Hoşgeldiniz!

astronot

Ballotelli'yi İzlemeye Gelen Astronotlar 00:11
Ballotelli'yi İzlemeye Gelen Astronotlar 956.480 izlenme - 3 yıl önce Bilindigi gibi yilin büyük bir bölümünü dünyadan uzak, uluslararasi uzay istasyonunda geciren astronot arkadaslarimiz, bulduklari kisa arayi cok iyi degerlendirip dünyaya bir ziyarette bulunmuslar. ziyaretin amaci ise tabiki ballotelli gibi bir top cambazini izlemek, uzayin karanlik derinliginde tipki stanley kubrick'in 2001 de anlattigi gibi o korkunc sessizlik, ve o ürkütücü monotonluktan bir nebze kurtulmak istemislerdi. Neyse hikameyizi bir kenara birakip vidyoya gelirsek iki astronot kiyafeti giymis futbolsever İtalya - Hollanda hazirlik macini izlemeye gelmisler, ortaya ilginc görüntüler çıkmış.
Maşa İle Koca Ayı Türkçe - Astronot Maşa 00:55
Maşa İle Koca Ayı Türkçe - Astronot Maşa 12.352 izlenme - 1 ay önce Maşa İle Koca Ayı Türkçe - Astronot Maşa Koca ayı reçel yapmak için böğürtlenler toplamaya karar verir. Bu fikir tam da Maşa’nın damak tadına göredir. Maşa herşeyi dener. Daha sonra cam kavanozu kafasına geçirerek astronotçuluk oynar. Koca Ayı Maşa’nın kafasını kavanozdan çıkarmak için uğraşır ve sonunda kendi pençesinin kavanozun içinde olduğunu farkettiğinde bunu başarmıştır. Maşa İle Koca Ayı tüm Rus çocukları tarafından bilinen Rus folkloründe kahramanlardir. Sadece dizilerde modern dünyada yaşamakta ve farklıdırlar; bu da Animaccord Animasyon Stüdyosu’na etkileşimlerde yeni olasılıklar getirmiştir. Diziler iki ana karakter arasındaki eşsiz ilişkiden bahseder. Maşa bir yerde duramayan ve herşeye burnunu sokan aşırı derecede aktif bir küçük kızdır. Koca Ayı rahatı ve sessizliği seven büyük ve içten bir erkektir. Ilk buluşmalarından sonra, Koca Ayı Maşa’nın kendisini kesinlikle sürükleyeceği hep bir diğer eğlence ve vahşi maceraya beklenti içindedir. Maşa İle Koca Ayı.
Sahte Astronot Halil Kayıkçı'dan Sürekli Değişen Tarihler 01:09
Sahte Astronot Halil Kayıkçı'dan Sürekli Değişen Tarihler 37.282 izlenme - 1 yıl önce Olayın en başından başlayacak olursan 2013 yılında Axe Deodorant markası bir çekiliş yaptı ve internet üzerinden başvuranlar arasından online oylama ile birkaç kişiyi seçti. Bu yarışma dünya çapında 170 civarı kişi Türkiye'den de 3 kişi seçti ancak yarışma adı altında seçilenler Amerikada Axe Apollo Uzay Merkezi denen kurmaca bir yerde 4 günlük eğitim gibi göstermelik tamamen PR amacıyla bir eğitim aldı. 2014 yılında yapılması planlalan uçuşlar ertelendi çünkü teknolojik altyapı bu şirkette yoktu derken uzaya gönderecek şirket uzay mekiği arge çalışmalarını sonlandırdığını ve süresiz olarak ertelediğini belirtti. Ancak bu Halil Kayıkçı denen şahıs sürekli tv kanallarında her sene gideceğini kaynağı olmadan sahtekarca söylüyor. Bununla kalmıyor konferanslara konuşmacı olarak katılıyor hangi vasıfla diyecek olursanız Türkiye'nin En Genç Astronotu olarak Halil sadece kendi cebine baksa bu durum anlaşılabilir, ancak işin kamu zararı da var.Halil okullarda dolaştırılıp çocuklara astronot olarak tanıtılıyor. Ülkemiz medyası ve organizatörleri bu dolandırıcıya prim vererek cebini doldurmasına olanak sağlıyor.
Yanlışlıkla Rekor Kıran Rus Kozmonotlar 01:28
Yanlışlıkla Rekor Kıran Rus Kozmonotlar 2.711 izlenme - 1 ay önce Uluslararası Uzay İstasyonu'nun bozulan antenini değiştirmek için uzay yürüyüşüne çıkan Rus kozmonotlar hiç hesapta olmayan bir rekora imza attı. Anteni ters takan kozmonotlar hatalarını düzeltmek için saatlerce uzayda çalıştı.
Bir Abazanın Dramı 2 (+18) 01:39
Bir Abazanın Dramı 2 (+18) 104.597 izlenme - 3 yıl önce Uzun zamandır şöyle iyisinden soyulmuş sulu bi şeftali yemeyen Aydemir abimiz bunun hasretliğini her anında hissediyor. Gözünü açıyor ham, kapatıyor ham. Karaca ve Meltem ablalarımız karavana olsa da üçüncüyü boş geçmiyor. benzer bir içerik için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/55081/bir-abazanin-drami-18
Issız  Adam  Ayla Dikmen - Anlamazdin ( İssiz Adam 03:15
Issız Adam Ayla Dikmen - Anlamazdin ( İssiz Adam 113.051 izlenme - 9 yıl önce ayla dikmen - anlamazdin ( issiz adam )
NASA Astronotunun Uzay Yürüyüşünde Dünya'yı Görüntülemesi 01:45
NASA Astronotunun Uzay Yürüyüşünde Dünya'yı Görüntülemesi 2.027 izlenme - 4 ay önce Sosyal medya hesabından uzay görüntüleri paylaşan NASA Astronotu Randy Bresnik, bu kez de uzay yürüyüşü sırasında kaydettiği Dünya'nın muhteşem görüntüsünü yayınladı.
Temel Reis-Traş Losyonu 17:41
Temel Reis-Traş Losyonu 1.610 izlenme - 2 ay önce Temel Reise, traş losyonu ile kumpas kuruyorlar. Sonra Temel, uzaya gidiyor. Ardında Temel'e miras kalıyor. En son olarak Temel ressam oluyor.
Bir Astronotun Gözünden Uzay Yolculuğu 02:50
Bir Astronotun Gözünden Uzay Yolculuğu 13.435 izlenme - 3 yıl önce Astronotların uzay yolculukları sırasında gözleri ile şahit oldukları anları izliyoruz. Kameraya yansıyan muhteşem görüntüler sizlerle...
Uzayda Astronotlardan Pizza Partisi 00:44
Uzayda Astronotlardan Pizza Partisi 1.251 izlenme - 3 ay önce Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli 6 astronot, yerçekimsiz ortamda pizza yaptı. Avrupa Uzay Ajansı, pizzayı özlediklerini söyleyen İtalyan astronota sürpriz yaparak kargo aracına pizza malzemelerini koydu. Astronotların pizza yapımı, kameralara böyle yansıdı.
Aya Ayak Basan İkinci İnsanın Trump'ı Dinlerken Daralması 01:26
Aya Ayak Basan İkinci İnsanın Trump'ı Dinlerken Daralması 2.821 izlenme - 9 ay önce Aya ayak basan ikinci insan olan Buzz Aldrin'in Beyaz Saray'da ABD Başkanı Trump konuşurken yaptığı mimikler olay oldu. ABD Başkanı Donald Trump‘ın uzay programıyla ilgili konuşmasını dinleyen ünlü astronot “Buzz” Aldrin, konuşmayı dinlerken yaptığı mimikler ile sosyal medya içerisinde gündeme oturdu. Aya ayak basan ikinci insan olarak bilinen Aldrin, ayrıca ABD’nin uzay programıyla ilgili kampanyalarda görev alıyor.
Astronotlar Uzayda Nasıl Duş Alıyor? 00:23
Astronotlar Uzayda Nasıl Duş Alıyor? 5.818 izlenme - 2 yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan Britanyalı astronot Tim Peake, yayınladığı bir video ile astronotların nasıl duş aldıklarını gösterdi.
Uzaya giden Türk'e ne denir? 01:04
Uzaya giden Türk'e ne denir? 8.839 izlenme - 5 yıl önce Uzaya giden Türk'e ne denir?1 Nisan 2013 günü "UFO Beni Uzaya Götür" kampanyası kapsamında belirlenen uzaya gidecek ilk Türk'ün şimdi de ünvanı belirleniyor....
Uzayda Nasıl Egzersiz Yapılır? 01:39
Uzayda Nasıl Egzersiz Yapılır? 1.121 izlenme - 6 ay önce Yeryüzünde egzersiz yapmak çaba gerektiriyor. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bu daha da zor bir iş. Ama astronotlar için bazı özel çözümler geliştirilmiş.
astronot  balık 06:01
astronot balık 16.890 izlenme - 11 yıl önce piranalar halt etmiş
Uzayda Ne Yiyeceğim Testi Yapan Astronot 01:07
Uzayda Ne Yiyeceğim Testi Yapan Astronot 1.637 izlenme - 8 ay önce Avrupa Uzay Ajansı (ESA) mensubu Alman astronot Alexander Gerst, ikinci uzay misyonuna başlamak üzere Mayıs 2018'de Uluslararası Uzay İstasyonu'na gidecek. Gerst, kendisi için uzayda yenmek üzere hazırlanan yemekleri şimdiden test ediyor.
Uzayda Ağlamak 00:32
Uzayda Ağlamak 7.720 izlenme - 5 yıl önce Uzayda gurbetçilik yapan abimiz ağlayınca Japon anime karakterleri gibi olduğunu gösteriyor bizlere. Çok yalnız özledikçe ağlıyor belli ki. Abimize sahip çıkalım..
Astronot İnek 00:33
Astronot İnek 29.280 izlenme - 12 yıl önce Astronotları uzayda şaşgına çeviren bir inek.
Uzaya Gidecek İlk Türk: Halil Kayıkçı 00:59
Uzaya Gidecek İlk Türk: Halil Kayıkçı 2.979 izlenme - 2 yıl önce Uzaya ilk defa bir Türk vatandaşı çıkacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Halil Kayıkçı, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek uzaya çıkan ilk Türk vatandaşı olacak
Dünyada Bir İlk! Uzaydan Canlı Yayın Yaptılar! 01:15
Dünyada Bir İlk! Uzaydan Canlı Yayın Yaptılar! 7.905 izlenme - 4 yıl önce National Geoprapghic kanalında bir ilk yaşandı.
Astronot Yavruları 00:39
Astronot Yavruları 6.082 izlenme - 5 yıl önce yavruların 7.günü
Uzaydaki Astronotlar Nasıl Abdest Alır 01:04
Uzaydaki Astronotlar Nasıl Abdest Alır 2.683 izlenme - 2 yıl önce Nihat Hatipoğlu'na öğrencinin sorduğu soru baya zorlamış gibi.
Uzayda Bile Namazını Aksatmayan Astronot 01:11
Uzayda Bile Namazını Aksatmayan Astronot 3.468 izlenme - 2 yıl önce Uzayda namaz kılan ilk insan olarak tarihe geçen Malezyalı Astronot Dr. Şeyh Muzaffer Şüküri, uzayın Allah’ın varlığını gösteren kanıtlarla dolu olduğunu söyledi.
Balıklar Uzaya Çıkarsa Ne Olur 04:08
Balıklar Uzaya Çıkarsa Ne Olur 2.933 izlenme - 2 yıl önce Balıklar uzaya çıkarsa ne olur hiç düşündünüz mü? Japon Uzay ajansı ve NASA, Uluslararası Uzay İstasyonuna bir akvaryum göndermiş ve balıkların davranışlarını, yerçekimsiz ortamda ne tepki vereceklerini incelemişler. Ayrıca balıklar neredeyse saydam oldukları için iç organ ve kasların incelenmesini de kolaylaştırmış.Video 2013 yılına ait. Oksijen alabilmek için hava kabarcıklarını birer yem gibi yemeleri hayli ilginç.
Nasa'dan Yerçekimi (Gök İtimi) Parodisi 00:38
Nasa'dan Yerçekimi (Gök İtimi) Parodisi 2.464 izlenme - 2 yıl önce Astronotların uzaydan dünyaya döndüklerinde yaşadıkları zorlukları esprili şekilde anlatmaya çalışmışlar. Tabi gerçeklik payı da kesinlikle vardır. Kolay işler değil. Kahvede nusret abi anlatırdı uzay hakkında.. Çok bilgili adamdır uzmanlık alanı 1. pişti 2. uzay bilimi
Meteorun Uzayda Gizemli Yolculuğu! 01:24
Meteorun Uzayda Gizemli Yolculuğu! 385 izlenme - 4 ay önce Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Paolo Nespoli'nin uzaydan çektiği meteor fotoğraflarından oluşturulan video görenleri büyüledi.
Uzaya Giden İlk Müslüman - Muhammed Faris 07:24
Uzaya Giden İlk Müslüman - Muhammed Faris 2.059 izlenme - 2 yıl önce 1987 yılında Hafız Esad yönetimindeki Suriye'den uzaya giden ilk Müslüman Muhammed Faris, şimdiler İstanbul'da sığınmacı hayatı yaşıyor. Hayat... Çok acımasız...
Yerçekimsiz Ortamda Saç Nasıl Yıkanır? 02:57
Yerçekimsiz Ortamda Saç Nasıl Yıkanır? 4.276 izlenme - 5 yıl önce Tüm yayın hakları NASA’ya ait olan bu müthiş görüntüde astronot Karen Nyberg harika bir deneme yapıyor.
Astronot Fehmi (Aydemir Akbaş) - Pembe Alarm 01:24
Astronot Fehmi (Aydemir Akbaş) - Pembe Alarm 3.795 izlenme - 3 yıl önce Aydemir Akbaş'ın başrolünde olduğu absürd bilim kurgu astronot fehmi'den bir sahne. Aydemir Akbaş atmosfere girer ve dunya ulkeleri telaslanir. !!! Çinliye dikkat !!!
Uzay’da Nasıl Spor Yapılır? 00:34
Uzay’da Nasıl Spor Yapılır? 1.226 izlenme - 11 ay önce ESA astronotu Thomas Pesquet Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki spor aletlerini tanıtıyor. Yerçekimsiz ortamda daha az kullanıldıkları için kemik ve kas erimesi yaşanıyor. Bu nedenle uzayda egzersiz yapmak çok önemli. Astronotlar günde 2 saatlerini spora ayırmak zorunda.