Hoşgeldiniz!

avrupa birliği

Binlerce Profesörün Anlatamadığını Dört Dakikada Anlatan Adam 05:10
Binlerce Profesörün Anlatamadığını Dört Dakikada Anlatan Adam 25.117 izlenme - 8 ay önce Avrupa ve dünyanın geri kalanı arasındaki uçurumu ve sonuçlarını anlatan Trabzon spor taraftarı. Adamın dibidir kanımca. Dersçıkarmak ümidiyle İyi seyirler.
Erdoğan'dan Schulz'a: Kimsin Sen 01:42
Erdoğan'dan Schulz'a: Kimsin Sen 4.381 izlenme - 8 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Tarım Projesi toplantısında yaptığı konuşmasında Avrupa Birliği'nin açıklamalarına değindi. "Asıl olay merciyi sizsiniz; millet. Batı ne diyor idam olmaz. Nereden bunu konuşuyorsunuz diyor!" sözleriyle başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: KİMSİN SEN YA? SEN NASIL TÜRKİYE HAKKINDA KARAR VERİRSİN "Ey Batı bu milletin kaderi sizin elinizdedir. Bugün dünyanın büyük çoğunluğunda da bu var. Kimsin sen ya, kimsin? Nesin sen, sen Türkiye adına ne zamandan beri karar verme yetkisine sahip oldun. Sen veya siz nasıl olur da Türkiye hakkında karar verirsiniz. Türkiye'yi tanımamışsınız, çevirdiğiniz fırıldaklar Türkiye adına değil. Bu millet kendi kararını kendi verir, kendi göbeğini kendi keser.
Karadenizlilerden Açıklama:  Avrupa Birliği Of'a Bağlanacak 02:11
Karadenizlilerden Açıklama: Avrupa Birliği Of'a Bağlanacak 2.010 izlenme - 8 ay önce Sosyal Deney,şaka,komik ve ilginç videolarıyla herkesi kendine sevdiren ekib bu sefer karadenizli ile röportaj yapıyor.
Avrupa Birliği'ne Siktir Çeken Başbakan 00:30
Avrupa Birliği'ne Siktir Çeken Başbakan 3.325 izlenme - 10 ay önce Avrupa Parlamentosu'nun, uyuşturucu satıcılarının öldürülmesi nedeniyle Rodrigo Duterte'yi kınaması ve ölümleri durdurmaya çağırması, Duterte'nin tepkisini çekti. "Avrupa Birliği'nin kınamasını okudum. Onlara diyorum ki, s...n gidin" diyen Duterte, AB'yi "ikiyüzlü" olarak tanımladı. AB üye ülkelerinin, özellikle Britanya ve Fransa'nın sömürgeci geçmişini hatırlatan Duterte, AB'nin "suçluluk hissiyle" hareket ettiğini söyleyerek, "Tekrar ediyorum, s...n gidin!" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyaya Meydan Okurken Arkamda Türkiye Var 02:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyaya Meydan Okurken Arkamda Türkiye Var 3.058 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Avrupa Birliği ve Suriye rejimine sert sözlerle yüklendi
Yiğit Bulut: Avrupalı Bize Geliyor Biz Niye Gidelim (Derin Analiz 15 Mart Salı) 04:02
Yiğit Bulut: Avrupalı Bize Geliyor Biz Niye Gidelim (Derin Analiz 15 Mart Salı) 4.339 izlenme - 1 yıl önce Yiğit Bulut, Avrupa Bİrliği'nin Türkiye'nin önüne sürekli vize karttını çıkarmasına tepki gösterdi. TRT Haber'de Hasan Kurtulmuş'un moderatörlüğün Yiğit Bulut'un yorumlarıyla eklrana gelen Derin Analiz programında, Avrupa Birliği ile yaşanan vize süreci ele alındı. "KARA PARANIN MERKEZİ LÜKSEMBURG" Avrupa Birliği'nin başındaki liderin ülkesi Lüksemburg'un bir kara para aklama merkezi haline gödünştüğünü söyleyen moderatör Kurtulmuş, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin artık birliği sorguladığının altını çizdi. "AVRUPALI TEDAVİ İÇİN TÜRKİYE'YE GELİYOR" Yiğit Bulut da Avrupa'ya gitmek için vizelerin kalkmasının artık çok da önemli olmadığını belirterek şunları söyledi: "Avrupa bana ne verecek, neyin vizesini koyuyorsun? Geçti o dönemler. Eski Türkiye'de Avrupa'ya gitmek belki iyiydi. Şimdi Avrupa'da insanlar sağlık sisteminden şikayetçi. Türkiye'de tedavi olmak için hastane arıyorlar."
Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi Suriyeli Mültecileri Kabul Etmemekle Suçlaması 01:17
Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi Suriyeli Mültecileri Kabul Etmemekle Suçlaması 3.060 izlenme - 1 yıl önce Avrupa Birliği Bakanları son toplantısında Türkiye'yi Halep'ten kaçıp Türkiye sınırına dayanan Suriyelilere kapılarını açmamakla suçladı.bu ne yüzsüzlüktür arkadaş.kendileri sayıları yüzbinlerle ifade edilen suriyelileri sepetlemek için her türlü atraksiyonu yapıyo bize gelince yeni mülteci niye almıyosun.iyiden iyiye çöplük muamelesi görmeye başladık.
Türkiye'nin Avrupa Birliği Üyeliğine Nasıl Bakıyorsunuz? 03:20
Türkiye'nin Avrupa Birliği Üyeliğine Nasıl Bakıyorsunuz? 3.798 izlenme - 2 yıl önce Almanya'da insanlara sokak röportajinda Türkiyenin Avrupa birligi üyeliğine nasıl baktıkları hakkında fikirleri soruldu.
Türkiye Bizden Uzak Dur - Geert Wilders 01:01
Türkiye Bizden Uzak Dur - Geert Wilders 4.061 izlenme - 2 yıl önce Hollanda'da aşırı sağcı Geert Wilders, Türk vatandaşlarına yönelik Türkçe altyazılı bir video yayınlayarak "Hükümetiniz sizin bir gün Avrupa Birliği üyesi olacağınıza inanmanızı sağlayarak sizi kandırıyor. Bunu unutun. Siz Avrupalı değilsiniz. Ve hiçbir zaman olmayacaksınız" dedi
Cumhurbaşkanından Müthiş Brexit Referandum Oylaması Tahmini 00:35
Cumhurbaşkanından Müthiş Brexit Referandum Oylaması Tahmini 3.147 izlenme - 1 yıl önce müthiş bir siyasi deha olan, uyguladığı denge politikasıyla çıkarları doğrultusunda bütün devletlerle iyi geçinen ve stratejik deha olmasıyla tanınan Cumhurbaşkanından müthiş Brexit öngörüsü.
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 01:18
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 2.884 izlenme - 2 yıl önce Kimse pek önemsemedi belki ama 21. yüzyılın sevr anlaşması bugün Türkiye tarafından imzalandı. Avrupalı parasını verip kendisine gelen bütün suriyelileri "geri kabul anlaşması" adı altında Türkiye'ye kitleyecek. Böylece avrupanın tampon bölgesi ve mülteci çöplüğü olacağız. Avrupalı bu işi o kadar önemsedi ki anlaşma öncesi AB ilerleme raporunda Türkiye'yi eleştiren sert cümleleri çıkardı ve Türkiye hükümetiyle ters düşmeyip biran önce anlaşmayı imzalayacak bütün yalakalıkları yaptı. Velhasıl kelam sadece 3 milyar euro için Türkiye Cumhuriyetinin bütün demografik yapısı, ilerde yaşanacak azınlık sorunları, hali hazırdaki büyük işsizlik, mültecilerin yarattığı asayiş sorunları gözardı edildi ve kalıcı olarak artık suriyelilerin vatandaşlık alacağı tescillenmiş oldu. Not: 3 milyar euro direkt Türkiye'ye verilmeyecek. Avrupalılar paranın sadece suriyelilere harcandığından emin olmak için kendi kuracağı komisyonla harcamaları denetleyecek.
Avrupa Birliğinin kuruluşu (25 Mart 1957 - Roma) 01:37
Avrupa Birliğinin kuruluşu (25 Mart 1957 - Roma) 523 izlenme - 4 ay önce Belçika, Fransa, İtalya, Lüksemburg, Hollanda ve Batı Almanya liderleri 25 Mart 1957'de Avrupa Birliği'nin temeli olarak gösterilen Roma Anlaşmasını imzaladı. O zamanki adıyla Avrupa Ekonomik Topluluğu'nu oluşturan anlaşma 1 Ocak 1958'de yürürlüğe girdi. Conservatori Sarayı'nda imzalanan söz konusu belge günümüz Avrupa Birliği'nin en önemli anlaşması olarak gösterilmeye devam ediliyor.…
Şair İsmet Özel'den Avrupa Birliği Dersi 00:54
Şair İsmet Özel'den Avrupa Birliği Dersi 2.282 izlenme - 2 yıl önce Kitap fuarında her programın sonunda Proğram konuklarıyla tarrtışan şahıs Şair İsmet Özel ile AB konusunda ayak üstü tartışmaya çalışıyor.
Avrupa'nın Diktatör Lideri : Lukaşenko 02:14
Avrupa'nın Diktatör Lideri : Lukaşenko 2.293 izlenme - 2 yıl önce 10 Temmuz 1994'te seçimleri kazanarak Belarus'un Devlet Başkanı oldu. 1975'te Mogilev Pedagoji Enstitüsü'nden, 1985'te ise Belarus Tarım Akademisi'nden mezun oldu. Sınır Birlikleri ve Sovyet Ordusunda görev yapan Lukaşenko Sovyet Ordusu'nda, Minsk'te subay olarak görev yaptı.
Yunanistan'da Sabah Programı Olmak - Masaj Teknikleri 08:22
Yunanistan'da Sabah Programı Olmak - Masaj Teknikleri 2.936 izlenme - 2 yıl önce Sıradaki videomuz da arjantin'den sıkılan siz değerli alkışkarlayaşıyorum dostlarına gelsin. komşu yunanistan'ın sabah sabah seda sayan programından bir kesit izliyoruz. Günün birinde işe yarama ihtimali mevcut olan masaj tekniğini, alkışarla öğreniyoruz. İyi seyirler efendim.
Mermerde Mangal Nasıl Yapılır? 01:37
Mermerde Mangal Nasıl Yapılır? 2.397 izlenme - 3 yıl önce Avrupa Birliği'nin yasakladığı mangal ziyafetini Avrupa Birliği Parkının ortasında yapan adam...
Hani Avrupa Birliği İşkence Kalkmıştı ? 00:58
Hani Avrupa Birliği İşkence Kalkmıştı ? 1.471 izlenme - 3 yıl önce Girdiği evden bir mont ve 200 tl çalan, daha sonra yakalanan bir gencin isyanını izleyeceksiniz."Kafamı, gözümü, her yerimi patlattılar, bana bir ton işkence yaptılar" diyerek baş bölgesini gösteren gencin yüzünde bir çizik bile olmaması dikkatlerden kaçmadı.
İngilizler Avrupa Birliği'ni Böyle Aşağıladı 01:38
İngilizler Avrupa Birliği'ni Böyle Aşağıladı 518 izlenme - 1 yıl önce Birleşik Krallık'ta seçmenler ülkenin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini oylamak üzere sandık başına giderken medyada zıt kutupların görüşlerini yansıtan içerikler yer yayınlanıyor. Bunlara damga vuran ise komedyen John Oliver'ın yayınladığı bir video oldu. Video Avrupa Birliği marşının "aşağılama" marşına uyarlanmış halini gösteriyor. Önce bir çocuk daha sonra katılan 4 kişi koro halinde Avrupa Birliği teşkilatını ve üye ülkeleri aşağılıyor. Aslında küfürlü bir şekilde olan fakat "Canın cehenneme, Avrupa Birliği!" diye çevirebileceğimiz şekilde başlayan şarkı, Avrupalıların İngiliz erkeklerinin cinsel organlarını yemesini bile söylüyor.
türkiye ve ab arasındaki farklar xdxd 04:25
türkiye ve ab arasındaki farklar xdxd 2.546 izlenme - 6 yıl önce
Avrupa Birliğine Alınmama Sebeplerimizden Biri 02:56
Avrupa Birliğine Alınmama Sebeplerimizden Biri 1.411 izlenme - 3 yıl önce Avrupa Birliğine Alınmama Sebeplerimizden Biri
Bakan Açıkladı: Avrupa'ya Vizesiz Giriş İçin… 01:21
Bakan Açıkladı: Avrupa'ya Vizesiz Giriş İçin… 142 izlenme - 3 ay önce Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik CNN TÜRK'te Hafta Sonu programına konuk oldu ve gündemdeki önemli sorulara yanıtlar verdi. AB Bakanı Ömer Çelik, programda Türk vatandaşlarının Avrupa ülkelerine vizesiz girişi konusuna da açıklık getirdi. Türkiye'nin geri kabul anlaşması kapsamında tüm görevlerini yerine getirdiğinin altını çizen Bakan Çelik, raporların mayıs ayında sunulacağını ve Avrupa Birliği'nden yanıt bekleneceğini açıkladı.
Türkiye ve Avrupa Birliği 00:59
Türkiye ve Avrupa Birliği 3.428 izlenme - 9 yıl önce
İngilizler Avrupa Birliğini Böyle Aşağıladı 01:38
İngilizler Avrupa Birliğini Böyle Aşağıladı 272 izlenme - 1 yıl önce Avrupa Birliği'nden ayrılmak isteyen İngilizler, üye ülkelere hakaret edebilecek kadar rahat.. Birleşik Krallık'ta seçmenler ülkenin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini oylamak üzere sandık başına giderken medyada zıt kutupların görüşlerini yansıtan içerikler yer yayınlanıyor. Bunlara damga vuran ise komedyen John Oliver'ın yayınladığı bir video oldu. Video Avrupa Birliği marşının "aşağılama" marşına uyarlanmış halini gösteriyor. Önce bir çocuk daha sonra katılan 4 kişi koro halinde Avrupa Birliği teşkilatını ve üye ülkeleri aşağılıyor. Aslında küfürlü bir şekilde olan fakat "Canın cehenneme, Avrupa Birliği!" diye çevirebileceğimiz şekilde başlayan şarkı, Avrupalıların İngiliz erkeklerinin cinsel organlarını yemesini bile söylüyor.
Rüyanız Hayrolsun Emine Akkaya - Müslüm Gürses Çok Yaşamaz 02:49
Rüyanız Hayrolsun Emine Akkaya - Müslüm Gürses Çok Yaşamaz 657 izlenme - 2 yıl önce TV8de yayınlanan Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu Böyle Bir Şey Var mı? programına Rüya yorumcusu Astrolog olarak katılan Emine Akkaya’nın 2013 yılının ünlülere neler getireceğini yorumlarken Müslüm Gürses için sarfettiği cümleler şok etkisi yarattı.
Teşkilat - Aynadaki Düşman 09:36
Teşkilat - Aynadaki Düşman 2.242 izlenme - 8 yıl önce yeni başlayanlar için yakın derin tarih
Yunanistan AB'den Çıkıp Türkiye'ye Katılacak -  Yiğit Bulut 00:44
Yunanistan AB'den Çıkıp Türkiye'ye Katılacak - Yiğit Bulut 366 izlenme - 2 yıl önce Buraya videoyu özetleyen çok güzel açıklamalar yazabilirdim. Ancak bugün günaha girmek istemiyorum. Kraldan çok kralcı olmak diye bir laf vardır. Ne demiş Kibar Feyzo: 'Ağanın pohunun üstüne poh olur mu la gavatlar.'
Ukraynada 'Euro Meydan’a Öğrenciler'de Çıktı 05:09
Ukraynada 'Euro Meydan’a Öğrenciler'de Çıktı 468 izlenme - 4 yıl önce Ukrayna’nın başkenti Kiev’de toplanan binlerce öğrenci, Avrupa Birliği (AB) Ortaklık Anlaşması’nın imzalanması için yapılan ‘Euro Meydan’ eylemlerine katıldı. Ukrayna milli marşını okuyarak kortej halinde ‘turuncu devrimin’ yapıldığı Bağımsızlık Meydanı’na gelen Ukraynalı öğrenciler, soğuğa aldırış etmeden eylemlerini sürdürüyor. Meydanda müzik eşliğinde dans eden öğrenciler, ‘Öğrenci gücü’, ‘Ukrayna Avrupa’dır’ ve ‘Yaşasın Ukrayna’ sloganları attı. Başkent Kiev’in ana meydanında diğer eylem yapan gruplarla birleşen öğrenciler siyasi bir taleplerinin olmadığını belirtti. Cihan Haber Ajansı’na konuşan bir grup öğrenci; “Avrupa ile entegrasyon istiyoruz. Avrupa’daki hakları istiyoruz. Özgürce düşüncelerimizi ifade etmek istiyoruz. Neden bizde istikrar yok? Bize vaat edilen tam özgürlüğü istiyoruz” dedi. Ukrayna’da hükümetin, Rusya’nın baskıları üzerine AB ile ortaklık anlaşmasını askıya almasına rağmen protestocular Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta devam eden AB liderleri Doğu İşbirliği Zirvesi’nde Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in anlaşmayı imzalaması için bastırıyor. ISINMA VE YİYECEK ÇADIRI KURULDU Meydanda soğuk havadan etkilenen eylemciler için ilk yardım, ısınma ve yiyecek çadırı kuruldu. Çadırda ısıtıcılar ve masalarda eylemcilerin getirdiği yiyecekler ikram ediliyor. Çadırda tıp öğrencileri de sağlık hizmeti veriyor. Lidya Lutsenko adlı eylemci, “Medeni olalım. Birbirimizin fikirlerine saygı duyalım. Biz bunun için meydana çıktık. Avrupalılar memleketlerine sahip çıkıyor. Topraklarının bir karışını dahi peşkeş çekmez. Bizim en büyük sorunumuz; vatan sevgisi, hoşgörü ve karşılıklı saygının olmayışı. Birbirimizi sevmeyi de bilmiyoruz. Bizim tek talebimiz geleceğimiz için AB ile birlikte olmak” diye konuştu. EYLEMLERE SANATÇILAR DA DESTEK VERİYOR Aralıksız devam eden eylemlere zaman zaman meydana gelen sanatçılar da destek veriyor. Ülkenin ünlü ses sanatçılarından Ruslana, söz alarak eylemcilere hitap etti. Öğrencileri direnişleri nedeniyle tebrik eden Ruslana eylemlerin devam etmesini istedi. Eylemciler Vilnius’ta bugün sona ermesi beklenen Doğu İşbirliği Zirvesi tamamlanana kadar meydanı terk etmeyeceklerini belirtiyor. Protestolar, bundan yaklaşık bir hafta önce, Ukrayna Hükümeti’nin 21 Kasım’da AB ile ortaklık anlaşmasını askıya aldığı açıklamasının ardından başlamıştı.
Abullah Gül'ün Avrupa Birliği Hakkındaki Görüşleri (1995) 07:24
Abullah Gül'ün Avrupa Birliği Hakkındaki Görüşleri (1995) 383 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün 1995 yılında Avrupa Birliğ hakkında görüşleri. Onu bilmeyiz ancak AKP'nin Avrupa Birliğ hakkındaki görüşleri gezi parkı eylemleri sayesinde bu videodakine dönüyor. Döne döne ne hale geldi Türk sağı.
İspanya Başbakanına Kimlik Sormak - Brüksel 00:56
İspanya Başbakanına Kimlik Sormak - Brüksel 370 izlenme - 3 yıl önce İspanya Başbakanı Mariano Rajoy korumaların azizliğine uğradı. Avrupa Birliği liderler toplantısı için Brüksel'e giden İspanya Başbakanı Mariano Rajoy korumaların kendisini tanımaması üzerine sıkıntılı anlar yaşadı. Mariano Rajoy zirve için toplantının yapılacağı salona girmek üzereyken korumanın biri kendisinden kimlik sordu. Beraberindeki heyetin şaşkın bakışları içinde kimliğini korumalara gösteren Rajoy kendisinin İspanya Başbakanı olduğunu açıkladı. Heyetten bazılarının bağırarak 'karşındaki İspanya Başbakanı bırakın geçsin' dediği görüldü. Bu olay İspanyol medyasında günün konusu oldu. Gazeteler, İspanyol Başbakanının daha fazla yurtdışı gezisi yapmasını ve yurtdışı medyasına röportaj vermesini tavsiye ettiler. Bu talihsiz kimlik sorma anı üzerine ise Avrupa Konseyi İspanya'dan özür diledi.
Türkiye İle Avrupa Birliği Arsındaki Fark 04:25
Türkiye İle Avrupa Birliği Arsındaki Fark 429 izlenme - 4 yıl önce türkiye ile avrupa birliği arsındaki fark