Hoşgeldiniz!

astigmat

Astigmat nedir tedavisi nasıldır? Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 01:38
Astigmat nedir tedavisi nasıldır? Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 991 izlenme - 4 yıl önce Astigmat nedir tedavisi nasıldır? Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hülya Bolu Astigmat tedavisini anlatıyor. Randevu için tıklayınız: http://kaskaloglu.com/gozrandevu Astigmat, miyop ve hipermetrop gibi gözlüksüz net görmemizi engelleyen bir göz bozukluğudur. İyi bir net görme için; göz içi dokuların bir uyum içinde dışardan gelen ışığı ve görüntüyü göz içinde tek bir noktada toplayıp bize net bir görüş sağlaması gerekmektedir. Genetik özelliklerimiz nedeniyle korneadaki veya lensimizdeki kırıcılık olayının farklılıklarından dolayı ışığın tek bir noktada toplanamaması ve saçılması astigmat denilen bozukluğun en önemli bulgusudur. Astigmatta gördüğümüz görüntüler keskin sınırlı ve net değildir. Işıkları saçılmış etraflarında başka ışık haneleri varmış gibi dağınık görürüz. Görüntüleri net görebilmek için gözlüğe ihtiyaç duyarız. Astigmatın Tedavisi Varmıdır? Evet astigmat ta aynen miyop ve hipermetrop gibi lasik denilen lazer yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Gözlük veya kontakt lens kullanmak istemeyen hastalar intralase lasik dediğimiz güvenli ve çok kısa süren bir işlemden sonra astigmatlarından tamamen kurtulabilmektedirler. Lazerle düzeltebileceğimiz sınırların üzerinde çok yüksek astigmatı olan hastalarda da cerrahi olarak göz içine yerleştirilen torik lensler vardır. Neticeleri oldukça başarılıdır. Sonuç olarak astigmat tedavisi olan miyop hipermetrop gibi çok görülen bir görme bozukluğu olup kesin tedavisi mümkündür.
Astigmat lazer ile duzeltilir mi? Göz doktorunuz yanıtlıyor. 00:39
Astigmat lazer ile duzeltilir mi? Göz doktorunuz yanıtlıyor. 342 izlenme - 2 yıl önce Astigmat lazer ile düzeltilir mi? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena yanıtlıyor. İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena yanıtlıyor. Halk arasında astigmatın lazer ameliyatı ile düzeltilemeyeceği dair yanlış bir kanı mevcuttur. Bu doğru değildir. Göz yapısı uygun olan bireylerde astigmatta miyopi ve hipermetropi gibi lasik ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Bunu değerlendirebilmek için öncellikle detaylı tetkik ve muayene ile kornea yapısı incelenmektedir. Kornea yapısı uygun olan bireylerde 6 numaraya kadar astigmat excimer lazer ile düzeltilebilmektedir. Lazere uygun olmayan kişilerde diğer gözlük atma seçenekleri değerlendirilmelidir.
Astigmat Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? 01:36
Astigmat Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? 179 izlenme - 3 yıl önce Astigmat neden olur? Astigmat belirtileri nelerdir? Astigmat nasıl tedavi edilir? Astigmat hangi göz rahatsızlıklarına bağlı olarak ortaya çıkabilir? Lazer ameliyatı ile astigmat düzeltilebilir mi? http://kapsultv.com/ https://www.facebook.com/kapsultv https://twitter.com/kapsultv https://plus.google.com/+Kapsultv http://www.youtube.com/c/kapsultv http://www.dailymotion.com/kapsultv http://vimeo.com/kapsultv http://www.pinterest.com/kapsultv
Astigmat Nedir? Astigmat Tedavisi Nasıl Yapılır? - Sağlık 02:20
Astigmat Nedir? Astigmat Tedavisi Nasıl Yapılır? - Sağlık 108 izlenme - 2 yıl önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu astigmat nedir ve astigmat tedavisi nasıl yapılır sorularını yanıtlıyor.