Hoşgeldiniz!

aydınlanma

Mc Ahiret Bekçisi Feet Slower Mezar Kıran - Mezar Açın Bana Mezar 03:56
Mc Ahiret Bekçisi Feet Slower Mezar Kıran - Mezar Açın Bana Mezar 4.186 izlenme - 2 yıl önce Arabesk rapin aydınlanma çağı olarak kabul edilen bu güzide eser ile tüm rapperler kendilerine revizyonist bir tutum sergilemişlerdir. Alt yapı ve kurgusu ile arabesk rappin kılavuzu olarak kabul edilen bu güzide eseri hep birlikte bilimsel gözlemlerle izleyelim efem.
Kedinin Sonsuzluğu Görmesi 01:37
Kedinin Sonsuzluğu Görmesi 166 izlenme - 6 ay önce Kafasına konan çiçek ile adeta Newton misali bir aydınlanma yaşayan kedinin gördüklerine tanık oluyoruz. İyi seyirler...
Eckhart Tolle - Duygular 05:34
Eckhart Tolle - Duygular 696 izlenme - 2 yıl önce Eckhart Tolle'den duygular ve düşünceleri ayırt etme ve anda kalma rehberi
Aydınlanma Nedir? 02:56
Aydınlanma Nedir? 570 izlenme - 2 yıl önce Aydınlanma Çağı olarak adlandırılan tarihsel dönem, aydınlanma felsefesinin 18. yüzyılda doğup benimsenmeye başladığı dönemdir. Batı toplumunda 17. ve 18. yüzyıllarda gelişen, akılcı düşünceyi eski, geleneksel, değişmez kabul edilen varsayımlardan, ön yargılardan ve ideolojilerden(örneğin islam) özgürleştirmeyi ve yeni bilgiye yönelik kabulü geliştirmeyi amaçlayan düşünsel gelişimi kapsayan dönemi tanımlar. Video Tbgden alınmıştır.
Çılgın Saksocu ile Duygusal Genç - Şiir Şov 2 02:57
Çılgın Saksocu ile Duygusal Genç - Şiir Şov 2 873 izlenme - 2 yıl önce Çılgın Saksocu ile Duygusal Genç kardeşlerimiz bu kez de sanatlarını tuvalette icra ediyorlar. Buyrun izleyelim.
Eckhart Tolle | Sıradanlık Üzerine 06:22
Eckhart Tolle | Sıradanlık Üzerine 301 izlenme - 2 yıl önce Sıradan Biri Olmayı Abartmak
Chakra Diana (Kısa Çakra Meditasyonu) 46:30
Chakra Diana (Kısa Çakra Meditasyonu) 270 izlenme - 3 yıl önce Çakra Diana, Hindistanlı üstatlar tarafından 5 bin yıldan beri uygulanan bir yöntemdir. Her çakranın enerji seviyesini yükselten bu meditasyon Kundalini enerjisini de yükselten bir yapıya sahip. Normalde sadece çakra büyütmek için yapılan çalışmalarda kullanılan kelimeler kök çakrası için Lam, Vam, Ram, Yam, Ham gibi sonu "m" ile biterken Chakra Diana ekolünde Bu kelimeler Lang, Vang, Rang, Yang, Hang gibi "ng" harfleri ile biterek her bir çakranın enerjisini yukarıya taşımayı hedefliyor.
Doğal aydınlatma yönteminde son trend! 01:25
Doğal aydınlatma yönteminde son trend! 179 izlenme - 2 yıl önce Doğal aydınlatma yönteminde son trend! Diğer videolarımız için kanalımızı ya da internet sitemizi ziyaret ediniz. beyazkravat.com
Ken Wilber -  I Am Big Mind 07:46
Ken Wilber - I Am Big Mind 193 izlenme - 4 yıl önce Filozof, insan bilimci, yazar, konuşmacı, tıp, biyoloji, kimya, psikoloji alanlarında çalışmış bilim adamı Ken Wilber'dan Aydınlanma, ruhsallık ve tanrıya dair duyacağınız en özel tanımlamalar. The most specific description of Enlightenment/Spirit/God you have ever heard.
Rusya'da Gökyüzünü Aydınlatan Esrarengiz Işık 00:41
Rusya'da Gökyüzünü Aydınlatan Esrarengiz Işık 101 izlenme - 3 yıl önce Rusya'nın Sverdlovsk bölgesinde bir araç kamerası tarafından kayıt edilen bu görüntülere çok şaşıracaksınız.
İslami Aydınlanma 08:11
İslami Aydınlanma 85 izlenme - 5 yıl önce İslami Aydınlanma
Rubensin “Savaş’ın Sonuçları” İsimli Tablosu (The Consequences of War) 03:45
Rubensin “Savaş’ın Sonuçları” İsimli Tablosu (The Consequences of War) 107 izlenme - 3 yıl önce Rubens'in “Savaş’ın Sonuçları” İsimli Tablosu (The Consequences of War) Rubens, The Consequences of War: https://www.khanacademy.org/humanitie...
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 05:43
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 38 izlenme - 2 yıl önce Evrensellik, anlayış düzleminde, hem bilgi hem de siyasal alanlarda genel geçer ilkelerin var olduğunu öne süren ve bu ilkelerin her yerde mutlak geçerliliğini savunan anlayış biçimidir. Bu yaklaşım, gerçekliğin bir bütün olduğunu ve onun bilgisinin de bir bütün olarak varolması gerektigini öne sürer.Yani bir şeyin insanlar tarafından kabul görüldüğü anlamına gelir.Örneğin:basketbol kuralları genelde evrenseldir.En azından topun potanın içinden girmesi baskettir. Etik alanda evrensellik, bütün insanlarin kesin olarak benimsediği ya da benimsemek zorunda olduğu ilkeleri şart koşar. Ahlak ilkeleri her yerde ve her zaman bütün insanlar için geçerli bir yasa olmalıdır. Örneğin Kant'ın " normatif etik "i böyle evrensellik anlayışına bağlı bir etik anlayışıdır. Bu yaklaşım Tarih'e uygulandığında, bütün toplumlar için sabit evrensel bir yasa; epistemolojiye uygulandığında evrensel bir bilgi, yani her yerde herkes için nesnel/doğru anlamda bir bilgi; ve siyasala uygulandığında aynı şekilde evrensel bir siyasal modelin varlığını öngörür.Moderniteyle birlikte, tüm bilginin ve toplumsal gelişmenin dayanaklarından ya da ilkelerinden birisi de bu evrensellik düşüncesi olmuştur.Özgürlük ve Rasyonellik gibi Aydınlanma düşüncesinin önemli kavramlarından birisidir. Buna göre, tarih, evrensel olarak rasyonellikle uyumlu bir sekilde özgürlüğe doğru gelişmektedir.
Aydınlanma Sorusu 5 Ve Çözümü 01:52
Aydınlanma Sorusu 5 Ve Çözümü 83 izlenme - 5 yıl önce Aydınlanma Sorusu 5 Ve Çözümü
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 05:43
Evrensel İnsan (Şiir İçerir) 21 izlenme - 4 yıl önce Evrensellik, anlayış düzleminde, hem bilgi hem de siyasal alanlarda genel geçer ilkelerin var olduğunu öne süren ve bu ilkelerin her yerde mutlak geçerliliğini savunan anlayış biçimidir. Bu yaklaşım, gerçekliğin bir bütün olduğunu ve onun bilgisinin de bir bütün olarak varolması gerektigini öne sürer.Yani bir şeyin insanlar tarafından kabul görüldüğü anlamına gelir.Örneğin:basketbol kuralları genelde evrenseldir.En azından topun potanın içinden girmesi baskettir. Etik alanda evrensellik, bütün insanlarin kesin olarak benimsediği ya da benimsemek zorunda olduğu ilkeleri şart koşar. Ahlak ilkeleri her yerde ve her zaman bütün insanlar için geçerli bir yasa olmalıdır. Örneğin Kant'ın " normatif etik "i böyle evrensellik anlayışına bağlı bir etik anlayışıdır. Bu yaklaşım Tarih'e uygulandığında, bütün toplumlar için sabit evrensel bir yasa; epistemolojiye uygulandığında evrensel bir bilgi, yani her yerde herkes için nesnel/doğru anlamda bir bilgi; ve siyasala uygulandığında aynı şekilde evrensel bir siyasal modelin varlığını öngörür.Moderniteyle birlikte, tüm bilginin ve toplumsal gelişmenin dayanaklarından ya da ilkelerinden birisi de bu evrensellik düşüncesi olmuştur.Özgürlük ve Rasyonellik gibi Aydınlanma düşüncesinin önemli kavramlarından birisidir. Buna göre, tarih, evrensel olarak rasyonellikle uyumlu bir sekilde özgürlüğe doğru gelişmektedir.
Vermeerin “Sürahili Genç Kadın” İsimli Tablosu (Young Woman with a Water Pitcher) 04:48
Vermeerin “Sürahili Genç Kadın” İsimli Tablosu (Young Woman with a Water Pitcher) 14 izlenme - 3 yıl önce Vermeer'in “Sürahili Genç Kadın” İsimli Tablosu (Young Woman with a Water Pitcher) Vermeer, Young Woman with a Water Pitcher: https://www.khanacademy.org/humanitie...