Hoşgeldiniz!

Ayak Cerrahisi Videoları İzle

Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntı Tedavileri 01:28
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntı Tedavileri 56 izlenme - 1 yıl önce Bu hastalıkta en önemli tedavi prensibi aslında kemik çıkıntısının kendisinin yok edilmesinden öte bu durumu ortaya çıkartan sebeplerin ortaya konulması ve onların teşhisi ve tedavisine yönelik olarak yapılacak cerrahi ve cerrahi dışı tedavilerin planlanmasıdır. Ayak başparmak sırtındaki kemik çıkıntılarda özellikle HALLUSRECİBUS dediğimiz ayak başparmağın hareket kısıtlığıyla birlikte olduğu kemik çıkıntılarının tedavisini planlarken de önceliğimiz ayakta eğer gerekiyorsa hareket kısıtlılığının giderilmesi eğer önceliğimiz ağrı olacaksa ağrıyı ortaya çıkartan sebeplerin ortaya konulup bunlara yönelik olarak tedavinin planlanması esas prensipler dâhilindedir.
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Morton Nöroma 06:08
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Morton Nöroma 58 izlenme - 2 yıl önce Morton Nöroma, Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Morton Nöroma, Ortopedi Doktoru, Prof. Dr. Şeref Aktaş morton nöroma hakkında bilgiler veriyor.
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Tırnak Batması 04:57
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Tırnak Batması 31 izlenme - 2 yıl önce Tırnak Batması, Prof. Dr. Şeref Aktaş tırnak batması hakkında bilgiler veriliyor.
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Halluks Valgus 05:47
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Halluks Valgus 22 izlenme - 2 yıl önce Halluks Valgus, Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Halluks Valgus, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından halluks valgus hakkında bilgiler veriliyor.
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarında Teşhis Yöntemleri 01:35
Op. Dr. Altuğ Tanrıöver - Ayak Başparmakta Kemik Çıkıntılarında Teşhis Yöntemleri 16 izlenme - 1 yıl önce Ayak başparmaktaki kemik çıkıntılarının teşhisi için öncelikle ayak cerrahisi ile uğraşan bir hekim tarafından yapılacak muayene önemlidir. Çünkü yapılacak röntgen RADYOGRAFİ, MR gibi tetiklerinden daha önemlisi hastanın bulgularının deneyimli bir cerrah tarafından muayene edilmesi sebeplerinin ortaya konulması tedavilerinin olması açısından bu önemlidir. Teşhis yöntemlerinin başında aslında hastanın verdiği hikâye ve daha önemlisi hastanın bastırılarak yürütülerek her hareketini tek tek değerlendirildiği ayrıntılı bir muayenesinde temel olarak teşhis konur. Ancak önemli bir noktada yapılacak radyolojik çalışmanın yani röntgen ve MR gibi çalışmalarında cerrahi yönlendirmekte yeri oldukça fazladır.
Aşil Tendon Rüptürü, Ayak Cerrahisi, Ortopedi 07:54
Aşil Tendon Rüptürü, Ayak Cerrahisi, Ortopedi 13 izlenme - 1 yıl önce Aşil Tendon Rüptürü, Ayak Cerrahisi, Ortopedi, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından bilgiler veriliyor.
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Topuk Ağrısı 05:38
Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Topuk Ağrısı 17 izlenme - 2 yıl önce Ortopedi, Ayak Cerrahisi, Topuk Ağrısı, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından topuk ağrısı hakkında bilgiler veriliyor.