Hoşgeldiniz!

Asimo Videoları İzle

asimo hondayı rezil etti 01:35
asimo hondayı rezil etti 29.063 izlenme - 9 yıl önce asimo şovda merdiven cıkcak bide düşmesin mii honda rezil oldu
Akıncı 2 - İlk Yerli İnsansı Robot 03:19
Akıncı 2 - İlk Yerli İnsansı Robot 2.615 izlenme - 2 yıl önce Türkiye’de üretilmiş ilk ticari insansı mobil robot AKINCI-2 ayakları üzerinde durabiliyor, yürüyebiliyor, odaklama yaparak birden fazla nesneyi tanımlayabiliyor, dışarıdan aldığı fiziksel etkilere karşı dengesini koruyabiliyor, bulunduğu ortamı 3 boyutlu olarak algılayabiliyor, yakınında bulunan kişilere doğru odaklanabiliyor, ellerini kullanarak cisimleri tutup kavrayabiliyor, kendisinden araştırması istenen şeyleri interneti kullanarak ansiklopedik veri bankalarından tarayabiliyor ve anlatabiliyor, ses işleme ve kablosuz ağ aracılığıyla kontrol edilebiliyor ve durumu izlenebiliyor. Akın soft mühendislerini kutluyorum.
Barack Obama & Robot Asimo 01:28
Barack Obama & Robot Asimo 638 izlenme - 2 yıl önce Elin oğlu futbol oynayan robot yapmış Barrrack Obama'yla tanıştırmış.
Japonya Hakkında I 06:34
Japonya Hakkında I 194 izlenme - 10 ay önce japonlar hakkında çok iyi bilgiler vermiş.izlemenizi tavsiye ederim.sitede bu bilgileri yazınca çoğu zaman eksi manyağına tutuluyorum,umarım cahiller azalır artık. her şeyden önce Japonlar kendi ülkelerine Japonya demiyor. "Nihon" veya "Nippon" diyorlar. Bunun anlamı "güneşin yükseldiği yer." Japonya bir adalar ülkesi. 6852 ada var ama bunların 430 tanesinde insan yaşıyor. Toplam 127 milyon insan. Nüfus bakımından dünyanın 10. ülkesi. Tokyo etrafındaki alanlarla birlikte 35 milyon nüfusa sahip ve dünyanın en büyük metropol alanı. Ayrıca dünyanın en pahalı ikinci kenti. Dünyadaki robotların yarısı Japonya'da. Japonlar teknolojinin pek çok alanında olduğu gibi robotlar konusunda da öncüler ve ASIMO gibi insana benzeyen robotlar yapma konusunda çalışıyorlar. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi. İçinden otoyol geçen bir binaları var. Sokakların çoğunun ismi yok. Eski Japon savaşçılarına "Samuray" denirdi ve bunlar Katana adında bir kılıçla savaşırlardı. Japonlarda Karate, Judo, Sumo, Ninjutsu, Kendo, Jujutsu ve Aikido gibi dövüş sanatları kültürün önemli bir parçası. 400 yıldan beri "Ağlayan Sumo" adında bir yarışma yapılıyor. Bu yarışmada Sumo güreşçileri kucaklarındaki bebekleri ağlatmaya çalışıyor. Evlerde beslenen hayvan sayısı çocuk sayısından daha çok. Çünkü doğum oranı o kadar düşük ki, yetişkin bezlerinin sayısı bebek bezinden daha fazla. Dünyada uzun yaşam deyince ilk akla gelen ülke Japonya. 100 yaşın üzerinde 50000'den fazla insan yaşıyor. Okur-yazarlık oranı neredeyse 0. Dünyanın ilk romanı 1007 yılında bir kadın yazar tarafından Japonya'da yazılmış. Ülkenin p'i dağlarla kaplı. 200 kadar yanardağ var. En yüksek dağ olan Fuji dağı da aktif bir volkan. Japonya'da her yıl 1500 kadar deprem oluyor. 2011'de olan depremin dünyanın dönüş hızını 1.8 mikrosaniye kısalttığı söyleniyor. Bu deprem sonucu ortaya çıkan bazı antik taş tabletlerin üzerinde "bu noktadan sonra ev yapmayın" yazıldığı anlaşılmış. Videonun tam metni ve linkler web sitemde: http://barisozcan.com/japonya-hakkind... Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use. ~ http://twitter.com/BarisOzcan http://facebook.com/BarisOzcan http://instagram.com/BarisOzcan http://google.com/ BarisOzcan http://www.barisozcan.com
Asimo'nun Salaklaştığı An 01:35
Asimo'nun Salaklaştığı An 516 izlenme - 2 yıl önce Japonya'nın teknolojik anlamda geldiği en üst noktaya işaret eden robot Asimo'nun gazi oluş görüntüleri.
Obama ve Robot Asimonun Futbol Mücadelesi 01:17
Obama ve Robot Asimonun Futbol Mücadelesi 479 izlenme - 3 yıl önce Obama ve Robot Asimonun Futbol Mücadelesi
Ak Robot Akimoya Taciz 02:01
Ak Robot Akimoya Taciz 270 izlenme - 2 yıl önce Ak partinin garip seçim taktiği Akimo ve ona musallat olan garip abimiz.. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/alkislarlayasiyorum kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
asimonun gelişimi 02:32
asimonun gelişimi 625 izlenme - 7 yıl önce İnsansı robot asimonun tarih içerisindeki gelişimi
honda 03:38
honda 189 izlenme - 6 yıl önce concept
Asimo Dansıyla Çoşan Dayı 00:59
Asimo Dansıyla Çoşan Dayı 129 izlenme - 2 yıl önce Robot Asimo gibi dans edip kendine özgü figürler yapan dayıyı izliyoruz
 Barack Obama & Robot Asimo 01:28
Barack Obama & Robot Asimo 175 izlenme - 3 yıl önce Elin oğlu futbol oynayan robot yapmış Barrrack Obama'yla tanıştırmış.
Asimo kafasına göreizlerobot asimo neler yapabilir, asimo artık kafasına göre, j 06:58
Asimo kafasına göreizlerobot asimo neler yapabilir, asimo artık kafasına göre, j 200 izlenme - 5 yıl önce
Doğancan - Asimo Bey Napıyorsunuz? 00:06
Doğancan - Asimo Bey Napıyorsunuz? 166 izlenme - 3 yıl önce Doğancan'ın video günlüğüyle eğlenmek isteyenler buraya!
 Asimo Dansıyla Kendinden Geçen Dayı  00:59
Asimo Dansıyla Kendinden Geçen Dayı 84 izlenme - 2 yıl önce Asimo Dansıyla Kendinden Geçen Dayı - Dayı Helal Olsun Hayata Bir Kez Geliyoz Demi Kop Dayı Kop Cesaret İşi
Süper Robot Tomatan 02:07
Süper Robot Tomatan 82 izlenme - 1 yıl önce Teknolojinin merkezi,en zeki adamlar diye nitelendirdiğimiz Japonlar artık kafayı sıyırmış bulunmaktalar.Buda açıklaması. Tüm insanlığın ortak dertlerine derman bulmaya yemin eden Japonya merkezli domates üreticisi Kagome, teknoloji dünyasını şoka uğratacak bir robot geliştirdi. Tomatan isimli robot yanında taşıdığı domatesleri siz yürürken veya koşarken ağzınıza götürüyor ve bu sayede spor yaparken domates yiyerek sağlıklı kalmanızı sağlıyor. Spor Yaparken Domates Yediren Robot: Tomatan Bu zamana kadar gördüğümüz en ilginç robot sıralamasında birinci sıraya yerleşen Tomatan, sanki çocuğunuzmuş gibi omuzlarınıza oturuyor ve spor aktivitelerinizde size eşlik ediyor. Sırt bölümünde toplamda 7 adet domates taşıyan robot bu domatesleri tek tuşla yemenize olanak sağlıyor. İyi seyirler efenim.
Kalede Başkan Obama, Topun Gerisinde Robot Asimo 00:54
Kalede Başkan Obama, Topun Gerisinde Robot Asimo 86 izlenme - 3 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Asya Turu çerçevesinde, Tokyo'daki Bilim Müzesi'nde öğrencilerle biraraya geldi.
Asimo Dansıyla Coşan Amca 00:59
Asimo Dansıyla Coşan Amca 90 izlenme - 2 yıl önce Robot Asimo dansıyla coşan Çorum'lu amca oyunuyla herkesi mest etti. Asimo: Honda Motor tarafından tasarlanmış ve üretilmiş insansı robottur. 130 santimetre yüksekliğinde 54 kilogram ağırlığında olan robot, sırt çantası giymekte olan bir astronot görünümündedir ve iki ayak üstünde saatte 6 kilometreye varan bir hızda yürüyebilme ve koşabilme yetisinde sahiptir.[1] ASIMO, Honda'nın Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından Japonya'da üretilmiştir. 1986 yılında Honda tarafından başlatılan insansı robot serisinin 11. parçasıdır. Resmî olarak, ASIMO adı, İngilizce "Advanced Step in Innovative MObility" tamlamasından türetilmiş bir kısaltmadır. Japoncada biçiminde yazılır ve aşimo biçiminde sesletilir. İsmi birçok insan tarafından yazdığı robot kitaplarıyla tanınan Isaac Asimov ile ilişkilendirilse de bu tamamen bir rastlantıdır
Barack Obama, Robot Asimo İle Futbol Oynadı 01:25
Barack Obama, Robot Asimo İle Futbol Oynadı 85 izlenme - 3 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Asya Turu çerçevesinde, Tokyo'daki Bilim Müzesi'nde öğrencilerle biraraya geldi. Obama'nın ziyareti sırasında, Honda şirketi tarafından geliştirilen Asimo adlı robot futbol becerisini gösterdi.
honda's asimo robot buckling on the stairs 01:36
honda's asimo robot buckling on the stairs 115 izlenme - 5 yıl önce http//www.facebook.com/pages/
Akıncı-2 nin ALS Hastaları İçin Diğer Robotlara Meydan Okuması 00:42
Akıncı-2 nin ALS Hastaları İçin Diğer Robotlara Meydan Okuması 50 izlenme - 2 yıl önce Normalde Ice Bucket Challenge ile ilgili video yükleme taraftarı değildim.Ama bu bir insandan değilde bir robottan olunca iş değişti. Akınsoft firmasının üretmiş olduğu Akıncı-2 adlı robotun ALS hastaları için başından aşağı bir kova dolusu suyu boşaltmasını izleyeceğiz. Özgür Akın ve ekip arkadaşlarını tebrik ediyorum. Şimdi Asimo düşünsün.
Türk robotun buz kovası ile imtihanı! 00:42
Türk robotun buz kovası ile imtihanı! 21 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de üretilmiş ilk ticari insansı mobil robot olan "Akıncı 2" ALS hastalığına dikkat çekmek için Asimo'ya meydan okudu.
Teknolojinin ulaşamadığı tasarım: İnsan yürüyüşü 04:08
Teknolojinin ulaşamadığı tasarım: İnsan yürüyüşü 9 izlenme - 1 yıl önce "Yürüme ve hareket sistemi mucizesi" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24120/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Teknolojinin-ulasamadigi-tasarim-Insan-yuruyusu A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo