Hoşgeldiniz!

Ateizm Videoları İzle

Ateizmi Çökerten Argüman 00:43
Ateizmi Çökerten Argüman 4.340 izlenme - 3 hafta önce Abimiz kısa bir izahla ateizmi yerle bir ediyor. Ben ikna oldum.
Bedükcan vs Trabzonlu Deist Abi 07:56
Bedükcan vs Trabzonlu Deist Abi 8.371 izlenme - 1 yıl önce Bedükcan bu sefer sağlam kayaya çatmış. İslamı okumuş, anlamış Trabzonlu abimiz, Kuran, hadisler ve hocalar ile islam dininin gerçek olduğunu ıspatlamaya çalışan Bedükcan ile karşı karşıya. Abimiz hiçbir iddianın gerçeklik ıspatı olarak kendi kaynaklarını sunamayacağını anlatmaya çalışmış. Bedük her zamanki gibi konuyu saptırmaya çalışıyor. Fakat Trabzonlu abimiz hem bilgili, hem de konuşmayı çok iyi bilen biri. sonlara doğru Bedük sinirleniyor. "Allah'ın verdiği aklı iyi kullan" gibisinden iğneleyici laflarda bulunuyor. Bu tip insanlarla dini, evrimi falan tartışmayın arkadaşlar. Sıkışınca tavırları işte böyle olur. kimisi koçum sen gelsene bakalım diye koluna girip arka soğaka çekmeye çalışır.. kimisini de suriye topraklarında görüyoruz işte. not: adamın konuşması, din ve tarih bilgisi helal olsun dedirtti. kimin babasıysa, evladı gurur duysun.
Ateizm 2.0 19:16
Ateizm 2.0 2.477 izlenme - 5 ay önce Ateizmin dinlerden neleri alması gerektiği ve dinlerin sadece peri masalı değil insanları etkileme gücü yüksek ekonomik bir yapılanma olması üzerine abimiz konuşmuş normalde bunu iyilik penisi facebook sayfasında izlemiştim bir kaç gün önce tedx youtube sayfasında türkçe çeviri yapan başka biri de varmış oradan türkçe altyazılı videolara da bakabilirsiniz bu ve benzeri
Bardakla Ateizmi Çökerten Genç - Yusuf Efe Göçer 03:16
Bardakla Ateizmi Çökerten Genç - Yusuf Efe Göçer 10.718 izlenme - 1 yıl önce Allah kainatı yarattıysa Allah'ı kim yarattı? Evren tesadüfen mi oluştu? Evrim Teorisi gerçek mi? Gün geçtikçe çürüyen ateizm teorilerinin soru işaretlerine bir cevap daha geldi. İyi seyirler.
Celal Şengör'ün Yağmuru İnanca Bağlayan Öğrenciyle Atışması 02:49
Celal Şengör'ün Yağmuru İnanca Bağlayan Öğrenciyle Atışması 6.275 izlenme - 1 yıl önce Siyaset meydanından bir bölüm.Eskiden böyle programlar vardı siyasetten, bilimden, sosyolojiden bahseden bilgilendiren araştırmaya sevkeden, inanan, inanmayan tartışabiliyordu, şimdi bu konuları bir kanalda konuşmak mümkün mü, yakın zamanda göreniniz oldu mu.insan hayret ediyor gerçekten.nereye gidiyoruz belli değil! Neyse bu videoda Celal Şengör hocanın az bilgili arkadaşlarla cebelleşmesini içeriyor.
Öldüğünde Tanrı ile Karşılaşsan Ona Ne Söylerdin 02:16
Öldüğünde Tanrı ile Karşılaşsan Ona Ne Söylerdin 6.385 izlenme - 1 yıl önce Stephen Fry'ın kendisiyle yapılan bir söyleşide "Öldüğünde tanrı ile karşılaşsa ona ne söylerdin?" sorusuna verdiği cevap...
Sevan Nişanyan - Muhammed'in Peygamber Olduğuna İnanmıyorum 06:59
Sevan Nişanyan - Muhammed'in Peygamber Olduğuna İnanmıyorum 9.102 izlenme - 2 yıl önce "Ben Muhammed'in peygamber olduğuna inanmıyorum. Muhammed ya yalan söylemiş ya hayal görmüş" diyen Sevan Nişanyan, sözlerine Müslümanların ne tepki göstereceğini umursamadığını belirtti.
Bir Tanrı Kanıtlaması: Ahlak Delili - Tanrısız Ahlak Neden Olamaz? 05:37
Bir Tanrı Kanıtlaması: Ahlak Delili - Tanrısız Ahlak Neden Olamaz? 2.167 izlenme - 8 ay önce Sorgulayan Müslüman adlı youtube kanalının çevirisini yaptığı bu kısa animasyon, ahlak kavramının sadece Allah'ın varlığı ile temellenebileceğini ispatlıyor. ''Ne yani sen inanmıyor olsan iyilik yapmayacak mısın?'' ya da ''Biz iyiliği cennet için yapmıyoruz tamam mı!..'' gibi değersiz ve mantıksız safsataları bir kenara koy ve videoyu anlamaya çalış. İyi seyirler...
İslam'ı Eleştirenler İslam'ı İyi Biliyor 02:09
İslam'ı Eleştirenler İslam'ı İyi Biliyor 2.303 izlenme - 9 ay önce Ubeydullah Arslan, İlhan Arsel'in din konusunda çok bilgili olduğunu, "İslam'ı bir bilseler kesin müslüman olacaklar!" diyen kimselerin yanıldığını anlatıyor.
Uydurulan Din ve Kuran'daki Din - Nouman Ali Khan 12:23
Uydurulan Din ve Kuran'daki Din - Nouman Ali Khan 3.001 izlenme - 2 yıl önce Öncelikle überzeki ateist arkadaşlarımızı dışarı alalım burda size göre birşey yok, izlemek isteyen bir kaç arkadaşımız olur diye yüklemek istedim.Özet geçmek gerekirse bu abimiz günümüzde göbeğine kadar sakal uzatan, her şeye karışan ve etrafındaki insanlara sürekli yanacaksınız diyen günümüzün sarıklı, cübbeli hocaları anlatıyor.
Pilot Kalem İle Ateizmi Çökertmek 02:28
Pilot Kalem İle Ateizmi Çökertmek 4.892 izlenme - 3 yıl önce Dost Tv ekranlarında bu genç arkadaş bir pilot kalem ile bize çok ilginç bilgiler veriyor. İzleyen herkesi hayretler içerisinde bırakıp ibret aldıran bir konuşma olmuş. Herhalde zerre kadar beyni olan adam bir şeyler der değil mi?
Bana Allah'ı Anlatır mısınız? - Sosyal Deney 09:39
Bana Allah'ı Anlatır mısınız? - Sosyal Deney 4.356 izlenme - 2 yıl önce Hayalhanem ekibi, toplumumuzun Allah'ın varlığına ve birliğine delil olarak neler gösterdiklerini öğrenebilmek için sokaklara çıkmış. Bakalım cevaplar nasıl.
Ateizm Derneği - Zorunlu Din Derslerinin Kaldırılsın 06:37
Ateizm Derneği - Zorunlu Din Derslerinin Kaldırılsın 2.294 izlenme - 1 yıl önce 19.09.2014 tarihinde, CNN Türk'te Ateizm Derneği adına Tolga İnci'nin katıldığı "Şirin Payzın'la 360 Derece" programının kaydıdır.
Kırmızı Hap 2 - Uyuşturucu ve Hayat (Efe Aydal) 34:08
Kırmızı Hap 2 - Uyuşturucu ve Hayat (Efe Aydal) 1.957 izlenme - 1 yıl önce Komedi skeçleriyle ve milliyetçi kişiliğiyle tanıdığımız Efe Aydal kırmızı hap serisinin ikinci bölümüyle karşınızda. Vatana millete hayırlı olsun efendim. Bu arada birinci bölümü izlemeyenleri şöyle alalım ; Kırmızı Hap 1 : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/257016/kirmizi-hap-bolum-1-ateistleri-anlamak-efe-aydal
İngiltere'nin Müslüman Drag Queen'leri 01:33
İngiltere'nin Müslüman Drag Queen'leri 1.753 izlenme - 11 ay önce Drag queen, çoğunlukla eğlendirmek amacı ile kadın gibi giyinen ve genelde bir kadın karikatürü gibi davranan bir erkek. Filmlerde rol almış profesyonellerden, drag'i sadece bir kez deneyen kişilere kadar birçok drag sanatçı türü vardır. Genel olarak drag queenler kadın cinsiyet rolüne göre giyinir ve komik, dramatik veya hicivsel bir etki yaratmak için makyaj veya göz kirpikleri gibi geleneksel olarak kadınlarla özdeşleşmiş bazı özelliklerini abartırlar. Diğer drag sanatçıların arasında drag king'ler, yani erkek rolünde oynayan kadınlar; faux queen'ler, yani drag queenlere benzemek için abartılı şekilde giyinen kadınlar ve faux king'ler, yani drag king'leri taklit eden bir şekilde giyinen erkekler vardır.
Sih Usulü Türban Nasıl Bağlanır 02:15
Sih Usulü Türban Nasıl Bağlanır 1.361 izlenme - 11 ay önce Sih dini yada diğer adıyla sihizm, genel olarak 16. ve 17. yüzyıllarda Kuzey Hindistan'da yaşamış olan on gurunun öğretilerini temel alan tektanrıcı bir dindir. 1500'lü yıllar civarında ortaya çıkmıştır. Dünya'daki büyük dinlerden sayılan Sihizm'in 23 milyondan fazla inananı vardır. Sihizm düşüncesel anlamda Hinduizm ve İslam ile bazı ortak noktalara sahiptir. Bazıları Sihizm'in sinkretik yani bağdaştırmacı bir din olduğunu öne sürse de, birçok Sihe (Sihizm'e inanan) göre bu yanlış bir düşüncedir; çünkü Sihler Sih Gurularının doğrudan Tanrı'dan tanrısal ileti aldığına inanırlar.
Bir İnsan Neden Allah'a İnanmaz - Sokak Röportajı 02:35
Bir İnsan Neden Allah'a İnanmaz - Sokak Röportajı 2.660 izlenme - 2 yıl önce "Bir İnsan Neden Allah'a İnanmaz ?" sorusunun cevaplarını arayan Gençler Konağı ve aldığı cevaplar. Toplumun inançsız kesim hakkında düşündükleri de bu sokak röportajında kısmen de olsa yer almış. İyi seyirler efendim.
 Bill Maher / Dini Vikipedi'ye Benzeten 04:26
Bill Maher / Dini Vikipedi'ye Benzeten 2.142 izlenme - 1 yıl önce Bill Maher "Real Time with Bill Maher" adlı programında sıkça inanç sistemlerini ve dinleri eleştiren bir Amerikalı komedyendir. Bu videoda ise hristiyanlık üzerinden dini vikipedi'ye benzetiyor. İzliyoruz efendim.
Arda Turan'ın Yürek Dağlayan Mektubu - Samet Seven 03:01
Arda Turan'ın Yürek Dağlayan Mektubu - Samet Seven 2.749 izlenme - 1 yıl önce Arda Turan'ın mal varlığıyla alakalı yayınlamış olduğu bu yazı iktisat konusunda ne kadar hassas olmamız gerektiğini bizlere bir kez daha vurguluyor. Üstad Bediüzzaman hazretlerinin dediği gibi: "Bedevilikte beşer üç dört şeye muhtaç oluyordu. O üç dört hacatını tedarik etmeyen, on adette ancak ikisiydi. Şimdiki Garp medeniyet-i zalime-i hazırası, su-i istimalat ve israfat ve hevesatı tehyiç ve havaic-i gayr-ı zaruriyeyi, zaruri hacatlar hükmüne getirip görenek ve tiryakilik cihetiyle, şimdiki o medenî insanın tam muhtaç olduğu dört hacatı yerine, yirmi şeye bu zamanda muhtaç oluyor. O yirmi hacatı tam helal bir tarzda tedarik edecek, yirmiden ancak ikisi olabilir; on sekizi muhtaç hükmünde kalır. Demek, bu medeniyet-i hazıra insanı çok fakir ediyor. O ihtiyaç cihetinde beşeri zulme, başka haram kazanmaya sevk etmiş." Emirdağ Lahikası II, İkinci Sual, s. 99. İzledikten sonra beğenmeyi, paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayalım... Videomuzu beğendiniz mi? Bizleri, diğer sosyal medya ağlarımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.cayhouse.com.tr https://www.facebook.com/housecay https://www.twitter.com/cayhouse https://www.instagram.com/cayhouse https://www.cayhouse.tumblr.com Konuşmacı Samet Seven'in sosyal medya hesapları: https://www.facebook.com/sevensamett https://www.twitter.com/sevensamett https://www.instagram.com/sevensamett Bursa'da İslami, felsefi ve bilimsel sorulara cevaplar aradığımız Risale-i Nur derslerine sizleri de bekliyoruz İletişim: https://www.facebook.com/housecay/info
Celal Şengör - Dini ve Ateizmi Anlatıyor 08:28
Celal Şengör - Dini ve Ateizmi Anlatıyor 1.407 izlenme - 2 yıl önce Sayın Prof. Dr. Celal hocaya acemi muhabir sorar dini, ateizmi; hocamızda fikirlerini paylaşır biz sevenleriyle.
Atilla Kaptan'la Ortaya Karışık Sohbetler 06:48
Atilla Kaptan'la Ortaya Karışık Sohbetler 2.349 izlenme - 2 yıl önce Atilla Kaptan kola ve ateizm gibi bi takım zararlı şeylere karşı genç dimağları bilgilendiriyor...
Ateist Kimdir? - Sözler Köşkü 03:37
Ateist Kimdir? - Sözler Köşkü 1.244 izlenme - 2 yıl önce Sözler Köşkü Sokak Röportajı bu hafta Ateist Kimdir diye sordu? Ateist kimdir, neden ateist olurlar diye insanlara sormuşlar.İlginç cevaplar mevcut, izliyoruz.
Kültür Müslümanlığı/hristiyanlığı 00:20
Kültür Müslümanlığı/hristiyanlığı 861 izlenme - 1 yıl önce Allahsızın önde gideni Richard Dawkins anlatıyor. Demek ki neymiş ateist olmak ile Kâni Karaca dinleyip kendinden geçmek, dilimizde sayısız İslâm kökenli sözcüğü, deyimi kullanmak arasında bir çelişki yokmuş. Mürtediz, kültür müslümanıyız.
Teodise ( Kötülük ) Problemi  -  Epikür 01:34
Teodise ( Kötülük ) Problemi - Epikür 511 izlenme - 11 ay önce Tarih boyunca nice filozof ve teist kesim Tanri olgusu üzerine belli aforizmalar üretti . Epikür ve David Hume'nin ortaya attigi teodise problemini taniyalim .
Tanrı Nöronlarda - Ateizm Belgeseli 22:43
Tanrı Nöronlarda - Ateizm Belgeseli 1.122 izlenme - 2 yıl önce Burada "inanmayanlara saygımız sonsuz ama" şeklinde başlayıp -inandırıcı gibi- duran yaratılışçı videolardan sonra Felsefeyle ilgilenen biri olarak şunu düşündüm. Ben hangi taraftayım ? Dinlerden sıyrılmış deist biri olarak iki taraftan birinde de değilim. Bilimsel, felsefi, mantıksal olarak dinleri yanlışlayabilsem de yaratıcı fikrini yanlışlayamıyorum. Bu da beni inançlı biri yapıyor haliyle... Ama ben inancımın propagandasını yapmak yerine daha başka bir bakış açısı sunmak istiyorum. Ateist olmamama rağmen inandırıcı öğelerin kullanıldığı bir ateizm belgeseli gönderiyorum. Belki de böylece inandığımız şeye neden ve nasıl inandığımız konusunda içsel bir fikir edinebilir, daha diyalektik bir bakış açısı oluşturabiliriz. Burada anlatmak istediğim şey, yaratılış ya da tersini kanotlamak değil; bize dayatılan bütün inançların belirli öğelerle desteklendiğinde ne gibi gerçekçi durduğu üzerinedir. Şunu kendimize bir soralım... Neye neden inanıyoruz ?
Caner Taslaman, Ateist Kerem Cankoçak'a Felsefe Dersi Veriyor 26:08
Caner Taslaman, Ateist Kerem Cankoçak'a Felsefe Dersi Veriyor 1.015 izlenme - 2 yıl önce Caner Taslaman, canlı yayında fizikçi Kerem Cankoçak'ı defalarca köşeye sıkıştırdı. Daha Caner hocanın ne anlatmaya çalıştığını dahi anlamaktan aciz olan Kerem Cankoçak, pek çok kişi için o yayından sonra bitmiştir.
Kırmızı Hap Bölüm 1 - Ateistleri Anlamak - Efe Aydal 28:15
Kırmızı Hap Bölüm 1 - Ateistleri Anlamak - Efe Aydal 1.082 izlenme - 2 yıl önce Her zaman dini kötüye kullananları eleştiren, özgür düşünceyi ve bilimi savunan Efe Aydal uzun süredir takipçilerince beklenen ateizm serisine sonunda başladı.Video uzun deyip izlememezlik yapmayın çünkü gerçekten kaliteli ve emek sarfedilmiş bir yapım. Videodan bir alıntı; " Türk olduğunu unutup Arap kültürünü kendi kültürü sananların olduğu bir yerde vatanseverlerin sürgüne gitmesi normaldir. "
Ateizm Derneği Röportajı 08:09
Ateizm Derneği Röportajı 522 izlenme - 2 yıl önce Yeni kurulmuş olan Ateizm Derneği'nin kurucularından olan Ürün Desen'in verdiği bir ropörtaj. Bu röportajda neden bu derneği kurduklarını, amaçlarını ve ne çeşit sorunlarla yüzleştiklerini anlatıyor.
Richard Dawkins - Ya Yanılıyorsanız 01:31
Richard Dawkins - Ya Yanılıyorsanız 1.114 izlenme - 2 yıl önce İngiliz biyolog Richard Dawkins'in ateizm üzerine yaptığı bir konuşmasında seyircilerden birinin "Ya yanılıyorsanız ve bir Tanrı varsa?" şeklinde sorduğu soruya verdiği tarihi yanıtı izliyoruz.
Pilot Kalem İle Ateizmi Çökertti 02:27
Pilot Kalem İle Ateizmi Çökertti 1.711 izlenme - 2 yıl önce İLETİŞİM skype blacknota email: dostmevlana@hotmail.com RESMİ SAYFA VE SİTELERİMİZ www.cubbeliahmethoca.tv www.facebook.com/cubbeliahmethoca twitter.com/c_ahmethoca www.lalegultv.com.tr www.lalegulfm.com