Hoşgeldiniz!

atom bombası

İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 35:57
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 27.416 izlenme - 7 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Amerika'nın Kendi Askerlerini Kobay Olarak Kullanması 02:10
Amerika'nın Kendi Askerlerini Kobay Olarak Kullanması 4.353 izlenme - 4 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerinin , kendi askerlerini kullanarak nükleer denemesi yapmasını izleyeceğiz.
Atom Bombası 00:39
Atom Bombası 15.153 izlenme - 13 yıl önce atom bombası
atom bombası (grable bombası) 02:25
atom bombası (grable bombası) 20.823 izlenme - 13 yıl önce fisyon tipi çekirdek tepkimesine dayalı atom bombalarında yüksek zenginlikte (saflıkta) uranyum (235u) veya plütonyum (239pu) kullanılır.günümüzde üretilen bombalar daha çok plütonyum içeriklidir. bu yüksek zenginlikte malzeme, zenginleştirme tesislerinden ya da nükleer reaktörlerden elde edilmektedir. eğer nükller elektrik tesisimiz olsa reaktör yapabilsek uçak gemileri,ünkleer denizaltılar ve en önemliside atom bombası yapıcaz. belki bu bombalar hiç kullanılmayacak ama şemsiye vazifsi görecek
Atom Bombasının Hiroşima'ya Düştüğü An 05:00
Atom Bombasının Hiroşima'ya Düştüğü An 9.286 izlenme - 7 yıl önce Dünya, insanlığın en acımasız silahlarından biriyle tam 70 yıl önce tanıştı. ABD'nin 6 Ağustos 1945'te Japonya'nın Hiroşima kentine attığı atom bombası, kentte yaşayan 350 bin kişiden 140 bininin hayatını aldı. Bombanın yaydığı radyasyon ilerleyen yıllarda da çok sayıda ölüme neden oldu, etkileri uzun yıllar sürdü. Saldırı yapıldığında 14 yaşında olan Şair Bun Hashizume, atom bombasının Hiroşima'yı vurduğu o günü anlatıyor...
Japonya'da 9 Şiddetindeki Deprem Anı 11:57
Japonya'da 9 Şiddetindeki Deprem Anı 4.247 izlenme - 3 yıl önce Japonya'da depremde 9 Büyüklüğünde oldu 2 dk süren bir deprem Tabiki deprem Türkiye'de olması durumunda pek'de hoş bir durum olmayacaktır.
Castle Bravo Hidrojen Bombası Testi 04:08
Castle Bravo Hidrojen Bombası Testi 7.677 izlenme - 7 yıl önce Başarısız bir hidrojen bombası testi.1954'de gerçekleşti.Los Alamos Ulusal Laboratuvarı, nükleer silahlarını sınamadan önce yanlış bir hesaplama yaptı.Hidrojen bombaları beklenenin iki katından daha güçlüydü.Bomba, 15 megatonluk bir patlamaya neden oldu; bir Japon balıkçı teknesi ile birkaç Pasifik adasını radyoaktif serpintiye maruz bıraktı.Nazım Hikmet’in Japon Balıkçısı şiirinin esin kaynağı bu patlamadır.
Soba Borusuyla Gökyüzüne Füze Atmak 00:09
Soba Borusuyla Gökyüzüne Füze Atmak 2.848 izlenme - 4 yıl önce Bir grup Rus genci bu videoda soba borusuna koyduğu patlayıcıyı hava tutarak ateşliyor ve ilginç görüntüler ortaya çıkıyor.
Hiroşima'ya Neden Atom Bombası Atıldı? 02:43
Hiroşima'ya Neden Atom Bombası Atıldı? 2.157 izlenme - 7 yıl önce 6 ağustos 1945 yılında Amerika savaş uçakları Japonya'nın Hiroşima kentine atom bombası attı. Patlamanın etkisiyle çok kısa bir süre içinde onbinlerce insan öldü. Bu ölümler II. Dünya Savaşı sırasında ölen milyonlarca insanın bir kısmıydı. II. Dûnya savaşı sırasında 50 Milyon'a yakın insan öldüğünü biliyor muydunuz?
Atom Bombası Denemesi 01:20
Atom Bombası Denemesi 1.370 izlenme - 8 yıl önce Kahrolası amerikanın yıllar önce patlattığı ama nerde olduğunu bilmediğim bir denemesi. Rusların tsar bombası kadar olmasa da buda dehşet verici izledikçe tekrar izlediğin aynı zamanda dudaklarımı kemirdiğim bir videodur. Kahrolası insanlar...
Atom Bombasıyla Göl Açmak - Rusya (1965) 02:54
Atom Bombasıyla Göl Açmak - Rusya (1965) 2.089 izlenme - 7 yıl önce 1965 yılında nükleer patlama kullanılarak oluşturulan Chagan gölü. Atom bombası geliştirmiş bir ülke olmanın en iyi tarafı böyle oynamak olmalı. Sovyet atasözü derki 'atom bombası var huzur var'.
ABD'nin Gizli Tarihi - 4. Bölüm (58 dk) 57:58
ABD'nin Gizli Tarihi - 4. Bölüm (58 dk) 2.064 izlenme - 7 yıl önce Ünlü yönetmen Oliver Stone bu kez objektifini ABD’nin gizli kalmış dosyalarına çeviriyor. Tarih eğitimi alan yönetmen, ABD tarihine yoğunlaşarak tamamladığı eğitimini hiç sorulmayan soruları sorarak pekiştiriyor. Sadece ABD değil, dünya tarihini şekillendiren büyük olayları 10 bölümle yeniden mercek altına alıyor. Denklem değişir: Soğuk Savaş’ın doğuşunun ay ay incelenişi; üstelik bu süreci kimin başlattığı da tamamen net değil. Bu bölüm Churchill’in Demir Perde konuşmasını, Yunanistan’daki iç savaşı ve Joseph McCarthy’nin yükselişine neden olan Komünizm Korkusu’nu, Amerikan Karşıtı Faaliyetleri İzleme Komitesi’ni ve FBI’ı ele alıyor.
Türkiye Atom Bombası Da Üretecek - Melih Gökçek 01:43
Türkiye Atom Bombası Da Üretecek - Melih Gökçek 1.574 izlenme - 7 yıl önce Atom bombası özellikle II.Dünya Savaşı'nda uzak doğu cephesinde büyük kitlelerin toplu halde yok edilmesiyle tanındı. Tüm kimyasal ve radyoaktif silahlar gibi Atom bombası da üretilmesi kullanılması tamamiyle insanlık suçu olan bir yok edicidir. Melih Gökçek Ülke TV de katıldığı programda AKP iktidarında tüm alanlarda yaşanan ilerlemeyi , ne denli büyük bir dünya devleti olduğumuzu (!) anlatırken atom bombasına da methiyeler düzüyor, öve öve bitiremediği bu insanlık ve doğa düşmanı katliam silahının bir gün Türkiye tarafından mutlaka üretileceğini söylüyor. Böyle bir insanlık suçu niteliğindeki silahı övenlerin bugün Türkiye'yi idare ediyor olması karşısında da sadece kendimizi yiyip bitirmekle yetinebiliyoruz sevgili dostlar.
İlk Türk Füzesi: Marmara-1 02:04
İlk Türk Füzesi: Marmara-1 1.772 izlenme - 6 yıl önce Türkiye’nin ilk füzesi Marmara-1, 19 Eylül 1962’de İstanbul/Ümraniye’de fırlatıldı. Deneme atılışı yapılan ve başarılı olan füzenin yaratıcısı, Ermeni asıllı bir Türk vatandaşı olan Kirkor Divarcı’ydı. Ancak nedeni anlaşılamayan(!) bir şekilde evinde çıkan esrarengiz yangın sonucu tüm projeler kül oldu. Bu olaydan sonra kimse olanların üzerine gitmedi ve bahsetmedi. Konuyla ilgili yapılan araştırmaların olup olmadığı, polis araştırmalarının sonuçları bile açıklanmadı. Olay o günden bugüne kadar tamamen bir faili maçhul halde adi bir yangın gibi kaldı. Bu konuda çok daha iyi bir durumda olacakken şimdilerde milyarlaca dolar harcayarak teknoloji transferleri, dış alımlar, sıfırdan ARGE'ler vs. yapmak zorunda kalıyoruz. Kaynaklar: http://www.trmilitary.com/viewtopic.php?t=3500 https://www.youtube.com/watch?v=rLpEl6MMMlc
Hiroşima Atom Bombasının Patlaması 00:27
Hiroşima Atom Bombasının Patlaması 1.723 izlenme - 7 yıl önce İki yüz binden fazla insanı öldüren atom bombasının atılışının 68. yıl dönümü bu gün. Sitemizde bunu ve 9 ağustosta Nagazaki'ye atılan atom bombalarını ve ölenleri anmak için eklemek istedim. Görüntüler uçağın içinden çekilmiş. Şehirde o kadar insan ölürken, uçağın personeli uzun yıllar yaşamış. Pilot 92 yaşında ölmüş.
Türkiye Gizli Şekilde Atom Bombası Hazırlayor - Ocaq Tv 00:56
Türkiye Gizli Şekilde Atom Bombası Hazırlayor - Ocaq Tv 1.347 izlenme - 7 yıl önce Daha önce Türk Hava Yollarının İŞİD'de dövüşçü taşıdığı haberini aktardığım Azeri Ocaq tv'den yeni iddia. Gene bu kanala göre Almanya'nın Türkiyeyi dinlemesinin asıl sebebi bu. Son ASELSAN intiharını da hatırlarsak, aklıma solucan girmedi değil.
1945-1998 Arası Atılmış Tüm Nükleer Bombalar 14:24
1945-1998 Arası Atılmış Tüm Nükleer Bombalar 1.023 izlenme - 7 yıl önce Japon sanatçı Isao Hashimoto 1945-1998 arası atılmış 2053 nükleer bombanın yerlerini ve bombaları atan (test eden) ülkeleri haritada göstermiş. aslında dünyada nükleer silahlara hala ne kadar meraklı olunduğunu bir göstergesi not 1: Kuzey Kore'nin test ettiği iddia edilen bombalar haritada yok not 2: Asıl aksiyon 1962 den sonra
Nükleer Patlamanın Gerçek Sesi 00:58
Nükleer Patlamanın Gerçek Sesi 1.245 izlenme - 8 yıl önce İkinci Dünya Savaşı'nda Hiroşima ve Nagasaki'ye, Amerika Birleşik Devletleri tarafından atom bombası atılması sonucu yüz binlerce kişi öldü ve sakat kaldı. O tarihten beri nükleer patlama insanlığın kabusu oldu. Ancak, bugüne kadar nükleer bir patlamanın gerçek sesi yerine efekt kullanıldı. Amerikalı bir bilim tarihi uzmanı ise arşivindeki görüntüyü internet sitesinde yayınladı. Nükleer deneme 1950'li yıllarda Nevada çölünde gerçekleştirilmiş. Görüntünün yayınlanmasıyla birlikte ilk kez nükleer bir patlamanın gerçek sesi de yayınlanmış oldu.
Nükleer Bomba Alarmı Sesi 00:27
Nükleer Bomba Alarmı Sesi 696 izlenme - 6 yıl önce Nükleer Bomba Alarmı Sesi Mükemmel Bir Ses yutubda feno oldu yani izleyin kesin ha kesin izleyin ama kesin kesin kesin anlaşıldı izlemeniz lazım tamammı izleyn kesin
Dilenci Görünümlü Atom Mühendisi 03:08
Dilenci Görünümlü Atom Mühendisi 844 izlenme - 7 yıl önce Bir üniversite öğrencisine atomu sorun; bir de dilenci deyip geçtiğimiz, burun kıvırdığımız bu pir-i faniye. Maşallah atomu kendisi icat etmiş gibi sayıp döküyor amcamız.
Hiroşima Ertesi Gün Belgeseli 45:06
Hiroşima Ertesi Gün Belgeseli 525 izlenme - 6 yıl önce Amerika'nın Japonya'nın Hiroşima kentine atom bombası atması ve orada yaşananlar...
Hiroşima Ertesi Gün Belgeseli 45:06
Hiroşima Ertesi Gün Belgeseli 698 izlenme - 7 yıl önce Emperyalist köpeklerin hiroşima'da yaşattığı o büyük acıyı anlatan bir national geographic belgeseli. bu büyük acıyı daha iyi anlamanız için izlemenizi tavsiye ederim.
Nevada Çölünde Güneş Gözlüğü İle Atom Bombası Patlatmak 02:16
Nevada Çölünde Güneş Gözlüğü İle Atom Bombası Patlatmak 666 izlenme - 7 yıl önce İngiliz haber ajansı arşivini yayınlamaya gevam ediyor. 1963 yılına kadar Amerika ve diğer ülkeler, yerüstünde 500’den fazla nükleer deneme gerçekleştirdi. Amerika, nükleer denemelerinin çoğunu ülkenin batısındaki Nevada eyaletinde yaptı. Nükleer denemelerin yapıldığı bölgede yaşayan halk, sonradan radyoaktif serpintiye maruz kalırken, birçoğu da kansere ve radyasyonla ilintili diğer hastalıklara yakalandı. Aynı bölgede yaşayan halkın bugünlerde Amerikan hükümetinin nükleer denemelere yeniden başlayabileceği yönünde kaygıları olduğu bildiriliyor.
Hükümet Atom Bombasından Daha Tehlikeli - Nihat Genç 01:00
Hükümet Atom Bombasından Daha Tehlikeli - Nihat Genç 342 izlenme - 8 yıl önce Hükümete yönelik sert tutumu ile tanınan Nihat Genç, Ulusal Kanal'da konuk olduğu programda çarpıcı ifadeler kullandı. Üslup konusunda zaman zaman aşırıya kaçtığını düşünüyorum. İyi seyirler ...
Almora 1945 04:20
Almora 1945 228 izlenme - 7 yıl önce Nagazaki ve Hiroşima'ya atılan atom bombasına yazılan şarkı ve fotoğraflı klip.
İlk Atom Bombası Nasıl Yapıldı 41:51
İlk Atom Bombası Nasıl Yapıldı 125 izlenme - 7 yıl önce Yıllardan 1947'dir soğuk savaş başlamıştır ve birleşik devletlerin canı çok yanmıştır birgün bir tane bilim adamı bana 100 gram plotanyum verin size bomba yapıyım der sonrasında plotanyum çıkartılır ve bomba imal edilmiştir ortalama 3 yıl almıştır bomba'yı yapmak sonrasında ise isim vermek kalmıştır ismini Little Boy koyalım şeklimiz olsun derler ve bombayı üretip Hiroşima kentindeki insanların ölmesini sağlarlar iyi seyirler.
Tepelerinde Atom Bombası Patlatılan Beş Amerikan Subayı 02:46
Tepelerinde Atom Bombası Patlatılan Beş Amerikan Subayı 226 izlenme - 7 yıl önce 1957 yılında nevada test sahasında f-89 scorpion uçağından fırlatılan 2 kiloton gücünde nükleer başlık taşıyan bir havadan havaya mb-1 füzesi, isimleri sırasıyla; Colonel Sidney Bruce Lt. Colonel Frank P. Ball Major Norman "Bodie" Bodinger Major John Hughes Don Lutrel …olan. Ortaya karışık albay,teğmen sivil onları görüntüleyen ve adamdan sayılmayan bir kameramandan oluşan bir gurubun tam 10.000 ft tepesinde (metresini çevirmeye üşendim hepiniz okumuş genç adamlarsınız mk) patlatıldı. Sonuç mu? Seyredelim.
Nükleer Denemesi ve Hiroshima Kurbanları 04:51
Nükleer Denemesi ve Hiroshima Kurbanları 221 izlenme - 7 yıl önce Kimyasal silahlar çizgimizdir diyen ABD'nin geçmişini unutmamasını gösteren üzücü bir video.
Now I am Become Death - Tarihe Tanıklık Etmek - Robert Oppenheimer 00:53
Now I am Become Death - Tarihe Tanıklık Etmek - Robert Oppenheimer 184 izlenme - 7 yıl önce Videodaki beyefendi Robert Oppenheimer; 1904, New York doğumlu, alman asıllı amerikalı ünlü fizikçidir. New Mexico'da ilk atom bombasi denemeleri (Manhattan Project) sonrasinda bu videoyu çekiyorlar arkadaşlarıyla. İlginç olan kısım ise bu kadar soğukkanlı olmaları.
Amerikanın Attığı Bombadan Korkması 09:18
Amerikanın Attığı Bombadan Korkması 57 izlenme - 7 yıl önce Zanırsam bu amerikler japonyaya bomba attıktan sonra bir benzeri kendilerinede yapılabilir diye film çekmişler ikinci dünya savaşı sonrası çok detayını okumadım.