Hoşgeldiniz!

aşil

truva achilles vs hector 04:24
truva achilles vs hector 10.293 izlenme - 6 yıl önce truva en can alıcı sahne
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Topuk Dikeni Tedavisi 02:42
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Topuk Dikeni Tedavisi 147 izlenme - 2 ay önce Topuk dikeninin tedavisinde öncelikle bunu en sık ortaya çıkartan sebep olan, ayak baldır arkası aşil tendomu ya da Gastrocnemius dediğimiz kasın kısalığı sertliği ve ayak kavisini oluşturan Plantalfasya’nın gerginliğinin çözülmesi esas prensiptir. Plantalfasya’nın gerilmesi ve ayak baldır arkası aşil tendomunun esnekliğinin kazanılması topuk dikeninin tedavisinde aslında ilk ve en önemli basamaktır. Bunun yanında bu bir iltihabi reaksiyon olduğu için yangısını azaltıcı yani antienflamatuar ilaçlar tedavi basamaklarında en önce yer almaktadırlar. Hasta için yapılacak öneriler ayakkabılarının topuk ve taban kısımlarının yumuşatılması, eğer varsa fazla kilonun verilmesi, bunun yanında en az bunlar kadar önemli olan ihmal edilen ayak kavisini oluşturan kasların germesine yönelik olarak bu işe özgün yapılacak hastanın zaman vererek yapması gereken egzersizler ve ayak arkası baldır üstündeki Aşil Tendomu Gastrocnemius dediğimiz kasların esnekliğinin kazanılması temel olarak hastaların çok büyük bir kısmında tedavide yardımcı olmaktadır.
yozgat  saraykent 02:50
yozgat saraykent 1.746 izlenme - 6 yıl önce
aşil hakan 04:16
aşil hakan 706 izlenme - 5 yıl önce tr3 vru pvp de
aşil hakan 02:49
aşil hakan 774 izlenme - 5 yıl önce
Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT - AŞİL TENDONU AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ 03:50
Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT - AŞİL TENDONU AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ 146 izlenme - 11 ay önce AŞİL TENDONU AĞRISI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ Aşil tendonunda meydana yırtıklar sonucu ortaya çıkan iltihaplanmalar ağrıya neden olabilir. Bu yırtıkların oluşma sebebi ise o bölgedeki ani ve ağır egzersizler, ani olarak zıplamak veya ani bir şekilde depara kalkmak, yetersiz ısınma, düzensiz hareketler sayılabilir. Az topuklu ayakkabılar giymek, yokuş yukarı uzun süre koşmak, çok yoğun spor egzersizleri, yüksek topuklu ayakkabılar giyinmek de aşil tendonuna zarar veren diğer etkenlerdendir. Tedaviden önce bu tür durumlardan korunmanın en iyi yolu bir egzersiz programından önce aşil tondonunuzu esnetme ve gerdirme hareketlerinin yapılmasıdır. Koruyucu olarak egzersiz programının değiştirilmesi de uygun olacaktır. Aynı egzersizlere devam edilirse hastalınız tekrarlar ve iyileşme süreci daha fazla zaman alır. İyileşme sürecinde aşil tendonuna 20 dakikalık süreçlerde 2–3 kez buz koymanız gerekebilir. Bunun yanı sıra ayakkabının içine konulabilecek bir topuk yükseltici aparat da yararlı olacaktır. Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT | Muayenehane Adresi Hakkı Yeten Caddesi. NO:19. Kat:8. Unimed İş Merkezi – Fulya / İSTANBUL Gsm: 90 532 732 02 00 Tel: 90 212 225 20 49 E-mail: drtahirogut@gmail.com
aşil hakan 04:16
aşil hakan 368 izlenme - 5 yıl önce
Cüneyt Çakır Maçta Aşil Tendonundan Sakatlandı, Hastaneye Kaldırıldı 00:33
Cüneyt Çakır Maçta Aşil Tendonundan Sakatlandı, Hastaneye Kaldırıldı 176 izlenme - 2 yıl önce FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır, Gençlerbirliği - Kardemir Karabükspor maçında aşil tendonundan sakatlandı ve ikinci yarıda yerini 4. hakeme bıraktı.
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Topuk  Arkası Kemik Sorunları (Aşil Tendiniti) 01:50
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Topuk Arkası Kemik Sorunları (Aşil Tendiniti) 23 izlenme - 2 ay önce Topuk arkasındaki kemik problemleri daha çok ayakkabıya dokunan yüzeyde kemik çıkıntısı ve bunun üzerinde oluşan nasır ve yaralarla ortaya çıkmaktadır. Bunun en sık sebebi topuğa yapışan kasın yani Gastrocnemius dediğimiz kasın tendonun yani Aşil Tendomu kemiğe yapıştığı yerdeki iltihabın reaksiyonlarıyla ortaya çıkmaktadır. Topuk arkası kemik problemleri kişinin ayakta durma kapasitesini azaltmakta merdiven çıkarken ayak arkasında ağrıya sebep olmakta bununla birlikte kemikte bir yapısal bozukluk olduğu için ayakkabının dokunduğu yerlerde kemik çıkıntı üzerinde nasır hatta yara yapacak şekle de gelebilmektedir.
kırıkakale aşil 11tmc 04:44
kırıkakale aşil 11tmc 1.024 izlenme - 7 yıl önce kırıkkale alişen iğde lisesi 11tmc sınıfınn mat dertsindeki çiğ köfte partisi
pointer ferma 03:40
pointer ferma 136 izlenme - 5 yıl önce
aşil 00:38
aşil 369 izlenme - 7 yıl önce mükemmel bir dost
gülben ergen sürpriz 02:38
gülben ergen sürpriz 377 izlenme - 8 yıl önce salih ßeßek benim yegenim istanbul dogumlu mersin assıllı :=)
pointer ferma 04:33
pointer ferma 118 izlenme - 5 yıl önce
aşil ve samantha oynarken 01:16
aşil ve samantha oynarken 212 izlenme - 6 yıl önce aşil sam'in kalbini çalmaya çalışıyor ama nafile
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Topuk Arkası Sorunlarının Tedavi Yöntemleri 02:55
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Topuk Arkası Sorunlarının Tedavi Yöntemleri 10 izlenme - 2 ay önce Topuk arkası sorunlarının tedavi yöntemlerindeki ilk basamak baldır arkası kasının esnekliğinin kazanılması Aşil Tendonun gerginliğinin giderilmesi ve yumru kapasitesinin öncelikle arttırılmasıyla olmaktadır. Başlangıç olarak ağrının öncelikle çözülmesi için topuk altına konulabilecek bir miktar yükseklik hastaya yakınmalarının azalmasında yardımcı olmakta fakat bundan daha önemlisi baldır arkası Gastrocnemius dediğimiz kasların uzatılmasına yarayacak egzersizlerin yapılmasıdır.
Emrah Show 03:33
Emrah Show 175 izlenme - 8 yıl önce yorumlarınız bekliyorum vidyodaki benim :)
aşil başar 05:23
aşil başar 71 izlenme - 4 yıl önce Serhoş atLar, ve Aşkın katlıyamı...
Emrah Show _ 3 02:00
Emrah Show _ 3 147 izlenme - 8 yıl önce
aşil başar 05:23
aşil başar 58 izlenme - 4 yıl önce sarhoş atlar ve aşkın katliamı
Aşil Tendon Rüptürü, Ayak Cerrahisi, Ortopedi 07:54
Aşil Tendon Rüptürü, Ayak Cerrahisi, Ortopedi 4 izlenme - 2 ay önce Aşil Tendon Rüptürü, Ayak Cerrahisi, Ortopedi, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından bilgiler veriliyor.
Umut Ve Dımıllink 00:15
Umut Ve Dımıllink 61 izlenme - 6 yıl önce dımıl
Emrah Show _ 2 02:22
Emrah Show _ 2 48 izlenme - 8 yıl önce
aşilim 02:16
aşilim 52 izlenme - 7 yıl önce canımsın
Sağlık Kontrolü -  28 Kasım 2015 42:45
Sağlık Kontrolü - 28 Kasım 2015 1 izlenme - 6 ay önce "Sağlık Kontrolü"nde Leyla Ataman alanında uzman doktorlarla; hastalıkları, yeni uygulamaları, tedavideki yenilikleri, ilginç vakaları ve en çok sorulan soruların yanıtlarını ele alıyor. Sağlık Kontrolü hayatına değer veren herkesi ekran başına davet ediyor.Prof. Dr. Sinan Karaoğlu ile aşil tendonu kopmaları Prof. Dr. Ender Ödemiş ile Doğuştan gelen kalp hastalıkları Op.Dr. Evren Helvacı ile doğum sonrası estetik, ayrıntılarıyla Sağlık Kontrolü’nde ekrana geldi.