izlenme - 7 yıl önce
aselsan stamp 03:57
aselsan stamp 1.534 izlenme - 7 yıl önce haber görseli
İşte ..türkiyenin İlk  Milli Lazer Silahı-2016 03:51
İşte ..türkiyenin İlk Milli Lazer Silahı-2016 97 izlenme - 3 ay önce TÜRK YAPIMI LAZER SİLAHIMIZA KAVUŞTUK..TÜKİYE KENDİ IŞIN KILICINI ÜRETTİ... Kanalımıza ücretsiz abone olarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz. Türkiye'nin İlk Milli Lazer Silahı üretti!, ASELSAN, TÜBİTAK ve Bilkent Üniversitesi üçlüsünün yürüttüğü proje kapsamında ilk milli lazer silahımıza kavuştuk. Her ne kadar olmasını dilemesek de ışın savaşlarının yaşanacağı yeni bir çağ başlıyor. Kritik lazer silahları teknolojisine uzak kalmak istemeyen Türkiye, ilk etapta alçak irtifa tehditleri için kendi ‘ışın kılıcı’nı üretti. Bu silah dünyada çok az ülkede bulunuyor. Üretilen lazer silahı, özellikle roket, füze, savaş uçağı gibi havadan gelebilecek tehditlere karşı bir numaralı savunmamız olacak. Şu an için 20kW elektrik gücünü iletebilme yetisine sahip şekilde üretilen lazerler, ilk etapta yönlendirilmiş enerji silah sistemi olarak gemilere monte edilecek. Lazer silahı, menzilindeki herhangi bir füzeyi rahatlıkla yok edebiliyor. Yine belli bir menzildeki füzeyi etkisiz hale getirecek şekilde de hasar verebiliyor (burada bahsettiğimiz menzil mesafeleri birkaç kilometre). İlk etap olarak 2013 yılında yapımına başlanan ve IDEF 2015'te resmi olarak görücüye çıkan lazer silahı, aynı zamanda hibrit özellikte. Yani yapılan savunma silahı hem lazer silah hem de yakın mesafe roket sistemi şeklinde kullanılabiliyor. Projenin ikinci etap süreci hala devam etmekte. Planlanan programa göre, ikinci etap 2019 yılına kadar devam edecek ve bu süreçte lazer çok daha fazla geliştirilecek. Savunma sanayisi açısından da son derece önemli olan proje büyük destek görmekte. Projenin önemli oluşunun en büyük sebeplerinden biri de, harcanan maliyet. Lazer silahının maliyeti, birkaç dakikada etkisiz hale getirebildiği füzelerinkinden çok çok daha ucuz. Video hoşunuza gittiyse "beğenmeyi" unutmayın! Arkadaşlar.
Cenker: Aselsan’dan Türk Askeri İçin Giyilebilir Teknoloji 00:36
Cenker: Aselsan’dan Türk Askeri İçin Giyilebilir Teknoloji 45 izlenme - 2 ay önce Ülkemizde giyilebilir teknolojiler ile ilgili en son gelişme, Türk askeri için geliştirilen CENKER projesi oldu. Askeri alanda dünyanın en iyi savunma şirketleri arasında yer alan ASELSAN, savunma sanayi fuarı IDEF 15’te Türk askeri için geliştirdiği 'CENKER Takın ve Tek-Er Komuta Kontrol Sistemi' projesini tanıttı.
Düşman Radarları Milli Koral Sayesinde  03:32
Düşman Radarları Milli Koral Sayesinde "kör" Olacak-2016 81 izlenme - 3 ay önce Kanalımıza ücretsiz abone olarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz.Video hoşunuza gittiyse "beğenmeyi" unutmayın! . Düşman radarları "kör" olacak ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen, hedef ülke radarların karıştırılıp aldatılmasını ve iş yapamaz hale getirilmesini sağlayan KORAL Mobil Elektronik Harp Sistemi, Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi. Koral Kara SOJ Sistemi'nde araçlar birbirinden 500 metre uzaklıkta fiber optik kablolar sayesinde irtibata geçebiliyorlar. Radar Elektronik Destek (KORAL ED) araçları düşman radar yayınlarını tespit ettikten sonra tüm bilgiyi Radar Elektronik Taarruz (KORAL ET) Sistemine iletiyor. Sistemde hedef düşman radarlarını karıştırıyor veya köreltiyor. Bu nitelikleriyle KORAL Sistemi hedef ülkelerin hava savunma sistemlerinde önemli bir zafiyet oluşturacak yetenekte bulunuyor. Dünyada sayılı ülkede var olan bu teknoloji ülkemizin elektronik harp sektöründe geldiği aşamayı göstermesi bakımından da büyük öneme sahip tir Tehdit oluşturan füze, uçak ve radar sistemlerini, sinyal karıştırma özelliği ile etkisiz hale getiren Aselsan yapımı KORAL adlı yerli hava savunma sistemi, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirildi. KORAL aracı üzerinde, iki anten ve operatörlerin görev yapacağı alan, nükleer, biyolojik ve kimyasal tehditlere karşı korumalı şelter yer alıyor. Büyük anten düşman radar yayınlarını tespit ederken, küçük anten düşman radarlarının konumunu hassas bir şekilde tespit ediyor. KORAL aracı üzerinde sağda ve solda olmak üzere iki anten yer alıyor. Sistem güncel elektronik taarruz tekniklerini kullanarak hedef düşman radarlarının etki alanlarını azaltıyor. Bunun yanında köreltme ve karıştırma görevlerini yerine getirerek Kara ve Hava Kuvvetleri'nin harekat etkinliğini arttırıyor. 100 kilometrenin üzerinde menzile sahip olduğu belirtilen KORAL Sistemi'nin Ege kıyılarına konuşlandırılması planlanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri KORAL Sistemi'yle birlikte düşmanın kara, deniz ve hava radarları karıştırılacağından, ülkemiz.. stratejik bir kabiliyete kavuştu.
Dünyanın En Gelişmiş 10 Savaş Uçağı 2016 07:01
Dünyanın En Gelişmiş 10 Savaş Uçağı 2016 81 izlenme - 3 ay önce Dünyanın En Gelişmiş Teknolojilerine Sahip 10 Savaş Uçağı Kanalımıza ücretsiz abone olarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz.Video hoşunuza gittiyse "beğenmeyi" unutmayın! Arkadaşlar. 10. Chengdu J-10 Çin Halk Cumhuriyeti'nin medar-ı iftiharlarından biri; Chengdu J-10. 2002'den bu yana hava sahalarında olan jet, bugüne kadar 270'e yakın sayıda üretildi. Tanesi 27.84 Milyon Dolar'a mal olan, 15.5 metre uzunluğundaki jeti dünyada yalnızca iki ülke kullanıyor: Çin ve Pakistan. İran'ın da bu yıl için bu jetlerden sipariş ettiğine dair söylentiler mevcut. 550 kilometre uzaklıktaki hedefleri rahatça vurabiliyor. 9. F-16 Fighting Falcon 1976'dan beri piyasada olan, General Dynamics şirketinin ürettiği F-16'lar tüm dünyadaki en yaygın savaş jeti... 25 ülke tarafından kullanılan F-16'lardan, hava sahalarında 4500'ten fazla var. Tasarımcıları Lockheed Martin ve Robert Widmer. Türkiye'de tanesi 10 Milyon Dolar civarındaki C ve D serilerinden 240 adet bulunan F-16'lar 15 metre uzunluğunda, saatte 2175 kilometre hız yapabiliyor. Türk Hava Kuvvetleri, Rusya'nın SU-24'ünü bunlardan ikisiyle düşürdü işte. 8. Mikoyan MiG-35 2000 kilometre menzili olan, saatte 2600 kilometre hıza çıkabilen Mikoyan MiG-35 bir Rusya ürünü. 2007 yılından beri yapımı aşırı pahalı olması sebebiyle -neyse ki- yalnızca 3 tane üretilmiş olan MiG-35'ler, Rusya'nın daha sık başvurduğu MiG-29M'nin geliştirilmişi. Radara yakalanmama özelliği yok, sahip olduğu ağır silahlara bakılırsa bu özelliğine gerek de yok. 7. Dassault Rafale Fransızların olmaz olası savaş teknolojilerine büyük katkılarından; Dassault Rafale. 1986'dan beri Avrupa göklerinde olan savaş jetinin kullanıcı orduları Fransa, Mısır, Güney Kore, Kuveyt, Libya, İsviçre, Singapur, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Finlandiya, Kanada, Hindistan ve Katar. Tanesi 62.7 Milyon Dolar'a mal edilen, şu anda az evvel sıraladığımız üç orduda toplamda 141 adet bulunan Dassault Rafale, saatte 2130 kilometre hıza çıkabiliyor; hedefini 3700 kilometreden vurabiliyor! 6. F-15 Eagle McDonnell Douglas F-15 1960'ların ortalarında tasarlanmaya başlandı, 1972'de Amerikan göklerindeki yerini aldı. Geçen 43 yıla rağmen hala en gelişmiş savaş jetlerinden biri. 20 metre uzunluğunda olan F-15'ler şu anda yalnızca ABD, İsrail, Japonya ve Suudi Arabistan ordularında mevcut. 3500 kilometre uzaklıktaki hedefleri vurabilen savaş jetinin sahip olduğu silahları meraklılarına sıralayalım: AAM, AIM-7, AIM-9, AIM-120, AGM, CBU-52, CBU-59, CBU-71, CBU-87, CBU-89, MK-20 ve AGM-88 HARM. 5. Boeing F/A-18E/F Super Hornet Bu çift motorlu savaş jetleri, 1995 yılından beri göklerde: yine McDonnell Douglas firmasından geliyor... Tanesi 61 Milyon Dolar'a malolan F-18'ler, şu ana kadar 500'ün üzerinde üretilmiş durumda. 3330 kilometre menzile ve 2000 km/saat hıza sahip olan savaş jetlerinden herkeste var, ama Türkiye'de yok :/ Kimlerde mi var? İsviçre, Yunanistan, ABD, Hindistan, Brezilya, Birleşik Arap Emirlikleri, Polonya, Malezya, Kuveyt, Finlandiya, Danimarka, Kanada, Avustralya... 4. Sukhoi SU-35 Rusya'ya tekrar selamlarımızı yolluyor, onlara ait Sukhoi SU-35'i listemizde ağırlıyoruz. Hava sahamızı ihlal eden, düşürerek tüm dünyayı da dehşete düşürdüğümüz SU-24'ün üç üst modeli olan savaş jeti, 3600 kilometrelik bir menzile sahip ve tanesi 35 Milyon Dolar'a mal oluyor. Tek bir pilotun kullanabileceği jetin uzunluğu 23 metre, hızını da 2450 km/saat'e çıkarabiliyor. Dünyada sadece Rusya'da var. 3. Eurofighter Typhoon Saatte 2500 kilometre hıza çıkabilen Eurofighter Typhoon'un üreticisi Avrupa Birliği olarak geçiyor. Tasarımında listemizde de bulunan Fransız Dassault Rafale, İsveçli Saab Gripen ve Rus MiG 1.44 örnek alınmış. 1994'ten bu yana Avrupa göklerinde olan Eurofighter'lardan en çok Almanya, İspanya, İngiltere ve İtalya'da bulunuyor... 2. F-22 Raptor En yeni savaş jetlerinden biri, Lockheed Martin firmasından ABD bütçesine önemli katkılar sunacağa benzeyen: F22 Raptor. Yakında F-15 ve F-117'lerin yerine geçeceği ön görülen F22'lerin menzili diğer jetlere göre nisbeten düşük: 2960 kilometre. Ammavelakin ses hızını çok daha az yakıtla geçebilmesi, sahip olduğu kompozit malzemeler sayesinde radarlara yakalanmaması, manevra kabiliyeti, hafifliği ve üzerindeki silahları ile listemizin ikinci sırasında. 1. F-35 Lightning II Savaş jetlerinin en yenisi, 2006'dan beri dünya barışının korkulu rüyası: Lockheed Martin F-35 Lightning II. Proje yalnızca ABD'nin değil; 7 ortağı bulunan bir uluslararası proje. 2017'de Türk Hava Kuvvetleri'nde de 100 adet bulunacak olan F-35'ler için, Türkiye ABD'ye şu ana kadar 25 Milyar Dolar ödeme yaptı.
aselsan sar radar 02:42
aselsan sar radar 647 izlenme - 5 yıl önce
'Savunma Sanayinde Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracağız' 05:00
'Savunma Sanayinde Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracağız' 299 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı'ndaki ASELSAN Radar ve Elektronik Harp Teknolojileri Merkezinin (ASELSAN Gölbaşı Yerleşkesi) acılıs toreninde yaptığı konuşmada, "Artık eski Türkiye yok, şimdi yeni Türkiye var" mesajı verdi. Buna rağmen Türkiye'yi engellemek için her yolun denendiğini dile getiren Erdoğan, engellemenin, geçmişte darbelerle muhtıralarla, bildirilerle yapıldığını, son yıllarda Gezi olaylarıyla Türkiye'nin durdurulmaya, geriletilmeye çalışıldığını ifade etti. Oradan netice alınamayınca 17-25 Aralık darbe teşebbüsüyle aynı oyunun tekrarlandığını vurgulayan Erdoğan, sözlerini söyle sürdürdü: "17-25 Aralık darbe teşebbüsünün hedef aldığı yerlere dikkat edin, ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayan tüm milli kurumlarımızın bu yapının saldırısına maruz kaldığını görürsünüz. Aynı çete kurduğu kumpas düzeniyle yıllarca ülkemizin tüm önemli kurumlarını ele geçirmeye, ele geçiremediklerini de çökertmeye çalıştı. Bu ülkenin Cumhurbaşkanından, Başbakanından Genelkurmay Başkanına, bakanlarına kadar herkesi dinleyip elde ettikleri bilgileri bir yerlere sızdırdılar. Türkiye bir kez daha küçük bir azınlığın çoğunluğa tahakkümü, vesayet düzeni kurması tehlikesiyle ne yazık ki karşı karşıya geldi. Hamdolsun, milletimizin desteğiyle, irfanıyla bu saldırılar amacına ulaşamadı." İçeride ve dışarıda bu yapının tüm unsurlarıyla kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini anlatan Erdoğan, ülkenin hastalıklı yapıdan tamamen temizlenene kadar da mücadelelerinin süreceğini söyledi. Türkiye'nin dünyada sıcak çatışmaların en çok yaşandığı bölgede yer aldığını belirten Erdoğan, Libya'dan Suriye'ye, Irak'tan Yemen'e kadar tüm bölgenin ateş içinde olduğuna dikkati çekti. Doğuda Ermenistan ve Gürcistan, kuzeyde Ukrayna'nın huzursuz bölgeler olduğunu dile getiren Erdoğan, Balkanların sakin olsa da her an sorun çıkma potansiyeli bulunan bir bölge olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz çevremizi saran tüm bu sıkıntılar içinde ekonomik, sosyal, siyasal bakımdan elbette savunma alanında kendimizi güven altına almak zorundayız. Biz güven içinde olmazsak diğer kardeşlerimize de yardımcı olamayız" dedi. "1990'ların başındaki Türkiye bugünkü Türkiye olsaydı katliamı yapamazlardı" "Türkiye, sadece kendi topraklarından, kendi vatandaşlarından sorumlu bir ülke değildir" diyen Erdoğan, Türkiye'nin tarihi ve kültürel bakımdan sorumluluk alanının çok daha geniş ve büyük olduğunu söyledi. "Bunun için kendi içimizde bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız" ifadesini kullanan Erdoğan, terör sorununun, Türkiye'nin uzun yıllarına ve 40 bin canına mal olduğunu dile getirdi. Bu dönemde çevrede pek çok önemli hadise yaşandığını, Türkiye'nin kendi içine kapandığını, sorunlarına cevap arar hale düştüğünü dile getiren Erdoğan, "Kardeşlerimize yeterince el uzatamamış, yardımcı olamamıştık. Saraybosna'da 50'li yaşlardaki bir hanımefendinin orada görev yapan arkadaşlarımıza söylediği bir şey var, gerçekten çok çarpıcı, ibret verici. Diyor ki bu hanımefendi: 'O zamanki, 1990'ların başındaki Türkiye eğer bugünkü Türkiye olsaydı bize bu katliamı yapamazlardı'. Mesele bu. Ben aynı durumun Karabağ meselesi için de Ortadoğu'daki pek çok hadise için de geçerli olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Suriye'de yaşananların gerisindeki sebeplerden biri de aslında Türkiye'nin bu gücünü, konumunu kırma gayesidir. Biz Suriye içindeki çatışmaları önleyemesek de mağdur duruma düşen tüm kardeşlerimize sahip çıkarak, kucağımızı açarak bu oyunu önemli ölçüde boşa çıkardık. Esed'e verilen desteğin de DEAŞ'ın ortaya çıkartılmasının da Irak'ta izlenen mezhepçi politikaların ısrarla desteklenmesinin de gerisinde görüldüğü gibi yatan amaçlardan biri işte budur" dedi. "Asla savaş peşinde bir ülke olmadık" Bugün binlerce kişinin Saddam tarafından kimyasal silahlarla acımasızca öldürüldüğü Halepçe katliamının 27. yılı olduğunu hatırlatan Erdoğan, "İnsanlık dün Halepçe'ye sessiz kalmıştı. Bugün aynı duyarsızlığı Halep konusunda yaşıyoruz. Kardeşlerinin acısını paylaşan, onlara kucağını açan hep Türkiye oldu" diye konuştu. Halepçe katliamının ardından zulümden kaçan 500 bin Iraklı Kürt'e bugün olduğu gibi o zaman da Türkiye'nin kapılarını açtığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Halepçe'de katledilen binlerce kardeşimize de bugün Suriye'de zalim Esed yönetimi tarafından katledilen yüz binlerce kardeşimize de Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye olarak tüm bu gelişmeler karşısında diplomasinin imkanlarını sonunu kadar kullanarak mücadelemizi elbette yapıyoruz, yapacağız. Ama siyasi ve diplomatik gücümüzü askeri gücümüzle tahkim etmedikçe arzu ettiğimiz neticeyi alamayacağımızı da biliyoruz. Biz asla savaş peşinde bir ülke olmadık, olmayacağız. Bununla birlikte gerektiğinde her türlü mücadeleye sonuna kadar hazırlıklı olmak kararımızdan da asla vazgeçmeyeceğiz. En güçlü savunmanın en güçlü silahlarla yapılacağının bilinciyle savunma sanayinin her alanında dünyanın en iyisi olma mücadelemizi de sürdüreceğiz." "Hırsızlar bizi ev sahibi yaptı" Askeri gücü tahkim etmenin dışarıdan hazır ürün almakla olmayacağını, bunun acı tecrübelerle yaşandığını belirten Erdoğan, savunma sanayinin kamudaki sorumluları ve özel sektördeki temsilcilerine seslenerek, şunları kaydetti: "Mevcut projelerimizi süratle tamamlayalım. İşte 1974 Kıbrıs Harekatı'nda gördük, yanımızda olan, olması gerekenler bir anda bize bütün desteklerini kestiler mi? Kestiler. İyi ki kestiler. Onlar bize orada desteklerini kestiler ve susturma tekniklerini kullanmak suretiyle telsizlerimiz çalışamaz hale geldi. Ondan sonra geldik ASELSAN'ı kurduk. Atasözümüz var ya, 'Hırsızlar bizi ev sahibi yaptı', olay bu. Üretim aşamasına gelmiş olan ürünlerimizi süratle TSK'nın envanterine dahil edelim. Yeni projeleri süratle gündemimize alalım. Ar-ge faaliyetlerini, tasarım, prototip üretimi faaliyetlerini olabildiği kadar hızlandıralım. Bizim savunma sanayimizin ihtiyaçları için dışarıya verecek tek kuruşumuz olmamalı. Çünkü bu millet kendi refahından, çoluğundan, çocuğunun rızkından artırdığı kaynaklardan bu alanı besliyor, destekliyor. Savunma sanayi bütçemizi bu anlayışla değerlendiriyoruz. Yeni Türkiye, savunma sanayinde sadece kendi kendine yeten değil, tüm dostlarına, kardeşlerine de yardımcı olan, onların da ihtiyaçlarını karşılayan bir Türkiye olacaktır. Bu konuda cumhurbaşkanı olarak ben, hükümetimiz de sonuna kadar sizlerin yanınızdayız, bundan şüpheniz olmasın." Erdoğan, ASELSAN'ı başarıları ve projeleri için kutlayarak, "Ama yetmez. Bizim ASELSAN çapında daha çok pek çok savunma sanayi kuruluşuna ihtiyacımız var. Bu konuda özel sektörümüzün çok daha gayretli olması, adeta bir rekabet alanı oluşturmasının da gereğini savunuyorum. Diğer şirketlerimizden, üniversitelerimizden bu konuda çok daha fazla gayret bekliyorum" diye konuştu. Çanakkale Savaşı'nda insan üstü bir mücadele ortaya koyan kahraman askerlerin "Bir daha Balkan yenilgisi utancı yaşamak istemediklerine" yönelik söylemlerini anımsatan Erdoğan, "Biz de bir daha uçak üretmek için kurduğumuz fabrikada masa üretmek zorunda kalma utancını yaşamak istemiyoruz. Bu ülke benzini olmadığı için yolda kalan arabaya bakıp otomobil fabrikası kurmaktan vazgeçme gafletine inşallah bir daha kapılmayacak" dedi. 41 kere maşallah Erdoğan, merkezin ülkeye, millete hayırlı olmasını dileyerek bunun kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye'de ve dünyada kendi alanında devler liginde her geçen yıl daha da yükseğe çıkan ASELSAN'ın, başarılarıyla iftihar kaynağı olmaya devam ettiğini dile getiren Erdoğan, geçen yıl yeniden yapılanan ASELSAN'ın, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda daha güçlü bir işleyişe kavuştuğuna inandığını ifade etti. Bu yıl 40. kuruluş yıl dönünümünü kutlayan ASELSAN'a "41 kere maşallah" diyen Erdoğan, ASELSAN'dan daha çok hizmet beklediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayinin serüveninin, aslında Türkiye'nin de serüveni olduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Devletini gerçekten çok büyük, gerçekten kahramanlıkla, fedakarlıkla örülü bir mücadelenin sonunda ku
İlk Yerli Telefon Aselsan 1919 - iPhone 3 Rusça Karşılaştırma 03:09
İlk Yerli Telefon Aselsan 1919 - iPhone 3 Rusça Karşılaştırma 173 izlenme - 1 yıl önce İlk yerli telefon Aselsan 1919 - iPhone 3 Rusça karşılaştırma 16 yıl önce çağın ürününü Türkiye yapmıştı. Samsung yetkililerinin İphone'la dalga geçmesinden Apple hayranlarının sevinç çığlıklarına kadar günlerdir dünya bunları konuşurken, Türkler'in de bu piyasa bir zamanlar yabancı olmadığı akıllara geldi. 16 yıl önce Türkiye de çağının ürünü olan teknolojik cihazlar üretebiliyordu.
ASELSAN'ın Askeri Teknoloji İle Buluşturack Projesi 07:15
ASELSAN'ın Askeri Teknoloji İle Buluşturack Projesi 121 izlenme - 8 ay önce Bu dönemlerde Türk olarak biz kendi teknolojilerimizi üretiyoruz. Bu konuda en çok teknolojik şeyler üreten Aselsan Türk askerlerini son teknolojiyle buluşturacak projesi olan Cenker projesini başlattı ve neredeyse tamamladı bu videoda size elimden geldikçe Cenker projesini anlattım. Umarım beyenirsiniz. İyi seyirler. Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-... Sanatçı: http://incompetech.com/
Roketsan Umtas 00:26
Roketsan Umtas 334 izlenme - 3 yıl önce Roketsan UMTAS uzun menzilli tanksavar füzesi atış denemeleri
Değişen Türkiye'nin Gururunu Yaşayan Vatandaş 01:44
Değişen Türkiye'nin Gururunu Yaşayan Vatandaş 191 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de üretilen, adını korunması yönüyle Kirpiden alan, lastikleri patlasa bile hareket kabiliyetini yitirmeyen, Türkiye'nin ilk mayına karşı dayanıklı kurşun geçirmez zırhlı personel taşıyıcıyla karşılaşan vatandaşın heyecanını izliyoruz. Bunun sebebi ise bu ülkenin çok kötü senaryolar yaşamış olması, şimdi ise NATO ülkelerinin Irak ve Afganistan'da kullandığı mayına dayaklı araçlardan daha üstün özelliklerle donatılı araçlara sahibiz.
Sınıra Düşen Havan Toplarını Serhat Durduracak 05:26
Sınıra Düşen Havan Toplarını Serhat Durduracak 22 izlenme - 1 ay önce İLGİLİ VİDEOLAR: /// Abone ol : http://goo.gl/6wy8Zk 1.OSMANLI ORDUSUNUN MAYMUN ASKERLERİ https://goo.gl/4rjpxm 2.İşte geleceğin Türk Askeri..! TSK' dan bir ilk -CENKER Projesi https://goo.gl/Zfgnjc 3.TÜRK ORDUSUNUN YENİ KÖŞEDEN VURAN SİLAHI - Cornershot https://goo.gl/MqRNue 4.Türk Askeri Görünmez Olacak..!!- TSK DAN BİR İLK DAHA.... https://goo.gl/6DHPqL 5.Türk Askeri Duvarın Arkasını artık Görebilecek :https://goo.gl/0JSIgE 6.Türkiye Süpergüç olacak..!! Milli Gururumuz "FIRTINA OBÜSLERİ" :https://goo.gl/LMuEZC 7.Dünyanın En Pahalı 10 Askeri Aracı : https://goo.gl/9BoEim 8.Türkiye nin Gizli Silahı Som-J Ortaya çıktı : https://goo.gl/xvaGRS 9.TÜRKİYE KENDİ UÇAK GEMİSİNİ YAPIYOR.. : https://goo.gl/wenxAS 10.Milli Tüfeğimiz MPT-76 -Dünyadaki Bütün testlerden geçen TEK Silah : https://goo.gl/dNK38N 11.İŞTE ..TÜRKİYENİN İLK MİLLİ LAZER SİLAHI : https://goo.gl/cxoLHR 12.Düşman radarları Milli KORAL Sayesinde "kör" olacak : https://goo.gl/gajOx9 13.Dünyanın En Gelişmiş 10 Savaş Uçağı 2016 : https://goo.gl/c16BWH 14.Bu Mezarlık Başka -Tank mezarlığı : https://goo.gl/M6qVpA SERHAT RADAR SİSTEMİ HAKKINDA: Havan Tespit Radar Sistemi SERHAT Aselsan tarafından üretildi. Görüş alanında bulunan havan mermilerinin tespit ve takibini yapıyor ve mermilerin tahmini çıkış ve düşüş yerlerini hesaplıyor. Sabit yerlere ve özellikle de hakim tepelere yerleştirilen sistem ile havan topu daha yere inmeden nereye düşeceğinin bilgisi sisteme gidiyor. Böylece düşeceği yerden can kaybını önlemek için alan boşaltılıyor. Sistemin hem savunma tarafı hem de saldırı kısmı var. Havan mermisinin nereden atıldığı bilgisini de anında veren sistem atılan yere saldırı yapılmasını ve düşmanı yok etmeyi sağlıyor. Aselsan tarafından yüzde 100 yerli olarak üretilen sistem tripod üzerinde, kule veya bina üzerinde ya da araçların üzerinde kullanılabiliyor. 6 km menzilli, aynı anda 5 havan mermisinin çıkış yerini hesaplayabilen, 360° kapsamaya sahip bir sistemdir. Havanlar, top ve obüslere kıyasla düşük maliyetli ve kolay taşınan silahlar olması nedeni ile özellikle terör amaçlı saldırılarda engebeli arazi koşullarında sıklıkla kullanıldığından, Havan Tespit Radar Sistemi SERHAT ülkemizde önemli bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Ayrıca bu radar ile tespit edilen hedeflerin harita üzerinde gösterimi ve hedefin ateş altına alınıp etkisiz hale getirilmesi amacıyla hedef bilgilerinin anında Atış Destek Sistemi'ne (ADOP) iletilmesi de mümkün olabilmektedir. Havan topu saldırılarında her bir saniyenin bile büyük kayıplara yol açabilecek önemi olduğunu düşünürsek, SERHAT, çok büyük işler başaracağa benziyor. Tespit Radar Sistemi SERHAT Özellikle ışid pkk pyd ile olan mücadele de veya suriye tarafından topraklarımıza düşen havan mermilerinin düşeceği yer ve havan mermisinin nerden geldiğinin tespiti açısından tsk nın en önemli dama taşlarından biri olacak.. büyük güç lü türkiye için millileşme şart.. bu coğrafyada küresel güçler in menfaatleri bitmediği için kan ve gözyaşı da bitmiyor. Bizlere düşen görev ise sürek li birlik olmak güçlü olmak ..unutmamalıyızki büyük balık herzaman küçük balığı yutar…hiçbir zaman da küçük balık olmuyacağız… bizler herzaman güçlü olacağız üreteceğiz , güçlü bir ordu milli bir teknoloji ile çevremizdeki bölünmüş ülkelerin durumuna düşmeyeceğiz.Gözbebeğimiz aselsan sayesinde her geçengün tsk daha da güçleniyor. Kanalımıza ücretsiz abone olarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz.Video hoşunuza gittiyse "beğenmeyi" unutmayın! Arkadaşlar.
Aselsan Mühedislerinin Şüpheli Ölümü - Asker.TV 50:28
Aselsan Mühedislerinin Şüpheli Ölümü - Asker.TV 53 izlenme - 8 ay önce Aselsan mühendislerinin esrarengiz bir şekilde ölümü sonrasında deşifre programında aileleriyle yapılan röportaj. Allah Şehitlerimize rahmet eylesin.
Aselsan Macunköy Akyurt Hazırlık Maçı  Bölüm-1 19:09
Aselsan Macunköy Akyurt Hazırlık Maçı Bölüm-1 187 izlenme - 4 yıl önce Her maçınız böyle güzel olsun :) http://www.facebook.com/EgerLiBasKoy.KiziLcahamam.Ankara
Türkiye'nin İlk Çip Fabrikası Kuruluyor 01:53
Türkiye'nin İlk Çip Fabrikası Kuruluyor 44 izlenme - 1 yıl önce Savunma, uzay, haberleşme ve enerji sektörleri için Türkiye'nin ilk çip fabrikası kuruluyor. Aselsan ve Bilkent Üniversitesi ortaklığındaki fabrikanın temeli yarın atılacak
Aselsan Macunköy - Akyurt Hazırlık Maçı Bölüm - 2 20:31
Aselsan Macunköy - Akyurt Hazırlık Maçı Bölüm - 2 49 izlenme - 4 yıl önce Her maçınız böyle güzel olsun :) http://www.facebook.com/EgerLiBasKoy.KiziLcahamam.Ankara
Cumhurbaşkanı Gül ASELSAN’ı Ziyaret Etti 08:30
Cumhurbaşkanı Gül ASELSAN’ı Ziyaret Etti 6 izlenme - 5 yıl önce ASELSAN’da incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, gördüklerinden gurur duyduğunu ifade ederek, “ASELSAN'ı çok yakından takip ediyorduk ama gelip bizzat görmek gerçekten ayrıca etkiledi. Türkiye'yi hep beraber götürmek istediğimiz yer bu zaten. Teknoloji üreten, bunu satan, bunları tasarlayan ve yüksek teknolojiyle artık kendisini kabul ettiren bir ülke olması” dedi.