Hoşgeldiniz!

Ayna Programı

Ayna Programı - Hindistan Özel 01:20:46
Ayna Programı - Hindistan Özel 22.169 izlenme - 7 yıl önce Saim Orhan’ın sunduğu Ayna programında Güney Asya ülkesi Hindistan ekrana geliyor. İlk olarak çok tanrılı inançları olan Hinduizm’in mermerden tanrılarının yapıldığı atölyeyi görüntüleyen Ayna ekibi, açık hava berberlerini vegeçim kaynaklarından biri olan yılan oynatıcılığını ekrana getiriyor. Saim Orhan’ın piton yılanını boynuna sarması ve kobra gösterilerini izleyiciyle paylaşan Ayna, daha sonra Hindistan’ın Müslüman idarecilerinden Şah Cihan tarafından yaptırılan Kırmızı Kale’yi ve Hindistan şahlarının hazinelerini gizlediği Agra kalesi’ni ekrana getiriyor. Saim Orhan ardından bir milyarı aşkın nüfusuyla, trafiğe çıkan ineklerin, maymunların, deve arabalarının ve birçok farklı ulaşım aracını izleyenlere aktarıyor.
Ayna Programı - Kanada 1 45:05
Ayna Programı - Kanada 1 6.295 izlenme - 7 yıl önce Ayna bu hafta, Rusya’dan sonra dünyanın toprak bakımından ikinci büyük ülkesi olan Kanada’yı ekrana taşıyor. Kanada’daki yolculuğuna Toronto’dan başlayan Ayna ekibi, dünyanın en uzun caddesi olarak gösterilen Yonge Caddesi’ni ve burayla ilgili ilginç detayları ekrana getiriyor. Toronto’yu kuşbakışı seyretmek isteyenlerin adresi olan CN Tower’da yolculuğuna devam eden Saim Orhan, adrenalin tutkunları için yapılmış olan, nefes kesici Edge Walk aktivitesini izleyenlerle paylaşıyor.
Ayna Programı - Moritanya 1 52:20
Ayna Programı - Moritanya 1 4.846 izlenme - 10 yıl önce Ayna Programı - Moritanya 1
Ayna - Zanzibar 43:29
Ayna - Zanzibar 988 izlenme - 7 yıl önce Arkadaşlar Zanzibar'ı daha önce kaçınız duydu? Harita'da kaçınız yerini gösterebilir? İşte arkadaşlar belki de çoğunuzun haritada yerini bile gösteremeyeceği Zanzibar'da sadece vatan ve Allah aşkıyla Türk okulları hizmet veriyor, oradaki insanlara Türkiye'yi ve Türk kültürünü öğretiyorlar. Ufacık çocuklar Türk oyunlarıyla eğlenirken, Türk tarihini ve dini bilgilerini de öğrenmeyi ihmal etmiyorlar. Bu saf vatan ve Allah aşkı ile yanıp tutuşan Türk okulu hocalarına ve o okulların dünyanın dört bir yanında hiçbir karşılık beklemeksizin açılmasına vesile olanlardan, Türkiye'nin dış politikada bu kadar güçlü olmasını, tüm dünya'da tanınan saygı duyulan bir ülke olmasını sağlayanlardan Allah razı olsun diyor, sizleri bu güzel video ile başbaşa bırakıyorum. not: 32.30 dan itibaren ilgili yeri izleyebilirsiniz.