Hoşgeldiniz!

Aşkabat

Türkmenistan Aşkabat Günleri 05:47
Türkmenistan Aşkabat Günleri 3.137 izlenme - 4 yıl önce Türkmenistan Aşkabat Günleri
 Cumhurbaşkanı Gül'ün izlediği gösteride talihsiz olay 05:56
Cumhurbaşkanı Gül'ün izlediği gösteride talihsiz olay 2.333 izlenme - 4 yıl önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aşkabat Günleri çerçevesinde Türkmenistan Devlet Sirki ve Kalkınış Topluluğu’nun gösterisini izledi. Gül gösterileri izlediği sırada dengesini kaybeden atın yere düşmesi sonucu ekip lideri başından yaralandı. Ekip lideri, yaralı halde vatandaşların büyük alkışlarıyla gösterisine devam etti. Hafta sonunu siyasetten uzak geçirmeyi tercih eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aşkabat Günleri çerçevesinde ASKİ Spor Salonu’nda düzenlenen Türkmenistan Devlet Sirki ve Kalkınış Topluluğu’nun gösterilerini izledi. Gösteriye spor bir kıyafetle gelen Cumhurbaşkanı Gül’ün klasik takım elbise yerine ceket ve kazak kombinasyonunu tercih etmesi dikkat çekti. Gül, ASKİ Spor Salonu’nu dolduran vatandaşların büyük alkışlarıyla içeriye girdi. Cumhurbaşkanı Gül’ün vatandaşları selamlamasının ardından gösteriler başladı. Gösteriler öncesinde bir konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkmenistan’dan gelen göstericilere “İkinci evinize hoş geldiniz” diyerek konuşmasına başladı. Bir millet iki devlet olarak Türkiye ve Türkmenistan arasındaki ilişkilere yeni bir kilometre taşı olacağına inandığı Aşkabat Günleri’ne Ankara olarak ev sahipliği yapmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Gökçek, “Ülkelerimiz ve halklarımız arasındaki kadim dostluğun omuzlarımıza yüklediği tarihi sorumlulukla bizler Aşkabat ve Ankara’yı kardeş şehirler ilan ederek halklarımız arasındaki ilişkileri güçlendirmeye gayret ediyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından salonda kırbaç sesleri yükselmeye başladı. Nefes kesen gösteriler salonun tamamını dolduran vatandaşlar tarafından büyük alkış topladı. Atlara hayranlığı ile bilinen Cumhurbaşkanı Gül ise gösterileri büyük bir beğeni ile izledi. Gösteriler sırasında ekip lideri atın dengesini kaybetmesi üzerine yere düştü. At ile birlikte yere düşen ekip lideri başından yaralandı. Başından kanlar akan ekip lideri, salonu dolduran vatandaşların alkışları üzerine başına koyduğu bir bezle gösterilere devam etti. Ekip liderinin yaralı halde gösterilere devam etmesine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de alkışlarıyla destek verdi. Tehlike sınırlarının zorlandığı gösteriler sırasında zaman zaman küçük kazalar da yaşandı. Cumhurbaşkanı Gül at gösterilerinin tamamlanmasının ardından salondan ayrılırken, etkinlikler akrobasi gösterileri ile devam etti.
3 Dakikada Türkmenistan 02:49
3 Dakikada Türkmenistan 404 izlenme - 3 yıl önce Türkmenistan; kimileri için 7 Bağımsız Türk devletinden biri, kimileri için tek millet- iki devlet, kimileri için Aşkabat-Avaza-Türkmenbaşı, kimileri için Ahal Teke, kimileri için at-avrat-silah, kimileri için inşaat sektörü için pazar, kimileri için Sovyetler birliğidir. İşte bu kardeş soydaşlarımızın diyarına dair bir video...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan'a Geldi 02:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan'a Geldi 265 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan'a geldiAŞKABAT (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a geldi.
Polimeks'in İnşa Ettiği Aşkabat Olimpiyat Kompleksi'nde Spor Gösterisi 07:06
Polimeks'in İnşa Ettiği Aşkabat Olimpiyat Kompleksi'nde Spor Gösterisi 77 izlenme - 1 yıl önce - Polimeks'in inşa ettiği Aşkabat Olimpiyat Kompleksi'nde spor gösterisiİSTANBUL - Türkiye'nin en büyük yurt dışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks, Asya Olimpiyat Komitesi tarafından Türkmenistan'ın ev sahipliğinde 17 Eylül'de başlayacak 5.
kasym - aşkabat 04:44
kasym - aşkabat 275 izlenme - 8 yıl önce kasym - aşkabat
Asya Kapalı Alan ve Savaş Sanatı Oyunları Türkmenistan'da 00:33
Asya Kapalı Alan ve Savaş Sanatı Oyunları Türkmenistan'da 17 izlenme - 9 ay önce 5. Asya Kapalı Alan ve Savaş Sanatı Oyunları Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta 17-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.