Hoşgeldiniz!

Astım Belirtileri Videoları İzle

Astım Belirtileri 00:30
Astım Belirtileri 94 izlenme - 3 yıl önce Astım belirtilerinin ipuçları için izleyin...http://www.ahmetakcay.com/sayfa/230/astim-belirtileri.html
Astım hastaları nelere dikkat etmelidir ? 01:29
Astım hastaları nelere dikkat etmelidir ? 58 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart , Astım hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Astım hastaları mutlaka hastalığının bilincinde olması hastalığıyla ilgili bilgileri kendinde bulundurması gerekmekte. Hastalığının ortaya çıktığı zaman veya bir atak geçirdiği zaman nasıl tedavi edeceğini, hastaneye gitmesi gerekir mi gerekmez mi, gittiği zaman hangi ilaçlar alması gerektiğini mutlaka bilmesi gerekir. Onun için astım hastası bir nebze kendi kendinin doktoru olması lazım. Bunun yanında alerjenlerden kaçınma çok önemli. Tozlu dumanlı ortamlarda bulunmama çok önemli ve hastalığının şiddetine göre önerilen ilaçları kullanma çok önemlidir. Verilen ilaçlar astım hastalığında hızlı bir düzelmeye yol açacağından hastalığım iyileşti benim ilaç kullanmama gerek yok diye algılamalar ama hastalığın tamamen vücuttan silinemediği akıldan çıkarılmamalı. İlaçların düzenli olarak hastalığın derecesine göre doktorun önerisine göre ilaçların dozlarını ayarladığı şekilde düzenli kullanması önemlidir. Astım hastalığı da kronik bir hastalıktır. Aynı tansiyon hastalığı gibi aynı şeker hastalığı gibi. Düzenli takip ve kontrol gereklidir.
Astım nasıl tedavi edilir ? 01:41
Astım nasıl tedavi edilir ? 37 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart , Astım hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Astımın tedaviside yine eğer bir alerjene bağlı astım ise ki bu alerjenler alerji testleriyle belli olur. Alerjenden kaçınmak en önemli tedavi yöntemidir. En sık karşımıza çıkan alerjenler alerji etkeninden ev tozu akarlarıdır. Ev tozu akarları ev içinde özellikle yatak yorgan içinde halılarda, kumaş koltuklarda, perdelerde yaşayan küçük canlılardır. Bunların evden uzaklaştırılması mümkün olduğu kadar azaltılması gerekmektedir. Diğer alerjenlere karşı alerjenler varsa polen alerjisi özellikle veya küf alerjisi bu alerjenlerden uzak durma veya kontağı minimize etme en önemli tedavi yöntemidir. Bunun yanında tabi astım semptomlarına ve astımın şiddetine bağlı olarakta değişen derecelerde ilaç kullanımı söz konusu. Bronkilatör dediğimiz hava yolu açıcı ilaçlar, küçük doz kortizon içeren bu yangısal inflamatuar reaksiyonları giderici kortikosteroid ilaçlar ve diğer antiastim ilaçları kullanılmakta. Özellikle astım tedavisindeki bu kortikosteroid ilaçlar kortizon ilaçları düşük dozdaki ilaçlar astımın tedavi edilmesinde tekrar ortaya çıkmasında krizlerin önlenmesinde önemli elimizde kullandığımız ilaçlardandır.
Astım nedir ? 00:40
Astım nedir ? 37 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart ,Astım hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Astım hastalığı yine hava yollarıyla ilgili bir hastalıktır. Hava yollarının inflamasyona bağlı yani vücudun içinden kaynaklanan herhangi bir iç veya dış etkenle ortaya çıkan yangısal bir reaksiyona bağlı hava yollarındaki geçici daralmayla karakterize hava yollarındaki tıkanmayla karakterize bir hastalıktır.
Klima astım ve alerji hastaları için zararlı mıdır ? 01:39
Klima astım ve alerji hastaları için zararlı mıdır ? 30 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fatma Fidan, astım ve alerji hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Şimdi yaz dönemi özellikle klima kullanımı artıyor sıcak olan yerlerde. Klima kullanımının ne gibi dezavantajları olabilir? Özellikle soğuk havada duyarlı olan bireyler olabilir. Hava değişimlerinden etkilenen işte alerjik riniti varsa burun akması hapşırma ya da işte nefes darlığını tetikleyebilir. Ya da özellikle klimalar kullanıma geçtiği dönemlerde eğer filtre bakımları iyi yapılmamışsa oradaki su ortamında belli atipik etkenler yerleşip zatürre gibi enfeksiyon risklerini arttırabilir. Onun dışında tabi ki çok sıcaksa bu kişilerde terler belli sıkıntılar olur. Tabi klima kullanmasın demiyoruz astım hastaları ama derecesini rahatsız olmayacak şekilde ayarlayabilirler. Sabit bir derecede tutmaları faydalı olabilir. Birden çok soğuk yüksek soğukluğu çok fazla yapmaları belki daha fazla tahrişe yol açabilir. İritasyon yapabilir soğuğa duyarlı olan kişilerde. Onun dışında özellikle klima filtrelerinin bakımını mutlaka yaptırıp kullanımdan önce önem arz eder. Bir de direkt maruz kalmaması klimanın akımına üzerine doğru olmaması biraz etkilenmesini azaltabilir. Sabit bir sıcaklık ayarlanırsa etkilenme daha az olur.
Astımın belirtileri nelerdir ? 00:54
Astımın belirtileri nelerdir ? 26 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart , Astım hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü tanı, tedavi ve takibine yönelik hizmet verilmektedir. Alerji deri testi, Solunum fonksiyon testleri ,Fiberoptik felksibl bronkoskopi, Polisomnografi (uyku testi), Sigara Bırakma Polikliniği, Solunum fizyoterapisi de yapılmaktadır. Astımın belirtileri yine en çok nefes darlığı ile karşımıza çıkmakta. Bunun yanında öksürük beraberinde yine alerjik nezle veya saman nezlesi varsa burun akıntısı göz yaşarmasıyla karşımıza çıkmakta. Astım tabi yine hafif astımdan ağır astıma kadar değişen perspektifte bir hastalıktır. Hafif astımlı hastalarda sadece öksürükle kendini belli ederken astımın şiddeti arttıkça nefes darlığı artmakta gece uykusuzluk gece aniden nefes darlığıyla uyanmalar, morarmalar, balgam çıkartma, öksürük gibi belirtilerde şiddetini arttırmaktadır.
Astım Hastalığı ve Tedavisi 49:35
Astım Hastalığı ve Tedavisi 18 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Kart, astım hastalığı ve tedavisi hakkında bilgilendiriyor.