Hoşgeldiniz!

asgari ücret

Asgari Ücrette Revizyon Bekleniyor 00:20
Asgari Ücrette Revizyon Bekleniyor 557.365 izlenme - 2 ay önce
Asgari Ücret Konusunda Tartışan Baba ve Oğul 01:59
Asgari Ücret Konusunda Tartışan Baba ve Oğul 9.050 izlenme - 2 hafta önce Özge Uyanık'ın sunmuş olduğu Sen Ne Dersin ? programında AKP’li baba ve solcu oğlu, asgari ücretin ne kadar olması gerektiğini tartışmış. Peki bir başka açıdan bakarsak, şu anki ekonomik durumlar altında asgari ücrette artış ne kadar gelmelidir ?
Asgari Ücretle Çalışan Adamın İsyanı 05:14
Asgari Ücretle Çalışan Adamın İsyanı 5.743 izlenme - 1 ay önce Ahmet Toprak isimli vatandaş iki çocuk babası olduğunu ve aldığı 1603 liranın kendisine yetmediğini dile getirirken milletvekillerine seslendi. Asgari ücrete çözüm bulunmasını isteyen adamın kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Türkler İşsizse Banane Diyen Suriyeli 05:48
Türkler İşsizse Banane Diyen Suriyeli 7.632 izlenme - 5 ay önce Bir Suriyeli ile röpörtaj yapan İlave TV'nin muhabiri ilginç sorular ymnetlmiş ve Suriyeli kişinin cevaplarıda oldukça ilginç.Ayrıca sonda bir başka Suriyeli tarafındanda tehdit edilmişler.İyi seyirler.
Asgari Ücreti Fazla Bulan Adam 01:29
Asgari Ücreti Fazla Bulan Adam 11.023 izlenme - 7 ay önce Bugünkü röportajda asgari ücretten memnun olmakla kalmayıp, bunla geçinemeyene açgözlü diyen bir adamı tanıyoruz.
Vatandaşa Göre Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı? 01:20
Vatandaşa Göre Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı? 223 izlenme - 2 hafta önce Asgari ücret ile geçinenler için 2019 yılı zam demek herkes iyi bir beklenti içinde. Bakalım vatandaşa göre asgari ücret ne kadar olmalı.
Asgari Ücretin Yine 1000 Liraya Düşmesi 01:07
Asgari Ücretin Yine 1000 Liraya Düşmesi 16.473 izlenme - 3 yıl önce Vergi diliminde bir üst sıraya geçirilince asgari ücretliden gelir vergisi yüzde 20 oranında kesilecek. Zorunlu Bireysel Emeklilik sistemiyle maaşlarından 100 lira daha kesinti yapılacak asgari ücretlinin maaşı 1000 liraya inecek. Üstelik asgari ücreti devlet teşvikiyle değil işverene yük olarak getirerek bir çok kişinin işinden olması ve zam sonrası ulaşımdan gıdaya her çeşit zam dalgası da asgari ücretlinin yanına kar kaldı.durum eskisinden bile kötüye döndü ama memleket eyiye gidiyor kastamonu ben. Imf'ye borç verecek durumdayız yağ tüp gaz kuyrukları falan
2017 Türkiye Ekonomik Krizi 08:35
2017 Türkiye Ekonomik Krizi 8.425 izlenme - 2 yıl önce Aslında Türkiye'nin ekonomik krizde olduğunu gözler önüne seren bu vidyo herşeyi açıklıyor.Asgari ücretcin artık hiçbir değerinin olmadığını görüyoruz hep beraber.Doların cumhuriyet tarihi boyunca en üst düzeylerde olması da cabası.Evet malesef ekonomik kriz televizyonda konuşulmuyor ama halk kesinlikle bir krizin içinde.
Amerika Ve Avrupa'nın Türkiye'yi Kıskanma Sebebi 05:06
Amerika Ve Avrupa'nın Türkiye'yi Kıskanma Sebebi 9.524 izlenme - 1 yıl önce Ford Mustang üzerinden yapılan karşılaştırmayla ABD, Almanya ve Türkiye'deki satış fiyatları, Giriş fiyatı ve üzerine konan vergilerle tüketicinin ödediği rakamları izliyoruz efendim.
Yeni Zelanda da Asgari Ücret ile Alabilecekleriniz 01:51
Yeni Zelanda da Asgari Ücret ile Alabilecekleriniz 4.049 izlenme - 10 ay önce Arkadaşlar geçen sefer Türk mahallesini ziyaret eden arkadaşımızın bir videosu. Saatlik ücret genel olarak 15.75 dolar civarı falanmış neyse izleyin daha iyi anlarsınız. Kanal için; https://www.youtube.com/channel/UCiEqxu_uaOxaKxaWDv3KmaQ
Asgari Ücretlinin Emekli Maaşının 350 TL Olması 02:06
Asgari Ücretlinin Emekli Maaşının 350 TL Olması 8.606 izlenme - 1 yıl önce 1999 yılı sonrası sigortası asgari ücretten ödenenlere 350 lira emekli maaşı ödenecek bazı işverenler maaşı yüksek ödese dahi sigorta primlerini asgari ücretten yatırıyor.İzliyoruz
Dünyanın En Pahalı Eti Kobe Bifteği Nasıl Pişirilir? 04:58
Dünyanın En Pahalı Eti Kobe Bifteği Nasıl Pişirilir? 9.921 izlenme - 2 yıl önce Not: Evet anca bakarız, Açıklama: Güzel bir mesajla başlar her şey, http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/178683/dunyanin-en-pahali-eti-kobe-biftegi japonya'da siyah tajima-ushi cinsinden wagyu sığırları geleneklere sıkı bağlılık içinde yetiştiriliyor. bunlar kapalı, dar klübelerde yanyana kımıldamadan tahılla ve günde bir şişe bira ile besleniyorlar. klasik japon müziği çalınırken sıcak sake (pirinç rakısı) ile tüm vücuduna masaj yapılıyor. masaj, wagyu sığırlarının bedenlerine yağların düzenli ölçüde yayılmasını sağlıyor. beslenmesi için çayırlara salmak yerine dar hücrelerde hareketsiz yetiştirilmesiyle kas sertleşmesi önleniyor. ağırlıkları da en çok 470 kiloya çıkıyor. Herhalde porsiyonu 1 asgari ücret vardır, :(
İngiltere'de Türk market ürünleri fiyatları 07:14
İngiltere'de Türk market ürünleri fiyatları 2.800 izlenme - 6 ay önce Amacım burada ülkemizi kötülemek değil bilakis karşılaştırma ve sorgulama.Elin gavuru diyoruz değil mi ? Evet, Bu İngilizler neden Türkiye'de çalışan gariban birinden daha fazla alım gücüne sahipler ? 1600 TL alan biri ile 1600 Sterlin kazanan biri arasında nasıl dağlar kadar fark olabilir ? İşte cevabı çok basit.Videodaki ürünlere bakıp anlayabiliriz.Markette Pınar dediğimiz markanın ürünleri nerdeyse 3-4 kat daha pahalı iken aynı şey İngiltere'de niye tam zıttı ? İyiyiz demekle birşey elde edemeyiz.En iyisiyiz dediğimiz zaman gerçekten o büyük ülküyü gerçekleştirmiş oluruz.
Türkiye Yunanistan Fiyat Karşılaştırması 06:21
Türkiye Yunanistan Fiyat Karşılaştırması 3.723 izlenme - 1 yıl önce Youtube'de gezinirken denk geldiğim videolardan birisi.Yunanistan'da yaşayan bir Türk kardeşimiz Yunanistandaki ve Türkiyedeki fiyatları,asgari ücreti baz alarak bir karşılaştırma yapmış.Gerçekleri ortaya döken bir video olmuş.İyi seyirler.
2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak 01:36
2019 Yılında Asgari Ücret Ne Kadar Olacak 169 izlenme - 4 hafta önce Asgari Ücret – 2018 yılı asgari ücret tespit komisyonunda kararlaştırılan net miktar 1.603,12 TL, brüt miktar ise 2.029.50 TL olmuştu. Her yılbaşında asgari ücret ile ilgili bir tartışma yaşanıyor. Aralıkta komisyon toplanarak bir ücret belirliyor ve bu ocak ayından itibaren uygulanıyor. Yaklaşan 2019 yılı ile tekrar asgari ücret miktarı tartışmaları başladı.
2014 Yılı Asgari Ücret Belli Oldu 07:15
2014 Yılı Asgari Ücret Belli Oldu 11.165 izlenme - 5 yıl önce Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2014'te geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere beşinci kez toplandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Reşat Moralı Konferans Salonu'nda Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında toplanan Komisyonda, 5'i işçi, 5'i işveren, 5'i de devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşuyor. Komisyonda işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını ise TİSK temsil ediyor. RAKAM DÖRDÜNCÜ TOPLANTIDA BELLİ OLACAKTI Komisyon bu yılki ilk toplantısını 6 Aralık'ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, ikinci toplantısını 18 Aralık'ta Türk-İş'te ve üçüncü toplantısını 23 Aralık'ta Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunda (TİSK), dördüncü toplantısını tekrar Bakanlık'ta yapmıştı. Normal şartlarda dördüncü toplantıda asgari ücreti açıklaması beklenen komisyon, teknik çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle yeni rakamı belirleyememişti.
Bülent Ecevit'in Asgari Ücret Hakkındaki Açıklaması 03:35
Bülent Ecevit'in Asgari Ücret Hakkındaki Açıklaması 3.150 izlenme - 2 yıl önce Programda; Bülent Ecevit'in hükümetin asgari ücret, personel rejimini düzenleme ve bazı sanayi yatırımlarını hızlandırmak için yaptığı çalışmalar hakkındaki basın açıklaması yer almaktadır.
Almanya'da En Ucuz Market Alışverişi Nasıl Yapılır ? 04:42
Almanya'da En Ucuz Market Alışverişi Nasıl Yapılır ? 3.676 izlenme - 2 yıl önce Almanya'da yaşayan degerli abimiz Murat özün , Almanya'nın en ucuz marketinden yaptığı alışverişi bizlerle paylaşıyor . Türkiye ve Almanya arasındaki alım gücü uçurumunu gözler önüne seriyor. Türkiye'de asgari ücret 1600 lira . Almanya'da asgari ücret 1500 euro biz bu hayat pahalılığı içinde 15 liraya markete gitsek ne alabiliriz? şimdi 12 euroya neler alınabileceğini göreceğiz Şimdi bazıları yazacaktır omo 12 euro 50 lira yapar . Yok öyle bişey . onunla aynı birim asgari ücreti alıyomusun ? alıyosun bitti.
Kemal Kılıçdaroğlu - Şimdi Açıkla, SGK'yı Kim Batırmış 03:13
Kemal Kılıçdaroğlu - Şimdi Açıkla, SGK'yı Kim Batırmış 5.228 izlenme - 2 yıl önce Benim genel müdürlüğümde açık 2 milyar 750 milyon liraydı, şimdi açık 80 milyar 629 milyon lira. Üstelik benim dönemimde emeklilik yaşı kadınlarda 38, erkeklerde 43'dü. Şimdi emeklilik yaşını 65’e çıkardın ve 80 milyar 629 milyon liralık bir açık kapatmaya çalışıyorsun. Şimdi söyle bakalım; Sosyal Güvenlik Kurumunu kim batırdı?
AKP'den 1300 TL Asgari Ücret Vaadi 01:44
AKP'den 1300 TL Asgari Ücret Vaadi 5.006 izlenme - 3 yıl önce 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidarı kaybeden AKP söylem değiştirdi. Muhalefetin emeklilere ikramiye ve asgari ücret zam vaatlerini eleştiren Davutoğlu, 1 Kasım beyannamesinde, asgari ücreti 1300 liraya çıkarma, emeklilere 1200 lira ek zam söz verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bizim Anlayışımızda insan Homo Ekonomikus Değildir' 02:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Bizim Anlayışımızda insan Homo Ekonomikus Değildir' 3.600 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İşçilerin ücretleri ve sosyal hakları kısıtlanarak, işçiyi koruyacak önlemleri almayarak kazanç olmaz, o kazanç bizim değerlerimizde haramdır. Bu kazanmak değil, çalmaktır. Bizim anlayışımızda insan ’homo ekonomikus’ değildir" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası 8. İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansına katıldı. Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen konferansta Erdoğan’ın yanı sıra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AB Bakanı Volkan Bozkır, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin de yer aldı. Programda konuşan Erdoğan, anneler gününü kutladı. Kendisinden önce İbrahim Sadri’nin okuduğu şiiri hatırlatan Erdoğan, “Bu dokunaklı şiir özellikle annesi olmayanları başka bir yerlere götürüyor. Ben de bunlardan biriyim. Biliyorum ki şu anda annesi ebediyete uğurlamış tüm kardeşlerimin duygusu aynıdır. Biz anneleri kendi medeniyetimizin bize koymuş olduğu hedef sebebiyle ‘ayaklarının altı öpülesi anneler’ olarak bildik. Şahsen öyle yaşadım. Anne farklı bir varlık. Biz onların eseriyiz. Onlar bizleri için çok çile çektiler. Çok çileler çektiklerini kendi kızlarımda da müşahade ediyorum. Evlatları nasıl yetiştirdiklerini, gecelerin onlar için nasıl geçtiğini görüyorum. Bir günün anneler günü olması sadece bir prosedürün yerine gelmesi diye düşünüyorum. Bizim için her gün anneler günüdür” dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu - IŞİD Soruları 03:26
Kemal Kılıçdaroğlu - IŞİD Soruları 4.508 izlenme - 2 yıl önce Cumhuriyet Halk Partisinin Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun halkı için sorduğu soruları izliyoruz sizinde görüşlerinizi merak ediyorum.
Asgari Ücrete Yapılan İyileştirme İçin Neler Söyleyeceksiniz? - Sokak Röportajı 02:53
Asgari Ücrete Yapılan İyileştirme İçin Neler Söyleyeceksiniz? - Sokak Röportajı 2.218 izlenme - 3 yıl önce 2016 yılında yaklaşık 13 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret artışı hakkında halk neler düşünüyor? Cevabı sokak röportajında.
50 Lira Yardım Söylentisiyle İzdiham Yaratan Esenyurtlular 00:44
50 Lira Yardım Söylentisiyle İzdiham Yaratan Esenyurtlular 4.562 izlenme - 4 yıl önce İstanbul Esenyurt'ta belediyenin muhtaç ailelere 50 lira yardım yapacağı söylentisi izdihama neden oldu. Kıraç'ta belediye ek binası önünde toplanan çoğu kadın yüzlerce kişi saatlerce bekledi. Kalabalık içeri girmek için kapıya yüklenince ezilme tehlikesi geçirenler oldu. Sonunda 50 lira yardım yapılmayacağı, sadece muhtaç kişilerin adlarının listeye yazılacağı açıklandı. Son olarak 2014 yerel seçimlerin ak partinin esenyurt'tan yüzde 47 oy aldığını ve muhtemelen bu izdiham yaratarak yardım kuyruğuna girenlerin asgari ücreti arttırma vaatlerini yuhaladığını söyleyebiliriz. Benim başörtülü bacılarımı 50 lira için güneşin altında beklettiler. Millet 50 liraya muhtaçken saraylarda oturanlara, 1000 liralık kadehlerde 4000 liralık beyaz çay içenlere, trilyonluk gemilerle filo kuranlara, evinden boy boy kasalar ve ayakkabı kutusu çıkanlara, 7000 milyarlık saat takanlara yazıklar olsun. Bu fakirliğin üstüne suriye'den 3 milyon yeni fakir ithal edenlere de yazıklar olsun. İMF'ye borç verecek durumdayız ya hani...!!!
Bakan Jülide Sarıeroğlu 2018 Yılı İçin Asgari Ücreti Açıkladı 10:07
Bakan Jülide Sarıeroğlu 2018 Yılı İçin Asgari Ücreti Açıkladı 617 izlenme - 12 ay önce Milyonların gözü oradaydı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında son toplantısını gerçekleştirdi. İşçi, iş veren ve hükümet saat 14.00'den beri sıkı bir pazarlık sürdürdü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu az önce açıkladı. Asgari ücret 1603 lira oldu.
Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı? - Röportaj 05:42
Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı? - Röportaj 29 izlenme - 2 hafta önce Sokak röportajında vatandaşlara 2019 yılında asgari ücretin ne kadar olması gerektiği sorulmuş. Bakalım vatandaşlar ne cevaplar vermiş .
2019'da Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? 01:40
2019'da Asgari Ücret Ne Kadar Olacak? 74 izlenme - 1 ay önce TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV'ye Sorun'da Melda Yücal Kocaalp'in sorularını yanıtladı.
Baloncu Abimizden İbretlik Asgari Ücret Yorumu 00:13
Baloncu Abimizden İbretlik Asgari Ücret Yorumu 2.710 izlenme - 3 yıl önce Abimiz yüksek ihtimal önemli mercilere çok ince mesaj göndermiş. Başka türlü de olabilir tabii. İbretle izleyelim.
İşçi ve İşveren Asgari Ücret Zammını Nasıl Değerlendiriyor? 04:06
İşçi ve İşveren Asgari Ücret Zammını Nasıl Değerlendiriyor? 1.682 izlenme - 3 yıl önce Hükümetin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren asgari ücretin 1300 TL olacağını açıklaması işçiler arasında sevinçle karşılandı. İşte Türkiye'nin dört bir yanından işçi ve işverenlerin asgari ücret zammıyla ilgili değerlendirmeleri.
CHP Milletvekili Özgür Özer - Cumhurbaşkanlığı İftarına Eleştiri 02:27
CHP Milletvekili Özgür Özer - Cumhurbaşkanlığı İftarına Eleştiri 2.661 izlenme - 2 yıl önce CHP'li Özgür Özel, Cumhurbaşkanlığı Sarayında verilen ve birtakım ünlülerin davet edildiği iftarın maddi maliyetlerinin devlet hazinesinden ödenmesini tenkit etti. Devletin parasıyla birilerine gövde gösterisi yapmanın doğru olmadığını söyleyen Özel, iftara meclisten sadece AKP'li hükumet görevlilerinin davet edilmesini de kınadı.