Hoşgeldiniz!

ayrımcılık

Önyargı - Lgbt  Kamu Spotu 01:14
Önyargı - Lgbt Kamu Spotu 1.682 izlenme - 9 ay önce İstanbul Gelişim Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı tarafından hazırlanmış Lgbt konulu kamu spotu. Kamu Spotu, halkın yararını, toplumun huzur ve refahını gözeten reklamlar bütünüdür. Reklamlar; devlet tarafından düzenlenmekte olup, devlet ve özel kanallar vasıtasıyla halka aktarılmaktadır.
Ayrımcılık Döngüsü - Levent Gültekin 02:30
Ayrımcılık Döngüsü - Levent Gültekin 1.919 izlenme - 2 yıl önce Levent Gültekin ülkemizdeki ayrımcılık döngüsünü anlatıyor.
Cinsiyet Kimliğiniz Size Hangi Kapıları Açtı ya da Kapattı? - LGBT 12:48
Cinsiyet Kimliğiniz Size Hangi Kapıları Açtı ya da Kapattı? - LGBT 1.385 izlenme - 2 yıl önce bu serimizde cinsel kimliğin LGBT bireyler üzerinde olum ve olumsuz etkileri üzerine yapılan röportajı izliyoruz.
Ayrımcılık Yapmayın [Do Not Discriminate] 01:03
Ayrımcılık Yapmayın [Do Not Discriminate] 1.742 izlenme - 3 yıl önce Ayrımcılık Yapmayın (Do Not Discriminate)
Abi Ben Eşcinselim - Beni Yargılayacak Olan Yukarıdaki 01:29
Abi Ben Eşcinselim - Beni Yargılayacak Olan Yukarıdaki 1.539 izlenme - 3 yıl önce Bir erkek gece 1'de Bağdat Caddesinde yürüyebilir, ona hiç kimse şişe atmıyor, hakaret etmiyor. Heteroseksüel erkekler 100 metrede bir bela bulurlar, heteroseksüel kadınlar her 10 metrede bir bela bulurla, eşcinseller metrede bir bela bulurlar. Ben eşcinselim abi sadece bu, beni yargılayacak olan yukarıdaki.
LGBT - Cinsiyet Kimliğinizi Nasıl Tanımlarsınız? 06:34
LGBT - Cinsiyet Kimliğinizi Nasıl Tanımlarsınız? 1.283 izlenme - 3 yıl önce Uluslar arası af Örgütünün yaptığı röportajda bu kez eşcinsel bireyler kendilerini ruhen ve bedenen nasıl tanımladıklarını anlatıyor. Vermicem diyen ablamız favorim.
Travesti Merve ALS hastaları İçin Su Döküyor 00:16
Travesti Merve ALS hastaları İçin Su Döküyor 1.624 izlenme - 3 yıl önce ALS hastaları için bend edestekte bulunuyorum,meydan okuduklarım azra san,beray kaplan,öykü ay ve seren acar.ah ay ah ahh buz gibi ya kız dondum.
Yetenek Sizsiniz Asya - Sex Bomb 04:08
Yetenek Sizsiniz Asya - Sex Bomb 850 izlenme - 2 yıl önce Elin travestisi böyle alkış alır,bizim travestilerimiz ayrımcılığa maruz kalır, dışlanır, öldürülür. Ülkemden birkez daha utandım.
Bilkent Üniversitesi - Karma Yurt Tartışması 10:43
Bilkent Üniversitesi - Karma Yurt Tartışması 1.030 izlenme - 2 yıl önce Bilkentli üniversite öğrencileri karma yurt konusu tartışıyor. Seyrettikçe aydınlanıyoruz, efenim. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/96127/bilkent-dusunuyor-super-ogretmen
Kadın ve Erkek Yer Değiştirirse 10:59
Kadın ve Erkek Yer Değiştirirse 773 izlenme - 4 yıl önce Günlük Hayatta Kadın ve Erkek Yer Değiştirirse... Konulu Bir Fransız Kısa Filmi
Dünden Bugüne Kadının Karakteristik Evrimi 05:20
Dünden Bugüne Kadının Karakteristik Evrimi 202 izlenme - 11 ay önce Videoda arkadaş feminizmi eleştiriyor olsada, kadınların günümüzde ki pozitif ayrımcılığı leyhlerine abartıp çığrından çıkmalarına da değiniyor. Hanginiz aksini iddaa edebilir ki? Haddi aşan insanlar ve haddini bildiren insanlar kısımları izleyince rahatlatıyor.
LGBT- Kaç Yaşındasınız? 03:01
LGBT- Kaç Yaşındasınız? 568 izlenme - 3 yıl önce videonun devamı gelecek,takipte kalın lütfen,röportaj uluslar arası af örgütü tarafından yapılmış çok özel bir röportajdır,aralarda vermicem diyen ablamızdan kesitlerde yer almaktadır,kabul edilmesi halinde harika serileri yayınlanacaktır.
Çocukların Gözünden 01:56
Çocukların Gözünden 418 izlenme - 2 yıl önce Toplumun fark gözetmediklerini düşünerek saygılı olduklarını sandıklarına, fark etmeden ayrımcılık yaptığını; bir çocuğun, engelleri görmezden gelen, ön yargıları umursamayan gözleriyle baktığımızda anlayabiliriz.
Göreme Hatırası. Ayrımcılığa Karşı Sanat Kampı 03:56
Göreme Hatırası. Ayrımcılığa Karşı Sanat Kampı 1.346 izlenme - 9 yıl önce 03-07.08.2008. tarihleir arasında, göreme de gerçekleşen, ayrımcılığa karşı sanat kampı organizasyonu başarı ile sona erdi ve kampd akurulan arkadaşlıkların ömrü uzun yıllar devam edecek.
Zero - Sıfır (Kısa Film) 12:32
Zero - Sıfır (Kısa Film) 446 izlenme - 2 yıl önce 2011 yılında en iyi animasyon kısa filmi seçilmiştir. konusu toplumda herkesin aslında eşit olmaması ve ezilen kişilerin nasıl bir hayat yaşadığını ve neler hissetiğini izleyeceğiz. Konusu gereği insanların 0 ile 9 arasında bir sayı ile doğduğunu en üstün görülen götü kalkık 9 en çok ezilenden harbi çocuk 0 olmaktadır. Sıfırların evlenmesi ve mutlu olması bile yasaktır. lanet olsun böyle sisteme parası olmayanların ötekileştirilenenlerin neler yaşadığını görüyoruz. Hepimiz sıfırız ulan alayına isyan.
Malj  - Tokmak (Irkçılık Üzerine Kısa Film - 1977) 09:59
Malj - Tokmak (Irkçılık Üzerine Kısa Film - 1977) 444 izlenme - 3 yıl önce 10 dakikalık bu kısa filmimiz, yumurtasından sağlam çıkmış civcivleri, sakat, sağlıksız ya da ölü civcivlerden ayıran bir fabrikada geçiyor. Fakat bu sakat civcivlerin arasında çok geçmeden bir 'siyah' civciv peyda oluyor. Siyah civciv de ne yazık ki sağlam civcivlerin arasına alınmıyor. Film Yugoslavya zamanında Sırp bir yönetmen tarafından çekilmiş. Böylelikle filmin aslında totaliter rejimlerin, ırkçılığın, öldürme kamplarının bir alegorisini çizdiği söylenebilir. Keza yönetmen Aleksandar Ilic de şöyle demiştir: "Malj filmi kazara çekildi. O zaman benden istenen, Yugoslavya’da tarım konulu bir film üzerinde çalışıyordum. Varazdin’deki gıda fabrikası Koka’da işçilerin civcivleri seçtikleri bu taşıyıcı bandı gördüm. Siyah civcivlerin büyüme süreci yavaştı. Siyah civciv banda ulaşırsa, tokmağın altındaki varile gidiyordu. “Beyaz” olanları seçiyorlardı. Tüm olanlar korkunçtu. Bana Hitler’in toplama kamplarını hatırlattı... Herkes bu filme farklı bir anlam veya metafor (mecaz) verebilir." O kara civcivin hayatını tayin eden insanların ellerine doğru koşması ve yaşama inancını hiç kaybetmemesi oldukça dokunaklı olmuş. Film kafamıza kafamıza inen bir 'tokmak' gibi. İzleyiniz, efendim.
Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu ile Ayrımcılık ve Sistem Üzerine 04:46
Efsane Vali Recep Yazıcıoğlu ile Ayrımcılık ve Sistem Üzerine 272 izlenme - 2 yıl önce 'Polisten vali olmaz' dediği için kızağa çekilmiş, deprem yardım fonu Ankara'ya hödüklerin cebine değil belediyelere aktarılsın diye üsttekilerin tepkisini almış kısaca Türkiye cumhuriyeti tarihindeki en maharetli ve yüksek idealli yöneticilerden biri olmuş efsane valimiz Ayrımcılık ve Sistem Üzerine konuşmasını dinleyelim.Ruhu şad olsun.
Ali Topu Agopa At 02:31
Ali Topu Agopa At 227 izlenme - 8 yıl önce
Bilkent Üniversitesi - Karma Yurt Tartışması 10:43
Bilkent Üniversitesi - Karma Yurt Tartışması 459 izlenme - 5 yıl önce Bilkentli üniversite öğrencileri karma yurt konusu tartışıyor. Seyrettikçe aydınlanıyoruz, efenim.
İmam Hatip'e Dönüşen Okulda Sınıfsız Kalan Liselilerin Eylem Yapması 04:28
İmam Hatip'e Dönüşen Okulda Sınıfsız Kalan Liselilerin Eylem Yapması 368 izlenme - 3 yıl önce Rize'de paravanlarla kapatılarak bölünen Hasan Sağır Anadolu Lisesi binasının yarısı İmam Hatip Lisesi orta kısım öğrencilerine tahsis edildi. Sınıflarından çıkarılan liseliler, laboratuvar, kütüphane ve konferans salonlarından oluşturulan birleştirilmiş sınıflarda ders görmeye başladı. Ancak çok kalabalık sınıflarda ders yapamadıkları için okul önünde toplanan liseli öğrenciler oturma eylemi gerçekleştirerek, Sınıflarımızı istiyoruz diye bağırarak tepki gösterdi. Efendim artık buna ne denilir bilmiyorum. Yıllarca pozitif ayrımcılıktan dem vurup, mağdur görünen hükümet sanırım intikam almaya çalışıyor küçücük çocuklardan. Allah ıslah etsin. İzleyelim.
Önyargı ve Ayrımcılık 10:14
Önyargı ve Ayrımcılık 115 izlenme - 3 yıl önce Amerika Texas'ta, bir fırında kasiyerin müslüman kadına satış yapamayacağını söylemesi üzerine diğer müşterilerin verdiği olumlu, olumsuz tepkileri izliyoruz.
İslam Aleminin Perişanlığının Sebebi Ne Olabilir? (İzleyici Sorusu) 02:07
İslam Aleminin Perişanlığının Sebebi Ne Olabilir? (İzleyici Sorusu) 3 izlenme - 2 hafta önce Adnan Oktar'ın 29 Aralık 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/268175/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Islam-aleminin-perisanliginin-sebebi-ne-olabilir-(Izleyici-sorusu) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Hrant Dink-Faşizme İnat Kardeşimsin Hrant! 03:45
Hrant Dink-Faşizme İnat Kardeşimsin Hrant! 332 izlenme - 8 yıl önce
Nefret Suçlarına Tepki - Ayrım Yok (Bir Rap Parçası) 03:14
Nefret Suçlarına Tepki - Ayrım Yok (Bir Rap Parçası) 88 izlenme - 2 yıl önce Nefret suçlarına tepki olarak hazırlanmış bir rap parçası. Seslendiren İstanbul- Zeytinburnu Underground Rapcilerinden Abdulrhyme. Pek güzel olmuş ağzına sağlık. Şarkının sözleri: Ayrım yok ayrım gayrım yok Neden insana saygın yok Onu sevsen kaybın yok Benim nefrete sabrım yok Ayırmayın kimseyi çek yolumdan tümseği Dünyayı korku film izler gibi izleyin Meshebini sormadan gelirderim bende sizdeyim Dinin ırkın fark etmez bu nefreti temizleyin Rengi hiç mühim değil bu farklılık zulum değil Neyaz gül de kırmızın mı gül değil Önündeyim boş konuşmayın bana çözüm deyin Gözümdeyin ahmet kaya gibi beni de sürmeyin Dışlayın üzülmeyinkadına şiddet etmeyin Vurmayın küfretmeyin zulmetmeyin mazeret üretmeyin Onu bi kenara itmeyinmor çatı'ya git deyip de kapı dışarı itmeyin Nefret varsa kitleyin Dönerci cinayetini izlerken döner yiyin Gün gelirde belki o zaman bu devran döner diyin Dışlamayın kimseyi varsa fikir öner diyin Azrail ırkçı değil herkesi gömer diyim Ayrım yok ayrım gayrım yok Neden insana saygın yok Onu sevsen kaybın yok Benim nefrete sabrım yok Türk diye kürt diye laz diye çerkez diye Ayrımcılık artabilir çağırmazsa adliye Nefret söylemin verdi rahatsızlık çevreye Birazcık vicdanın varsa girsin artık devreye Avrupa'da ırkçılık vurdu şimdi zirveye Nazi felsefesiyle girmiş hepsi gerdeğe Hollandalı wildirs gibi başladım delirmeye Saçım sarı değil diye çıkmasak mı gezmeye Söyle gökkuşağı bi renk olsa tadı kalır mı hiç Tadı kalır mı iran kaldırsan da vinç Madımak otel yanarken karşısında suyunu iç Güçlü zayıfa neden hep sürekli yapıyo linç
Ayrımcılığı Önle 01:26
Ayrımcılığı Önle 61 izlenme - 4 yıl önce Ayrımcılığı Önle KİM ÖZÜRLÜ İNSANLARLA AŞALARSA VE ALAY EDERSELER KİM ÖZÜRLÜ İNSANLARI İSTEMEZLERSE O KİŞİLER OROSPUDUR FAHİŞEDİR LEZBİYENDİR PİÇTİR OROSPU ÇOCUKLARIDIR
Genel Sekreter S.Burçin POYRAZ (2.bölüm ) 06:51
Genel Sekreter S.Burçin POYRAZ (2.bölüm ) 173 izlenme - 8 yıl önce tüm eğitim çalışanları sendikası
Genel Sekreter S.Burçin POYRAZ (1.bölüm ) 07:00
Genel Sekreter S.Burçin POYRAZ (1.bölüm ) 157 izlenme - 8 yıl önce tüm eğitim çalışanları sendikası
İzleyici sorusu: Ülkemizde insanlar niye ötekileştiriliyor? 01:40
İzleyici sorusu: Ülkemizde insanlar niye ötekileştiriliyor? 5 izlenme - 6 ay önce Adnan Oktar’ın 6 Temmuz 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/252785/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/-Izleyici-sorusu-Ulkemizde-insanlar-niye-otekilestiriliyor A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Ofs' Side - Sevmemek 01:15
Ofs' Side - Sevmemek 12 izlenme - 2 yıl önce geçen hafta misafirlikle ilgili videoları buraya düşmüştü sanırım yeni youtuberlar gun geçtikçe çoğalıyor yine bi şeyler yapmaya çalışmışlar
25mart Büyük Ankara Eylemi (2) 04:24
25mart Büyük Ankara Eylemi (2) 67 izlenme - 8 yıl önce Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası