Hoşgeldiniz!

Astronotlar Videoları İzle

Astronotlar Uzayda su ile oynarsa ne olur? 01:03
Astronotlar Uzayda su ile oynarsa ne olur? 263 izlenme - 2 yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotların "yerçekimsiz ortamda suyun yüzey gerilimi"ne dair deneyi, ortaya ilginç görüntüler çıkardı. Astronotlar havada salınan su kütlesinin içine bir kamera yerleştirip kendi görüntülerini çekti. Üç astronotun yaptığı bu "deney"in görüntüleri, Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA tarafından paylaşıldı.
Uzayda Kaybolan Astronotlar 12:08
Uzayda Kaybolan Astronotlar 193 izlenme - 1 yıl önce Soğuk savaş dönemleriydi ve ülkeler bilim konusunda birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girmişti. Dönemin şartlarındaki bilimsel yeniliklerle yetinmeyen devletlerin son oyuncağı uzay ve uzayda yolculuk yapmak oldu. Ancak uzay serüvenini oldu bittiye getirip gövde gösterisi yapmak isteyen Rusya bugün bile sırrı çözülemeyen olaylara imza attı.
Çılgın Astronotlar 2 00:28
Çılgın Astronotlar 2 49 izlenme - 2 yıl önce Çılgın Astronotlar 2
10 Adımda Astronotlar Uzayda Nasıl Yaşar? - Yeni Jenerasyon 05:28
10 Adımda Astronotlar Uzayda Nasıl Yaşar? - Yeni Jenerasyon 83 izlenme - 2 yıl önce 10 Adımda Astronotlar Uzayda Nasıl Yaşar ? Yeni Jenerasyon YouTube kanalı gururla sunar! 10- Uyumak için küçük bölmelerde özel uyku tulumları kullanılıyor böylelikle etrafa uçmuyorsunuz. 9- Çamaşırınızı sıkarak kurutmak isterseniz, çamaşırı sıkmayı bıraktığınız an eski ıslak haline geri dönüyor. 8- Tırnaklar havaya dağılmasın diye vakumlu bir ortamın üstünde kesilmeli. 7- Dişlerinizi fırçaladıktan sonra macundan kurtulmanın tek yolu onu yutmak. 6- Ellerini yıkamak için astronotlar önceden hazırlanmış sabunlu su poşeti kullanıyorlar. 5- Traş olurken su kullanamıyorsunuz bu yüzden sakalların dağılmasını engelleyen özel bir krem mevcut. 4- Saç traşı olurken astronotlar özel vakumlu bir makine kullanıyorlar. 3- Sebzeler kurutulmuş olarak paketleniyor ve yenmesi için tekrar su katılması gerekiyor. 2- Kırıntıların önüne geçmek için astronotlar somun yerine lavaş ekmek kullanıyor. Soslar ise özel küçük paketlerde saklanıyor. 1- Tatlılar genelde puding formunda özel poşetlerde saklanıyor. Kahveler ise yine özel poşetten pipetle içiliyor. ------------------------------------------------------------------------------------------ Kısa videoların kaynağı: http://www.youtube.com/user/canadianspaceagency Lütfen video hakkında yorumlarınızı video altından yorum yaparak bildiriniz. Beğendiyseniz like, beğenmediyseniz disslike vermek bedava ! Abone olana da çok güzel bilgiler veriyorlarmış :) Yeni Jenerasyon YouTube kanalı. ------------------------------------------------------------------------------------------ “Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir.” Mustafa Kemal Atatürk
Astronotlar Nasıl Duş Alıyor 00:23
Astronotlar Nasıl Duş Alıyor 11 izlenme - 1 yıl önce Astronotlar nasıl duş alıyor İZLE Britanyalı astronot Tim Peake, astronotların nasıl duş aldıklarını paylaştığı video ile gösterdi. NEMLENDİRİLMİŞ PEÇETEYLE YÜZÜNÜ SİLDİ Videoda Peake, nemlendirilmiş bir peçete ile yüzünü silerken görünüyor. Bu şekilde temizlenen astronotlar, kirlenen kıyafetlerini paketleyerek dönüş kargosuna bırakıyor.
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görevli astronotlar, ilk kez uzayda yetiştirilmiş bir sebzenin 01:32
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görevli astronotlar, ilk kez uzayda yetiştirilmiş bir sebzenin 4 izlenme - 2 yıl önce UZAYDA MARUL KEYFİ Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görevli astronotlar, ilk kez uzayda yetiştirilmiş bir sebzenin tadına baktılar.