Hoşgeldiniz!

askerlik şubesi

Mardin'de Askerlik Şubesinde Patlama 01:35
Mardin'de Askerlik Şubesinde Patlama 1.344 izlenme - 7 ay önce Mardin'in Kızıltepe ilçesi askerlik şubesinde büyük bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Edinilen ilk bilgilere göre olay, Kızıltepe-Mardin yolu üzerinde bulunan askerlik şubesinde meydana geldi. Bahçede, saat 00.00 sıralarında büyük bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından elektriklerin kesildiği bölgeye, çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.
Meraklısı İçin Konya Eğlence Gecesi 04:41
Meraklısı İçin Konya Eğlence Gecesi 115 izlenme - 2 yıl önce Efenim Konyalı gençler ve orta yaş abilerimiz bir odaya doluşmuş gerekli ses tesisatı fazlasıyla kurmuş, sigara dumanı altında yanık sesli abimizin çığırdığı türkü eşliğinde ortama efkar basıyorlar. Herkese yerinden görmek naip olmadığı için videoyu yükledim. İyi seyirler.
Bedelli Askerlik Başvuruları Başladı 02:27
Bedelli Askerlik Başvuruları Başladı 107 izlenme - 2 yıl önce Merakla beklenen bedelli askerlik için başvurular bugün itibariyle başladı. Bedelli askerliği bekleyenler başvuruların ilk gününde askerlik şubelerine akın etti.
 Askerlik kısalınca gençler askerlik şubelerine akın etti 02:10
Askerlik kısalınca gençler askerlik şubelerine akın etti 42 izlenme - 3 yıl önce Askerlik süresinin 12 aya indirilmesi üzerine askere gidecek olan gençler askerlik şubelerine akın etti. Bakanlar Kurulu kararı ile 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren askerlik süresinin 12 aya indirilmesiyle askerlik şubeleri önünde uzun kuyruklar oluştu. Asker adayları, süresinin kısaltılmasıyla birlikte askerlik şubelerine akın etti. Kasım celbi için başvuruya gelen asker adayı Mehmet Barış, “Çok büyük bir avantaj. Ben gitmeyecektim normalde. 12 aya düştüğü için gitmeye karar verdim. 15 ay çok uzun bir süre geliyordu bana şahsen. 3 ayın insanlar için çok büyük bir avantajı var. Bu duruma ailemde seviniyor” ifadelerini kullandı.Asker adayı Oğuz Öztürk ise, “Benim için süre fark etmez. Sonuçta vatani görev. İster 20 ay ister 1 yıl olsa fark etmez. Ailem mutlu ve sevinçli. 3 ay eksik yapıyoruz diye mutlular” şeklinde konuştu.Askerlik başvurusu için şubeye gelen bir gencin yakını ise, “Bence güzel bir şey. 12 ay normal bir süre. 15 ay çok uzun bir süre” dedi.
Bedelli İçin Koştular 02:05
Bedelli İçin Koştular 27 izlenme - 2 yıl önce Başvuru işlemlerini son güne bırakan kimi vatandaşlar Halıcıoğlu Askerlik şubesi önünde ilginç görüntüler oluşturdu. Mesai bitiminden önce bedelli askerlik başvurusunda bulunmak isteyenler işlemlerin yapıldığı binaya koşarak girdiler. Başvuru işlemeni tamamlayan Hakan Altay, “Son güne kaldı hallettik işlemimizi. Çok mutluyum” dedi. Bir başka vatandaş ise 2 aylık zamanın kısa olduğunu söyleyerek, “Başvurdum, herkes için iyi bir süreç oldu. Umarım herkes yatırabilmiştir. Zaman çok kısaydı. İnşallah herkes yatırabilmiştir” şeklinde konuştu. Askerlik şubesine koşarak giren Barış Kahraman ise, “Hallettim. Son gün değil son 2,5 saat gibi bir şey” dedi. Bedelli başvuru ücreti olan 18 bin lirayı bu gün mesai bitimine kadar bankaya yatıran vatandaşlar işlemlerine pazartesi günü devam edebilecek.
Askerlik Kısalınca Gençler Askerlik Şubelerine Akın Etti 02:10
Askerlik Kısalınca Gençler Askerlik Şubelerine Akın Etti 23 izlenme - 3 yıl önce Askerlik Süresinin 12 Aya İndirilmesi Üzerine Askere Gidecek Olan Gençler Askerlik Şubelerine Akın Etti.