Hoşgeldiniz!

Avrupa Parlamentosu

Çipras Avrupa Parlamentosu'nda Azarlandı 02:18
Çipras Avrupa Parlamentosu'nda Azarlandı 862 izlenme - 3 yıl önce Yunanistan Başbakanı Çipras, Avrupa Parlamentosu Liberal Grup Başkanı Guy Verhofstadt tarafından azarlandı.
İrlandalı vekil Murphy Tayyip İstifa diye bağırdı 01:50
İrlandalı vekil Murphy Tayyip İstifa diye bağırdı 2.080 izlenme - 5 yıl önce Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Gezi Parkı olaylarıyla ilgili tasarıyı kabul ederken görüşmelerde konuşan İrlandalı milletvekili Paul Murphy sözlerini Türkçe olarak 'Tayyip İstifa' diye tamamladı. Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından Gezi Parkıeylemleri hakkında bugün alınan kararda, Başbakan Erdoğan ve hükümete sert eleştiriler var. Kararda 'Erdoğan ve hükümetin uzlaşı için insiyatif almayı, özür dilemeyi veya Türk halkının bir kesiminin tepkilerini anlamayı reddetmesi Türk toplumunun daha da kutuplaşmasına neden olmuştur" ifadeleri kullanıldı. Ayrıca karar metninde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise eylemler sırasındaki demeçleri nedeniyle övüldü. Görüşmeler sırasında İrlandalı milletvekili Paul Murphy'nin tutumu ise dikkat çeki. İrlandalı senatör, konuşmasını 'Tayyip İstifa' olarak tamamladı.
Erdoğan: Avrupa Parlamentosu’nun kararını tanımıyorum 08:49
Erdoğan: Avrupa Parlamentosu’nun kararını tanımıyorum 462 izlenme - 5 yıl önce Gezi Parkı eylemleri hakkında konuşan Erdoğan ’Avrupa Parlamentosu’nun bizim hakkımızda alacağı kararı tanımıyorum’ dedi.
Erdoğan: İleri Giderseniz Sınır Kapılarını Açarız 02:10
Erdoğan: İleri Giderseniz Sınır Kapılarını Açarız 120 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Parlamentosunun Türkiye ile müzakereleri geçici olarak dondurma kararını eleştirdi. Erdoğan Avrupa’nın insanlığa hiçbir zaman dürüst davranmadığını belirterek, "Daha ileriye giderseniz sınır kapılarını açarız" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KADEM tarafından düzenlenen Adalet ve Kadın kongresi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AP'nin Türkiye ile müzakerelerin dondurulması ile ilgili kararına sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye, Irak, Afganistan, Libya ve Somali gibi ülkeler yaşanan çatışmalara değinerek, "Çıkar kavgaları ve mülteci tehdidi boyutuyla dünyanın gündemine geliyor. Eğer mülteci sorunu olmasa dünyada bu ülkelerin gündeme gelme ihtimali neredeyse yok. Şu anda aylan bebek ardından ümran bebek yer aldı . Sadece Türkiye'de üç milyonu aşkın mülteci var. Sorun sadece aylan bebek mi sadece ümran yavrumuz mu dünyada şu anda milyonlarca aylan bebek şefkat merhamet bekliyor onlara yönelik bir adım var mı yok. Atılan adımı söyleyeyim Türkiye AB'ye girsin mi girmesin mi mi atılan adım. Atılan adım bu. Niye Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor. Toplanmışlar gelmişler bir araya 30 kırk kişi verilen bildiriye hayır diyor diğer 400 kişi evet diyor. topunuz evet dese ne yazar . hiçbir zaman siz insanlığa dürüst davranmadınız insanlığa doğru bakmadınız. Aylan bebekler sahile vurduğu zaman siz almadınız. Üç buçuk milyon mülteciyi bu ülkede besleyen biziz, verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule'ye 50 bin mülteci dayanınca Türkiye sınır kapılarını açara ne yaparız dediniz. Daha ileriye giderseniz bu sınır kapılarını açarız. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım ne bu millet anlar" dedi.
Avrupa Parlamentosu'nda 'Tayyip İstifa' 01:50
Avrupa Parlamentosu'nda 'Tayyip İstifa' 177 izlenme - 3 yıl önce Polisin orantısız gücü tüm dünya tarafından fark edilmesine rağmen AKP hükümeti daha olayın farkında değil malesef.Ve Avrupa Parlamentosu göstericilerin tek suçu haklarını aramaları olduğunu düşünüyor. Ve bunu savunan avukatları içeri atmaktan hükümet suçlanıyor, ki suçlu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosuna Sert Tepki 02:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosuna Sert Tepki 71 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da emniyet mensuplarına hitap ettiği konuşmasında Avrupa Birliği, PKK ve Gülen Cemaati'ne dönük mesajları ile dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlemantosu'na seslendi terör örgütüne verilen desteği anlattı. Örgütün silah bırakmasının dışında alternatifinin bulunmadığını söyleyen Erdoğan, Gülün için "Hocaefendi bize şah damarımızdan daha yakındır." diyen Önder Aytaç'a tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki iftar programında emniyet mensuplarıyla bir araya geldi. Terörle mücadele konusunda net mesajlar veren Erdoğan, örgütün silah bırakarak koordinatlarını kendilerine vermesi gerektiğini, mücadelenin bu sürece kadar devam edeceğini söyledi. İşte Erdoğan'ın sözlerinden satır başları; "PARALEL YAPI TERÖR ÖRGÜTÜYLE OMUZ OMUZA" 1980 öncesi polis teşkilatının nasıl bölündüğünü ve ülkeye zarar verdiğini çok iyi biliyoruz. Paralel yapı da işte böylesi zarar veriyor. MİT TIR'ları meselesi ihanetin sadece bilinen örneğidir. Sizler bizzat yaşadığınız için diğer örneklere çok daha vakıfsınız. Ülkenin ve milletin menfaatlerine saldırmayı kendisine görev bilen bu ihanet çetesi, dünyanın her tarafında Türkiye'nin aleyhinde çalışıyor. Gittiğimiz yerlerde paralel devlet yapılanması örgütünün üyelerinin bölücü terör örgütü mensuplarıyla, Ermeni çetecilerle omuz omuza ülkemize karşı eylem yaptıklarını görüyoruz. ÖNDER AYTAÇ'IN TWEET'İNE TEPKİ: BU KÜFÜRDÜR Biz bu yola çıkarken kefenimizi giyerek çıktık. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Allah'tan başka kimseyi tanımıyoruz. Aklımızı da kimseye kiraya vermeyiz. Pensilvanya'daki şah damarlarından daha yakınmış. Ne demek o ya? Bu küfürdür. Bize şah damarımızdan daha yakın olan Allah'tır. (Söz konusu cümleyi Önder Aytaç Twitter hesabından attığı bir twitte kurmuştu. Aytaç "Hocaefendi neden Türkiye'ye gelmiyor diye soruyorlar. Hocaefendi bize şah damarımızdan daha yakındır. O yaptıklarımızı görür, duyar ve bilir" diye yazmıştı.) "GÜVENLİK GÜÇLERİ BÖLGE HALKININ KALBİNİ KAZANMIŞTIR" Kendisi şehit olma pahasına masum insanların hayatını korumak için çırpınan güvenlik güçlerimizin bu hasbi tutumu bölge insanının kalbini daha fazla kazanmalarını sağlamıştır. Terör örgütünün baskı, şiddet ve kan diliyle, onun güdümündeki partinin yalan ve zehir saçan siyaset diliyle değil, gönül diliyle kurulan bu ilişki inşallah bölgede yeni bir dönemin habercisidir.
Bozkır, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri İle Görüştü 01:28
Bozkır, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri İle Görüştü 38 izlenme - 4 yıl önce Diplomatik temaslarda bulunmak uzere Bruksel'e gelen Avrupa Birligi Bakani ve Basmuzakereci Volkan Bozkir, Avrupa Parlamentosu Turkiye Raportoru Kati Piri ile gorustu .
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddinizi Bilin 01:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddinizi Bilin 15 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkeyi Avrupa Parlamentosu mu yönetiyor, bu ülkenin hükümeti mi yönetiyor? Size ne? Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı." dedi.
İhik Başkanı Serdar'dan AP'nin Kararına Tepki: 05:10
İhik Başkanı Serdar'dan AP'nin Kararına Tepki: "Kararın Hiçbir Kabul Edilebilir Yanı Yoktur" 2 izlenme - 3 ay önce İHİK Başkanı Serdar'dan AP'nin kararına tepki: "Kararın hiçbir kabul edilebilir yanı yoktur"ELAZIĞ - Avrupa Parlamentosunun Türkiye'deki insan hakları çerçevesinde değerlendirmeler yaparak almış olduğu kararın gerçeği yansıtmadığını belirten TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK...
Avrupa Parlamentosunda Ab, Türkiye, Ortadoğu ve Kürtler Konferansı 02:00
Avrupa Parlamentosunda Ab, Türkiye, Ortadoğu ve Kürtler Konferansı 28 izlenme - 3 yıl önce Avrupa Parlamentosu'nda "AB, Türkiye, Ortadoğu ve Kürtler" konferansı- Uluslararası Barış ve Uzlaştırma İnisiyatifi, Öcalan'ın serbest bırakılmasını istedi Avrupa Parlamentosu'nda aşırı sol grup (Avrupa Birleşik Sol - İskandinav Yeşil Sol) ev sahipliğinde düzenlenen "11. AB, Türkiye, Ortadoğu ve Kürtler" konferansında Türkiye'deki çözüm süreci değerlendirildi.
Avrupa Parlamentosu Önünde Charlie Hebdo İçin Saygı Duruşu 01:46
Avrupa Parlamentosu Önünde Charlie Hebdo İçin Saygı Duruşu 12 izlenme - 3 yıl önce Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ve yüzlerce Avrupa Parlamentosu üyeleri Brüksel'deki Avrupa Parlamento binasının önünde Charlie Hebdo dergisi için saygı duruşunda bulundu.
Avrupa Parlamentosu  Türkiye Zulmü Tercih Etti, ABden Vazgeçti  |Güncel Haber| 00:21
Avrupa Parlamentosu Türkiye Zulmü Tercih Etti, ABden Vazgeçti |Güncel Haber| 11 izlenme - 3 yıl önce Aynı zamanda grubunun gölge Türkiye raportörü olan AP Başkan Yardımcısı Alman Liberal Lambsdorff, hükümetin "zulmü tercih ettiğini" söyledi. Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Schulz, kişisel Twitter hesabından açıklama yaparak #Özgürbasınsusturulamaz etiketini de kullanarak Zaman'a yapılan baskının 'çok kaygı verici' olduğunu vurguladı. Schulz, Türkiye ve basın hürriyetinin farklı yönlere gittiğini ifade etti. Zaman'da yer alan habere göre, AP Başkanı Martin Schulz, Türkiye'deki basın hürriyeti ihlallerine yönelik sert tepkisi ile biliniyor. Schulz, Twitter ve Youtube yasaklarını çok sert şekilde tenkit etmişti. HÜKÜMET ZULMÜ TERCİH ETTİ, AB ÜYELİĞİNDEN VAZGEÇTİ" Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Alexander GrafLambsdorff da, Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın gözaltına alınmasına sert tepki gösterdi. Aynı zamanda grubunun gölge Türkiye raportörü olan AP Başkan Yardımcısı Alman Liberal Lambsdorff, hükümetin "zulmü tercih ettiğini" söyledi. "Tutuklamaların hiç bir şüpheye yer vermeyecek şekilde AKP iktidarının AB üyeliğinden vazgeçtiğini" kaydeden Lambsdorff, "Bugünkü olaylar hükümetin zulmü tercih ettiğini göstermektedir. Bu olaylar hem Avrupa'daki hem de dünyadaki Türkiye dostları için son derece üzücü haberlerdir. Fakat en mühimi, Türk halkı için üzücü bir haberdir." dedi.
Hollandalı Cda'lı Avrupa Parlamenteri Jeroen Lenaers'ın Türk Düşmanlığı 01:55
Hollandalı Cda'lı Avrupa Parlamenteri Jeroen Lenaers'ın Türk Düşmanlığı 2 izlenme - 1 yıl önce AVRUPA TÜRK GAZETESİ TV (ATGtv) Haberin ayrıntılarını okuyun: http://www.avrupaturkgazetesi.com/turk-medyasi-bakan-kayaya-hollandada-vur-emri-fetocu-alcaktan/
AP Dış İlişkiler Komitesi Heyeti CHP'yi Ziyaret Etti 03:11
AP Dış İlişkiler Komitesi Heyeti CHP'yi Ziyaret Etti 4 izlenme - 3 yıl önce Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi heyeti TBMM'de-Heyet, CHP ve HDP'yi ziyaret etti-CHP Grup Başkanvekili Altay: -"Benim doğduğum sene, 1963 yılında AB'ye başvurumuzu yaptık ben 52 yaşıma geldim hala bu üyelik gerçekleşmedi, bunun üzüntüsünü de taşıyoruz bu arada"-"Son yıllarda Türkiye'de demokrasimizde bir daralma yaşanmakta, yargı siyasallaşmakta, devletin laik niteliği, laiklik ilkesi aşındırılmakta, dış politikada bir parça itibar kaybı yaşanmakta ve ekonomimiz bir risk altında" CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Benim doğduğum sene, 1963 yılında AB'ye başvurumuzu yaptık ben 52 yaşıma geldim hala bu üyelik gerçekleşmedi, bunun üzüntüsünü de taşıyoruz bu arada" dedi.