Hoşgeldiniz!

aşevi

Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi 06:38
Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi 1.537 izlenme - 7 ay önce Sahipsiz Köpekler için tam teşkilatlı aş evi kuran abimiz. Sarfettiği her cümle hakkında hiç düşünmeden adam haklı dağılın diyeceksiniz... Gerçek islam bu değil diyenlere gelsin, gerçek islamda bunlarda var...
Sokak Köpekleri İçin Aşevi Açtı 04:28
Sokak Köpekleri İçin Aşevi Açtı 44 izlenme - 7 ay önce Pendik’te yaşayan hayvansever işadamı sokak hayvanları için sıcak yemek yapılan aşevi, misafirhane ve yetimhane açtı. Aşevinde her gün pişen 100 kova sıcak yemek ormanlık arazilerde kalan sokak köpeklerine ulaştırıyor Pendik’te yaşayan hayvansever işadamı Nazif Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek yapılan Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi adını verdiği bir aşevi açtı. Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde açılan aşevinde pişirdiği yemeği her gün kovalara koyarak araçla ormanlık alanlardaki sokak köpeklerine ulaştırıyor. İlk zamanlar sokak köpeklerini ekmekle doyuran Nazif Hekim, sadece ekmekle sokak hayvanlarını yeterince gıda alamadığını düşününce sıcak yemek yapılan aşevini açmaya karar verdi. Kendi imkanlarıyla aldığı et ve kemikleri makinede küçülten Hekim, daha sonra bunları iki kazanda pişirerek kovalarla sokak hayvanlarına ulaştırıyor. Bununla yetinmeyen Nazif Hekim,yavru ve hasta sokak köpekleri için yetimhane ve misafirhane adını verdiği barınak oluşturdu. Burada bakılan sağlık kontrolünden geçirilen hayvanlar sıcak bir ortamda hayatlarını devam ettiriyor. Kendisinin de bir Çin Aslanı cinsi köpeği bulunan Nazif Hekim, sokak hayvanlarına kendi çocukları gibi bakıyor, koruyup kolluyor. 10 yıldan buyana günlük bin 500 ekmeği dağlarda dağıttığını ama artık hayvanların başka şeyler istediğini hissettiğini söyleyen Nazif Hekim, “Hayvanların değişik şeyler istediğini hissedince bu aşhaneyi kurduk. Niyetimiz kemiği sahibine vermek. Kemiğin sahibi köpektir. Kovalarla günde 100 kova yapıyoruz. Burada makarna yapıyoruz. Kemik topluyoruz. Kıyma gibi çekip burada kaynatıyoruz. Lokantada haşlama alıyorsunuz ya o hale getiriyoruz bunu” dedi. Hazırlanan yemekleri hayvanların çok güzel yediğini ve hayvanların mutlu olduğunu hissettiğini anlatan Hekim, “Hayvanlarımız çok güzel yiyor bunu. Suratlarından bunu okuyabiliyorsun. Aşevini kuralı 10 gün oldu. Sokak hayvanları için aşevi, yetimhanemiz var. Misafirhanemiz var. Hayvanlar için. Artık hayvanlara hizmet var” açıklamasında bulundu.
Ribat Aşevi Aşure Dağıtımı 05:15
Ribat Aşevi Aşure Dağıtımı 489 izlenme - 8 yıl önce ribat aşevi aşure dağıtımı
Emet Babuk Bey Aşevi 10:22
Emet Babuk Bey Aşevi 263 izlenme - 4 yıl önce Emet/kütahya Babuk Bey Aşevimiz Hizmete Başlamıştır Yoksul İnsanlara Günlük Ortalama 80 Kişiye Aş Dağıtımı Yapılmaktadır.birde Çevremizdeki Yoksul Köylerede Erzak Dağıtımıylada Yardımcı Olmaya Çalışıyoruz.
Hayvanlar İçin Aşevi Açan İş Adamı 00:58
Hayvanlar İçin Aşevi Açan İş Adamı 16 izlenme - 7 ay önce Pendik’te yaşayan hayvansever işadamı sokak hayvanları için sıcak yemek yapılan aşevi, misafirhane ve yetimhane açtı.
Saçaklızade Vakfı Tanıtım Videosu 09:16
Saçaklızade Vakfı Tanıtım Videosu 216 izlenme - 8 yıl önce saçaklızade vakfı tanıtım videosu
Ramazan Kampanyası Tv Spotu 2014 00:45
Ramazan Kampanyası Tv Spotu 2014 88 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Ayı Paylaşma Ayı. Bazı Şeyler Gönülden Kopmalı. Bu Ramazan'da da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyoruz. Türk Kızılayı ile yalnız değilsiniz.
Yemek Aldığı Aşevinin Gönüllü Tercümanı Oldu 05:14
Yemek Aldığı Aşevinin Gönüllü Tercümanı Oldu 1 izlenme - 1 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aşevi binasının görüntüsü Yemek için sıra bekleyenlerin görüntüsü İbrahim Odman'ın Suriyeli vatandaşlarla konuşması Yenişehir Belediyesi Aşevi Sorumlusu Asım Seymen ile röportaj İbrahim Odman'ın ailesinden görüntü İbrahim Odman ile röportaj Yemek aldığı aşevinde tercümanlık yapıyor Ülkesindeki iç savaş nedeniyle ailesiyle beraber Türkiye'ye gelen ve Mersin'e yerleşen 35 yaşındaki İbrahim Odman, ailesinin günlük yemek ihtiyacını karşıladığı aşevinde tercümanlık yapıyor İbrahim Odman: "Aşevinden benim gibi bir çok kişi yemek alıyor.